Dupa 13 ani totul s-a transformat intr-o durere sfasietoare...

De la: tatoo, la data 2011-04-03 00:54:14



Mortal!!!!
aia e o vuvuzela sau un prezervativ din echipamentul de lupta?????






atentie la vocabular.deocamdata eu nu te-am jignit.si nici nu o voi face.nu se merita!
vuvuzela
Postat pe 3 Aprilie 2011 00:59

Stiu, "am sufletul gol si nu-ti pot oferi nimic."

Dar cum te-am jignit? Si ce are vocabularul?
tatoo
Postat pe 3 Aprilie 2011 01:07
ma refer la cv" prezervativ',pe care l-ai folosit.asa ai dat prilej ca si altul sa batjocoreasca.iti multumesc pt intelegere.
vuvuzela
Postat pe 3 Aprilie 2011 01:15
tatoo, te distrezi? ca eu mi-am pierdut elanul pe drum

oh, ce stare de nestare...(asta ca sa bag si eu o drama, si sa nu fac nota discordanta aici)
mi-am facut playlistul cu muzica pentru somn, (unul din piticii mei),si cochetez cu gandul sa dezvirginez o sticla de jack daniels

toata cafeaua de mi-am injectat-o in vena azi, se pare ca are efect. sunt suficient de lucida ca sa-mi savurez starea blue

hai, noapte buna si sa va jucati frumos...
michelle_
Postat pe 3 Aprilie 2011 01:18
noapte buna
elodia
Postat pe 3 Aprilie 2011 01:20
De la: elodia, la data 2011-04-03 01:20:34noapte buna




noapte buna si tie!
vuvuzela
Postat pe 3 Aprilie 2011 01:22
De la: me_reloaded, la data 2011-04-03 01:18:04tatoo, te distrezi? ca eu mi-am pierdut elanul pe drum

oh, ce stare de nestare...(asta ca sa bag si eu o drama, si sa nu fac nota discordanta aici)
mi-am facut playlistul cu muzica pentru somn, (unul din piticii mei),si cochetez cu gandul sa dezvirginez o sticla de jack daniels

toata cafeaua de mi-am injectat-o in vena azi, se pare ca are efect. sunt suficient de lucida ca sa-mi savurez starea blue

hai, noapte buna si sa va jucati frumos...





noapte buna!
vuvuzela
Postat pe 3 Aprilie 2011 01:23

nu ma distrez deloc, ti-am zis deja.N-o mai dezvirgina pe-a ta, ca a mea e pe jumate si un pahar am in mana.Da-te-ncoa sa ne unim singuratatile si piticii. Da' tu si bei ce beau eu??C eva nu-i in regula cu noi!!
Si vezi ca soy muy celoso,entender?

Noapte buna,people
tatoo
Postat pe 3 Aprilie 2011 01:27
De la: tatoo, la data 2011-04-03 01:27:11
nu ma distrez deloc, ti-am zis deja.N-o mai dezvirgina pe-a ta, ca a mea e pe jumate si un pahar am in mana.Da-te-ncoa sa ne unim singuratatile si piticii. Da' tu si bei ce beau eu??C eva nu-i in regula cu noi!!
Si vezi ca soy muy celoso,entender?

Noapte buna,people




noapte buna si tie!
vuvuzela
Postat pe 3 Aprilie 2011 01:30
no, in sfarsit, gata cu durerea aia...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 3 Aprilie 2011 02:02
buna,
pentru ca am trecut prin aceleasi,concluziile cred ca vor ajuta
nu cred ca e totul pierdut,cred ca va puteti impaca.
asa,in anul 2002 l-am cunoscut pe sotul meu,dar si pe socrii.
mama lui mi-a zis sa nu gatesc cu carne,ca baiatul ei nu a fost invatat asa,pentru ca tatal lui e vegetarian.
sa ii pun dimineata pe pat o bluza,ca sa se imbrace,ca asa a invatat.
sa nu mai mergem zilnic la biserica,ca e exagerat
sa merg cu ea la ginecolog,sa aleg contraceptie,ca sa nu fie vreun accident cu copil
sa vina zilnic baiatul la ea,si sa ii spuna tot,ca asa a fost invatat,inclusiv viata noastra sexuala.
sa nu avem pisica sau caine in casa
etc,etc,sanu te plictisesc,iti imaginezi ca se amesteca in toate,cu amanunte,si cand ceva nu mergea cum vrea ea,iesea razboi,nu cearta,cu lungi razbunari dupa....luni pot zice.
mai aveam si umbra fostei,prima lui iubire,imi zisese ca nu va mai putea iubi asa,ca la despartirea de ea s-a imbolnavit,deci aveam de luptat cu doua femei,cea prezenta mai rea ca cealalta......
am luptat ani,dar am reusit.
cat pe-aci sa ma imbolnavesc de nervi,din cauza soacrei....
pauza asta am avut-o si eu,de un an jumate,ne-a despartit soacra,apoi ne-am impacat.
despartirea ne-a ajutat sa ntelegem inca o data cat demult ne iubim
poate si la voi e la fel,cred ca si el sufera acum

