CINE POATE DICTA INIMII?

AMIN
elodia
Postat pe 26 Martie 2011 11:27
buna! pt garbo94021 , sa stii ca exista si ,,DEAGOSTE "nu sunt numai interese.
garbo019367
Postat pe 26 Martie 2011 11:31
garbo019367
Postat pe 26 Martie 2011 11:32
Nimeni nu poate dicta inimii,este adevarat,dar puteti sa si rezolvati problema,care este casatorit dintre voi-sa divorteze,asa o sa fiti un cuplu perfect...daca nu faceti acest lucru,atunci va claditi iubirea pe nefericirea altora si nu mi se pare corect...
garbo162553
Postat pe 26 Martie 2011 11:39
553, eu zic sa divorteze toata lumea, asa, in scop profilactic, apoi sa devina toate cuplurile perfecte !
elodia
Postat pe 26 Martie 2011 11:42
deh este o vorba ochii vad inima cere - cand nu mai poti cedezi pentru placere. Nu poti manca zilnic doar fripturi la un moment dat vrei si fasole. In fiecare zi sa te trezesti ca strangi in brate aceeasi persoana ti se acreste daca se poate trebuie sa fie altceva - normal ca tot timpul va fi ceva mai bun mai frumos mai destept mai extraordinar dar totul vine din tine daca esti usuratic de ce nu daca iubesti cu adevarat iti spun sincer ca preferi sa-i vezi pe cei din jurul tau fericiti decat sa ti-o faci tie cat mai bine fiindca la un moment dat s-ar putea sa ramai singur - cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde nici unul. Atunci cand nu esti impacat cu tine insuti cauti in afara altceva. Deci problema cu vanatul e psihologica. Deh nimeni nu e judecat daca o face dar in schimb un divort cam este comentat in societate - ceea ce nu-i prea placut. Concluzia in loc de suflet de om atunci cand ai doua(doi) ramane doar satisfactia din placere fara masura . ca ti se scoala si e ok si ca ai acasa mancare si tot menajul civilizat asigurat.
garbo171758
Postat pe 26 Martie 2011 12:09
iubirea nu moare niciodata doar ca intr-o viata de om ai mai multe si de diferite feluri cu diferite niveluri ale intensitatii trairii ei. Cand te nasti e ea mama, la tinerete colega ta, la batranete cea de 20 de ani etc. S-au scris multe carti pe teama asta - si nu degeaba este o realitate dura. Ca sa ramai alaturi de cea pe care ai ales-o de la inceput iti trebuie multa forta si multa lupta. Cei drept e drept e mult mai usor sa accepti ceva nou decat sa repari ceva vechi. Dar nimic nu se compara cu doi batranei care dupa o viata traita impreuna nu se cearta nu isi vorbesc urat ci din contra merg inca mana in mana si se privesc in ochi vorbindu-si cu cuvinte tandre - acestia sunt cei ce au toata dragostea si toata iubirea adevarata din lume si intr-adevar merita sa iti ridici palaria . Nu au fugit si au lasat totul in urma ca niste lasi au luptat pentru iubire si au invins.
garbo171758
Postat pe 26 Martie 2011 12:33
daca concluzile :sml-sunt clare de ce ai mai deschis topicul ........sau stai vrei sa ne arati ce pshiolog esti
garbo116458
Postat pe 26 Martie 2011 13:39
pentru garbo 019367 nu am negat ca intr-o relatie exista si dragoste dar in acest caz deasupra tuturor problemelor a fost un interes.Ca ulterior a inceput sa fie dragoste dar sa sti ca din partea decit a unuia iar celalalt acoperindu-si interesul spunind cuvinte frumoase si ridicind in slavi relatia.PENTRU A O MENTINE....
inoglinda
Postat pe 26 Martie 2011 13:47
crezi ca iubesti (te iubeste)? atunci nu inteleg care este problema.
biusilvia69
Postat pe 26 Martie 2011 14:26
Cine poate dicta inimii? Doar tu....fa ce simti,mereu...si ce simti tu k tb facut nu ce-ti recomanda altii.....Crede in Dumnezeu si cere-i doar Lui ,,raspunsuri''.....inima iti va spune intotdeauna ce tb sa faci si cand....increde-te in ea...eu asa fac mereu.....
