Vampirii energetici

De la: betty37, la data 2011-03-03 13:24:54
De la: tatoo, la data 2011-02-27 17:58:14

Vetuto,tu stii ca-mi esti draga,dar te alinti! Am ridicat si eu o spranceana,da' n-ai simtit simpatia mea?
Altceva vreau eu sa simt..in simpatia ta fata de mine!O sranceana?E cam ..putin!Glumesc,stii tu!


Vetuto,stai la rand!!


Spranceana,da...Ce-ai fi vrut sa ridic????
tatoo
Postat pe 3 Martie 2011 16:41
hek,hek,hek...
ala e demential...
mosu' e mai vorbaret in maghiara,vaz...

am pus-o...
koszonom szepen,zambilu'...
iasomia
Postat pe 3 Martie 2011 16:42
Tatoooooo ,mai ce te prinzi....la glume!!Crezi ce vrei,eu am zis,n-am dat cu bata!Si eu te iubesc,platonic binenteles!Si te si pup,tot platonic!Dar si pe Iasomia o iubesc!Platonic!Daca inca nu V-am enervat,stati bine!
elisabeta_boia
Postat pe 3 Martie 2011 17:10


Eu eram nervos

Tu m-ai inveselit
tatoo
Postat pe 3 Martie 2011 17:18


m-am lamurit indefinit,unguroiaca pana in maduva oaselor...fata asta...

bettysche...

nu am prietene,fetitza...
lasa ca discutam pe forum,ma scuzi ca nu te trec in lista...
iasomia
Postat pe 3 Martie 2011 17:25
cu scuzele de rigoare pentru faptul ca nu am avut rabdare sa citesc tot mesajul initiatorului acestui topic, afirm insa cu certitudine (din pacate chiar am avut aceasta experienta) exista vampiri energetici! Sunt persoane perfect normale dar care efectiv te vlaguiesc prin felul lor de a fi ....nu avem insa cum sa evitam acest lucru pentru ca ei ne pot fi colegi, sefi sau chiar membrii ai fam .
cory_emy
Postat pe 3 Martie 2011 17:25
subiectul e mai mult decat inspirat ,recunoscand una din tarele societatii de "consum " in care traim si pe care nu reusim a o accepta alaturi de insolventa noastra spirituala care ne a adus sa fim condusi de pseudo valori morale si care ne impiedica a ne recunoaste boala spre a reusi astfel sa ne ridicam din cloaca nesimtirii cotidiene.articolul reuneste fiziologicul cu psihanaliza vremurilor ce vor veni ,in consecinta fiind greu nu numai de acceptat dar si de digerat de mintile multor semeni de ai nostri.
ankoram
Postat pe 4 Martie 2011 21:53
De la: iasomia, la data 2011-03-03 17:25:19

m-am lamurit indefinit,unguroiaca pana in maduva oaselor...fata asta...

bettysche...

nu am prietene,fetitza...
lasa ca discutam pe forum,ma scuzi ca nu te trec in lista...
n ki akartam prblni a vgtelensgig, unguroiaca a csont ... ez a lny ...

bettysche ...

Nincsenek bartaim, fetitza ...
hadd beszljen frum, bocsnat nem fogod a listra
vuvuzela
Postat pe 4 Martie 2011 23:01

Te-ai tinut cat te-ai tinut,da'si cand le-ai dat...

In cine a dat Esme cu barda? Si de ce e "pe din afara"? Tu te crezi "pe dinauntru"?

Urat obicei ,Vuvu...
tatoo
Postat pe 5 Martie 2011 00:16
De la: tatoo, la data 2011-03-05 00:16:54
Te-ai tinut cat te-ai tinut,da'si cand le-ai dat...

In cine a dat Esme cu barda? Si de ce e "pe din afara"? Tu te crezi "pe dinauntru"?

