CINE POATE DICTA INIMII?

In general este gresit,daca unul din ei e casatorit,inseamna ca nu e cinstit,inseala.
rAREORI ESTE CORECT,DACA CEI DOI AJUNG SA FIE IMPREUNA SI SE POTRIVESC CU ADEVARAT,ADICA AJUNG CASATORITI,VREAU SA SPUN.
DAR DACA E ORELATIE TEMPORARA,MULTE PERSOANE VOR FI RANITE:UNUL DIN CEI DOI,PLUS SOTUL/SOTIA,POATE SI COPIII,DACA EXISTA.



adicatelea daca-ti inseli sotul..,si bibicul te lasa cu ochii in soare..,muuuulta lume are de suferit..
daca bibicul te ia de nevasta..,e CORECT..,ha..?
roby_cado
Postat pe 28 Martie 2011 18:28
carevasazica, roby_cado, corect este numai daca cei doi, adica cel/cea care insala si acela/aceea cu care insala, `ajung sa se castaroreasca`! altfel e al naibii de incorect! ce zic eu aici?!: altfel nu `se iegzista`! ce spui tu, harap-alb? cine zice ca e musai sa se puna de-o nunta? vreun mitropolit al relatiilor interumane? ce-are a face iubirea cu normele sociale?
esme
Postat pe 28 Martie 2011 19:11
vezi roby, asa se face neica...
ia aminte
esme
dor72
Postat pe 28 Martie 2011 19:16
esme ... racii sunt familisti si nu ii scoti din ale lor... chiar daca uneori (roby - am specificat - uneori ) mai calca pe langa ... familia e familie ....
cricat
Postat pe 28 Martie 2011 19:16
dor72
Postat pe 28 Martie 2011 19:23
da, cri, familia e sfanta! de aceea cate-o parte constituenta prefera sa ingroape rahatul! sau mai bine, sa-l inghita de-a dreptul, sa nu iasa in fata sa dezvaluie cocina familiei!
esme
Postat pe 28 Martie 2011 19:30
esme ... unele familii mai merg dupa vorba veche din batrani ..... scapa palaria ... sau basmaua jos .. o scutura si o pune din nou pe cap... Repet ... unele !! Si nu a fost cazul lui Roby...
cricat
Postat pe 28 Martie 2011 19:39
da, cred ca iubirea invinge, dar mai apoi moare. Cei doi trebuie sa se gandeasca ca, mai devreme sai mai tarziu, iubirea asta a lor asa focoasa si patimasa acum, va muri si nu se merita sa-si strice casa cel insurat. Cel necasatorit cu siguranta va intalni noi si noi iubiri. Va uita complet ca a iubit persoana ce e casatorita.
maiftincai
Postat pe 28 Martie 2011 19:53
nu ma refeream la roby, cri! ci pur si simplu!
esme
Postat pe 28 Martie 2011 19:55
stiu esme.. am specificat ... sa nu creada roby ca m/am referit la el... tot in general am vorbit si eu.
cricat
Postat pe 28 Martie 2011 19:57
unde umbli roby, frate
in doua postari te gasesti cu statuia ridicata...
macar sa fii prezent la dezvelire...
dor72
Postat pe 28 Martie 2011 21:05
dor .... am zis ca/l impaiem
cricat
Postat pe 28 Martie 2011 21:08
n-o da la-ntors ca nu tine, clar
va urmaresc din umbra si am vazut io cam cum il vorbiti pe roby pe la spate...
si cand apare...v-ati zbarlit...
din partea mea, puteti sa il si impanati...tot la sufletel va cade dansul...
dor72
Postat pe 28 Martie 2011 21:11
aaa... urmaresti dupe perdele doruletule ....
cricat
Postat pe 28 Martie 2011 21:13
da, draga...
doar v-am zis de atatea ori ca nu sunt barbat...ce vrei?
dor72
Postat pe 28 Martie 2011 21:15
nu esti barbat?! si io as fi bagat mana in foc, ca esti.
sigur nu esti?
Reflex
Postat pe 28 Martie 2011 21:19
mdea...zice ca`i "tanara si frumoasa"...e modesta
pardon "desteapta si frumoasa"
Reflex
Postat pe 28 Martie 2011 21:20
buey, la tine e reflex sau asa esti tu...
si nu mai crede tot ce auzi...nu fi fraier (a) ce-i fi...Dumnezeu va stie...
dor72
Postat pe 28 Martie 2011 21:24
pai aia zic si io...ca`i fii ceva hemafrodit...d`ala... ba ca esti muiere si-ti place s-o tragi ca un barbat, ba ca esti barbat, si schelai subtire
Reflex
Postat pe 28 Martie 2011 21:27
reflexu'..,pe unde umbli ba' tati..?,ca nu prea te-am mai vazut..
'ete..,esti luat drept novice p'acilisea..

esme..,este ca e grele..?

dor..,stie Cri ce stie..,relax..
roby_cado
Postat pe 29 Martie 2011 00:17
sunt mereu relaxata, roby
da voiam.... sincer... sa ai si tu o bucurie
iar pe reflex nu l-am luat nicicum, ca nu aveam nevoie... da' nu se cade sa scoti musafirii afara din casa
dor72
Postat pe 29 Martie 2011 00:22
he he..,tre' sa fie nasol cand ajungi musafir in casa ta..
glumesc ..,da' nea reflexu' are ceva vreme in "casa" asta..
roby_cado
Postat pe 29 Martie 2011 00:25
io vorbeam de casa mea, proprie...nu de topicu' X, roby, ti-e somn sau faci pe prostu'?
dor72
Postat pe 29 Martie 2011 00:27
De la: te_am_iubit, la data 2011-03-28 15:35:07bondarel draga....aici fiecare poate sa i-si spuna parerea.....nu e frumos sa spui ca unii "ar trebui sa faca nani pe aici"....hai sa respectam parerile tuturor.....nu sa ne jignim...fiecare are dreptul la o p[arere..asta nu inseamna ca e lege cine ce spune.Si inca ceva....crezi ca numai tu stii ce inseamna "sa iubesti pe cineva?