180680
Postat pe 26 Martie 2011 14:50
garbo180888
Postat pe 26 Martie 2011 17:40
De la: garbo180888, la data 2011-03-26 17:40:18
garbo180888
Postat pe 26 Martie 2011 17:40
De la: SIMPATICILA, la data 2011-03-19 22:32:32AM O SINGURA INTREBARE!UN OARECARE "EL"! IUBESTE O "EA"...ALTII ZIC CA E CEVA RAU IN ACEASTA,DAR...OARE ESTE?UNUL DIN EI(NU ARE IMPORTANTA CARE)E CASATORIT(A),CARE E GRESEALA???ATENTIE!VE-TI ZICE CA DA DC E CASATORIT SI ARE PE ALTCINEVA???CITITI ANALIZAND CE AM SCRIS!VA MULTUMESC...CONCLUZIILE IS CLARE LA O ANALIZA PSIHOLOGICA



Foarte clare,la o analiza psihologica !
garbo068041
Postat pe 26 Martie 2011 19:51
de ce conteaza ca unul dintre voi e casatorit? Vrei mai mult decat ai? Daca nu...casa e casa si nu trebuie sa stie nimeni de relatia asta. Daca da...atunci va fi deranj
clopotica
Postat pe 27 Martie 2011 04:38
Cine poate dicta inimii? Pai...ratiunea...Chimia insa lucreaza, si nu o sa te blamam acum. Se mai intampla. Totusi care e dilema ta ca nu inteleg? Te simti vinovat observ.Asta e bine. Inseamna ca ai constiinta. Inseamna ca esti un om normal la cap in traducere ;P Ok. Cred ca esti in dilema si nu stii ce sa faci in continuare. Ei bine, asta numai tu o poti sti. Nu cauta retete. Doar tu cunosti povestea cel mai bine.Vezi daca te-ai grabit la insuratoare? Tu nu erai suficient de copt pentru asa ceva. Si cum bine a punctat si altcineva care ti-a raspuns...Fiecare se ghideaza dupa niste principii, mai mult sau mai putin. Te astepti sa te despovareze sufleteste careva de pe aici aplaudandu-te? Esti copilash!
BondarelBzz
Postat pe 27 Martie 2011 09:17
Tu!! Poti dicta inimii! Sa nu te aventurezi in relatii cu persoanele pe care nu le cunosti! Daca: sunt cu obligatii, sau sunt libere::!
Jojolin
Postat pe 27 Martie 2011 10:54
greu te-am urmarit, sa vedem ce vrei...esti confuz...dar ca sa iti raspund..daca apare si o persoana casatorita in ecuatie si tu nu vezi unde e baiul...noi ce sa iti mai spunem? vrei sa iti dam binecuvantarea sau cum??
MARILENA_25
Postat pe 27 Martie 2011 10:56
De la: biusilvia69, la data 2011-03-26 14:26:17crezi ca iubesti (te iubeste)? atunci nu inteleg care este problema.
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Adica?????????????!!!! Daca ai fi tu in locul persoanei casatorite si ,cineva ar interveni in casnicia ta,,,Care ar fi problema???? Ti ar place??? Cum ar fi????!!!
Jojolin
Postat pe 27 Martie 2011 10:57
poate ce a deja in situatie....
dor72
Postat pe 27 Martie 2011 10:59
De la: SIMPATICILA, la data 2011-03-19 22:32:32AM O SINGURA INTREBARE!UN OARECARE "EL"! IUBESTE O "EA"...ALTII ZIC CA E CEVA RAU IN ACEASTA,DAR...OARE ESTE?UNUL DIN EI(NU ARE IMPORTANTA CARE)E CASATORIT(A),CARE E GRESEALA???ATENTIE!VE-TI ZICE CA DA DC E CASATORIT SI ARE PE ALTCINEVA???CITITI ANALIZAND CE AM SCRIS!VA MULTUMESC...CONCLUZIILE IS CLARE LA O ANALIZA PSIHOLOGICA


nu cred ca o iubesti -
doar te simti bine din cand in can cu ea -
garbo170520
Postat pe 27 Martie 2011 12:15
In general este gresit,daca unul din ei e casatorit,inseamna ca nu e cinstit,inseala.
rAREORI ESTE CORECT,DACA CEI DOI AJUNG SA FIE IMPREUNA SI SE POTRIVESC CU ADEVARAT,ADICA AJUNG CASATORITI,VREAU SA SPUN.
