Dupa 13 ani totul s-a transformat intr-o durere sfasietoare...

Draga mea,povestea mea este trasa la indigo cu povestea ta .Si noi ne-am casatorit acum 12 ani pe data de 24 aprilie 1999,avem o fetita care astazi implineste 11 ani dar mai asteptam un baietel eu fiind insarcinata in 31 de saptamani dupa ani de incercari si analize.La fel ca si tine am fetita la scoala in orasul mamei mele ,dar eu stau la mama mea decat de luni pana vineri cat este fetita la scoala pentru ca nu vreau sa ii simta lipsa tatalui ei pe care il iubete si care o iubeste din tot sufletul(deci in weekend stam impreuna).Imi este foarte greu fiind si insarcinata dar ma lupt cu mine ,plang cat este noapte de lunga si ma rog la Dumnezeu sa imi arate calea cea buna.Nici eu nu vreau sa divortez pt ca inca il iubesc.Referitor la satatul cu socrii in aceeasi curte am depus dosarul pt prima casa si sper ca pana cand va da statul iar liber la program sa gasesc si un apartament in care sa ne mutam doar familia noastra care pana atunci probabil ca va fi formata din 4 membri(caut apartament la o distanta de 60km de parintii mei si ai lui).Sincer eu cred ca si la mine si la tine a afectat casnicia si faptul ca am dus copii la parintii nostrii probabil sotii nostrii percepand aceasta mutare a copiilor ca o indepartare de ei.Sper sa ne ajute Dumnezeu sa facem ce este bine pt noi si familiile noastre.
marriana_alexa
Postat pe 4 Aprilie 2011 10:32
Parca imi citesc poveastea vietii mele.....singura diferenta este ca eu n-am avut CURAJUL TAU la momentul acela. Si noi am trait in aceeasi curte cu parintii lui, 13 ani de casatorie, 2 copiii, probleme ca in orice cuplu, mai ales din cauza mamei lui, etc....
Vrei sa stii ce a urmat pentru ca eu nu am avut curajul sa "pun piciorul in prag" ? A zis ca tot el s-a saturat, ca eu nu am stiut sa ma port cu mama lui(crede-ma ca am facut TOTUL ca sa fie bine), ca e numai vina mea, ca vrea sa-si refaca viata. Normal ca duduita cu care urma el sa-si refaca viata il astepta deja.
Vrei sa stii cu ce am ramas eu dupa 13 ani de munca? Cu copiii, cu cateva haine si cu sufletele franjuri. Tot era pe numele soacrei. Nu pot sa nu il intreb in fiecare zi pe Dumnezeu cum de ii lasa pe oamenii astia sa traiasca.
Si asa ca te intreb: crezi tu ca vreodata vei fi frumoasa ca mama lui, gospodina, mama buna cum e mama lui? Esti un obiect, o sora....orice altceva, dar numai SOTIE nu.
Stiu ca suferi acum, dar crede-ma ca eu te invidiez. Si eu il mai iubesc si sufar, sufar pentru copiii mei, dar privesc cu speranta catre viitor.
garbo165438
Postat pe 4 Aprilie 2011 11:17
buna ,