Urat obicei ,Vuvu... [/quote





Esme a inceput sa critice,citeste te rog cu atentie.adica a judeca pe altii,fara sa cunosti subiectul,criticand cu expresii pe care le-a invatat dintr-un,ghid, si tot nu are cunostinta despre subiect.eu m-am comportat civilizat,explicand despre ce subiect.este subiectul meu,parca asa imi aduc aminte,si ea vine cu expresii jignitoare pe care le citesti in ghilimele in raspunsul meu,fiind total in afara subiectului.cand vorbesti fara termeni de comparatie,inseamna ca ai invatat cateva cuvinte pe de rost,a explica despre subiectul topicului nu inseamna ca ai probleme cu creierii si citeste tu ce alte expresii a folosit.obicei urat il gasesti la ea.isi da cu parerea fara sa specifice,ca asa crede ea despre subiect.te rog tatoo inainte sa dai si tu cu barda,sa citesti raspunsul ei,cu expresii pe care sigur nu le cunoaste explicatiile.te atentionez ca indiferent de simpatiile pe care le ai,nu fii malitios si recunoaste ca fiecare trebuie sa respecte limitele de bun simt.
vuvuzela
Postat pe 5 Martie 2011 00:35
anul trecut am vb si eu despre subiecte paranormale.am recitit acest topic e deschis de alt user.deci vezi cati cunosc aceste lucruri?si cum isi permite Esme sa jigneasca pe cei care au altfel de cultura fata de ea?
vuvuzela
Postat pe 5 Martie 2011 00:59
Eu cred ca am inteles ce scria E. Si nu m-am simtit deloc jignit,erau niste observatii de ordin general.
Si apoi,Vuvu...
1. eu nu dau cu barda...eventual cu batzul,dar invelit bine,bine cu olecutza de umor
2. nu ma bag ca avocat,fiindca sunt absolut convins ca se poate apara singura,chiar mai bine decat as face-o eu...si nici nu mi-a cerut-o nimeni.
3. nu vreau sa ma cert cu tine
4. noapte buna
tatoo
Postat pe 5 Martie 2011 01:48


Aha,acu vazui ! Tu ai crezut ca e topicul tau si te-ai simtit vizata.
Eu,nici chiar cu asta,nu-mi explic vehementa ta.Oi fi eu mai greu de cap,nu conteaza.
Din nou...noapte buna.
tatoo
Postat pe 5 Martie 2011 02:08
Raman la parerea mea:Esme si Ankoram folosesc cuvinte invatate pe de rost ,fara termen de comparatie si...fara nici o legatura cu subiectul topicului:VAMPIRII ENERGETICI In alta ordine de idei...va cam luati,draga Iasomia si {eu te iubesc}Vuvuzela de lb.maghiara...tot scrieti in ungureste si uite ca daca m-am prefacut ca nu pricep,asta ptr. a evita o balacaneala ciudata pe forum,acum m-ati cam calcat pe ..bombeu...si nu cred ca miertam!Dar sa va mai explic o data,si poate ca acum veti intelege mai bine,si terminati cu scrierea in maghiara ptr. verificare mea! Stiam numai ungureste in copilarie,gradinita am facut-o in lb. maghiara!Nu stiam boaba-romaneste..asa ca mama mi-a luat meditator de lb. romana cand eram in cls.1.A fost f. greu,gandeam in maghiara si traduceam in romana!Paralel ,mama a interzis rudelor noatre sa mai vorbeasca in ungureste in prezenta mea..asta m-a ajutat si in clasa a5-a stapaneam lb. romana asa de bine si cred ca si corect..dar,exista si un dar...NU MAI STIU UNGURESTE...nu e bine,dar tot mama mi-a spus,ca voi putea sa reinvat lb. maghiara din nou....in PAT CU UN UNGUR!!Cine se ofera??!!Glumesc..si hai ca mie mi-a trecut,sper ca si voua...Nu-mi mai scrieti in lb. maghiara,ca nu inteleg!Am inteles doar ca ati vrut sa ma verificati,poate m-am inselat,si daca e asa:SCUZE!!
elisabeta_boia
Postat pe 5 Martie 2011 09:31
betty, eu nu invat cuvinte pe de rost. eu invat menirea lor si mi-o integrez intr-un sistem personal de intelegere, intampinare si gestionare. nu folosesc ceea ce nu stiu a manui. mai ales, corect. dar nu-ti explic tie, care nu poti vehiculoa mai mult de 15 cuvinte si alea in vesnice permutari plictisitoare. am si eu demnitatea mea. si, in plus, pretentiile mele. nu ma adresez oricarui `mititel`. cine pricepe, stie ce vreau sa spun. are dreptate thor cand spune ca majoritatea covarsitoare care activeaza pe acest forum, nu stie sa iasa din sfera mediocritatii, a prostiei stridente si nocive, ridicate la rang de virtute.

cat despre tine, vuvu, nu-mi da mie lectii in legatura cu ceea ce simt si trebuie sa simt! si, in speta, privind modul cum sa ma raportez la ceea ce vine inspre mine! tu, cea ubicua si atotstiutoare, caracatita universala! nu esti in masura! you`re too low! si apoi, sunt satula de veleitarism gretos, de tinichele dubios poleite, cu pretentii de metal pretios!

