Eu maritata el arestat

O sa incerc sa imi expun povestea intr-un mod cat se poate de simplu;sunt maritata de 4 ani, nu pot spune ca imi iubesc sotul dar nici nu cred k as putea sta fara el,insa am o extra relatie cu un tip pe care l-am iubit mereu,a fost iubirea mea imposibila,suntem amanti cum se spune, el insurat,eu maritata...ne intalnim din 2005.in schimb din ianuarie 2010 nu am mai auzit de el tel inchis,prin oras nu era de gasit...nu am stiut ce sa cred.intamplator am aflat cam pe la sfarsitul lunii feb k este arestat.nici nu va puteti imagina ce am simtit...stiam k are afaceri cam dubioase dar nici chiar asa.in fine,in luna aprilie am primit un tel...era el..mi-a confirmat k este arestat,k sotia l-a parasit,au divortat...si de atunci vb non stop la tel,am fost la el la vizita... este condamnat,iese la sf anului 2011 de acolo.problema este k vrea k eu sa divortez, k cica nu suporta sa ma mai stie cu al meu,k vrea sa fiu numai cu el (a precizez k ultima data knd ne-am intalnit,inainte de arest mi-a spus k vrea sa divorteze si k vrea sa ne casatorim). eu chiar nu stiu ce sa fac,vreau si eu un sfat,va rog mult.chiar ma iubeste?sau sunt in momentul asta refugiul sau,singura care nu l-a parasit si i-a fos alaturi?ce sa fac sa renunt la tot pt el, merita?sau knd va iesi va uita tot ce mi-a promis?????
garbo187006
Postat pe 22 Februarie 2011 09:46
asa,mami,asa....

nu te lasa...baga povesti nemuritoare,ca se puse pe nins...
iasomia
Postat pe 22 Februarie 2011 09:50
o fi pt altii povesti nemuritoare,pt mine e viata mea reala,nu aberatii,nu filme
garbo187006
Postat pe 22 Februarie 2011 10:06
ei, mami iaso, fata o fi cuplat cu unu' de pe la siret, moravia ori naid... bun afacere, oricum, chiar dac acum e arestat
Thor_again
Postat pe 22 Februarie 2011 10:11
eu am cerut o parere,un sfat.cine nu cred ce am zis chiar nu tb sa raspunda.nu imi place sa fiu luata la misto,fiecare e liber sa creada ce vrea,totusi,logic vb nu as avea nici un interes sa scriu aici povesti nemuritoare,cine vrea sa inteleaga asa bine....cine nu sa ramana in prostia lui
garbo187006
Postat pe 22 Februarie 2011 10:43
si-uite-asa a mai murit un topic in fasa... da' de distractie, merge... asa ca:

006, te-ntrebi daca atunci cand va iesi va uita tot ce ti-a promis?... n-ai nicio grija, vine de-acolo cu idei noi, asculta la mine... cate nu se pot invata la un sapunit pe spate, la dusurile inchisorii... tin-te tare, mami...
zambil
Postat pe 22 Februarie 2011 11:36

sa ii spunem de bilute si "struna"?
Thor_again
Postat pe 22 Februarie 2011 11:39
bre ne-a thorele, alea-s deja rafinamente...

da' ca tot veni vorba, mi-am adus aminte d-un banc tare:

cica iese-un parnaias d-asta de la mititica, si prima cheste de-o face, se-nfunda-ntro carciuma unde bea pana uita de el... dupa ce s-a dres el bine, incepe sa-si arunce privirile incetosate in jur, pana da de-o dama d-asta de companie de-si facea veacu' p-acolo... se duce glont la aia si-i zice sa mearga cu el la un hotel... aia-i raspunde c-ar merge, da' tocma e la ciclu'.. asta, statut de femei de-atata timp, ii zice ca pt el nu conteaza, asa ca pleaca amandoi sa-si faca treaba...

dimineata se trezeste omu' greu de cap si cand isi arunca ochii prin camera vede vraiste... apoi isi aduce aminte de gagica, da gagica nicaieri... incepe sa rasoleasca alape peste tot si vede ca toata camera era plina de sange... auoaleu, face parnaiasu', ce-am facut cu gagica?... m-am imbatat dreacu' si-am omorat-o... da' unde e cadavru'?...

