Mai presus de dragoste exista principii si prejudecati?

Buna ziua oameni buni,
Este pentru prima oara cand scriu si va rog sa nu ma criticati prea dur.
Acum trei luni am avut o relatie cu un tip, era mai mare cu 10 ani, nimic neobisnuit pentru mine pentru ca mereu am fost atrasa de persoanele mai mature .Dupa trei luni ne-am despartit la cerera mea pentru ca am aflat din intamplare ca tipul si-a ascuns adevarata varsta, ma rog a fost o diferenta de 3 an, nu acesta a fost motivul despartirii, faptul ca a mintit si nu mai puteam avea incredere. Dupa o perioada mi-am dat seama ca am sentimente si pot sa-l iert si m-am decis sa o luam de la capat si mi-am cerut scuze pentru tot ce am gresit fata de el apoi l-am intrebat daca doreste sa reluam relatia.Tipul a fost de acord si nu a avut nimic de obiectat. Am omis sa spun ca locuim in orase diferite si ne vedem lunar .Din ultima discutie mi-a spus ca o sa-mi fac o vizita dar in tot acest timp, mesaje nu mai primesc de la el, vorbesc foarte rar pe mess...deci nu mai este ca la inceput cand era zilnic . Doresc sa citesc si opinia voastra, cum vedeti voi situatia de-afara, merita sa merg mai departe sau nu , credeti ca are un viitor o astfel de relatie. Eu nu sunt adepta relatilor la distanta pentru ca este aproape imposibil sa rezisti. Va multumesc!
kitty_cross
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:08
ca tot e plictiseala p-acilea... care-i legatura cu diferenta de varsta?...
zambil
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:12
mai,mai,n am inteles di ci ti ai cerut tu scuze????ca te o mintit el?????
nazirra
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:12
si barbatii isi ascund varsta?
rodyk
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:20
Mi-am cerut scuze pentru faptul ca nu m-am purtat prea frumos in aceste trei luni de relatie, m-am comportat precum un copil rasfatat care i se cuvinea totul. Consider ca am avut acest comportament,poate pentru ca era el prea atent cu mine sau poate.. nu stiu .
kitty_cross
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:23
rodikule, aia de n-au bani, da...
zambil
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:25
no bini....si????
nazirra
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:26
rodyk
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:32
acum poate ar trebui sa-i mai ceri scuze o data, ca nu-ti mai scrie si nu te mai cauta...
.
garbo_C
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:35

si ptr ca e al naibii de frig afara
eladaela
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:36
in trei luni nu ai aflat adevarata diferenta?

il doare in basca atunci,nu te mai strofoca...
daca ai facut dragoste atat timp cu un om ,si nu a simtit nevoia sa-ti vorbeasca pe bune despre el,inseamna ca il doare in basca...

da' oare de ce avea el impresia ca iti plac purisanii?ha?
iasomia
Postat pe 22 Ianuarie 2010 10:13
Poate ca nu m-am facut suficient de inteleasa.Nu mi-am cerut scuze pentru el ,ci pentru mine pentru ca am jignit ,am umilit, m-am purtat josnic...mi-am cerut scuze pentu ca asa am simtit.Poate ca am constiinta si mai functioneaza ?!!!
kitty_cross
Postat pe 22 Ianuarie 2010 11:59
kitty,draguta...

"ci pentru mine pentru ca am jignit ,am umilit, m-am purtat josnic."

atunci nu te mira ca nu se grabeste sa te caute.
adica cum te-ai purtat josnic?
sa nu-mi spui ca te-ai culcat cu altu',eventual cu prietenu' lui cel mai bun...

mami,

daca nu te cauta, e greu de facut planuri,in opinia mea povestea voastra s-a cam sfarsit,ai jignit,umilit..etc.
depinde cat de grave sunt astea,desi omu' pare clar dezinteresat.

iasomia
Postat pe 22 Ianuarie 2010 16:57
kitty, ati gresit amindoi - el primul, iar in urma greselii lui ai dat si tu cu bata in balta.... Na, tipic. Chestiile astea merg in lant.
Ca sa rupi lantul trebuie sa reveniti amindoi la ce a fost la inceput. Chestiune de sincronizare.
Daca unul iarta si celalalt se mai gindeste, ti se cam rastoarna caruta in drum.

Nu-l mai asasina nici tu cu mesaje - lasa omul sa decida ce vrea sa faca mai departe, si vezi pe parcurs. Mai merge sau nu.
quasaria
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:37
Iti multumesc "guasaria" pentru parerea ta.
kitty_cross
Postat pe 31 Ianuarie 2010 11:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
reteta fericirii 2 De la: zambil 17 Iunie 2009 20:52
Rasu` plansu` 304 De la: ufishor 12 Iunie 2013 08:29
iubiri interzise! 101 De la: oanas_2004 15 Februarie 2011 18:30
Carnitina 2 De la: garbo009004 20 Iulie 2010 10:48
Ma plictisesc de atata bine! 42 De la: Roxxynela 16 Septembrie 2009 22:50
Setari Cookie-uri