mai invatati si mai distilati ceea ce invatati! a invata inseamna a rafina si a valorifica! nu a latra!
esme
Postat pe 5 Martie 2011 11:17
Esme ,chiar regret ca te suparat!Eu n-am sustinut si nici nu sustin ca as fii o desteapta!Sunt ce sunt,profesional insa..bat! Dar de cate ori citesc fraze filozofice,care ma pun in situatia de-a fii f. atenta si sa gandesc adanc...obosesc!Eu intru pe Garbo sa ma relaxez,sa ma inveselesc!Stii tu ce greu e sa stai de 37 de ani in galagia celor mici,nevinovati de altfel?Acum simt din ce in ce mai mult acei ani!Si inca fac fata,dar cand ajung acasa..simt oboseala!Nu ma uit la tv. ca ma incarca negativ,dar aici cu voi ma simt bine!Chiar dac ma mai trageti ,unii de maneca,mai si merit!Ca tine acum!Ai dreptate!Asa-s eu ,ma bag peste tot,de am treaba,de n-am!Rau fac!Mai atentioneaza-ma ca ma opresc,sa stii!Eu tot te pup!Te superi?
elisabeta_boia
Postat pe 5 Martie 2011 11:52
tema interesanta si de folos...cui are mintea deschisa....restul,sa nu-si mai piarda timpul cu "ironii",mai mult sau mai putin "inteligente"...
vulturita
Postat pe 5 Martie 2011 12:23
bla,bla,bla...

e we...

mi-e lene...
iasomia
Postat pe 5 Martie 2011 14:39
bre, credeam ca numa' fotbalistu' raducioiu si-a uitat limba materna... da' vaz ca nu-i singuru'...

in rest, vorba iasomicii, bla-bla d-ala...
zambil
Postat pe 5 Martie 2011 15:37
De la: tatoo, la data 2011-03-05 02:08:44

Aha,acu vazui ! Tu ai crezut ca e topicul tau si te-ai simtit vizata.
Eu,nici chiar cu asta,nu-mi explic vehementa ta.Oi fi eu mai greu de cap,nu conteaza.
Din nou...noapte buna.





nu, nu acesta este motivul interventiei mele referitor la cele comentate de Esme.eu nu m-am simtit vizata personal,deoarece eu nu sunt legata material,de lumea exterioara.prin antrenament am invatat sa imi stapanesc starile interoare sau exterioare.insa ma deranjeaza inducerea in eroare a oamenilor,de persoane care vb din obisnuinta si nu din traire, din cunoastere.e usor sa arunci cu cuvinte dand dovada de iubire de sine,din lipsa de educatie, in domeniul discutat,avand dominanta introversiunii,ea considerandu-se vectorul ,fara sa realizeze ca gandurile false impotriva semenilor pot provoca uneori rau.vorbeste ca un biorobot pana se va defecta din cauza orgoliului,egoului.a te arata mai destept decat semenii tai cu doua secunde,aruncand asupra lumii o informatie gresita poate deveni un pericol ,o neimplinire,vorbind prostii.nu rezoneaza,nu vibreaza cu lumea exterioara si asta duce la o situatie distructiva ,spunand de pilda ca lumea este "in stare schizonoida'.in loc sa transforme intunericul in lumina,ea procedeaza invers.ignoranta ,respingerea sunt f periculoase daca propovaduiesti sub apanajul lor.e mai usor sa te scufunzi precum Bacovia,decat sa zbori precum Eminescu.ea rezoneaza cu o energie joasa.ar fii bine sa faca lucruri optimiste .este parerea mea.
vuvuzela
Postat pe 5 Martie 2011 18:01
De la: ankoram, la data 2011-03-04 21:53:47subiectul e mai mult decat inspirat ,recunoscand una din tarele societatii de "consum " in care traim si pe care nu reusim a o accepta alaturi de insolventa noastra spirituala care ne a adus sa fim condusi de pseudo valori morale si care ne impiedica a ne recunoaste boala spre a reusi astfel sa ne ridicam din cloaca nesimtirii cotidiene.articolul reuneste fiziologicul cu psihanaliza vremurilor ce vor veni ,in consecinta fiind greu nu numai de acceptat dar si de digerat de mintile multor semeni de ai nostri.
vuvuzela
Postat pe 5 Martie 2011 18:03
De la: betty37, la data 2011-03-05 09:31:12Raman la parerea mea:Esme si Ankoram folosesc cuvinte invatate pe de rost ,fara termen de comparatie si...fara nici o legatura cu subiectul topicului:VAMPIRII ENERGETICI In alta ordine de idei...va cam luati,draga Iasomia si {eu te iubesc}Vuvuzela de lb.maghiara...tot scrieti in ungureste si uite ca daca m-am prefacut ca nu pricep,asta ptr. a evita o balacaneala ciudata pe forum,acum m-ati cam calcat pe ..bombeu...si nu cred ca miertam!Dar sa va mai explic o data,si poate ca acum veti intelege mai bine,si terminati cu scrierea in maghiara ptr. verificare mea! Stiam numai ungureste in copilarie,gradinita am facut-o in lb. maghiara!Nu stiam boaba-romaneste..asa ca mama mi-a luat meditator de lb. romana cand eram in cls.1.A fost f. greu,gandeam in maghiara si traduceam in romana!Paralel ,mama a interzis rudelor noatre sa mai vorbeasca in ungureste in prezenta mea..asta m-a ajutat si in clasa a5-a stapaneam lb. romana asa de bine si cred ca si corect..dar,exista si un dar...NU MAI STIU UNGURESTE...nu e bine,dar tot mama mi-a spus,ca voi putea sa reinvat lb. maghiara din nou....in PAT CU UN UNGUR!!Cine se ofera??!!Glumesc..si hai ca mie mi-a trecut,sper ca si voua...Nu-mi mai scrieti in lb. maghiara,ca nu inteleg!Am inteles doar ca ati vrut sa ma verificati,poate m-am inselat,si daca e asa:SCUZE!!



