Despre fericire

Scuzati soricei ca mesajul s-a trimis de mai multe ori..Semnat..Motanul danila
ingerasulluptator
Postat pe 21 Mai 2011 15:13
Poate motanca Dnil. Sau Mocofanca Dnila?
Thor_again
Postat pe 21 Mai 2011 15:37
oalio..maria ta !
Freya__
Postat pe 21 Mai 2011 17:52
haaaaaa,soricei...am ras cu lacrimi.....Motanul,motanca Danila.....ce tare...este ca romanii "au talent'?ingeras sa nu imi ceri la anul un miel!asta daca mai "coexistam"....
ratuscaceaurata
Postat pe 21 Mai 2011 18:09
"Fericit cel ce a fost tanar in tineretea sa,fericit cel ce a stiut sa se maturizeze la timp""
{Puskin)
garbo105616
Postat pe 22 Mai 2011 17:53
parca asta a sfarsit-o rau,nu?
precizilla
Postat pe 22 Mai 2011 22:26
De la: precizilla, la data 2011-05-22 22:26:28parca asta a sfarsit-o rau,nu?
De prea multa...fericire..!!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Mai 2011 20:58
da, in sfarsit am citit un articol interesant despre fericire , pe Garbo, se numeste Fericirea, un secret al inteleptului...
la care as mai putea adauga desigur si parerea mea....
caleidoscop
Postat pe 4 Iunie 2011 18:28
De la: caleidoscop, la data 2011-04-30 08:44:00....Uneori ne intrebam ce este fericirea, cand am intalnit-o si ce forme imbraca ea. Suntem toti fericiti, de ce nu putem fi toti fericiti?.....daca impartasiti aceste" indoieli" scrieti cateva randuri despre adevarata fericire fie ea si in cuplu.





sunt fericita ca exist,restul depinde numai de mine! si chiar mi-a reusit.
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Iunie 2011 18:40
In vreme ce societatea de consum isi pierde avantul, iar banii, valoarea (mai ales la bursa) , va propun sa reflectati la o mica fraza a lui Michel Tournier despre placere si fericire, care spune, in esenta, cam asa: " Ma bucur sa prepar prajitura pe care vom avea placerea s-o mancam ". Fericirea e creatoare, pe cand placerea e consumatoare. Cand esti fericit, creezi, te imbogatesti. Ca sa simti placere, consumi, saracesti. Asta nu inseamna ca placerea e intru totul nefasta. Insa e perisabila. Asa ca merita sa te gandesti la aceste lucruri, sa perseverezi in fericire, in implinirea actelor creatoare(sa gradinaresti, sa scrii, sa desenezi, sa canti, sa ingrijesti un animal...) si sa lasi(doar putin) deoparte placerile consumatoare, de care nu ne saturam niciodata!.....prin urmare va doresc sa aveti pofta .....de viata!.....si sa fiti fericite asa cum sunt eu!
caleidoscop
Postat pe 4 Iunie 2011 19:40
De la: caleidoscop, la data 2011-06-04 19:40:45In vreme ce societatea de consum isi pierde avantul, iar banii, valoarea (mai ales la bursa) , va propun sa reflectati la o mica fraza a lui Michel Tournier despre placere si fericire, care spune, in esenta, cam asa: " Ma bucur sa prepar prajitura pe care vom avea placerea s-o mancam ". Fericirea e creatoare, pe cand placerea e consumatoare. Cand esti fericit, creezi, te imbogatesti. Ca sa simti placere, consumi, saracesti. Asta nu inseamna ca placerea e intru totul nefasta. Insa e perisabila. Asa ca merita sa te gandesti la aceste lucruri, sa perseverezi in fericire, in implinirea actelor creatoare(sa gradinaresti, sa scrii, sa desenezi, sa canti, sa ingrijesti un animal...) si sa lasi(doar putin) deoparte placerile consumatoare, de care nu ne saturam niciodata!.....prin urmare va doresc sa aveti pofta .....de viata!.....si sa fiti fericite asa cum sunt eu!
caleidoscop
Postat pe 7 Iunie 2011 06:54
De la: caleidoscop, la data 2011-06-07 06:54:36
De la: caleidoscop, la data 2011-06-04 19:40:45In vreme ce societatea de consum isi pierde avantul, iar banii, valoarea (mai ales la bursa) , va propun sa reflectati la o mica fraza a lui Michel Tournier despre placere si fericire, care spune, in esenta, cam asa: " Ma bucur sa prepar prajitura pe care vom avea placerea s-o mancam ". Fericirea e creatoare, pe cand placerea e consumatoare. Cand esti fericit, creezi, te imbogatesti. Ca sa simti placere, consumi, saracesti. Asta nu inseamna ca placerea e intru totul nefasta. Insa e perisabila. Asa ca merita sa te gandesti la aceste lucruri, sa perseverezi in fericire, in implinirea actelor creatoare(sa gradinaresti, sa scrii, sa desenezi, sa canti, sa ingrijesti un animal...) si sa lasi(doar putin) deoparte placerile consumatoare, de care nu ne saturam niciodata!.....prin urmare va doresc sa aveti pofta .....de viata!.....si sa fiti fericite asa cum sunt eu!
caleidoscop
Postat pe 7 Iunie 2011 06:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Invatat 2 De la: garbo_477017 18 Octombrie 2017 20:10
sunt libera si-mi traiesc viata 6 De la: september 7 Ianuarie 2012 01:41
Nefericire 2 De la: garbo_501016 10 Aprilie 2020 19:27
vreau un sfat ajutatima 31 De la: ines_kidz 21 Decembrie 2011 20:03
7ani jumate dusi pe apa sambetei 48 De la: garbo_384192 22 Noiembrie 2013 16:40
Setari Cookie-uri