+fiica adolescenta insarcinata

Ingeras si Nebun..copii sunt pana la...14 ani...nu 25 cum sustii tu; daca ai 20 de ani,cum ai spus,si crezi ca copii sunt pana la 25 de ani...rezulta ca esti ...inca un copil...si ce cauti tu COPILO pe un topic ptr. adulti??!! Dar sunt si topicuri ptr. copii,participa acolo!Nu -i frumos sa te bagi intr adulti..!
elisabeta_boia
Postat pe 4 Mai 2011 20:08
aaa deci sa inteleg ca adulti pe topinguri pentru adulti isi arata adevaratul "creier" :))
ingerashnebun
Postat pe 5 Mai 2011 20:20
dup, pe "topinguri"
Ciresica
Postat pe 5 Mai 2011 20:22
da....mai ales pe TOPINGURILE de caramel si ciocolata amaruie...
dor72
Postat pe 5 Mai 2011 20:23
...
cory_emy
Postat pe 6 Mai 2011 10:24
aproape tot ce am citit pe acest topic m-a dezgustat.... Sunt cateva persoane care nu stiu altceva decat sa critice si sa arunce cu vorbe urate in stanga si in dreapta... de la roby ... parca.. care e SUS SUS DA SUS DE TOT de nici daca respiri nu ajungu la el pana la toti ceilalti care pun repede mana pe cate-o caramida sa arunce ei primii... ingerasii de ei.. eu am inteles de la femeia asta inca de la inceput ca tot incerca sa ia niste decizii avand la baza niste evetuale solutii dar ei repede, japitza.. haimana... din astea. Nu prea am vazut nici o povestioara din asta picanta din viata nici unei fjudecatoare de pe-aici mai picanta... semn ca sunt PERFECTE... eile stiu cu toatele ce insemna sa ai copii .. sa-i cresti... sa-i educi...din astea .. banii cresc in copaci, mancare pe pasuni si din astea. Daca cumva..... cineva.... indrazneste sa le zica ceva cred ca ati observat cu totii cum isi ridica fustele pana peste cap ca la CIUREA .. stiti la cine ma refer.. cunoscatorii si pentru ceilalti ...care nu stiti ce inseamna Ciurea.. sa stiti ca acolo locuiesc tziganii.. deci sa va tineti bine daca nu ziceti ca ei.... pentru ca au si pus mana pe tastatura si daij...p...c...l... tot alfabetul dar cu jigniri. Mi-e sila de toate persoanele astea moraliste.. vai ... de mine dar cum de te-ai GANDIT MACAR.... adica Domnule draga femeia asta tre sa se urce pe un bloc inalt si sa se arunce pentru ca... conform celor scrise de j...p...c... :
a gandit lucrul acesta
nu si-a educat fiica
vrea sa-i ascunde idiotului aluia ca va fi tata
vrea ca al ei copil sa termine liceul...

adica e groaznic... sa se arunce sa mai scapam poate de un om .. si sa ramanem noi PERFECTELE.....
RUSINE SI SA STITI CA AM SA MAI INTRU SI VA FAC IARASI DE CA...T daca nu va linistiti si nu stiti sa vorbiti.
sofia123456789
Postat pe 6 Mai 2011 14:27
ieti di ini trebui s v fii fric, brie! di sofica! v fai din condei, ca pi la ia, pi lng iei
roby, s-' hii runi, brie! Aa s tii tu, c ieti un maaari nierunat, cari s-o mai aburcat hojma sus di tt! Nierunatuli!

sofio, eu zic ca singura care se face de -ma rog, cum ai spus tu in final- esti tu. Deja ai inceput. De la prima fraza
Si apropos de faza cu "toate literele": inteleg, din nick-ul tau, ca ai ceva impotriva lor. Chiar le urasti, de-a dreptul! Da' n-ai mai gasit niste cifre sa continui numele ala?