uite cum am invins eu:m-am axat pe un lucru doar:sa il fac fericit,sa se simta iubit,sa il imbratisez des,sa ii arat pentru ce il iubesc,sa arat bine dispusa,iar cand a venit bebe,sa ii apropii.
asa fac acum cu al doilea copil,pe primul il fac sa se implice,adica sa aduca crema,pampersul,etc,si pe tata sa ii faca masaj,etc.
bebe m-a ajutata mai mult decat orice.
inteleg ca s-au adunat multe,pauza asta va fi binefacatoare,se vor uita toata,va ramane iubirea.
si el a suferit aca tu te-ai plans la ea,despre ea.
eu am hotarat sa nu ii mai vorbesc de mama lui,orice ar face,orice ar zice,sa o elimin cat pot din viata noastra.
si la mine era la fel,nu hotaram noi doi nimic pentru viata noastra,hotara soacra,cu el..adica ea hotara,apoi el asculta nu pe mine,ci pe ea.....
poti face ceva,ca sa invingi.
nu ii vorbi lui negativ niciodata de ea,ca daca e atata de legat,ii macina nervii si relatia voastra.
ia legatura cu el,daca a trecut un timp,luni de zile,iesiti in oras la vreo cofetarie,amintiti-va cum v-ati cunoscut,nu spune absolut nimic negativ,din trecut,sau de ea.
incarca-ti acum bateriile,cat esti singura,ca viata e o lupta,si nu pica nimic din cer fara multa stradanie,mai ales cand e vorba de relatii.
si apoi treci la atac,eu am reusit sa fiu number one acum,numarul unu,o singura data a recidivat,si a regretat apoi,singur.
a recidivat,cand a hotarat sa o trimita pe mama lui sa ia chiria dela magazinul lui,in loc sa ma trimita pe mine....de luna asta,ma duc eu.
ea era conra sa avem al doilea copil,m-am straduit eu sa se intample...pacat ca nu am facut tripleti.
iti urez rabdare,gandeste-te ca mai bine castigi,e greu,dar nu imposibil,concentreaza-te pe un lucru,iubirea voastra,familia voastra,si zi-ti zilnic ca ea nu exista,scoate-o din gandurile tale.
zi ca a hotarat el singur sa nu mai plece ,ca si cum ea nu ar exista.
la urma urmei,si el a hotarat....
o familie e mai importanta decat plecatul,decat amestecul soacrei,oricat de neplacut ar fi.
incearca.sunteti prea tineri,noi avem acum 40-41 ani,amandoi.
te-ai maritat si cu mama lui,ca si mine,soacra mea sta deasupra,la etajul de mai sus,si e ca si cum ar fi in casa,aproape.....
eu am zis ca mai bine cu el si cu soacra,decat singura fara el...asa de mult suferea.
el se va maturiza si nu va mai fi atata de dependent de mama,ai rabdare,si roaga-te,ajutra se asta,vorbesre cu vreun preot.
mie mi-a zis unul ca daca e asa legat de mama lui,greu ,sau imposibil sa reusesc,,....
am scris prea mult,scuze,mult succes,pune-te pe treaba,o femeie cand isi pune in cap ceva,reuseste,in relatie,trebuie sa insisti,fii bombonica cu el,ca la inceput.
d.
daniilia
Postat pe 3 Aprilie 2011 08:52
atita timp cit il va conduce mama lui,nu este barbat....eu in locul tau as renunta pt ca in continuare se va intimpla acelasi lucru.e pacat intr-adevar de copilul vostru,dar daca esti pregatita sa traiesti toata tineretea subn semnul soacrei,continua daca nu,pune punct....asta este parerea mea
eu666
Postat pe 3 Aprilie 2011 09:27
....draga innamorata...cel mai bine ar fi sa te intorci la familie.Am 24 ani de casnicie...si exact ca tine am patit cuuuuu....soacrele....deci au fost mai multe...Nici eu nu stiu de cate ori am fost plecata...am doi baieti...fii tu mai smechera ca soacra ta.....sau lasa de la tine....fa.te ca nu intelegi....fa ceva....Daca nu ai fi avut copilul ar fi fost usor....dar 13 ani sunt totusi ani multi.lasa iesirile in afara!....Oare nu gasesti tu serviciu in Constanta aia cat e de mare????Poate are dreptate si el....e mai bine acasa!!!!DACA.L IUBESTI MERITA SA TE INTORCI!!!
Acum iti pot spune ca sunt o femeie tare descurcareata cu familie....cu doi baieti mari...cu un barbat de treaba (inainte eram proasta familiei ) Soacra....a imbatranit si are niste ochi vicleniiiii...de.aia nu mai pot eu!!Ma urc in masina si fac ce vreau eu!....ce,mi place mie....
garbo028998
Postat pe 3 Aprilie 2011 09:33
tragedie greaca...cor antic...