Iubita , si eu am divortat dupa 13 ani , te rog sa ma crezi ca-mi este mult mai bine acum , nu as fi crezut niciodata ca pot fi atat de linistita . am si eu un copil de 13 ani , poata acum ti se pare sfarsitul lumii , dar sfatul meu este dsa te concentrzi asupra vietii tale , mai ales ca beneficiezi si de suportul parintilor . eu am reusit sa prosper intr-un mod in la care nici nu visam !!! sper sa reusesti si tu !
Viata nu se termina la el si din cate am inteles din cele scrise de tine cred ca abia acum vei incepe sa traiesti !
viata este frumoasa !
garbo174849
Postat pe 4 Aprilie 2011 15:23
De la: delly003506, la data 2011-04-02 09:16:59De ce nu lasi soacra in pace sa-ti ei copilul si barbatul sa-ti vezi de treaba ta .Toate veniti la soacre pe cap si dupa citiva ani vreti sa-si lase soacra casa sa plece sa puteti sa va bateti joc de munca ei. GINDITIVA CA SI VOI VETI FI SOACRE .Nu mai fiti atit de rele mergeti la munca sa vedeti cum se face o casa si dupa aceia vorbiti. Si eu am doua nurori una sta linga mine iar cea lalta sta la etaj eu am facut casele le-am donat la copii mei ca cu nurorile nu stii niciodata sint in stare sa te dea afara din munca ta .Eu nu am nimic cu ele ele isi vad de traba lor nu vad de ce sa nu ne intelegem.Dar unele din voi parca sinteti programate si nu aveti de facut altceva decit sa uriti soacrele.Daca mergea soacra la tine era altceva dar tu te-ai dus peste ia si daca nu iti comvine pleaca.





DRAGA MEA,,DUPA FELUL CUM TE AGITI TE SIMTI CU MUSCULITA PE CACIULITA.....dar eu te-as intreba ceva?ai fete???ti-ar place sa-ti vina batuta si jicnita acasa??nu te-ar durea sufletul?...ce crezi ca baietii tai sint perfecti???daca gandirea ta este asta citez,,eu am facut casele le-am donat la copii mei ca cu nurorile nu stii niciodata sint in stare ,,toate astea nu le-ai facut ptr baietii tai ci ptr tine ptr ca le-ai facut conditionat..ca daca faceai o fapta buna si nu erai o persoana care sa le scoti ochii ,,ca ti--am dat ca ti-am facut,,acum stateai in banca ta si nu aveai nimik de comentat... imi dau seama cum le mananci sufletul fetelor.tu oare ai avut parte de soacra sau ai fost una din fericitele nurori fara soacra...sau poate ai fost una care i-ai mancat tu ficatii...nu te mai agita asa tare draga mea ca nimeni nu stie ce e in casa omului ...putem contribui cu o incurajare sau eventual sa-i ajutam sa invete din greselile altora.

nu-ti crede baietii sfinti si nurorile niste ,,profitoare,,ca gresesi.atata timp cit copilul tau este iubit,respectat si ingrijit trebuie sa fii multumita.daca este invers iar nu este treaba ta..daca le place viata lor nu ai ce le face...
iti dau un sfat vezi-ti pe pensia sau munca ta si lasa-i sa-si traiasca viata..


sincera sa fiu decat sa fi raspuns la,,,,Dupa 13 ani totul s-a transformat intr-o durere sfasietoare..,,mai bine taceai ca folozof ramaneai.
AI VORBIT CIND TREBUIA SA TACI.....
nufarul__alb
Postat pe 4 Aprilie 2011 15:24
Draga mea, in cei 13 ani cat ati fost impreuna, te-a inselat vreodata? Daca nu, atunci eu te sfatuiesc sa mai dai o sansa relatiei voastre.
garbo161515
Postat pe 4 Aprilie 2011 16:35
Parerea mea este sa il intrebi daca ii place vinul si mergeti la un restaurant.In vino veritas.
garbo172845
Postat pe 4 Aprilie 2011 21:03
nu inteleg,sotul tau trebuie sa stea linga fusta mamei?
el nu trebuie sa-si faca viata?
maica-sa la un moment dat nu o sa mai fie.........si atunci ce o sa faca?
consider ca soacra ta este de vina,deoarece ar trebui sa-si sfatuiasca fiul sa fie aproape de
sotie si copil.
numai ca din pacate atunci cind ajungi la batrinete,esti egoist si crezi ca toate ti se cuvin numai tie.
garbo099626
Postat pe 5 Aprilie 2011 11:09
.

