+fiica adolescenta insarcinata

De la: ameno, la data 2011-05-07 18:22:59aaaa ddddaaaammmm io nu-s din bucuresti ,tot provincie scrie pe mine haidi bre ca nu-i chiar asa grav sa faci pe cineva japitza daca ii.....


da bre..,da' matale ai transmis ceva de pe plaiurile natale..?
roby_cado
Postat pe 8 Mai 2011 02:15
Lhaidi bre cu dupa se am sitit tot se-ati scris mo palit rasul. Ioti bre cum or sarit la beregata ..ati uitat si vi luati si sabiile bre ca acolo la bucuresti asa si fase bre. bre cand am spus fundu Moldovei m-am referi la sensul [propriu al cuvantului si nu la vreo loalitate ca de aia am numit ulterior Darabani, ca fiInd printre ultimele localitati ale tarii...
bre da-i amuzant tare de-acu topicul ista.vezi cuym am scgimbat una doua foaia?? nu mai vorbim acum de nimic de la inceput pentru ca am deschis eu un subiect mult mai atractiv... adica pentru porcaiala.. cu alte cuvinte. asta ca sa va demonstrez ca de fapt cultrura ..unora.. se numeste subcultura...adica degeaba facem noi.. vedeti cum ma exprim... NOI ca de fapt vrem sa ne educam copiii intr-un mediu linistit cu mii de dictiopnare langa cu bun simt cand... uite de ce dam noi.PARINTII... dovada pe-aici. de aia fac astia sondajer la tv ca ne plac toate emoisiunile de rahat, iar unii zic ca de fapt nu e adevarat cand ioti bre si si discuta pi aisea.
cine a vrut sa intelega a inteles cine nu.. nu?
sofia123456789
Postat pe 9 Mai 2011 10:31
bre... am uitat pi sineva aisea cae inserca ea sa-mi demonstreze mii , numerotat ca ioti bre si ma fac io di ras... bre cre'ca nu prea ai intales nic.
pai cum sa fac eu de ras Moldova draga meu sau dragul meu. nu uita ca la mine.. am specificat asta de aici nu este ocupatia de baza ca la tine de exemplu, deci imi permit sa me grabesc, sa mai fac greseli de dactilografiere dar nicidecum nu insemnan ca nu stiu sa scriu. De asemenea te rog nu confunda marul cu para, adica Iasul e Iasi si indiferent ce mancati voi pe aici sper ca stiti ce repreinta orasul asta pentru Romania adica ce a fost si ce inca mai este si poate.. daca nu mai reusim noi toti sa stricam , desi au inceput deja cu Palatul Culturii, poate ca va si ramane pentru copiii nostri. Deci subliez.. voi ceilalti cu Bucurestiul si poate ca si alte zone alte tarii spuneti-mi voi cu ce va remarcati voi , aici ma refer strict la oras ca din cate imi aduc eu aminte nu aveti decta mult dar mult ciment si beton si foarte dar foarte putina istorie.. oricum sunteti cei mai TARI IN CLANTA asta e sigur.
hai pa si pentru Roby daca o mai tii mult cu jignirile ti trimit SI-M, MATA UNA DOUA. MAGARULE...
sofia123456789
Postat pe 9 Mai 2011 11:01
Trei orase, bre: Cluj Napoca, Timisoara, Sibiu. Istorie muuuult mai multa si mai veche decat la Iasi, ca sa nu mai spunem de cultura.
Mai vrei?
Thor_again
Postat pe 9 Mai 2011 11:20
traiasca provincia fara discriminarea bucurestenilor si ele estem oamene
ameno
Postat pe 9 Mai 2011 11:24
bre..,judecand dupa numarul "soficilor" ce s-au aciuat p'aci..,ai zice ca IASUL e o suburbie a BUCURESTIULUI..
roby_cado
Postat pe 9 Mai 2011 11:50
De la: Thor_again, la data 2011-05-09 11:20:55Trei orase, bre: Cluj Napoca, Timisoara, Sibiu. Istorie muuuult mai multa si mai veche decat la Iasi, ca sa nu mai spunem de cultura.
Mai vrei?

