+fiica adolescenta insarcinata

ameno
Postat pe 1 Mai 2011 18:30
mai..... asta e ,se poate intampla, dar daca totusi se intampla de ce oare alegem rezolvarea doar cu courul , capul ce are ?
cory_emy
Postat pe 2 Mai 2011 11:55
cory, am inteles ca tu esti patita
daca mama ta iti zicea sa dai copilul in plasament asa faceai?sigurat NU!!!
de aia zic ca ma-sa e japitza.'t-o stalin de nemernica
ameno
Postat pe 2 Mai 2011 12:18
nu am disparut si nici nu am cautat un orfelinat de cinci stele.am citit tot ce s-a scris,v-am lasat si o sa va las in continuare sa va suciti creierasele alea mici,pentru ca atunci cand am postat nu am spus ca am luat hotararea sa lasam copilasul al nimanui,a fost prima solutie l-a care m-am gandit atunci.am deschis acest topic si am cerut ajutor,am cerut pareri si solutii mai bune decat cea la care ma gandisem eu.e adevarat ca am primit solutii ,chiar foarte bune de care am tinut si o sa tin cont in continuare.le multumesc celor care au facut lucrul acesta,dar...nu am jignit pe nimeni,nu am judecat pe nimeni,nici voi cei care m-ati jignit si m-ati judecat nu aveati dreptul acesta cu atat mai putin pe fata mea.celor care m-au intrebat de ce nu am vorbit cu fiica mea despre viata sexuala le sau dreptate.am crezut ca am vorbit cu ea despre acest lucru,dar se vede ca nu am vorbit suficient sau nu i-am spus ceea ce trebuia sa stie o adolescenta.sau nu am vorbit pe intelesul ei.aici aveti dreptate.linistiti-va oameni buni,socul initial a trecut,dusurile voastre cu apa extrem de rece m-au racorit si am hotarat ceea ce m-au sfatuit multe persoane de pe forum copilul va ramane cu mama si bunica lui iar fiica mea va continua liceul,probabil la seral,daca se mai fac cursuri serale.va multumesc tuturor celor care mi-au dat un raspuns decent si care m-au ajutat sa vad lucrurile altfel.celorlalti...dumnezeu cu mila. voi mai intra pe forum doar sa citesc ce se va mai scrie despre mine,cu siguranta voi mai gasi si alte lucruri dragute(cu ghilimele de rigoare)spuse de unul si de altul,care se vede ca sunt fara pacat si indraznesc sa arunce cu pietre.o zi buna tuturor.
stea_albastra_17
Postat pe 2 Mai 2011 17:35
stea albastra, `creierasul ala mic`, de care pomenesti in relatie cu cele care au postat, e al tau, nu al lor, atat timp cat te-ai gandit la asa ceva! faptul ca nu luasesi vreo decizie in privinta asta in momentul postarii, e egal cu zero. nimic nu te exonereaza odata ce ti-a suras candva ideea!
esme
Postat pe 2 Mai 2011 18:24
stea-o...,dushurile alea," extrem de reci", te-au facut sa deschizi ochii..,capisci..?
asa ca, arde-o cu multzumirile.. ,si lasa puseurile de orgoliu deoparte..
roby_cado
Postat pe 2 Mai 2011 18:42
bravo Roby !ai zis un lucru mare
ameno
Postat pe 2 Mai 2011 18:59
Tare sunt curioasa cati dintre toti ce au blamat-o pe aceasta doamna ba ca nu a avut grija de fi-sa sa nu ramana gravida, ba ca s-a gandit ca tot omul si a pus raul inainte si dup-aia a gasit o solutie mai buna, sunt capabil fizic si psihic sa duca o asemenea decizie pe viata pe umeri.

Plus ca nu e nici vreo familie cu venituri exorbitante ca sa zici ca daca mai vine un copil se rezolva usor problemele astea. Nu stiu cati dintre comentatorii astia au macar idee cat de mult costa analizele ecografiile, NASTEREA ca atare ca sa nu mai spun de intretinerea copilului. Mai oameni buni, lasati atata judecata. Daca va duce bibilica sa ii sfatuiti pe oameni sa procedeze intr-un mod mai avantajos pentru ei faceti-o, daca nu nu mai saraiti ca niste animale ignorante.

Ce vina are femeia asta ca fi-sa a ramas gravida? Asta e, ea s-o fi straduit sa ii comunice dar nu i-a tinut lumanarea! Au ales sa procedeze intr-un anume fel pana la urma a.i. sa isi pastreze familia unita. Doamne ajuta sa reuseasca ce si-au propus si sa aiba putere de munca.