nu-ti crede baietii sfinti si nurorile niste ,,profitoare,,ca gresesi.atata timp cit copilul tau este iubit,respectat si ingrijit trebuie sa fii multumita.daca este invers iar nu este treaba ta..daca le place viata lor nu ai ce le face...
iti dau un sfat vezi-ti pe pensia sau munca ta si lasa-i sa-si traiasca viata..


sincera sa fiu decat sa fi raspuns la,,,,Dupa 13 ani totul s-a transformat intr-o durere sfasietoare..,,mai bine taceai ca folozof ramaneai.
AI VORBIT CIND TREBUIA SA TACI..... [/quote]
Nufarul alb, toata stima si respectul din partea mea pentru raspunsul tau.
DACA TACEA FIOZOF RAMANEA,
O zi frumoasa draga mea!
O zi frumoasa tuturor , iar VOI SOACRELOR iubitiva nurorile mai mult decat fii. Ca la batranete...cine stie pe ce mainii veti cadea?
Vede-ti in nurorile voastre pe fetele voastre. Nurorile va spala ,calca si au grija de fii vostri, uita demulte ori sau nici macar nu au timp de ele ca sa manace...uita de viata lor si sufera in tacere numai sa le fie bine fiilor vostrii!
garbo193607
Postat pe 5 Aprilie 2011 11:42
e, he, he...ce nurori
si daca or cadea soacrele, o fi pe mainile lor...dreapta/stanga...( cum si-a ales fiecare)
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 11:53
De la: adeline, la data 2011-04-04 10:22:59"bre" doamnelor si domnilor, dau o fuga sa iau un un tpo de hartie si ceva de scris ca sa-mi iau notite.... fac un scenariu de telenovela de aici pffffff, saci de bani o sa fac;
mi-am tinut plombele sa nu-mi zboare cand am auzit de la daniiilia (sau daniila...ma rog) ca trebuie sa vezi ce-i face placere lui, sa-i arati ca-l iubesti, sa-l scarpini la "OO" ....etc Daniiila draga el ce-ti arata tie (in afara de CUC din cand in cand )?! Tu ai personalitate? Ai mandria ta de femeie adevarata si de mama intreaga la minte? Oare ce vad copiii aia la tine, in afara de faptul ca te umilesti?!
Mey doamna care ai deschis topicul , treci la actiune si spune rezultatul ca sa stiu daca fac gospodinele fericite sau nefericite cu finalul telenovelei;
...sau o lasam asa...o ardem pe "geagichi "- cum zice cineva pe la "TV-eu"....sa facem un final asa ambigu (in ceata) , da' mi-e teama ca gresesc gospodinele mancarea si le umfla la ochi stapanii lor (evident vor fi de fata si soacrele)

Sper ca doamna care a deschis topicul sa aiba curaj pentru ea si copilul ei. Din pacate sunt foarte multe femeii care sufera, nu se despart unele din iubire bolnava, altele din lipsa banilor, Din gura putem noi da mult si bine dar adevarata situatie o stie doar ea , saraca fiinta chinuita.
garbo193607
Postat pe 5 Aprilie 2011 12:05
De la: O_K, la data 2011-04-02 15:57:48
De la: me_reloaded, la data 2011-04-02 15:49:09da' chiar...ce? o femeie nu poate sa gandeasca la fel despre un barbat divortat si cu copiii? ca ma gandesc ca si ala are diverse nevoi, doh...

zambilutz, take it easy, pisoi...
OK ne-a bagat o fumigena ca sa vada cum reactionam, hehehe,...


ce va repeziti ca fata mare...voi cititi pe sarite? sa va rescriu mesajul...
"nu,femeile divortate care au copii nu sunt niste paria in ochii tuturor barbatilor...sunt destui care inteleg situatia,ei insisi confruntandu-se cu aceleasi probleme..."
n-am foast clar? sigur ca depinde de calitatea barbatului...ca si de calitatea femei...cred ca cele doua sexe au ajuns sa traiasca intr-un real echilibru...



