+fiica adolescenta insarcinata

De la: ameno, la data 2011-04-21 13:34:13


si pe tine te-a uimit postarea ciresicii? ..........si eu sunt in ceata rau ,da rau nu asa
cory_emy
Postat pe 21 Aprilie 2011 16:15
De la: namyi, la data 2011-04-20 17:32:49iubita mea cory..


pup fetele !.....da ma supara rau unele femei cand vad ca se plang dar nu fac nimic pentru a nu ajunge in situatii dificile.

cory_emy
Postat pe 21 Aprilie 2011 16:22
Draga mea, nu vreau ca sa-ti raspund cu rautati si de aceea eu te sustin in tot ceea ce vrei sa faci. Daca fiica ta a ramas insarcinata poate asta a fost destinul ei si poate asa a vrut D-zeu ca sa nu afli de la inceput ca este insarcinata pt. ca o obligai sa-l dea afara. Nu poti sa stii ce destin il asteapta pe micut sau ce om deosebit va fi. Eu as vrea ca sa-l cresc pt ca mie imi sunt foarte dragi copii si ii iubesc din tot sufletul meu. Nu as vrea sa-ti rapesc fericirea de-a fi lamga el si de a-l vedea sub ochii tai cum creste dar daca nu ai cum si nu poti , atunci te rog ca atunci cand va naste fiica ta sa iei legatura cu mine si o sa te ajut. Cu sinceritate si cele mai bune urari, Suzi50
suzi50
Postat pe 21 Aprilie 2011 23:09
Dragele mele va spun din inima sa NU dati acest dar de la D-zeu unui asistent maternal pt ca faceti cel mai mare pacat...Un copil ca sa se dezvolte normal are nevoie stringenta de caldura mamei ,de surasul ei,chair daca este greu...Daca aveti credinta ,D_zeu va va da ajutorul de care aveti nevoie .Poate o bunica sau chiar parintii tatalui acestui copil...Sub nici o forma fata sa nu renunte la scoala si chiar ii sugerez sa urmeze o facultate de la distanta ,iar ea sa fie langa copil Acest copil iin va fi lumina viitorului ei si va vedea ca a meritat efortul....Ar putea sa ceara ajutor de la autoritatile locale...Prof Gina David.
ginadavid64
Postat pe 22 Aprilie 2011 10:48
De la: cory_emy, la data 2011-04-20 16:32:10draga nicoleta, am citit postarea ta de deschidere a topicului si pot doar sa iti impartasesc pe scurt din experienta mea, poate te ajuta cu ceva...... acum am 37 de ani iar la varsta de 16 ani am ramas insarcinata , eram clasa X , initial mi-a fost frica dar cu toate ca eram doar un copil, de fapt doi copii, pentru ca si tatal copilului adik sotul meu avea 18 ani atunci , deci cu toate ca eram copii ne-am luat viata in piept si am hotarat singuri pentru noi, si iata ca am ajuns, cu greu este adevarat, dar cu foarte multa vointa, sa trecem peste toate greutatile vietii si ne-am crescut copii fara sa ne gandim nici o clipa sa ii dam cuiva. Subliniez faptul ca la vremea respectiva eram amandoi elevi , fara nici un venit ,asta nu ne-a impiedicat sa ne continuam studiile, sa ne transferam la seral , sa facem ulterior si facultate, sa ne angajam si sa ne vedem de viata, nici o clipa nu ne-am gandit sa renuntam la copil si probabil ca nici daca eram singura tot nu ma gandeam la aceasta posibilitate .....acum cand ma uit in urma NU regret nimic din ce mi s-a intamplat desi uneori a fost extrem de greu