iar cauta ala pe sub pat, prin sifonier - nimic... intra-n baie si-acolo iar sange pe peste tot... il trec pe om toate sudorile.. ce-a facut cu gagica?... can' sa iasa din baie, arunca ochii-n oglinda si vede ca toata fatza lui e plina de sange... auoleu - face asta cu picioarele-nmuiate... am mancat-o...
zambil
Postat pe 22 Februarie 2011 11:57
mami..pai ce faci?

bagasi d-astea de puscarie,manca-ti-as...




haleo! ce zice fata asta cu nume de detinut de prostia aia?
ea sa fie sanatoasa,ca are nevoie cand i-o venii bibicu'..

iasomia
Postat pe 22 Februarie 2011 12:06
ce aveti bre cu fata daca ea vrea sa dea pasarea din mana p'aia de pe gard pardon din colivie
tusi_Oli
Postat pe 22 Februarie 2011 12:44
Fato, cin' se baga in latri, il mananca porcii! Asa ca vezi-ti de treaba!
delly000311
Postat pe 22 Februarie 2011 17:14
"eu chiar nu stiu ce sa fac, vreau si eu un sfat, va rog mult.chiar ma iubeste? sau sunt in momentul asta refugiul sau, singura care nu l-a parasit si i-a fos alaturi? ce sa fac sa renunt la tot pt el, merita? sau cand va iesi va uita tot ce mi-a promis?????"


nu am transcris toata drama ptr. ca ma enerveaza scrisul asta cu "K" in loc de "C"... ! eu chiar vreau sa te ajut cu un sfat... dar ptr. asta trebuie sa fiu mafalda... ! sau mafald, ca mis baiat ! de unde naiba sa stim noi daca te iubeste ? si ce refugiu ii esti tu... ce refugiu ii poti oferi tu... si ce inseamna ca tu esti singura care nu l-ai parasit... ce, mai avea si altele inainte care acum cu parnaia, l-au parasit... ???? caz greu, ce mai !!! si ce inseamna sa renunti "la tot"... ptr. el ! ce este acest TOT ? ar trebui sa stim, ca altfel, cum sa te sfatuim... ? ce ti-a oferit pana acuma acest viitor eliberat ? in afara de sedintze de amant ? si ca cireasa de pe tort... ne mai intrebi si: "cand va iesi va uita tot ce mi-a promis"... !!! pai de unde naiba sa stim noi cum sta tipul cu memoria... ???? si ce ti-a promis de fapt... ? daca ti-a promis ca fugiti in Mexico unde are un miliom de $, ce i-au ramas dupa ce a platit taxele de impozit.... atunci merita sa-l urmezi... !!! daca nu....

barboneli
Postat pe 23 Februarie 2011 13:41
006, m-a uimit putin...(doar putin) faptul ca aveai amantul dinainte ca sotul sa-ti fie sot....in fine, nu vreau sa comentez moralitatea si amantlacurile nu-s domeniul meu...
daca simti nevoia unor decizii in ceea ce-l priveste pe intemnitat, gandeste-te ca daca a fost prins si condamnat in Romania.....tipul nu e foarte inteligent. Chiar il vrei langa tine?
ufishor
Postat pe 23 Februarie 2011 14:17
006 ..mereu mi-au placut astia care iubesc din puscarie :-)) si uite asa vedem cum in iubire nu exista granite ..nici de timp , nici de spatiu :-)
reyya
Postat pe 23 Februarie 2011 14:19
De la: ufishor, la data 2011-02-23 14:17:08006, m-a uimit putin...(doar putin) faptul ca aveai amantul dinainte ca sotul sa-ti fie sot....in fine, nu vreau sa comentez moralitatea si amantlacurile nu-s domeniul meu...
daca simti nevoia unor decizii in ceea ce-l priveste pe intemnitat, gandeste-te ca daca a fost prins si condamnat in Romania.....tipul nu e foarte inteligent. Chiar il vrei langa tine?