copilasi, am inteles exact despre ce se vorbea! n-am spus ca OK ar gandi asa, ci doar ca urasc aceasta mentalitate!
zambila
Postat pe 5 Aprilie 2011 13:30
ciao sunt Dana si as dori sa iti povestesc cate ceva despre mine.
Si eu sunt casatorita de 13 ani cu sotul meu ,avem 2 copii frumosi si suntem plecati din tara de 5 ani deci fara soacra fara mama si probleme si discutii avem intotdeauna asa ca nu e numai soacra de vina asa e viata cu bune si rele.,totul depine de voi doi cat de puternici sunteti sa treceti peste ele.Nu sunt de vina ele pentru ca o mama intodeauna vrea binele copilului sau dar nu se gandeste ca face rau la ceillalti din jurul lui ,decat el e singurul vinovat ca apleaca urechea la tot ce spune mama lui.Ar putea sai spuna fain frumos multumesc de sfat dar cred ca o sa decidem noi doi cum e mai bine pentru noi.Si eu am avut probleme cu soacra mea chiar si cu mama dar sotul meu intotdeauna ia retezat scurt aripile lui maicasa.Eu te sfatuiesc sa incerci sa stai de vorba cu el sa lamuriti problemele si sa o luati de la capat pentru ca e pacat de fetita ta in primul rand si de anii petrecuti impreuna .Daca spui ca il iubesti trebuie sa ii mai dai o sansa totusi poate se va schimba de dragul tau si al fetitei ,nu da cu piciorul laanii petrecuti impreuna.Nu lasa pe nimeni sa va coordoneze viata nici pe ai tai nici pe ai lui ,cred ca ar trebui sa ai o discutie serioasa si cu soacra ta si sa puneti punct odata pentru totdeauna discutiilor cu ea .Sper sa reusesti multa bafta si sanatate
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/14291.html#
danacapruci_yahoo_es
Postat pe 5 Aprilie 2011 16:30
credeam ca ati inchis subiectul
eu cand aud expresiile , spalam, calcam, gatim pentru sotii nostri , ne sacrificam numai sa le fie lor bine, am senzatia ca nu vad bine si mai citesc odata;
doamnelor, treburile in gospodarie se impart, nu faceti singure tot; si inca ceva : mai iesiti cu prietenele la film, la mall, in parc , la teatru, la o lansare de carte oriunde si lasati-l cu copiii o data pe saptamana, ca altfel ei "sotii pentru care va sacrificati" se duc la "mamauca" se duc dupa alta "duduca" pentru ca nevasta-i pute a ceapa prajita si nu mai este interesanta pentru simplul motiv ca "se sacrifica" pentru binele lui
TREZITI-VA DOAMNELOR si lasati topicul asta de valea plangerii....

a sa ajungeti la fel ca in versurile PARAZITILOR :

"cand te vad la lumina zilei ma sperii,
nu pot sa desfac capacul desupra berii,
chemati copii sa vada pe Tom si Jery...."



adeline
Postat pe 5 Aprilie 2011 16:57
De la: panacristina, la data 2011-03-26 20:53:14draga mea ,imi pare foarte rau pentru momentul greu prin care treci,mai ales pntru ca ma regasesc intr-o anumita parte din povestea ta,aceea cu soacra. am si eu una la fel pe care a trebuit sa o suport ,deci te inteleg mai mult decat crezi.un sfat nu stiu cum sa-ti dau pentru ca nu stiu prea multe despre relatia voastra. La fel de bine,nu stiu care a fost relatia ta cu soacra pentru a-mi da seama cum sa abordezi problema. indicat ar fi ca tu sa pui intr-o balanta toate lucrurile si momentele pe care le-ai trait cu sotul tau,sa vezi in care parte cantareste mai greu. La o relatie de atata timp nu poti sa-i dai cu piciorul fara sa analizezi foarte in amanunt toate aspectele. as vrea sa vb mai multe daca se poate in mai particular . si eu sunt casatorita si am o fetita si as vrea sa iti poti rezolva problemele cu sotul tau pentru ca cea mica o sa fie afectata de aceste probleme pe care le aveti voi.daca poti sa-mi lasi un id de mess unde sa vb mai multe. in rest eu iti doresc sa te impaci cu sotul tau daca acest lucru e avantajos pentru tine si pentru fata voastra. sper sa mai vb. si nu disperapentru ca timpul o sa le dea de cap la problemele tale.Asta e un sfat pe care mi=l da mama de fiecare data cand am cate o problema, si sa sti ca are dreptate. sunt alaturi de tine si sper ca te pot ajuta