"te-am iubit" draga, ultimul lucru pe care mi-l doresc este sa intru in polemica cu o persoana care se situeaza evident pe alt nivel, si care este incapabila sa inteleaga ca una este sa-ti dai cu parerea asupra unor lucruri, la modul neutru si general, si alta este sa dai un sfat unuia care nu face diferenta intre iubire si indragosteala. Sigur, nu pot sa te acuz pe tine cum ca nu stii ce e iubirea, dar observ ca te-ai sesizat "din oficiu" de una singurica, fara sa fi fost "citata la bara". :) Pacat ca unii nu au suficienta incredere in gandirea lor proprie si ca se simt nevoiti sa ceara sfaturi aici , pe un site public, omenirii. Fiecare invata ce e iubirea daca are norocul sa treaca de nivelul de 4 ani al unei relatii. Cunoscatorii in psihologie si medicina stiu foarte bine la ce ma refer, si anume la acele praguri ale unei relatii de 4, 7 si respectiv 10 ani, praguri care sunt determinate de schimbari la nivel hormonal, hormoni care fac diferenta intre -dragoste, sex, pasiune, si intre - iubire, daruire totala, apreciere,profunzime. Si cand vorbesc de iubire vorbesc de oxitocina...un hormon care este spre ex. secretat in laptele matern atunci cand mama isi tine copilul la piept si il alapteaza.Tot acel hormon te face sa simti altfel o relatie cu un partener, neexcluzand si atractia fizica, dar in cantitate mai mica. Draga "te-am iubit", care spui ca stii ce e iubirea, ai 37 de ani? :( .... Iti doresc sa inveti intai sa scrii corect limba romana gramatical( se scrie corect ISI si nu I-SI), si sa inveti sa folosesti corect semnele de punctuatie,ca sa te poata urmari mai usor cei ce te citesc,si apoi sa dai un sfat prost si negandit cuiva care nici macar nu a cerut un sfat de fapt. Si pentru ca exista o zicala la romani cum ca daca te certi cu un prost (eu as fi mai delicata sa zic "sa te contrazici" :) ) risti sa fii catalogat la fel de o terta persoana care observa contrazicerea , o sa ma retrag, dar nu inainte de a te asigura ca nu intentionam sa jignesc omenirea la modul general...Ma refeream doar la" unii", si imi pare rau ca tu faci parte din aceasta categorie... Cata perspicacitate! Somn usor din nou "unora" care fac indemnuri la lucruri serioase cum ar fi desfacerea unei casatorii fara a sti datele reale ale cazului, si mai ales ce implica aceasta actiune juridica,referindu-ma cu precadere la consecinte...
BondarelBzz
Postat pe 29 Martie 2011 09:59
bine draga....te-am inteles
te_am_iubit
Postat pe 29 Martie 2011 10:26
si inca ceva...spui ca nu intentionezi sa jignesti pe nimeni...si totusi uite ca pe mine m-ai jignit.Iar in legatura cu ortografia...nu sunt romanca si poate mai gresesc
te_am_iubit
Postat pe 29 Martie 2011 14:10
De la: roby_cado, la data 2011-03-29 00:17:12
esme..,este ca e grele..?

/quote]

da, roby, uneori `e` prea grele pt indaratnicia unora de a intelege si admite adevarata lor `greutate`!
esme
Postat pe 29 Martie 2011 17:14
indaratnici sau nu..,adevarata greutate e cea pe care o dai tu..,nu altii..
roby_cado
Postat pe 29 Martie 2011 18:08
oare?! incearca obiectivarea si o alta masura, cum ar fi si `adevarul` altora, care uneori poate coincide cu dreptatea! chiar daca, aparent, e o dreptate inadecvata. ...nedreapta!
esme
Postat pe 29 Martie 2011 18:16
"..cum ar fi si `adevarul` altora.."


adevarul numai tu il cunosti..,in ceea ce te priveste..
"adevarul altora"..?,sa fie la ei acolo..
roby_cado
Postat pe 29 Martie 2011 21:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a fii sef bun,nu inseamna sa gandesti pt alti oamenii ci doar ca sa ii ajuti sa se descurce singuri. 26 De la: ingerasulcumintesiluptator 3 Mai 2014 23:03
cat de mult poti sa iubesti un barbat incat sa nu-ti dai seama cum e el? 50 De la: garbo004228 29 Septembrie 2011 20:50
Pe cine sa aleg ? 26 De la: picaturaderoua 9 Decembrie 2011 15:32
despartirea temporara 11 De la: KNIGHT_31 6 Noiembrie 2010 19:31
Din ciclul "un fleac m-au ciuruit" -de mortibus nihil 3 De la: Sassette 18 Iunie 2013 15:10
Setari Cookie-uri