ce tot atata drama, nene? parca-i telenovela columbiana, parol...

tu, inamorata
orice ai face, fa repede, si anunta-ne si pe noi
ca altfel, se transforma topicul intr-o vale a plangerii, hehehe...

danila, fata...zici ca te-ai axat pe un singur lucru: sa-l faci pe el fericit. acu', nu te supara ca te intreb...da' tu mai existi ca individ? mai ai vreo traire personala, vreo dorinta pentru tine, ceva...? ca mie imi pari total depersonalizata, parerea mea...
michelle_
Postat pe 3 Aprilie 2011 10:03
reality65
Postat pe 3 Aprilie 2011 10:03
Parerea mea este ca trebuie sa faci ce-ti dicteaza inima pentru ca mai tarziu sa nu regreti clipele petrecute fara el. Nu tine cont de nimeni si de nimic, doar dragostea voastra conteaza. Smulge-l pe sotul tau din ghiarele mamei sale. Sotul trebuie sa fie langa familia lui pe care si-a intemeiat-o alaturi de tine. Au si parintii rolul lor in viata noastra dar la un moment dat trebuie sa inteleaga ca copiii lor au crescut si trebuie sa-si urmeze cursul vietii alaturi de persoana pe care si-au aleso. Fa-l pe sotul tau sa inteleaga acest lucru. Nu dispera si lupta pentru dragostea voastra. Bafta!
garbo012586
Postat pe 3 Aprilie 2011 10:06
michelle_
Postat pe 3 Aprilie 2011 10:11
Draga mea, am citit tot pana aici si nu-ti pot spune decat ca lumea te sfatuieste prin experienta proprie. Nu se compara nici o relatie cu alta, nici o casnicie cu alta si nici o soacra cu alta. Totul depinde numai de ce simti , de ce ti-ai propus tu de la viata si de la aceasta casnicie. Nu exista doi oameni identici ca sa putem face comparatii. Exista doar situatii asemanatoare, dar in aceste situatii oamenii si trairile sunt diferite. Tu stii cel mai bine ce te face fericita sau nefericita. Ai mare grija ca se instaleaza o OBISNUINTA, dar asta nu inseamna ca este normal ceea ce se intampla. Unele dintre doamnele de aici spun sa treci mai usor peste ele (ex.soacra), nu este tocmai indicat daca esti o fata sensibila si nu reusesti sa te debarasezi de frustrari. Poate ele pun in balanta soacra cu iesirea la plimbare cu masina. Eu nu gandesc tocmai asa. Daca esti mai materialista poate te vei elibera asa sau in alte moduri, dar daca esti f. sensibila nu este de urmat aceasta cale. Te vei umple de frustrari si nu vei fi niciodata mai linistita. Daca buba coace va coace intotdeauna daca nu o indepartezi de la radacina.Cicatrice va ramane, dar de durut nu va mai durea. De copil sa nu-ti faci probleme, caci daca tu nu vei fi fericita nici copilul nu va fi. Copiii simt foarte bine starea mamei. Si va veni vremea cand te va judeca ca nu ai divortat si te-ai sacrificat pentru ea. Si daca tu acum esti nefericita; esti una, dar in scurt timp