te cheama cristina?:P
ingerash4u
Postat pe 5 Aprilie 2011 22:58
o cheama...da nu se duce...
dor72
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:10
"Am fost plecati din tara,am reusit sa ne aranjam cat de cat casuta,sa ne fie bine insa"
draguta tu vezi ce scrie fetita aceasta?
statea in case diferite.... nu isi dadea soacra afara vroia doar ca madam soacra sa nu isi mai bage nasul, asa zice si soacra mea ca ea nu se baga si cand ma prinde pe mine singura ... no coment iar cand il prinde pe sot singur la fel, ei, ei, ... ne-a bubuit ea pe rand dar nu i-a mers,
DECI mama draga fetita aceasta mergea la munca!!!, nu o dadea afara pe soacra sa, asa este toate putem sa fim soacre sau parinti la randul nostru important este sa imbatranim frumos, si sa fim oameni cu totii, sa ne toleram.


De la: delly003506, la data 2011-04-02 09:16:59De ce nu lasi soacra in pace sa-ti ei copilul si barbatul sa-ti vezi de treaba ta .Toate veniti la soacre pe cap si dupa citiva ani vreti sa-si lase soacra casa sa plece sa puteti sa va bateti joc de munca ei. GINDITIVA CA SI VOI VETI FI SOACRE .Nu mai fiti atit de rele mergeti la munca sa vedeti cum se face o casa si dupa aceia vorbiti. Si eu am doua nurori una sta linga mine iar cea lalta sta la etaj eu am facut casele le-am donat la copii mei ca cu nurorile nu stii niciodata sint in stare sa te dea afara din munca ta .Eu nu am nimic cu ele ele isi vad de traba lor nu vad de ce sa nu ne intelegem.Dar unele din voi parca sinteti programate si nu aveti de facut altceva decit sa uriti soacrele.Daca mergea soacra la tine era altceva dar tu te-ai dus peste ia si daca nu iti comvine pleaca.
mocanucarmen
Postat pe 6 Aprilie 2011 08:30
Ingerash4u, noi am vrea sa fim oameni buni, dar problema e ca nu suntem toti"compatibili"cu subiectele si discutiile de pe forum.imi pare f rau, dar e un FORUM, fiecare e liber sa-si spuna parerea, nu?
Axl_22
Postat pe 7 Aprilie 2011 17:54
experienta mea de viata nu e prea mare, dar ca medic poti sa iti spun cate ceva, si sper sa te gandesti bine. ce e mai important pentru tine in aceasta viata? un barbat care stie sa respecte in felul lui sau linistea ta si a fetitei tale? aceasta situatie prin care treci te manaca de vie. eu, nu iti zic sa divortezi sau sa te intorci la el, tu stii ce ai de facut, dar gandeste ca ceea ce faci sa nu fie cu pretul sanatatii tale fizice si mintale!! o astfel de viata te epuizeaza si te face sa uiti de visele, sperantele si linistea pe care o cauti din copilarie. pentru inceput trebuie sa te descoperi pe tine, uitate in jurul tau lumea nu graviteaza in jurul unui singur om, iar daca e asa acela esti tu pentru inceput, apoi copilul tau si parintii tai. iubirile trec si vin. gandeste" NICIODATA", NICIODATA NU SE IMPLINESTE SI "PENTRU TODEAUNA", INTODEAUNA SE TERIMA!!
garbo102560
Postat pe 7 Aprilie 2011 20:23
Draga mea, inteleg ca te doare, datorita proastei relatii cu sotul. dar, te-as ruga sa nu te mai gandesti macar la el prin prima reimpacarii.... O sa ma intrebi de ce.... am suportat si asteptat 36 de ani sa se schimbe (vb de fostul meu sot) si nu s-a intamplat asta... mi-am terorizat si copiii, ar fi fost mult mai bine pt ei daca ma desparteam mai de mult, dar , am tot asteptat schimbarea... eu aveam 59 de ani cand m-am despartit, bineinteles, nu ma mai gandesc la o noua relatie, dar tie portile iti sunt deschise, numai.... MARE GRIJA, N U ORICINE POATE AJUTA LA CRESTEREA FETITEI, cu atat mai putin tatal ei edevarat... poate fi tata pt ea, daca vrea, daca nu esti tanara, veti razbi amandoua... Va sarut, mult noroc in viata...
nanara2006
Postat pe 8 Aprilie 2011 19:02
De la: Axl_22, la data 2011-04-07 17:54:37Ingerash4u, noi am vrea sa fim oameni buni, dar problema e ca nu suntem toti"compatibili"cu subiectele si discutiile de pe forum.imi pare f rau, dar e un FORUM, fiecare e liber sa-si spuna parerea, nu?