mei, pe undeva ai dreptate. dar si iasul are o viata culturala destul de bogata. cea mai prestigioasa universitate, prima gradina botanica, prima universitate de medicina, etc... isi au sediul in iasi. cred nu are rost sa mai specific ca a fost capitala romaniei in primul razboi mondial. nu stiu...dar parca nu are sens sa improscam cu noroi un oras cu o istorie atat de frumoasa!!! eniuei, io tind sa cred prostia n-are nici origini, nici remediu
unspeakable_ingredient
Postat pe 9 Mai 2011 12:56
ingrediento, daca ai fi un pic atenta, ai vedea ca eu nu contest viata aia culturala si nici nu "improsc cu noroi" istoria aia. Cu atat mai mult cu cat Iasi-ul este unul din orasele pe care l-as alege, tocmai pe aceste considerente - istorie, cultura si similare. E drept ca ar fi de abia al treilea sau al patrulea oras in preferintele mele, pentru ca sunt altele care au niste atuuri in plus. Unul dintre ele este curatenia
Thor_again
Postat pe 9 Mai 2011 13:01
ok, poate ca m-am precipitat sa te acuz. da tre sa recunoasteti ca nici macar unu cu diploma in simbologie n-ar avea vreo sansa sa interpreteze corect ce s-a scris pe ultimile pagini. scuzati interventia. nu a fost in intentia mea sa va stric joaca
unspeakable_ingredient
Postat pe 9 Mai 2011 13:54
desi...parca numai de astea iti arde...
(v. avatar )
dor72
Postat pe 9 Mai 2011 14:16
nu te lasa influentat de aparente. e supa cu taietei
unspeakable_ingredient
Postat pe 9 Mai 2011 19:07
aham...
si incantatiile cum suna? da' coada de sobolan si urzicile spalate-n apa neinceputa unde-s? si cocosul negru?
ouch! mai, ce tii in mana dreapta? o papusa d-aia de voodoo?
aia, aia pe care ai ascuns-o sub fustanele!
Thor_again
Postat pe 9 Mai 2011 19:20
hai, bre, ca-i vorba de sarea-n bucate..
Freya__
Postat pe 9 Mai 2011 19:31
mda, hai sa ne batem in orase....
quasaria
Postat pe 9 Mai 2011 21:56
De la: unspeakable_ingredient, la data 2011-05-09 19:07:15nu te lasa influentat de aparente. e supa cu taietei


si cine-s "taieteii"?
dor72
Postat pe 9 Mai 2011 22:04
thor "si incantatiile cum suna"

dorule, tu tine cont ca io colaborez cu marele interpret florin salam. so, cum altfel ar putea sa sune decat ca sunetul unui cristal ... mai var si-o floare-de-nu-ma-uita s'al meu iesti.
unspeakable_ingredient
Postat pe 9 Mai 2011 22:53
ingredient, tu esti magician sau esti o parlita de vrajitoare?
ca nu se vede de sub palaria aia a ta... sau e vreo umbrela?
ca io n-oi fi " al tau" in vecii vecilor....
dor72
Postat pe 9 Mai 2011 23:01
dor72, eu mi-s o zana rupta dintr-un colt de rai! tu?
unspeakable_ingredient
Postat pe 9 Mai 2011 23:56
gata eu m-am eliberat de stres... voi?? vezi are si topicul asta un rost.. gata va pup pe toti si poate ne mai auzim cu alta ocazie pe vreun alt topic... in functie de situatie... scuzati greselile de dactilografiere.. poate ca viteza si faptul ca uneori tastez doar cu o mana
sofia123456789
Postat pe 10 Mai 2011 10:35
am uitat sa adaug ceva : cele trei orase amintie sunt intradevar printre preferatele mele+Brasov.. dar nu poti spune ca au mai multe istorie decat Iasul...iar la capitolul curatenie iti dau dreptate ... Oricum povestea cu Bucurestiul si provincia e foarte veche si ma enerveaza ca Bucurestiul pare de fapt un stat in stat si chiar asa se si comporta.. nu-i de mirare ca nu-s iubiti de nici o regiune a tarii.
AR TREBUI SA VA INTREBATI DE CE... ASTA ESTE VALABIL DOAR PENTRU CEI CARE INSISTACU DIFERENTELE ASTEA
sofia123456789
Postat pe 10 Mai 2011 10:39
"..AR TREBUI SA VA INTREBATI DE CE.."