veti fi doua.Eu sunt una dintre cele care nu am divortat 19 ani de casnicie pentru copil, dar in timpul asta am acumulat mari regrete. Bineinteles cand copilul a implinit 18 ani am divortat si am plecat pe drumul meu si imi pare extrem de rau ca nu am facut-o mai demult. Copilul oricum mi-a reprosat ca nu trebuia sa stau atatia ani cu un om cu care nu ma mai intelegeam. Si stai linistita ca va exista altcineva si pentru tine si iti vei reface viata. Totul este sa simti tu ca ai facut ceeace trebuia. Ai parintii alaturi, curaj draga mea! Asta nu inseamna sa nu incerci sa mai stai de vb. cu sotul tau inainte de a lua o decizie definitiva. Aceasta separare de moment este foarte buna pentru a putea sa va clarificati niste lucruri. Este posibil deja la urmatoarea intalnire sa-l vezi cu alti ochi pe sotul tau si poate vei fi mult mai realista. Daca nu, draga mea si consideri ca-l iubesti f. tare atunci nici un sacrificiu nu as mai trebui sa te deranjeze, nici macar mama lui. Dar eu cred ca tu stii deja cel mai bine. Cu un singur lucru sunt de acord la toata lumea de aici, faptul ca avem o singura viata si de multe ori ne-o mai facem si singuri. Si nici cu soacra nu ar fi rau sa vb., nu de alta dar ca sa nu ai nici un fel de regrete in timp. In rest, sanatate si bafta!
garbo037104
Postat pe 3 Aprilie 2011 10:29
Ce nu inteleg eu in tot forumul asta e formula de adresare cu "draga mea"... In cazul in care nu va cunoasteti in viata reala,nu impartasiti amintiri dragi sau nu va leaga o prietenie trainica,din frageda pruncie,de ce faceti uz de cliseul asta care din start da o nota ironica raspunsului vostru?
Allegra
Postat pe 3 Aprilie 2011 10:42
Lasa timpul sa curga, mai asteapta putin, nu divorta!
Nu te intoarce niciodata in acel loc, o vei lua de la capat si va fi mai rau!
Imbraca-te elegant, iesi in oras, fii zimbitoare, afiseaza o mina fericita chiar daca sufletul tau plange. Adu-l pe el la tine! Il iubesti, nu te desparti de el! Joaca teatru cat poti, nu te arata indragostita, daca discutati nu te "arunca" pe el, chiar daca nu mai poti de dor. Aduna-te, cauta in tine raspunsul, si cand vei sti ce vrei si vei fi in stare sa vorbesti cu el, prezinta-i totul cu raceala, distanta, dar aminteste putin si de momentele voastre bune. Trebuie sa aleaga. te pup! Doamne-ajuta!
garbo026237
Postat pe 3 Aprilie 2011 10:46
De la: Allegra, la data 2011-04-03 10:42:51Ce nu inteleg eu in tot forumul asta e formula de adresare cu "draga mea"... In cazul in care nu va cunoasteti in viata reala,nu impartasiti amintiri dragi sau nu va leaga o prietenie trainica,din frageda pruncie,de ce faceti uz de cliseul asta care din start da o nota ironica raspunsului vostru?