stiudar in spatele subiectului deschis...sau problemei spuse..sunt oameni care probabil chiar au nevoie de o vb buna nu de critici si de vorbe urate...oricum..nu sunt de parere sa-mi deschid carte vietii pe un site si sa cer pareri...sau sfaturi...:)
ingerash4u
Postat pe 8 Aprilie 2011 19:06
ingerule..,nu spune HOP...
roby_cado
Postat pe 8 Aprilie 2011 22:26
De la: ingerash4u, la data 2011-04-08 19:06:44
De la: Axl_22, la data 2011-04-07 17:54:37Ingerash4u, noi am vrea sa fim oameni buni, dar problema e ca nu suntem toti"compatibili"cu subiectele si discutiile de pe forum.imi pare f rau, dar e un FORUM, fiecare e liber sa-si spuna parerea, nu?

stiudar in spatele subiectului deschis...sau problemei spuse..sunt oameni care probabil chiar au nevoie de o vb buna nu de critici si de vorbe urate...oricum..nu sunt de parere sa-mi deschid carte vietii pe un site si sa cer pareri...sau sfaturi...:)


in spatele subiectului despuiat, vrei sa spui, nu?!...;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 9 Aprilie 2011 04:26
Dupa 13 ani ai parasutat in bratele unui alt barbat,simplu fapt ca are bani....dar o sa ai de suferit ca banii poti sa-i pierzi intr-o clipa si ramai cu omul pe care nu-l poti iubi...
Dureros dar este asa de adevart,si bunul D-zeu ne da la toti dupa cum meritam,de nu o sa putem duce....
garbo199490
Postat pe 9 Aprilie 2011 05:40
De la: ingerash4u, la data 2011-04-08 19:06:44
De la: Axl_22, la data 2011-04-07 17:54:37Ingerash4u, noi am vrea sa fim oameni buni, dar problema e ca nu suntem toti"compatibili"cu subiectele si discutiile de pe forum.imi pare f rau, dar e un FORUM, fiecare e liber sa-si spuna parerea, nu?

stiudar in spatele subiectului deschis...sau problemei spuse..sunt oameni care probabil chiar au nevoie de o vb buna nu de critici si de vorbe urate...oricum..nu sunt de parere sa-mi deschid carte vietii pe un site si sa cer pareri...sau sfaturi...:)