Bravo Cory_emy, deci se poate! Esti o Mama si Femeie cu majuscule (ai avut, totusi, sansa de a avea si un sot pe masura, un om adevarat, amandoi fiind foarte tineri, dar nu si imaturi).
Sarbatori de Paste cu multa lumina si bucurie alaturi de fetitele si sotul tau!
charmelen
Postat pe 23 Aprilie 2011 22:35
stea-o..,HRISTOS a inviat..
capisci..?
roby_cado
Postat pe 24 Aprilie 2011 01:25
HISTOS A INVIAT!!
Parerea mea este sa va ganditi bine inainte de a face un lucru pe care mai tarziu , poate o sa l regretati.Da ar fi mai bine sa i fii nepotului tau asistent maternal si pana la maturitate acel copil va avea un sprijin de la stat, de asemenea mamele non parentale,,beneficiaza de alocatie dubla pt, copil.Va rog,, nu priviti aceea persoana nenascuta ca pe
Jojolin
Postat pe 24 Aprilie 2011 09:29
De la: Jojolin, la data 2011-04-24 09:29:38 HISTOS A INVIAT!!
Parerea mea este sa va ganditi bine inainte de a face un lucru pe care mai tarziu , poate o sa l regretati.Da ar fi mai bine sa i fii nepotului tau asistent maternal si pana la maturitate acel copil va avea un sprijin de la stat, de asemenea mamele non parentale,,beneficiaza de alocatie dubla pt, copil.Va rog,, nu priviti aceea persoana nenascuta ca pe
'''''''''''''''''''''''''''''''''''' E ZIUA SFANTA DE PASTI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TREBUIE SI AZI SA MA INERVEZ???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CA NU MI POSTATI IAR CE SCRIU!!!!!!!!!!!!!!!!!
AR TREBUI SA VA FIE RUSINE!!!! NEGHIOBILOR!!!!!!!!!!!!!!!RUSINE SA VA FIE!! STIU CA IAR TAIATI!! VOI LUA LEGATURA CU CINE I RASPUNZATOR DE FORUMURILE DE PE
Jojolin
Postat pe 24 Aprilie 2011 09:33
De la: Jojolin, la data 2011-04-24 09:33:26
De la: Jojolin, la data 2011-04-24 09:29:38 HISTOS A INVIAT!!
Parerea mea este sa va ganditi bine inainte de a face un lucru pe care mai tarziu , poate o sa l regretati.Da ar fi mai bine sa i fii nepotului tau asistent maternal si pana la maturitate acel copil va avea un sprijin de la stat, de asemenea mamele non parentale,,beneficiaza de alocatie dubla pt, copil.Va rog,, nu priviti aceea persoana nenascuta ca pe
'''''''''''''''''''''''''''''''''''' E ZIUA SFANTA DE PASTI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TREBUIE SI AZI SA MA INERVEZ???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CA NU MI POSTATI IAR CE SCRIU!!!!!!!!!!!!!!!!!
AR TREBUI SA VA FIE RUSINE!!!! NEGHIOBILOR!!!!!!!!!!!!!!!RUSINE SA VA FIE!! STIU CA IAR TAIATI!! VOI LUA LEGATURA CU CINE I RASPUNZATOR DE FORUMURILE DE PE
????????????????????CE???????????????? CRETINULE??????????????!!!!!!!!!!!!!!
Jojolin
Postat pe 24 Aprilie 2011 09:34
As_ninge
Postat pe 24 Aprilie 2011 09:36
o fi fost vreun cuvant babanier

inca nu-mi dau seama cu cine se cearta ca vad ca se citeaza pe ea insasi ..
Freya__
Postat pe 24 Aprilie 2011 10:59
Jojo, mamy... Adevarat A Inviat!...:))))
eu_geminy
Postat pe 24 Aprilie 2011 11:05
recitesc si mor de ras... cine mai zice de mamy Jojo ca e "zaharisita", e clar ca a pus-o...:))))))
eu_geminy
Postat pe 24 Aprilie 2011 11:12
Vrea cel de sus sa fie bagat in seama!! Dar uneori nu este si atunci,,raman postarile pe jumatate!!!!!!!!!! Ies sa las pe cei sa vb, singuri!!!!!Ca "daca ar durea ai vedea cum se tavalesc de durere acestia cu accent de""dreaq!!!!!!!!!! Sa postati fericiti!!!!!!!!1
Jojolin
Postat pe 24 Aprilie 2011 14:03
De la: Jojolin, la data 2011-04-24 14:03:02 Vrea cel de sus sa fie bagat in seama!! Dar uneori nu este si atunci,,raman postarile pe jumatate!!!!!!!!!! Ies sa las pe cei sa vb, singuri!!!!!Ca "daca ar durea ai vedea cum se tavalesc de durere acestia cu accent de""dreaq!!!!!!!!!! Sa postati fericiti!!!!!!!!] Cei destepti!!!!!!!!!
Jojolin
Postat pe 24 Aprilie 2011 14:14
De la: eu_geminy, la data 2011-04-24 11:12:45recitesc si mor de ras... cine mai zice de mamy Jojo ca e "zaharisita", e clar ca a pus-o...:))))))