Thor_again
Postat pe 6 Mai 2011 15:22
se schimba garda, se pregatesc sa intre in shpan, urmathoarele id-uri... care tind catre infinit ezimala inteligenta.
garbo181543
Postat pe 6 Mai 2011 15:31
Tu esti mai "th-th-it", aa-i? Pe urm pui ntrebri "nevinovate" i, mai ales, ncerci s mi foui mie nervii cu "inocene" din conturile celelalte. Mai joac-te, mai joac-te, profit de cele cteva zile e care le mai ai la dispoziie pe aici
Thor_again
Postat pe 6 Mai 2011 15:36
s-o trit internetu la ciurea?
ufishor
Postat pe 6 Mai 2011 15:41
ufule, tu stii locatia
tare neagra per total!
Thor_again
Postat pe 6 Mai 2011 15:42
stea albastra..........sa va ajute Dumnezeu !!! dupa parerea mea ati luat decizia cea mai buna , o sa fie greu, este adevarat dar asta e viata trebuie sa mergeti inainte !
cory_emy
Postat pe 6 Mai 2011 16:50
aia cu japitza e a mea...daca vrei sa ne cunoastem la chilot , ba nu, de la piele eu zic sa anunti din timp sa-mi fac vro doua ore de timp sa-ti ecsplice mama cam cum a mers trenul de cand mi-am pus-o prima data si pana am devenit mama,actualmente divortata cu plod de crescut si facturi cat raoata carului...deci daca vrei eu iti povestesc sofico poveste vietii mele,tu esti atenta notezi tot si scoatem un bestseller.