Catzelor de scara de bloc sper sa li se faca ciocul mic, mic, mic si sa nu mai improaste venin!
Gmihaela
Postat pe 2 Mai 2011 22:21
Maica Tereza, de unde ai aparut?
dor72
Postat pe 2 Mai 2011 22:54
cre'ca de la vreo echografie, vad ca e la curent cu preturile.... exorbitante
Pardon, salariile erau alea exorbitante.
quasaria
Postat pe 2 Mai 2011 22:59
Mihaelo spune drept,
cine te-a muscat de....
Ciresica
Postat pe 3 Mai 2011 07:25
De la: quasaria, la data 2011-05-02 22:59:44cre'ca de la vreo echografie, vad ca e la curent cu preturile.... exorbitante
Pardon, salariile erau alea exorbitante.


Un comentariu de-o inteligenta rara... ca de-obicei. Stii, unii oamenii daca au idei sau pareri ar fi bine sa si le tina pentru ei.

Comentarii d-astea insipide stie sa faca si unul cu 4 clase ca nu e in stare sa taca ca i se pare lui ca pare mai intelectual daca face "joculete" de cuvinte mai mult sau mai putin reusite.

Gmihaela
Postat pe 3 Mai 2011 09:22
ai exces de zel Gmihaela...
ma-sa tot o japitza ramane..de ce???pentru felul cum a gandit raspunsul la problema fiesi...
daca venea unu si ii oferea 50 mii de euroi era in extaz si o punea sa mai toarne inca un plod.
ma lasi cu ecografii si lapte praf, fara grija ..stim majoritatea cat costa+vizite la doctor+bani de haine+nspe mii de alte lucruri ce are nevoie un bb.
nu fa pe puritana ca zau nu-i loc.
doar o femeie fara suflet ii capabila de asemenea ganduri si mai vine si urla in gura mare :CE SA FACA?????da pe fiesa nu a pus-o in balanta
ameno
Postat pe 3 Mai 2011 15:24
De la: ameno, la data 2011-05-02 12:18:05cory, am inteles ca tu esti patita
daca mama ta iti zicea sa dai copilul in plasament asa faceai?sigurat NU!!!
de aia zic ca ma-sa e japitza.'t-o stalin de nemernica



Ame ai dreptate, eu sunt patita si nu te contrazic deloc ...nici nu se punea problema sa dau copilul ! Chiar daca mi-ar fi propus mama asa ceva (desi nici ea nu a gandit vreodata asta) eu n-as fi acceptat in ruptul capului, sa zicem insa, ca eu sunt un caz fericit.....ce ma doare si de asta am facut comentariu anterior ca intotdeuna in aceste cazuri alegerea este in defavoarea copilului de parca ar avea el vreo vina ca se naste . Gresesc ?
cory_emy
Postat pe 3 Mai 2011 15:49
De la: Gmihaela, la data 2011-05-03 09:22:05
Un comentariu de-o inteligenta rara... ca de-obicei. Stii, unii oamenii daca au idei sau pareri ar fi bine sa si le tina pentru ei.

Comentarii d-astea insipide stie sa faca si unul cu 4 clase ca nu e in stare sa taca ca i se pare lui ca pare mai intelectual daca face "joculete" de cuvinte mai mult sau mai putin reusite.


ai trecut la autoportret? te cam contrazici...
prea mult te ca ca -esti...ai grija la exprimare ( e de 4 clase...primare...incepand cu prescolaritatea...mica)
dor72
Postat pe 3 Mai 2011 15:50
este frumos cand vezi paiele...aproape...
dor72
Postat pe 3 Mai 2011 15:50
e greu la deal cu boii ...mici ,mici ,mici de tot ....
cory_emy
Postat pe 3 Mai 2011 15:56
greu la deal cu boii mici...si cu minti de bibilici....
pana ieri, era pe invers cu parerile....cred ca daca nu are pe cine contrazice...se contrazice si singura...numai sa contrazica...
dor72
Postat pe 3 Mai 2011 16:10
cum adica era pe invers cu parerile? in loc de "Comentarii d-astea insipide stie sa faca si unul cu 4 clase", zicea "Comentarii d-astea insipide stie sa faca si unul cu 8 clase" ?
Thor_again
Postat pe 3 Mai 2011 16:12
la tine 8 este inversul lui 4?
dor72
Postat pe 3 Mai 2011 16:16
oare , la o intrebare atat de serioasa si deloc neobisnuita-de ce raspundeti "in bataie de joc"? sunteti oare toti niste indivizi care se distreaza in orice moment tragic sau serios al vietii? se vede ca sunteti "de aici"!!! imi pare rau ca in acest fel ne faceti neamul de rusine! Niste idioti!

