Chip de inger, dar realitatea este suferinta.

Of...cum am zis, ce am zis...am crezut ca acest capitol cu varsat de lacrimi se va incheia, dar nu a fost asa, nu s-a intamplat cea ce imi doream, mi-am dorit liniste si pace in suflet, dragoste si fericire...insa toate aceste ganduri frumoase au fost de fapt un vis si vis vor continua sa ramana ....de ce?...cum de ce..pentru ca baiatul cu chip de inger pe care nu incetez nici macar o clipa sa-l iubesc imi distruge viata, cu vorbele lui in miliarde de bucati si se impotrivste cu desavarsire ca dorintele si visuril mele sa ramana la locul lor si niciodata sa nu devina realitate.
Acum stau si ma gandesc ce am facut cu viata mea, ce am facut cu visele mele ce mi le poate readuce la indeplinire, .."este foarte simplu", cred cei ce imi sunt alaturi cu adevarat si cei care ma iubsc cu adevarat.Nu trebui sa fac altceva decat sa ma indepartez de persoanele care imi bulverseaza viata, dar cu una din acele persoane este chiar el ...el baiatul cu chip de inger...dar doar atat pot spune chip de inger doarece eu sunt singura care stie cata suferinta poate provoca acest chip de inger....m-a facut sa renunt la visele mele crezand ca imi pot intemeia altele si impreuna cu el, el sustine ca ma iubeste, dar nu pot sal mai cred, nu a fost sa fie si sepr ca dragostea noastra sa ia sfarsit insa nimeni nu poate sfarsi durera si suferinta din sufletul meu.....
garbo179069
Postat pe 10 Decembrie 2010 12:55
Am avut si eu un moment cand in loc sa pun punct am continuat asa, si acum imi pare rau ca nu am facut-o cand a trebuit. Deci curaj, lumea nu se termina aici desi aasa pare.
c0rinush
Postat pe 10 Decembrie 2010 13:11
complicate fetele astea ............ n-am inteles nimic
jeanette40
Postat pe 10 Decembrie 2010 13:19
Janette, n-ai pierdut nimic.
m_ada
Postat pe 10 Decembrie 2010 13:24
@069, realitatea nu e intotdeauna suferinta.
Dormi un somn bun, fa un dus si iesi in lumea reala.
Lasa visele si nu mai dramatiza totul
Viata poate fi si frumoasa, depinde din ce parte o privim.
m_ada
Postat pe 10 Decembrie 2010 13:28
vrei si tu sa te mariti si el nu si nu. Corect?
quasaria
Postat pe 11 Decembrie 2010 23:05
E foarte dureros, numai cine nu a trecut prin o astfel de situatie nu stie cum e, dar trebuie mers inainte. rupe-te de persoanele care iti fac viata amara. iubirea adevarata ar trebui sa te faca fericita, sa te simti implinita, ocrotita, in siguranta. nu accepta sa ramii in stadiul in care te afli acum. curaj si succes!
lusel
Postat pe 21 Decembrie 2010 02:10
" cui pe cui se scoate "
liaiedera
Postat pe 21 Decembrie 2010 11:13
Draga mea,eu sunt o persoana matura,trecuta prin viata.Am trecut la randul meu printr-o experienta la fel de dureroasa,care,de ce sa nu recunosc,cu foarte multi ani in urma a lasat urme adanci in viata mea - spun acest lucru pentru ca tu sa incerci sa redevii persoana din-naintea acestei relatii care te face sa suferi.
Chipului de inger reda=i libertatea pentru ca tu la randul tau sa poti fi o persoana integra cu vise,iubire si dorinte pe care sa le poti indeplini. Lasa-l pe el sa merga pe drumul lui,iar tu mergi pe al tau.(asta pana nu e prea tarziu).
Iti doresc sa ai taria pe care am avut-o eu acum 33 de ani sa spun STOP !(bine, am avut la vremea respectiva pe mama in viata mea,care mi-a sustinut moralul)
Spune STOP ! mergi mai departe,viata nu se termina acum. Eu am avut noroc in dragoste,abia dupa 7 ani de la despartirea de el. Nu lasa sa treaca atatia ani pe langa tine,mergi mai departe,indeplineste-ti orice dorinta poti sa o indeplinesti. E lumea plina de barbati din care sa iti gasesti jumatatea.
SARBATORI FERICITE SI LA MULTI ANI ! Anul care vine,(iti spun eu,si te rog sa-mi scrii daca nu este adevarat) o sa ai un an plin de fericire si bunatate. Cu bine.
manu_argentina2000
Postat pe 27 Decembrie 2010 12:06
Draga mea....si eu trec printr-o situatie asemanatoare....dar Argentina are dreptate!
Cel mai greu e primul pas....sa iti deschizi ochii,sa te vezi asa cum ai fost inainte de a'l cunoaste
O sa isi dea seama mai devreme sau mai tarziu de greseala...si crede in destin!Daca nu e al tau,da'i libertate!
Ai nevoie de mult curaj si incredere in tine.Bafta!