exact , pe principiu ca in Ro doar tampitii ajung in puscarie :-)) Aia periculorsi ,,zac intemnitati " in Caraibe , Cuba , Indonezia ....si alte destinatii exotice.
reyya
Postat pe 23 Februarie 2011 14:21
Cine naiba a inventat scrisul asta cu K??? Ma enerveaza groaznic (groaznik)
prroga
Postat pe 24 Februarie 2011 07:54
mda, deci pina la urma tot raul spre bine, probabil daca nu ajungea la zdup nu il parasea nevasta...
Normal ca brusc nu mia suporta sa te stie cu altcineva. Dar ti-ai pus problema cum o fi suportat pina sa ajunga el single? Nevasta-sa era suficient de importanta sa nu o lase EL, dar daca tot i-a dat ea papucii...
Nu ti se pare ca, de fapt, doar ar cam vrea sa isi aranjeze cuibul pentru cind iese, si ii lipseste elementul de confort?
Asa ca probabil nu, n-o sa uite ce ti-a promis... daca nu gaseste o parcare mai avantajoasa intre timp.
quasaria
Postat pe 26 Februarie 2011 11:56
cu eleganta ai descris barbatul capusa
Daca-i ofera cuibul pe cand iese, confort, caldurica si rufe curate...hehehe restul e can can
ameno
Postat pe 26 Februarie 2011 18:08
BUNA EU SANT CAM AN ACEEASI SITUATIE SA ZICEM,SUNT CU EL DE DOI ANI,EU SUNT DESPARTITA SI AM UN COPIL EL,SATA CU UNA SI ARE UN COPIL ,IAR ACUM E ARESTAT ANCA NU LA JUDECAT,DAR EU AL ASTEP AL IUBESC FOARTE MUL DESI STIU CA E CU AIA,E FOARTA GREU ,EU ZIC SA ANCERCI DACA AL IUBESTI CU ADEVARAT,EL PE MINE STIU CA MA IUBESTE,SANT SI EU AN DUBII DAR ASTA E VIATA FIECRE SI MAI FACE CU MANA LUI,EU MERG ANAINTE ASTA E FIE CEO FI ATI DORESC NOROC SI ASTEPT SI EU UN RASPUS DACA ARE CINEVA CEVA DE ZIS MULTUMESC.
garbo189582
Postat pe 27 Februarie 2011 14:02
Doamna draga , vezi ti de ale tale, pe astia numai pamantul galben ii mai schimba! si eu am fost logodita cu un tip, m am si maritat, acelasi aluat, de interlop, nici dupa o luna am bagat divortul, stai in banca ta, este sfatul meu, schimba ti si nr de telefon!
oazameadeliniste
Postat pe 27 Februarie 2011 16:32
Nu-l scapa, ca nu mai gasesti altul ca el! E unicat!
Handybel
Postat pe 3 Martie 2011 10:27
Nu asa ajutati o biata femeie cu un sfat,dar in fine..... Ma uimesti sincer... cum poti sa fi atat de agatata sufleteste de un asemenea om? Gandeste-te bine la multe aspecte.1.Este arestat,2.Sotia l-a lasat,au divortat,3.Cred ca nici macar o locuinta nu are unde a-ti putea convietui dupa iesirea lui din inchisoare.4.Un loc de munca nici atat.Trezeste-te femeie si ramai alaturi de familia ta,in cazul in care numai vrei lucrul asta macar cauta-ti un barbat serios cu o situatie cat de cat buna si uita-l pe acest om cu care practic nu te vd facand nici o treaba serioasa...acum depinde numai si numai de tine,de fapt de ce anume vrei sa faci in continuare si ce anume iti doresti de la viata.Bafta multa!
Yellowrose
Postat pe 8 Martie 2011 16:37
De la: garbo187006, la data 2011-02-22 09:46:25O sa incerc sa imi expun povestea intr-un mod cat se poate de simplu;sunt maritata de 4 ani, nu pot spune ca imi iubesc sotul dar nici nu cred k as putea sta fara el,insa am o extra relatie cu un tip pe care l-am iubit mereu,a fost iubirea mea imposibila,suntem amanti cum se spune, el insurat,eu maritata...ne intalnim din 2005.in schimb din ianuarie 2010 nu am mai auzit de el tel inchis,prin oras nu era de gasit...nu am stiut ce sa cred.intamplator am aflat cam pe la sfarsitul lunii feb k este arestat.nici nu va puteti imagina ce am simtit...stiam k are afaceri cam dubioase dar nici chiar asa.in fine,in luna aprilie am primit un tel...era el..mi-a confirmat k este arestat,k sotia l-a parasit,au divortat...si de atunci vb non stop la tel,am fost la el la vizita... este condamnat,iese la sf anului 2011 de acolo.problema este k vrea k eu sa divortez, k cica nu suporta sa ma mai stie cu al meu,k vrea sa fiu numai cu el (a precizez k ultima data knd ne-am intalnit,inainte de arest mi-a spus k vrea sa divorteze si k vrea sa ne casatorim). eu chiar nu stiu ce sa fac,vreau si eu un sfat,va rog mult.chiar ma iubeste?sau sunt in momentul asta refugiul sau,singura care nu l-a parasit si i-a fos alaturi?ce sa fac sa renunt la tot pt el, merita?sau knd va iesi va uita tot ce mi-a promis?????