DOAMNEI CARE DORESTE O OPIMIE- SUNT DE ACUM BUNICA, AM FOST 30 DE ANI MEDIC LA PEDIATRIE, AM 6 NEPOTI, AM AVUT DESTULE VIETI SALVATE LA ACTIV- MA BUCUR CA POT SA VA SPUN DIN SUFLET- EU AS FI PASTRAT ACASA COPILUL FETEI MELE, DACA ERA IN ACEASTA SITUATIE SI L-AS FI CRESCUT EU, INTELEG CA SUNTETI ACTIVA SI SINGURA- POATE TOTUSI REUSITI SA-L TINETI ACASA, DACA NU, IDEEA DE A-L INCREDINTA UNOR ASISTENTI MATERNALI POATE FI O SOLUTIE, DESI NU TOTDEAUNA OPTIMA, MAI ALES IN ACEST LOC AL LUMII- REGRET S-O SPUN... DAR POATE VETI REUSI CU PERSOANE OMENOASE, CUNOSCUTE, RUDE SI, BINEINTELES, CU AJUTORUL BUNULUI DUMNEZEU. NU TREBUIE DELOC SA VA GINDITI SA-IL INSTRAINATI , ADOPTIA DE CATRE STRAINI, DESPARTIREA DEFINITIVA V-AR PUTEA URMARI TOATA VIATA SI REGRETELE DE NESTERS.
Va doresc mult noroc
Dr.C.Toma-medic primar Dr, in medicina Cluj
dorina1939
Postat pe 3 Mai 2011 23:52
tanti asta care stai in mijlocul idiotilor, vei fi fost matale medic, da' in nici un caz pediatru ci mai degraba psihiatru iesit la pensie inainte de vreme, pe motiv de boala luata de la pacienti
altfel nu imi explic "ideile" cu valoare de sentinta pe care le exprimi pe aici cu referire la alte persoane, si nici nu se justifica modul in care ai redactat acest comentariu.
Thor_again
Postat pe 3 Mai 2011 23:58
sigur, dna doctor - sa creasca intre niste oameni pe care deschide ochii, le zimbeste prima data si reprezinta familia lui - si dupa aia tzupa-tzupa in alta familie, ca la donna mamma e mobile, nu va marca deloc copilul ala.
Ca doar n-a fost instrainat. Numai inchiriat. Dam cu guma si stergem.
quasaria
Postat pe 4 Mai 2011 00:00
stiam ca medicii au probleme cu scrierea 90 % scriu ilizibil dar nu stiam ca unii dintre ei au probleme cu limba romana....
cory_emy
Postat pe 4 Mai 2011 09:49
ma eu tare sunt curioasa cati ani aveti voi astia de postati numai tampenii. eu am 20 si sunt sigura ca voi aveti cu muultii mai muulti ca mine. pacat. nu prea dati dovada de maturitate. parca ar fi un forum pentru copii
ingerashnebun
Postat pe 4 Mai 2011 12:19
bine ca esti tu sanatoasa la cap si esti matura esti un exemplu excelent de urmat
ameno
Postat pe 4 Mai 2011 13:24
A-nnebunit ingerashu'? oricum, de la atata da-i si lupta, consider ca apar si efectele secundare...
anakin
Postat pe 4 Mai 2011 13:27
asta-i alt' inaripat sa nu incurcam ingerashii ca iese rezbel
ameno
Postat pe 4 Mai 2011 13:31
nu am zis ca sunt marura si ca sunt un exeplu dar citeste si u un pic si atunci o sa iti dai seama. astea sunt cuvinte de oameni maturii?? oameni in varsta trecuti prin viata?? parca as fi pe un forum pentru copii de maxim 25 de ani :))
femeia aia a cerut un sfat, in schimb parca ar fi deschis un subiect unde sa posteze copii mici
ingerashnebun
Postat pe 4 Mai 2011 17:03
si care din mesaje ti s-au parut a fi puerile ?
cory_emy
Postat pe 4 Mai 2011 17:17

Recomandari

Setari Cookie-uri