Vampirii energetici

Vetuta,da si mie juma' de kil.

Si vezi ca un pas in cour,cum spui tu,e un pas inauntru,nu inainte.
Poate ai vrut sa zici un shut in cour,nu-i asa?

Si mai ai o perla acolo,dar nu spun
tatoo
Postat pe 27 Februarie 2011 08:55
maimutzoiu'

las-o taicutza sa fie pozitiva,bravo ei ! talica nu vezi ca numa' tristutzi sunt peste tot?

da,da...

uite-asa o perla avea...f bine..
iasomia
Postat pe 27 Februarie 2011 10:16
iaso,
sora_ilsi
Postat pe 27 Februarie 2011 10:28
ilsi,
iasomia
Postat pe 27 Februarie 2011 10:36
CITITI. BLOGUL AUTOAREI ...MERITA.
nico_leta
Postat pe 27 Februarie 2011 10:52
Va doare capul de atata citit?E prea mult pentru voi?Sau aveti un numar limitat de cuvinte pe care le puteti citi intr-o zi?
dafne
Postat pe 27 Februarie 2011 11:37
noup!
pur si simplu ni s-a cam acrit de copy-paste-uri de pe goagl
mai ales de cele kilometrice...
Thor_again
Postat pe 27 Februarie 2011 11:40
De la: tatoo, la data 2011-02-27 08:55:45 Vetuta,da si mie juma' de kil.

Si vezi ca un pas in cour,cum spui tu,e un pas inauntru,nu inainte.
Poate ai vrut sa zici un shut in cour,nu-i asa?

Si mai ai o perla acolo,dar nu spun
De ce esti rau cu mine Tatoo...?sut am vrut sa spun..a iesit..pas..sa ma mai explic o data?sunt unguroaica...le mai scap si eu...macar ma tot controlez,degeaba!si voi fetelor de ce va luarati de mine?e parerea mea,asta e,poate vi se pare voua ciudata,dar daca vi se pare voua,eu sa nu mai comentez?Daca vreti voi,pot sa nici nu ma mai amestec!Numai voi!
elisabeta_boia
Postat pe 27 Februarie 2011 11:40
559, ba, dimpotriva, fetele ti-au tinut partea! au zis ca macar tu vii cu optimism si veselie, spre deosebire de altii "tristi"
Thor_again
Postat pe 27 Februarie 2011 11:44
Tatoo,FURATI am vrut sa scriu,dar "R" e langa"T" si am batut mai la dreapta..eu am scris asa din greseala.Eu nu vorbesc murdar,poate o sa ma cunosti..dar perla=PERLA!!
elisabeta_boia
Postat pe 27 Februarie 2011 11:44
Avea dreptate Thor ,fetele tineau cu mine,multumesc sincer!!Dar Tatoo de ce s-a luat de mine?Intreb si eu asa,ca stiu ca nu cu rautate..va pup!!
elisabeta_boia
Postat pe 27 Februarie 2011 12:27