Peietene!! Nuuuuuuuuuuu sunt!!!!!!!!!!!! Pt. ca nu !! Am glicemia mare!! Dar de cateori scriu cate ceva>> astia nu posteaza ceea ce scriu si se posteaza doar jumatate!! De aceea m am asa ca , de acum nu mai trag cu dreaq la plug, raman in banca mea! Si nu mi stric frumoasa zi de paste!! Sa ai ::UN PASTE FERICIT!!!!!
Jojolin
Postat pe 24 Aprilie 2011 14:32
De la: Freya__, la data 2011-04-24 10:59:47o fi fost vreun cuvant babanier

inca nu-mi dau seama cu cine se cearta ca vad ca se citeaza pe ea insasi ..
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
MULTUMESC PT. IMPRESII!! NU MI SE POSTEAZA TOT CE SCRIU SI ATUNCI:::CUI M AM ADRESAT OARE"" ?????????? NICIDECUM !!
Jojolin
Postat pe 24 Aprilie 2011 14:34
De la: Jojolin, la data 2011-04-24 14:32:41
De la: eu_geminy, la data 2011-04-24 11:12:45recitesc si mor de ras... cine mai zice de mamy Jojo ca e "zaharisita", e clar ca a pus-o...:))))))

Prietene!! Nuuuuuuuuuuu sunt!!!!!!!!!!!! Pt. ca nu !! Am glicemia mare!! Dar de cateori scriu cate ceva>> astia nu posteaza ceea ce scriu si se posteaza doar jumatate!! De aceea m am asa ca , de acum nu mai trag cu dreaq la plug, raman in banca mea! Si nu mi stric frumoasa zi de paste!! Sa ai ::UN PASTE FERICIT!!!!!

Am scris cuvantul :::::::ZAHARISITA:::::::::::: si l au taiat!!!!!!!!!! Astept parerile vs, sincere!! Cune i
Jojolin
Postat pe 24 Aprilie 2011 14:37
De la: Jojolin, la data 2011-04-24 14:37:27
De la: Jojolin, la data 2011-04-24 14:32:41
De la: eu_geminy, la data 2011-04-24 11:12:45recitesc si mor de ras... cine mai zice de mamy Jojo ca e "zaharisita", e clar ca a pus-o...:))))))

Prietene!! Nuuuuuuuuuuu sunt!!!!!!!!!!!! Pt. ca nu !! Am glicemia mare!! Dar de cateori scriu cate ceva>> astia nu posteaza ceea ce scriu si se posteaza doar jumatate!! De aceea m am asa ca , de acum nu mai trag cu dreaq la plug, raman in banca mea! Si nu mi stric frumoasa zi de paste!! Sa ai ::UN PASTE FERICIT!!!!!

Am scris cuvantul :::::::ZAHARISITA:::::::::::: si l au taiat!!!!!!!!!! Astept parerile vs, sincere!!
Cine cu cine se pupa zai de
Jojolin
Postat pe 24 Aprilie 2011 14:39
De la: Jojolin, la data 2011-04-24 14:39:17
De la: Jojolin, la data 2011-04-24 14:37:27
De la: Jojolin, la data 2011-04-24 14:32:41
De la: eu_geminy, la data 2011-04-24 11:12:45recitesc si mor de ras... cine mai zice de mamy Jojo ca e "zaharisita", e clar ca a pus-o...:))))))

Prietene!! Nuuuuuuuuuuu sunt!!!!!!!!!!!! Pt. ca nu !! Am glicemia mare!! Dar de cateori scriu cate ceva>> astia nu posteaza ceea ce scriu si se posteaza doar jumatate!! De aceea m am asa ca , de acum nu mai trag cu dreaq la plug, raman in banca mea! Si nu mi stric frumoasa zi de paste!! Sa ai ::UN PASTE FERICIT!!!!!