DAR DACA E ORELATIE TEMPORARA,MULTE PERSOANE VOR FI RANITE:UNUL DIN CEI DOI,PLUS SOTUL/SOTIA,POATE SI COPIII,DACA EXISTA.
O RELATIE ,O CASNICIE,CERE MULT EFORT CA SA SE MENTINA LA LINIA DE PLUTIRE.
E PACAT SA VIN A ALTII SI SA INGREUNEZE IN PLUS.
daniilia
Postat pe 27 Martie 2011 22:12
e cam complicat,si eu sunt i aceeasi situatie,am o relatie de 4 ani cu o persoana casatorita, de multe ori am dubii ca pers respectiva ma iubeste, deoarece are familie, dar pe de alta parte,daca nu ar simti ceva pt mine nu ar fi stat atata tmp cu mine
claudia2011
Postat pe 28 Martie 2011 02:21
nu te mintii sigura!daca era ceva serios,nu dura atata timp,pana sa ia o decizie.
_karina_
Postat pe 28 Martie 2011 04:04
fiecare face cum crede ca e mai bine pentru el
camelyya
Postat pe 28 Martie 2011 09:58
inimii nu-i poate dicta nimeni.....tu stii cel mai bine ce ai de facut...daca va iubiti,cel care este casatorit ,parerea mea este sa divorteze si ramaneti impreuna...Poate multi vor spune ca sunt prea directa,dar decat sa stai in aceeasi situatie fara omul pe care il iubesti si sa minti in casnicie in continuare,...e mai bine?Raspunsul este in tine....tu stii cel mai bine ce e bine pt tine si nimeni altcineva nu are de unde sa stie ce simti tu cu adevarat.
te_am_iubit
Postat pe 28 Martie 2011 10:33
Unii sunt fantastici. Rad de pocnesc! Haideti ma cu totii sa divortam atunci cand pasiunea se stinge si apare altul /alta la orizont care ne face sa vibram trupeste. Daca asta inseamna iubire eu ma sinucid. Iubirea e iubire...e un sentiment profund oameni buni care inglobeaza respect, obisnuinta, grija fata de celalalt, spirit de echipa, suport neconditionat, comunicare si intelegere a celuilalt din priviri, si multe multe alte stari profunde. Nu o confundati mai cu hormonii care iti creeaza fluturi in stomac , si nici cu pasiunea. Faceti mai diferenta. Sunteti fantastici! Si mai si dati sfaturi...SUNTETI IN MASURA????? Na, ca m-am enervat. :P Cu cata usurinta sfatuiesc unii fara sa stie datele reale ale problemei...Nu uitati ca realitatea lui nu corespunde neaparat cu realitatea sotiei sau amantei...sau a mea, sau a aleia de a scris inaintea mea. Unii ar trebui sa faca" nani pui" pe aici.
BondarelBzz
Postat pe 28 Martie 2011 12:08
bondarel draga....aici fiecare poate sa i-si spuna parerea.....nu e frumos sa spui ca unii "ar trebui sa faca nani pe aici"....hai sa respectam parerile tuturor.....nu sa ne jignim...fiecare are dreptul la o p[arere..asta nu inseamna ca e lege cine ce spune.Si inca ceva....crezi ca numai tu stii ce inseamna "sa iubesti pe cineva?
te_am_iubit
Postat pe 28 Martie 2011 15:35
DOAMNELOR A-TI DESCOPERIT CINE POATE DICTA INIMI .??????
inoglinda
Postat pe 28 Martie 2011 16:38
021, am descoperit!
dor72
Postat pe 28 Martie 2011 16:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vom putea oare fi impreuna pentru totdeauna? 86 De la: zara28 25 Aprilie 2011 17:55
E iubire sau interes ? 37 De la: quasaria 6 Martie 2010 18:59
povestea mea 15 De la: bluelight 5 Decembrie 2009 08:33
povestea mea ....aproape toata 21 De la: Anilus 9 Mai 2010 08:41
am suparat-o si m-a dat la o parte 32 De la: cricat_ 13 Noiembrie 2011 15:32
Setari Cookie-uri