am mai spus-o, japitza din cauza a ceea ce a gandit, daca ai gandit-o esti aproape convinsa ca, copilului i-ar fi mai bine in plasament.HA????nici nu vreau sa fiu in pielea lui fie-sa cand la prima cearta o sa-i scoata ma-sa ochii ca s-a foutut ca tampita si o ramas cu burta la gura si ca ea mama grijulie trebuie sa-i creasca progenitura.
ma contrazice careva?cine gandeste solutia optima debarasarea de plod clar asta urmeaza REPROSURILE!!!!!
ameno
Postat pe 6 Mai 2011 18:22
si tu,garbo181543, sora geamna cu descentrata aia de 266&co nu-mi trimite prive ca ma lasa rece.ok?
ameno
Postat pe 6 Mai 2011 18:25
eh..
Freya__
Postat pe 6 Mai 2011 19:16
mai robyca nu stiu de unde esti si nici nu prea ma intereseaza dar sa stii ca aici la iasi e uneori... nu zic mereu ca nici eu nu m-am nascut aici si am si eu multe de comentat... deci uneri iti dau dreptate...,.. :) dar e mai multa minte si respect decat in restul tarii... pentru tine coimetariul meu cera sa-ti tii hormoneii acasa si criticile deoaparte...
Nu o cunosc pe femeia asta si cred ca ceea ce a facut ea pe forum a fost sa ceara o parere daca era ssa fie asa cum ati caractezit-o voi o facea si gata, respectiv dadea copilul. Nu intelegeti gresit.. nu-i tin partea.. ba din contra nici mie nu-mi place deloc ideea asta cu datul copilului.. e o greseala imensa dar nu a facut-o. Mie ce nu mi-a placut a fost modul in care ati caractezit-o.. repede repede.
Pentru toti ceialti va anunt ca sunt din Iasi.. Ciurea e localitate pe langa Iasi caractezita prtin castelele imense ale tziganilor dar care tot cu fuste lungi pana in pamant se imbraca si la fel.. cum prind ocazia si-o si pun in cap asa cum ati facut-o voi acum.. nu va nominalizez ca nu v-am retiunut dar va stiti alea care scriu cu si ....di si... si ce daca ma gaitzelor daca se vorbeste asa aici la voi cum se vorbeste... stati ...stati nu-mi spuneti.. .LA VOi E PERFECT.. ma scuzati/ La voi se pun punct si virgula acolo unde trebuie.. evitati cacofoniile si bineinteles cand vorbim cu voi ne trebuie DEX-ul .Eu nu m-am nascut aici dupa cum am spus mai sus, da sa stiti ca tot din Moldova sunt si nu ma feresc sa o spun. Trebuie doar sa fii om nu conteaza de unde esti.. pentru ca unii dintre voi care sunteti de prin Bucurestiul lui peste prajit uitati ca sunteti de fapt niste tarani cocloti , cum spune tata... deci CIOCUL MIC si nu va mai luati de zone ca ducem discutia direct spre RAZBOI :)) glumesc... si... totusi... NU.
Pentru ameno.... eu am inteles perfect ce ai vrut sa spui si de asemenea stiu ca tu esti o buna sfatuitoare dar ai jignit mult prea repede gandesc eu, femeia asta si cerea, un sfat si cred ca toata lumea are nevoie de asa ceva, tocami pentru a nu lua decizii gresite.
Deci concluzia mea era urmatoare.. neveoie de dusuri reci se vede clar ca a avut dar nu trecem in zona de catalogari si jigniri ca Doamne iarta-ma cred ca toti avem greseli. Pentru Roby , vreau sa-ti spun ca din prima fraza ai fost VARZA.... asa se spune pe aici pe la IASI.. e cu rima.. iti spun rusine pentru ca desi pare ca ai un baietel foarte dragut.. daca ai fost in stare sa scrii asa ceva e clar ca esti un misogin si timpul tau nu este acum .. cred ca tu tb sa te nasti acum 2011 ani sa fii inainte I.D.H. asa consider eu... si cred ca te-ai cam bagat ca musca-n lapte. ASAT E TOT DE LA IASI.
Pentru cei care au probleme cu zona asta a Moldovei sa-mni spuneti ca pot sa fac un topic special. Nu ma refer doar la Iasi ci ma refer la toata zona Moldovei, incepand de la Focsani pana in Fundul Moldovei la Darabani.
sofia123456789
Postat pe 7 Mai 2011 09:41
mai, asa-mi vine sa iau la greblat targu` Iesilor....
iaca avem si purtator de cuvant
sofia, vreau sa-ti atrag atentia asupra unor aspecte:
1. "Mie ce nu mi-a placut a fost modul in care ati caractezit-o.. repede repede." -poate unii de pe garbo au calitati, si anume in a intui caracterul altora de pe-aici. repede te-ai apucat tu sa-l caracterizezi pe roby
2. "Trebuie doar sa fii om nu conteaza de unde esti." -deci nu e cazul sa faci imparteala romanilor pe zone, lasa bucurestenii si pe toti in pace
3. "nu trecem in zona de catalogari si jigniri " - numai asta ai facut in postarile tale!
4. daca esti o mandra ieseanca, trece asta la profil, nu 'alta localitate'
5. la ce limbaj de mahala ai, plus descrierea amanuntita a Ciurei, am inteles totusi de ce ai trecut 'alta localitate'
6. sub nicio forma nu e cazul sa vorbesti in numele iesenilor, nici a Moldovei, vrednica urmasa a lui Stefan!
hai pa.
ufishor
Postat pe 7 Mai 2011 10:45
Bravo !oameni si.......................Ai decis bine ,eu nu am inteles de ce atatea rautati!!!! cineva cere un sfat si primeste tot felul de critici ,asae romanul.,lipsit de cele mai bune maniere .
garbo032261
Postat pe 7 Mai 2011 16:08
"..mai robyca nu stiu de unde esti si nici nu prea ma intereseaza dar sa stii ca aici la iasi e uneori... nu zic mereu ca nici eu nu m-am nascut aici si am si eu multe de comentat... deci uneri iti dau dreptate...,.. :) dar e mai multa minte si respect decat in restul tarii... pentru tine coimetariul meu cera sa-ti tii hormoneii acasa si criticile deoaparte..."