deja avem si raspunsul la intrebarea asta..,vezi mai sus..
roby_cado
Postat pe 10 Mai 2011 10:55
Nu-i baga in seama , pe cei care nici stie nu stiu! Tu iti vei rezolva problema fiicei tale!
Pentru ca;e usor a scrie versuri,
Cand nimic nu ai a spune..
Insirand cuvinte goale
Ce din coada o sa sune.
E usor sa ti dau cu parerea chiar daca scrii doar tampenii!
Iar """educatul de roby&kako,""sasi vada de viata lui si sa nu mai trimita privat , mesaje ""inteligente_proaste"" Pt, ca nu le citesc!
Daca"" as trage la plug cu o asa """somitate"" inseamna ca ma ::cobor;: la un nivel de ""retard!!!
Jojolin
Postat pe 13 Mai 2011 10:09
De la: Jojolin, la data 2011-05-13 10:09:13 Nu-i baga in seama , pe cei care nici >nu stiu! Tu iti vei rezolva problema fiicei tale!
Pentru ca;e usor a scrie versuri,
Cand nimic nu ai a spune..
Insirand cuvinte goale
Ce din coada o sa sune.
E usor sa ti dau cu parerea chiar daca scrii doar tampenii!
Iar """educatul de roby&kako,""sasi vada de viata lui si sa nu mai trimita privat , mesaje ""inteligente_proaste"" Pt, ca nu le citesc!
Daca"" as trage la plug cu o asa """somitate"" inseamna ca ma ::cobor;: la un nivel de ""retard!!! :sml-co
Am scris sa nu i bagi in seama pe acesti inteligenti care n-au notiunea scrisului romaneste,, pt, ca traiesc undeva prin USA siiiiiiiiiiiiiiii au uitat
sa scrie in limba lor!!!!!!!!!!!
Nu va linistiti asa i???? Cuvantul a scrie este indecent??????????!!!!!!!!!!!!
Dragi forumisi!! Va pup si va las pentru ca ;aici se posteaza fff, frumos indecenta!! Sunt alte multe forumuri unde bunul simt si respectul este la el acasa!!!!!!!!!!
Scieti ce vrei ca eu ma dezabordez de la un asemenea forum de 2 bani!!
Jojolin
Postat pe 13 Mai 2011 10:16
matale crezi ca ai notiunea scrisului romanesc?
ia arunca un ochi peste ce ai scris si cum ai scris. de topica, nu mai zic nimic.
oops...stai asa, ca ai zis ca te dezabonezi...well, atunci, good bye!
michelle_
Postat pe 13 Mai 2011 10:23
n-am facut niciodata asta..,dar ma vad fortzat de imprejurari,pentru a nu lasa falsa impresie creata de tine,cum ca, te-as cauta eu in privat..


"..Sa ti vezi de familia ta!!! Joiana i poate aceea care te a facut! Nu ti permit sa ma jignesti! Daca fiul meu ar comenta asa la adresa lui mata cum ti ar place??Numai ca fiul meu are cei 7 ani de acasa si niciodata nu jigneste!!Nu degeaba esti singur! De inteligent ce esti! Vaca Joiana i mata ca a facut un bou! Pe tine!!Nesimtitule!!.."

ei bine..,la asa ceva,trebuie sa raspunzi nu..?

daca nu faci fata unor conversatii pe acest site,si te apuci sa trimiti astfel de mesaje..,iti sugerez sa-ti balangani clopotul de la gat pe alte miristi..

cat despre limba romana,la care faci tu referire,nu-i pentru tine..,nu te mai chinui..
aceasta limba se scrie si se vorbeste..,nu se "mugeste"..

roby_cado
Postat pe 13 Mai 2011 10:34
robitza, sunt socata, mami...
de-astea-mi esti? mesaje in privat?
ptiu, drace!
michelle_
Postat pe 13 Mai 2011 16:26
da, da, daaaa!!!
oh, yeaaah!!!
si io sunt shocat, tati!
(sis, ar trebui sa ne hotaram, cum ii zicem pan' la urma lui Robytzu'? mami sau tati? )
deci da, deci reviiiin: Robytzu' sunt shocat, tati! de-astea ne ieshti? mesaje in privat?
ptiu, Roby, pardon, drace!
Thor_again
Postat pe 13 Mai 2011 16:30
da' ce, fratioare? l-am adoptat?
de fapt, dap...l-am cam adoptat...
robitza e l'enfant terrible pe-aici...imposibil sa nu-l adopti si sa nu-l placi
michelle_
Postat pe 13 Mai 2011 16:37
pai nu? ia sa se ia careva de el in lipsa lui, ca dracii l-o luatara!
bine, ma refer la d-aia de au ceva in capatzana, nu si la copitate
Thor_again
Postat pe 13 Mai 2011 16:44
Thor, mai bine ia-te de Jojolin, care face tuturor educatie civico-morala in privat...
roby, si tu?
io nu va mai dau "citatele" ca "e rele" si "m-am ingrijit" asa cum se cuvine ( si cum ma stiti) de acest aspect....
dor72
Postat pe 13 Mai 2011 17:12

Recomandari

Setari Cookie-uri