Pe scurt, parerea mea: gandeste asa - daca a facut ceva dubios si ajuns acolo, n-ai nici cea mai mica certitudine ca n-o s-o mai faca.
Deci, daca acuma maritata n-ai parte de iubire dar nici de stres, batai, etc. , fii sigura ca daca deja e gelos ca esti inca cu sotul (!?!?!?), toate astea vor veni la pachet => o sa fii "iubita" cu "bonus" stresata (de recuperatori, politie, etc), n-o sa mai ai viata personala deloc.
El sta "legat" cateva luni.
Tu cu el vei sta "legata" definitiv.
Dragostea se transforma usor in ura.
Si atunci sa te tii !!!
Acum poti fi ajutata cu sfaturi pe net. Apoi cu bandaje si calmante, nimeni de pe net n-o sa te mai poata ajuta!
Tine minte ca intre gelos si posesiv limita e foarte mica!
Si aceste defecte n-au fost rezolvate de nimeni si nimic in decursul istoriei.

Deci ce vrei: neiubita si pe-o linie constanta de viata!?!? sau iubita si pe curba lui Gauss cu viata??!?!

Eu pt nimic in lume n-as alege ultima. E atat de frumoasa linistea....
DardinDar
Postat pe 11 Martie 2011 15:28
De la: barboneli, la data 2011-02-23 13:41:50"eu chiar nu stiu ce sa fac, vreau si eu un sfat, va rog mult.chiar ma iubeste? sau sunt in momentul asta refugiul sau, singura care nu l-a parasit si i-a fos alaturi? ce sa fac sa renunt la tot pt el, merita? sau cand va iesi va uita tot ce mi-a promis?????"


nu am transcris toata drama ptr. ca ma enerveaza scrisul asta cu "K" in loc de "C"... ! eu chiar vreau sa te ajut cu un sfat... dar ptr. asta trebuie sa fiu mafalda... ! sau mafald, ca mis baiat ! de unde naiba sa stim noi daca te iubeste ? si ce refugiu ii esti tu... ce refugiu ii poti oferi tu... si ce inseamna ca tu esti singura care nu l-ai parasit... ce, mai avea si altele inainte care acum cu parnaia, l-au parasit... ???? caz greu, ce mai !!! si ce inseamna sa renunti "la tot"... ptr. el ! ce este acest TOT ? ar trebui sa stim, ca altfel, cum sa te sfatuim... ? ce ti-a oferit pana acuma acest viitor eliberat ? in afara de sedintze de amant ? si ca cireasa de pe tort... ne mai intrebi si: "cand va iesi va uita tot ce mi-a promis"... !!! pai de unde naiba sa stim noi cum sta tipul cu memoria... ???? si ce ti-a promis de fapt... ? daca ti-a promis ca fugiti in Mexico unde are un miliom de $, ce i-au ramas dupa ce a platit taxele de impozit.... atunci merita sa-l urmezi... !!! daca nu....





mie sincer mi se par aberatii chestile astea. sa renunti la tot pt un om arestat. eu n-as face asta si mai ales daca esti maritata si ai si copii stai pe fundu tai si cresteti copii. daca nu il iubesti de ce te-ai mai maritat cu el?? doar ca sa vezi cum e sa fii maritata?? esti intro situatie cam naspa. ce ii spui sotului tau cand "bagi" actele de divort?? ca il lasi pt un fost detinut?
garbo164652
Postat pe 11 Martie 2011 16:00
buna . Asta numai tu poti stii daca te iubeste sau te foloseste , chibzuieste bine sa nu regreti dupa aceea , nu te arunca cu capul inainte, ca atfel tu vei singura care va suferi
garbo116458
Postat pe 12 Martie 2011 14:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cand vrei sa divortezi mai iesi la "cafele" ,te mai distrezi cu viitorul ex? 54 De la: garbo049387 24 Martie 2010 14:47
Parintii nu ma lasa sa divortez 64 De la: garbo_408271 2 Decembrie 2016 12:05
Doctor 3 De la: garbo_462924 10 Martie 2017 13:12
am zis ajunde...si totusi sunt confuza si ma framant in continuare 40 De la: garbo1001 10 Martie 2012 13:54
"e vina mea, nu a ta" 47 De la: garbo165708 6 Decembrie 2010 14:29
Setari Cookie-uri