Am scris cuvantul :::::::ZAHARISITA:::::::::::: si l au taiat!!!!!!!!!! Astept parerile vs, sincere!!
Cine cu cine se pupa azi de
..........................................................................
>> Nu s azi?????!!!
]Ca iar se taie!! S-au invatat de la cei de sus!! Sa taie mereu!!!!
Taieti fratilor! Ca atat va ajuta gibla ceea !!!!!!!!
Jojolin
Postat pe 24 Aprilie 2011 14:42
si eu am o fica de 18 ani care a nascut o fetita la 17 ani anul trecut. la fel am aflat si eu tot foarte tarziu ca e gravida,dar asta e viata. nu stiu ce sa-ti zic dar noi ne chinuim si o crestem .si eu am servici si lucrez la cfr in tura 12 cu 24.la mine mai sta soacra mea cu ai mica,cand sunt de serviciu iar fica mea la scoala.mai are un an si termina liceul.parerea mea e ca daca nu aveti cu cine sa o lasa-ti pe micuta sa se duca fata la seral si sa termine liceul.e bine sa creasca langa voi.sa de-a dumnezeu sa face-ti ce e mai bine.va urez numai bucurii si multa fericire!
garbo080605
Postat pe 24 Aprilie 2011 15:05
Mamy Jojo, serios vorbesc acuma: nu cred ca cenzureaza nimeni, adminii nici nu-s la lucru, azi.

Daca ai folosi vreun cuvant interzis, postarea nu ar aparea deloc.

Problema e alta: o combinatie de taste, sau un tab+Enter apasate la nervi, pot trimite postarea inainte de a o termina.

Si mai zic ca, daca ai renuntza la acel ciocan, atunci cand bati in taste, si ai folosi degetele cu grija si calm, postarea ti-ar putea aparea integral. :P
:)))))

PS: ah, sa nu uit: nu stiu daca seriile alea de maimutzoi galbeni in diverse pozitii ajuta prea mult, eu cred ca e mult mai important sa exprimi in cuvinte...:P
eu_geminy
Postat pe 24 Aprilie 2011 16:22
Deci nu mai pot de ras:D:D:D:D:D:D:D:D:D!!!!!!!!
As_ninge
Postat pe 24 Aprilie 2011 22:54
Deci si io la fel
sora_ilsi
Postat pe 24 Aprilie 2011 23:05
deci...io nu...zau...e de plans...
dor72
Postat pe 26 Aprilie 2011 12:06
fetelor, vedeti sa nu faceti riduri pe frunte...de la uimire!
Ciresica
Postat pe 27 Aprilie 2011 07:57
asta e rasu - plansu ,nu ?
cory_emy
Postat pe 27 Aprilie 2011 16:12
cel mai mare pacat era dak facuse avort si doamne fereste sa dati copilul. si eu am colege de clasa cu copil mic abia nascuse,si am si in liceu fete ce au copil mic si lupta cum pot,dar copilul nu-l dau. si in leg cu scoala,cu ajutorul Domnului,o sa reuseasca sa-si termine scoala ,pt k venirea pe lume a unui bebelus e o bucurie mare
cretz0oolina
Postat pe 28 Aprilie 2011 21:14
ha ?
Freya__
Postat pe 28 Aprilie 2011 21:32
acuma nu stiu daca sa pling sau sa ma bucur ca ai mei copii fac scoala in alta parte...

Stie cineva cuvintele Imnului Romaniei? Va amintesc eu, incepe cam asa: "Desteapta-te romane......"
Ciresica
Postat pe 28 Aprilie 2011 22:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O zi obisnuita din viata voastra 37 De la: Yellowrose 11 Octombrie 2010 19:35
Fiica mea a plecat de acas ....unde e greșeala? 21 De la: garbo055472 3 Februarie 2010 22:00
heartbreaker and heartbreaked 24 De la: Allegra 20 Februarie 2011 00:13
CUM SA SUPRAVIETUIESC DUPA O DRAMATICA DEZAMAGIRE ? 8 De la: sora_ilsi 4 Ianuarie 2011 00:23
Formatorii de opinie 1 De la: VOIAJOR 30 Martie 2012 19:27
Setari Cookie-uri