Viata langa un "bisexual" sau gay e posibila?

Buna tuturor,numele meu e Elena si citind confesiunile facute de voi, mi-am luat inima in dinti sa vorbesc si eu de acest subiect mai delicat...viata langa o persoana gay sau bisexuala..in speranta ca nu sunt singura care duce o astfel de viata.Pentru a-mi deschide sufletul am nevoie de incurajarea voastra sau macar sansa de ascultata.
mep_mychel
Postat pe 3 Iulie 2012 19:36
De ce nu?

Axl_R
Postat pe 3 Iulie 2012 20:10
De la: mep_mychel, la data 2012-07-03 19:36:02Buna tuturor,numele meu e Elena si citind confesiunile facute de voi, mi-am luat inima in dinti sa vorbesc si eu de acest subiect mai delicat...viata langa o persoana gay sau bisexuala..in speranta ca nu sunt singura care duce o astfel de viata.Pentru a-mi deschide sufletul am nevoie de incurajarea voastra sau macar sansa de ascultata.


Depinde de tine si de dorintele tale legate de barbatul bisexual, ce steptari ai de la el?!
Daca este gay nu cred ca mai poate avea vreun contact sexualc u tine (partenerul lui de viata este gelos, bleah), daca este bisexual atunci mai poate sa faca asta dar tu cum te-ai simti in acest caz?! Cum o fi sa traiesti langa un barbat sa si sa stii ca a dat-o sau a luat-o de la un barbat?! De bolile incurabile precum SIDA nu iti este teama?
Am o prietena foarte buna care a descoperit ca barbatul ei este gay dupa ce a facut copilul (baiat) si a luat decizia sa nu traiesca langa el si nici baiatul sa nu tina legatura cu tatal.
Eu s-ar putea sa fiu subiectiva , stiu cata suferit preietena mea si daca as fi in locul tau eu nu as accepta, sunt barbati destui pe lumea asta.

adeline
Postat pe 10 Iulie 2012 16:37
ca sa fiu sincera, nu cred ca m-as simti mult mai bine daca as sti ca a "dat-o sau luat-o" de la o femeie... alta decit mine. Nu cred ca m-ar incalzi cu nimic.
Iar bolile respective se pot lua heterosexual la fel de bine.
In rest... probabil tine de "diversity", dar nu i-as putea impune copilului meu religia, preferintele, sau orientarea sexuala. Ar fi copilul meu oricum, si l-as sprijini sa fie fericit, in orice mod ar fi el fericit. Ca i-as spune parerea mea... asta da. Dar de la a emite opinii pina la a interzice relatia cu tat-su pentru "influenta nefasta", e cale lunga. Cine a zis ca trebuie sa fim toti la fel?!?!
quasaria
Postat pe 10 Iulie 2012 17:03
De la: mep_mychel, la data 2012-07-03 19:36:02Buna tuturor,numele meu e Elena si citind confesiunile facute de voi, mi-am luat inima in dinti sa vorbesc si eu de acest subiect mai delicat...viata langa o persoana gay sau bisexuala..in speranta ca nu sunt singura care duce o astfel de viata.Pentru a-mi deschide sufletul am nevoie de incurajarea voastra sau macar sansa de ascultata.

precizeaza daca e gay sau bisexual, e important.
MARILENA_25
Postat pe 16 Iulie 2012 08:38
In "Anatomia lui Grey" este ceva asematotor..doar ca erau 2 lisbiene,una era bixesuala.si face o fetita cu un alt doctor-si cresteau toti trei fetita... Deci ..cred ca DA se poate...daca tu nu-ti faci pb....e numai si numai pb. ta!!
elisabeta_boia
Postat pe 21 Iulie 2012 23:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Comportamentul copiilor dupa divort 282 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:07
Un sfat, un ajutor si poate maine ma voi simti mai bine!!! 41 De la: Fgeorgiana 7 Februarie 2013 14:52
Santaj emotional... amenintare... 49 De la: garbo092588 4 Februarie 2010 21:01
Partaj Galati 1 De la: garbo253760 26 Mai 2012 18:50
Cu siguranta inca un divort!!! 29 De la: daria_pet 20 August 2009 01:16
Setari Cookie-uri