asa e! allegra .... se face mult uz de dragalasenii pe forum.... si uneori sunt intelese gresit ...
cricat
Postat pe 3 Aprilie 2011 11:03
De la: Allegra, la data 2011-04-03 10:42:51Ce nu inteleg eu in tot forumul asta e formula de adresare cu "draga mea"... In cazul in care nu va cunoasteti in viata reala,nu impartasiti amintiri dragi sau nu va leaga o prietenie trainica,din frageda pruncie,de ce faceti uz de cliseul asta care din start da o nota ironica raspunsului vostru?


sigur... adesea, printre aceste doua cuvinte, auzi si scrasnetul dintilor... sau ma rog, fisurarea tastaturii...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 3 Aprilie 2011 11:05
Salut uite si eu sunt in aceeasi situatie in care de 3 ani de zile am fost alaturi de prietenul meu de o viata dar ca de obii mai presus de orice era mama lui eu nu contam, eu nu aveam dreptate, eu nu existam inpreajma lui cand era mama lui urasc ca am pierdut cei trei ani langa o persoana ca el ba mai mult aveam planuri de nunta pt mine fiind a 5 cea propunere de casatorie dar uite nu a fost sa fie cred ca am actionat corespunzator asta datorita emisiunii INBLANZIREA SCORPIEi care mi-a dezpaienjenit mintea si a celor citite aici va multumesc pt ca ati postat aceste chestii, dar acum am o alta problema eu iubesc un barbat ce are 34 de ani eu 26 ai mei zic ca nu e de mine, DAR ne intelegem foarte bine, e om cu studii e om de casa vrea si el o familie un camin calduros si armonios zimi ce sa fac sunt foarte obsedata de relatia anterioara, a in leg cu parintii acestuia sunt formidabili oameni de cuvant cu carte sa nu uit e de vis . . . astept raspuns ms si bafta viata merge inainte treci la nivelul urmator va fi bine ai sa vezi timpul le sterge pe toate si felicitari pt hotararea luata
Lucy1985
Postat pe 3 Aprilie 2011 11:29
....eu....cu masina....Pai daca e sensibila,sa renunte la dragoste????copiii au nevoie de ambii parinti....mai ales daca.si iubeste sotul...si au trecut doua luni,de durere sfasietoare....
garbo028998
Postat pe 3 Aprilie 2011 12:24
..E greu cand un barbat ramane,,baiatul mamei'',intotdeauna mama va ramane mai presus decat sotia,la mama nu ar renunta niciodata,la sotie insa DA.
Iti doresc mult curaj,sa mergi inainte,sigur vei gasi un suflet care sa te inteleaga...
garbo065670
Postat pe 3 Aprilie 2011 12:32
De la: garbo065670, la data 2011-04-03 12:32:45..E greu cand un barbat ramane,,baiatul mamei'',intotdeauna mama va ramane mai presus decat sotia,la mama nu ar renunta niciodata,la sotie insa DA.
Iti doresc mult curaj,sa mergi inainte,sigur vei gasi un suflet care sa te inteleaga...

...acelasi lucru mi-l repet si mie...
garbo065670
Postat pe 3 Aprilie 2011 12:34
Dragele mel!Am incheiat o casnicie dupa 26 de ani!Si va spun ca,sunt barbati care nu vor iesi niciodata din cuvantul mamei!Indiferent daca,intr-o orecare perioada spun altceva!Dar...este bine sa stiti ca,si noi avem o singura viata ca si ei!Nu 7!Ei sa traiasca bine in aceasta viata ,iar noi in cea viitoare!Spun asta deoarece stiu ca astfel de femei,ca si soacrele voastre nu vor renunta niciodata la rolul lor in viata bietilor.indiferent de ce varsta au acestia!Va doresc tot binele din lume si sa aveti puterea de a privi in ochi realitatea si de a lua hotararile potrivite!
danaflaviu
Postat pe 3 Aprilie 2011 12:34
Divina Comedie e pistol cu apa fata de ce e pe topicul asta
michelle_
Postat pe 3 Aprilie 2011 12:52
Seamana a Tragiata,michelle...
Allegra
Postat pe 3 Aprilie 2011 13:04
Preotul cand v-a cununat a zis in fata Sfantului Altar: "Ce Dumnezeu a legat omul sa nu desparta" asa ca soacra ta a facut un pacat de moarte... si cand te gandesti ca multi oameni se considera credinciosi isi pun cenusa in cap se tarasc prin fata altarelor iar pe cealalta parte distrug vieti.
Sotul tau ar trebuisa ia atitudine, ati mai fost plecati probabil din cauza prob financiare nu ati stat in continuare cu chirie si ar trebui sa-si puna intrebarea DE CE ati plecat prima data? Pana la urma are o sotie si pe langa sotie mai are si un copil pe care ar trebui sa-l iubeasca mai presus de orice... nu inseamna ca nu-si mai iubeste mama, dar ar trebui sa-si ia viata in piept si sa fie alaturi de familia pe care a intemeiat-o.
Imi pare rau sa-ti zic, dar daca asculta mai mult de mama lui inseamna ca nu te merita. Nu mai e un copil de 10 ani care poate fi manipulat oricum de catre parinti cu o acadea sau o ciocolata.
Eu cred ca aproape orice femeie se confrunta cu problema socrilor, iar un om inteligent ar trebui sa invete din greseli... pt ca si ei la randul lor au suferit din cauza socrilor... dar se pare ca ei devin si mai rai si mai inversunati impotriva nurorilor.
yrenne
Postat pe 3 Aprilie 2011 13:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire cu nebadai... 49 De la: fleurdelis 8 Decembrie 2010 19:45
as vrea sa intelag 30 De la: oana4me 1 Februarie 2010 13:20
va rog o parere 80 De la: garbo_399025 28 Mai 2014 15:06
Nefericire 2 De la: garbo_501016 10 Aprilie 2020 19:27
Am o mare problema..... help.... 31 De la: garbo271017 18 Noiembrie 2012 20:41
Setari Cookie-uri