Nellly
Postat pe 30 Decembrie 2010 02:46
ok, deci s-a rezolvat., lumea e plina de barbati doritori sa indrepte vietile voastre distruse de altii, dar daca nu e asa simplu ?? daca cumva vina va apartine si voua ??? atunci ???
casperphantom
Postat pe 31 Decembrie 2010 10:11
Draga mea,acum un an pe vremea asta,mai precis de sarbatori am plecat de acasa lasandu-mi familia si mai mult decat atat pe fiica mea...si plecam la capatul lumii sa cunosc un barbat pe care nu il vazusem niciodata in SUA(pe banii mei bineanteles)Pe langa faptul ca acolo cat am stat mi-a facut viata calvar,iar eu am trecut peste toate ptr ca il iubeam,dupa ce m-am intors in tara l-a 2 luni m-a parasit fara prea multe explicatii.Patru luni mai tarziu m-a cautat din nou sa ma invite in vacanta de vara (pe care evident nu avea cu cine sa o petreaca) .Am acceptat imediat mi-am cumparat bilet de avion ,numai ca,de data asta nu am mai putut pleca.Am pierdut si banii pe bilet si in plus i-am mai trimis niste bani pe are chipurile ii platise ptr mine.Dupa o alta paguba de2000 de euro,acum o luna jumate m-a parasit din nou spunandu-mi ca are o relatie serioasa si se va casatorii,sa il uit si sa nu il mai caut niciodata.Era omul care imi promitea totul,in care credeam,pe care il iubeam mai mult decat orice.Acum am ajuns la concluzia ca nimeni nu merita nimic,nici un sacrificiu toti isi urmaresc doar popriile interese si..atat..La multi ani va doresc ,sa fiti fericite si iubite...!
garbo027623
Postat pe 31 Decembrie 2010 18:23
am avut o experienta asemanatoare si am crezut ca a cazut cerul peste mine,nu stiam incotro sa o iau,eram bulversata,dupa o relatie de 9ani sa ma trezesc singura,dar se pare ca nu a fost sfarsitul lumii,am intanlit pe cineva care s-a purtat si ma respectat mai multdecat a facut-o respectivul;fi optimista si priveste inainte in timp o sa vezi ca nu este totul atat de negru,ci pur si simplu a fost o perioada nefasta in viata ta.SUCCES.
dan_monica_ymail_com
Postat pe 1 Ianuarie 2011 14:07
Pai femeile daca ar avea credinta si s-ar ruga,,mintea lot s-ar lumina si ar stii ceea ce este bine pt ele...Dar pt luminare deplina a mintii trebuie pocainta de pacate....Femeile se chinuie in nestiinta si sufera...nu stiu ce vor pt ca nu au mintea clara,,barbatii nici atat....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 14:20
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-01 14:20:28Pai femeile daca ar avea credinta si s-ar ruga,,mintea lor s-ar lumina si ar stii ceea ce este bine pt ele...Dar pt luminare deplina a mintii trebuie pocainta de pacate....Femeile se chinuie in nestiinta si sufera...nu stiu ce vor pt ca nu au mintea clara,,barbatii nici atat....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 14:21
renunata la acesta persoana care isi distruge sufletul , care nu-ti respecta visele ,care crede ca lumea se invarte in jurul lui !
ti-a prins punctul slab si se foloseste de acest lucru !
ai devenit dependenta de el ....nu mai ai personalitate ...nu-ti mai apartii !
tind sa cred ca nici macar nu te iubeste ,nu cred ca te-a iubit vreodata sau ca te va iubi !
a vrut doar o persoana care sa-l aprecieza ...sa-l ridice in slavi ...sa faca totul pentru el !
dureros , dar din suferinti invatam !
la fel am patit si eu ..si acum cand iti scriu ma gandesc la el ....nu pot sa mi-l scot din minte ,dar spre deosebire de tine eu am stiut unde sa renunt si cand !
mi-e dor de el in fiecare secunda .....dar in aceeasi secunda ma gandesc la cat de rau mi-a facut .......poate fara voia lui !
viata merge mai departe ,uneori e greu ...chiar prea greu ........dar nu ai ce face !
ia amintirile frumoase .......si pleaca din viata lui !!!!!!
ingrid31
Postat pe 1 Ianuarie 2011 16:44
Nimeni nu merita lacrimile tale, iar cel ce le merita nu te va face sa plangi...
blonda_no1
Postat pe 12 Ianuarie 2011 14:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire si cum as putea sa ma impac cu ea 26 De la: Alex_Stefan 13 Noiembrie 2013 16:42
michael jackson.. 60 De la: lady_corina 7 August 2009 02:45
pot oare fi sotii perfecti sau nu? 31 De la: tutankhamon 14 Iulie 2009 00:55
Niste sfaturi,un ajutor din partea voastra!:* 5 De la: emilly_dy 27 Decembrie 2010 21:19
sunt libera si-mi traiesc viata 6 De la: september 7 Ianuarie 2012 01:41
Setari Cookie-uri