draga mea si eu sunt unguroaica.
vuvuzela
Postat pe 5 Martie 2011 18:07
De la: esme, la data 2011-03-05 11:17:53betty, eu nu invat cuvinte pe de rost. eu invat menirea lor si mi-o integrez intr-un sistem personal de intelegere, intampinare si gestionare. nu folosesc ceea ce nu stiu a manui. mai ales, corect. dar nu-ti explic tie, care nu poti vehiculoa mai mult de 15 cuvinte si alea in vesnice permutari plictisitoare. am si eu demnitatea mea. si, in plus, pretentiile mele. nu ma adresez oricarui `mititel`. cine pricepe, stie ce vreau sa spun. are dreptate thor cand spune ca majoritatea covarsitoare care activeaza pe acest forum, nu stie sa iasa din sfera mediocritatii, a prostiei stridente si nocive, ridicate la rang de virtute.

cat despre tine, vuvu, nu-mi da mie lectii in legatura cu ceea ce simt si trebuie sa simt! si, in speta, privind modul cum sa ma raportez la ceea ce vine inspre mine! tu, cea ubicua si atotstiutoare, caracatita universala! nu esti in masura! you`re too low! si apoi, sunt satula de veleitarism gretos, de tinichele dubios poleite, cu pretentii de metal pretios!

mai invatati si mai distilati ceea ce invatati! a invata inseamna a rafina si a valorifica! nu a latra!



ai un comportament prea gretos,asa ca nu ma cobor la nivelul tau.insa te sfatuesc sa vorbesti la obiect,daca tot vrei sa te fi "citita'.exprimarile de genul pe care le folosesti,te caracterizeaza singure.o zi placuta!
vuvuzela
Postat pe 5 Martie 2011 18:14
De la: vulturita, la data 2011-03-05 12:23:34tema interesanta si de folos...cui are mintea deschisa....restul,sa nu-si mai piarda timpul cu "ironii",mai mult sau mai putin "inteligente"...[/quote





stai linistita,nu ne coboram la astfel de nivel robotizat.acum pomeneste de Thor,avand nevoie de sustinatori.procedezi in acest fel cand ai carente.
vuvuzela
Postat pe 5 Martie 2011 18:22
dafne....esti super....
garbo028998
Postat pe 7 Martie 2011 08:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
divort la judecatorie 31 De la: belle_a 10 Ianuarie 2016 18:25
Divort? 32 De la: garbo_459002 9 Noiembrie 2016 16:40
Mama mea e singura pe care am pus-o mai presus de viata mea dar bautura si concubinul ei de 11 anI o depart de langa mine...un sfat daca se poate!!! 14 De la: si_totusi 19 Iunie 2009 00:01
It`s complicated! 25 De la: AleSim 9 Decembrie 2010 12:56
cand vrei sa divortezi mai iesi la "cafele" ,te mai distrezi cu viitorul ex? 54 De la: garbo049387 24 Martie 2010 14:47
Setari Cookie-uri