AI DREPTATE,AU NEVOIE DE O VB BUNA,eu am zis doar ca nu toti suntem "compatibili" cu subiectul...si cand iti spui povestea pe un forum, mai ai parte si de critici, poate nu din rautae, ca sa auzi si parerea altora-si mai sunt si critici"constructive"-ca mai sunt si vb urate...
mea culpa
Axl_22
Postat pe 9 Aprilie 2011 12:04
El te iubeste? E posibil sa nu fie intarcat de masa.E mai aproape mamuta...
garbo200612
Postat pe 10 Aprilie 2011 11:04
De la: garbo199490, la data 2011-04-09 05:40:21 Dupa 13 ani ai parasutat in bratele unui alt barbat,simplu fapt ca are bani....dar o sa ai de suferit ca banii poti sa-i pierzi intr-o clipa si ramai cu omul pe care nu-l poti iubi...
Dureros dar este asa de adevart,si bunul D-zeu ne da la toti dupa cum meritam,de nu o sa putem duce....


Aceste era un rapuns pt cineva anume sau pur si simplu ai postat la subiectul topicului?!?!?!Eu nu prea inteleg ce ai vrut sa spui...
innamorata
Postat pe 10 Aprilie 2011 18:20
Dintr-un stol nu toate pasarile migratoare ajung la destinatie asa si cu comentariul de mai sus.Eu as vrea sa te intreb ceva de ce fetita nu sta cu voi si sta cu mama ta?Oare nu acest lucru a dus poate la o racire a relatiilor mama lui luind drept jignire acest lucru ca nu ai incredere s-o lasi la ea?Ea este nepoata ambelor bunici si atunci pot intelege si punctul ei de vedere ca nu vrea sa ramina singura......poate fi bolnava ..etc. Ai lasa-o fara nepoata si vrei s-o lasi fara baiat ..Iata si alt punct de vedere, Nu spun ca e corect dar tu ai scris doar ce simti si ce crezi tu... cu el ai discutat insa?Poate lamureati pb. si nu ajungeati aici.
fengari
Postat pe 10 Aprilie 2011 23:07
Buna, imi inchipui cat de greu iti este, eu zic sa-ti urrnezi inima, sa te impaci cu sotul tau daca consideri ca merita. Gandeste-te ca intr-o zi nu o sa mai fie nici soacra ta nici mama ta si atunci va fi prea tarziu. Ar trebui sa ai o discutie sincera cu sotul tau, sa va ganditi foarte bine, sa nu va mai luati dupa parinti, sa lasati orgoliile la o parte,sa va ganditi la binele copilului, intrebatii-l si pe el ce isi doreste: un viitor cu satisfactii materiale sau dragostea si apropierea voastra. Daca consideri ca ai pentru ce lupta nu renunta!
maria15
Postat pe 11 Aprilie 2011 08:21
si da-i si lupta,si da-i si lupta....
eladaela
Postat pe 11 Aprilie 2011 09:30
Agresiva soacra!
Destul de multe greseli de exprimare,de ortografie...Probabil, greseli direct proportionale facute vis-a-vis de nurori!
Nimeni nu incearca sa va fure munca,doar sa traiasca langa persoana iubita..Si,crede-ma! NU VORBESC DIN PUNCTUL DE VEDERE AL NOREI!!!!!!!!!!! Am trei baieti..!!! Mari,cu iubite.Am invatat sa le iubesc si...atat!
alida_67
Postat pe 16 Aprilie 2011 21:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
p[p; 12 De la: garbo095559 24 Februarie 2011 22:59
la ce sa astept? 19 De la: scumpa31 15 Februarie 2011 08:51
retete pentru un par sanatos 6 De la: Nadira_2010 3 Martie 2010 09:32
Am o mare problema..... help.... 31 De la: garbo271017 18 Noiembrie 2012 20:41
vreau sa ma ingras??? 3 De la: sheika29 1 Martie 2010 02:03
Setari Cookie-uri