hormoneii mei..?,ai mei bre..?,au plecat de acasa..?
roby_cado
Postat pe 7 Mai 2011 17:48
"..Pentru Roby , vreau sa-ti spun ca din prima fraza ai fost VARZA.... asa se spune pe aici pe la IASI.. e cu rima.. iti spun rusine pentru ca desi pare ca ai un baietel foarte dragut.. daca ai fost in stare sa scrii asa ceva e clar ca esti un misogin si timpul tau nu este acum .. cred ca tu tb sa te nasti acum 2011 ani sa fii inainte I.D.H. asa consider eu... si cred ca te-ai cam bagat ca musca-n lapte. ASAT E TOT DE LA IASI..."


da..,am un baietel care,n-ar ajunge in plasament nici daca eu mi-as da ultima suflare acum..
si stii de ce..?
ptr ca, pe langa mine ,are si mama,si matusi,si bunici,etc..
numai sa-ti treaca asa ceva prin cap,e strigator la cer..(ma rog..,e doar parerea mea..)

bre..,musca ne-musca..,mereu voi taxa courvarasia si nemernicia..

si acu' sa-ti spun una de la bucuresti..sictir..
roby_cado
Postat pe 7 Mai 2011 18:03
hai, bre !
Freya__
Postat pe 7 Mai 2011 18:05
acu'..?
roby_cado
Postat pe 7 Mai 2011 18:06
ei, mai pe seara, ca-s rusinoasa de fel !
Freya__
Postat pe 7 Mai 2011 18:08
nu pot bre nici atunci..
n-auzi ca-mi fugira hormoneii..?
roby_cado
Postat pe 7 Mai 2011 18:10
de-acolo se auzea huruiala ?! si nu te-au anuntat si pe tine ?


Freya__
Postat pe 7 Mai 2011 18:14
"..ieti di ini trebui s v fii fric, brie! di sofica! v fai din condei, ca pi la ia, pi lng iei
roby, s-' hii runi, brie! Aa s tii tu, c ieti un maaari nierunat, cari s-o mai aburcat hojma sus di tt! Nierunatuli!.."

thorele..,io aud ceva ceva..,da' nu prea va vaz bre,de sus d'aci..
roby_cado
Postat pe 7 Mai 2011 18:14
De la: Freya__, la data 2011-05-07 18:14:08de-acolo se auzea huruiala ?! si nu te-au anuntat si pe tine ?




nop..
ca deaia sunt cocotzat pe sus..,doar doar i-oi vedea..
roby_cado
Postat pe 7 Mai 2011 18:15
trebuia sa le pui clopotzei, taicule , asa nu mai pleaca fara bilet de voie si auzi si pa creasta !

mare ti-e gradina
Freya__
Postat pe 7 Mai 2011 18:19
aaaa ddddaaaammmm io nu-s din bucuresti ,tot provincie scrie pe mine haidi bre ca nu-i chiar asa grav sa faci pe cineva japitza daca ii.....
ameno
Postat pe 7 Mai 2011 18:22
ioti brie! o-nviat sofica?
sofic, da' i-nsamn-n capu' di-l ai pi umieri "Fundu' Moldovii"? Darabani? i clar: iurea scrii pi orijinia ta!
Ca s tii tu: Fundu' Moldovii i-o comun mai ht dup Cmpulung Moldoviniesc, odat i-ai triecut spri Izvoarili Suievii.
Mai caut pi hart, fat hi !
Thor_again
Postat pe 7 Mai 2011 18:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Povestea mea asteapta raspunsul vostru 51 De la: garbo044505 19 Octombrie 2011 11:09
buna.... 7 De la: pisoias01 24 Decembrie 2010 16:38
De ce oare barbatilor le plac femeile mai batoase si mai hotarate..Care sa dea cu ei de pamant..dar care bineainteles sa ii bage in seama? 106 De la: me_reloaded 3 Octombrie 2010 20:24
relatie intre o pestoaica si un geaman 139 De la: fleur_de_lis 7 Octombrie 2009 16:34
violenta 53 De la: Alina_30 30 Iulie 2013 23:55
Setari Cookie-uri