Vetuto,tu stii ca-mi esti draga,dar te alinti! Am ridicat si eu o spranceana,da' n-ai simtit simpatia mea?
tatoo
Postat pe 27 Februarie 2011 17:58
E prea lunga tirada lui dafne ca sa o citez aici si nici macar nu merita.
Doresc doar sa spun..."si nu ne duce pe noi in ispita"... cu asemenea texte!
delly000311
Postat pe 1 Martie 2011 20:31
Defapt,ca sa ma scuz cat de cat (desi intuiesc ca nu fac decat sa ma afund si mai mult in ridicol),butonam teveul in asteptarea horoscopului Uraniei,asa se face ca am prins din zbor unele comentarii privind "vampirii energetici".
Allegra
Postat pe 1 Martie 2011 20:49
Adica noi tricotam pe marginea unor subiecte labagiste,elada?
Nu-i un gand prea inaltator....
Dar,in definitiv,ce naiba sa faci intr-o seara de 1 Martie in care esti prea plictisit (a se citi" sictirit") de multiplele optiuni anorgasmice din viata de zi cu zi?
Allegra
Postat pe 1 Martie 2011 20:59
Aura dupa mine nu e coaja de copac, ci dupa marimea ei, dupa lumina care o degaja instantaneu o entitate poate da verdictul pe loc, se afla in fata unei alte entitati luminoase, foarte luminoase, sau de ce nu, la o culoare inchisa (visiniu, mov, mov inchis, negru) la o entitate malefica.
Cu cat este mai luminoasa si mai mare aura, ea poate fi de ordinul metrilor pe raza, cu atat acea entiate este mai benefica.
Vampirajul este furtul de energie in scopul alimentarii altei entitati, sau grupuri de entitati, de regula mai putin luminoase, acestea beneficiind pe termen scurt de energie.Acest lucru mai nou se pedepseste la nivel astral, fiind considerat agresiune.Agresiunile pot sa fie la nivel de individ, sau la nivel de civilizatie. Rezonanta Schuman nu are ce cauta aici, de nici un fel, deoarece ea este doar al Pamantului si este undeva cam la 12-13 Hz acum.Incarcarea cu energie pozitiva se poate intr-adevar face prin proceduri de rugaciuni, cu totul alte rugaciuni decat cele de la Biserica.Ele pot fi cerute unor entitati foarte luminoase. Va ve-ti mira ce ve-ti primi. Ve-ti ramane muti de simplitatea acelor rugaciuni. Spovedania este ceva depasit. NOI, fiecare din NOI avem langa noi un prieten adevarat, pe care foarte multi il ignora. El este ingerul de paza, sau altfel spus animatorul existential-fiinta-diada. El este darul cel mai de pret al Divinitatii, pe care il primim aproximativ la 3 ani, si pleaca de la noi cand ne dam obstescul sfarsit. El, ingerul de paza este acela care ne spune ce anume sa facem, iar optiunea este a noastra daca il urmam sau nu.Astfel, El, Ingerul de Paza este acela care ne ocroteste, scriind absolut toate faptele bune, toate faptele rele. Faptele rele sunt pedepsite, TOATE.Astfel, ingerul de paza pleaca Sus la Judecata. O judecata tine 40 de minute. La acea judecata el are la El o mica masinarie, in care toate, dar absolut toate faptele sunt acolo, video si sonor.Nu exista ca faptele sa nu fie derulate. Ele sunt judecate de Cine trebuie.Ve-ti observa poate ca dintr-o data, va doare spatele, sa zicem. Nu stiti de la ce: sa va ganditi foarte bine.Va ve-ti aduce poate aminte ca cu cateva ore mai inainte poate ati injurat sa zicem pe cineva, ati facut o rautate cuiva. Ei, acea rautate a fost Judecata La Ceruri Acasa si pedeapsa este aceea sub forma de durere. Sunt fapte care au pedepse mult mai grele, sub forma de boli carmice (cancer, etc) primite de cel ce a facut unele lucruri grele.Rezumativ, NIMIC, dar absolut nimic nu ramane nepedepsit. Corpul uman este conectat 100% la acea minunata masinuta aidoma unui lapetop foarte performant, ochii sunt practic camera web, urechile sunt microfonul, etc. Atat timp cat ingerul nostru de paza este la judecata, in locul lui vine o alta entitate care ii tine locul. Sunt unele fiinte de pe Pamant care au ranguri astrale extrem de mari, care nu au VOIE sa mearga la Spovedanie la Preot, pentru ca ele tin legatura direct cu Divinitatea Absoluta, nu au nevoie de intermediar pentru a vorbi cu o alta entitate superioara, pe care din respect pentru cititor nu ii dau numele. Astfel, sunt fiinte printre NOI care sunt mult evoluate, care pot avea un cuvant de spus intr-o anumita situatie, sau chiar Creatie.Acele fiinte au mai multi ingeri de paza, sau altfel spus animatori. Cei ce practica asa zisul sport de a preda orice, ezoteric, pentru bani, atata timp cat au primit acel Dar pe gratis din partea Divinitatii, sa ia aminte, sa se opreasca, caci urmeaza TOTI la rand. Si asa si este.xeafabsol.
Defendia
Postat pe 2 Martie 2011 16:20
betty

unguroaica zici?
jo estet kivanok,mit csinalsz ma este?jol vagy? egeszseges vagy?

defendia

gata,m-am lamurit,deci d-aia ma doare spatele? pt ca injur ca barjaru'? bre,da' eu injur in mine,asa...se pune?
iasomia
Postat pe 2 Martie 2011 16:31
Isten elot nem szamit csak az ami vilagos feher szinben gondolunk. Beke, buza, es a tobit....
Defendia
Postat pe 3 Martie 2011 11:41
mi a fene, akkor, hogy ezeket a szvegeket mshol csak megadja a magyarok...

he,he,he...
zambil
Postat pe 3 Martie 2011 12:47
Itt egy j mdja annak, hogy tltelk kromkods frumot anlkl, hogy betiltottk ... br a kromkodsokkal nem trli a rendszergazdk ...

hagyja, hogy a szrakozs ... talltam...
zambil
Postat pe 3 Martie 2011 12:54
ioi,ishtenem..zambil-baci...

mit csinalsz ma este?..
puszillak..ehe,he,he...
iasomia
Postat pe 3 Martie 2011 13:13
kapjk a stit, anya ... he,he,he...
zambil
Postat pe 3 Martie 2011 13:22
De la: tatoo, la data 2011-02-27 17:58:14

Vetuto,tu stii ca-mi esti draga,dar te alinti! Am ridicat si eu o spranceana,da' n-ai simtit simpatia mea?
Altceva vreau eu sa simt..in simpatia ta fata de mine!O sranceana?E cam ..putin!Glumesc,stii tu!
elisabeta_boia
Postat pe 3 Martie 2011 13:24
SPRANCEANA iar am mancat o litera..grabita,grabita..sa-i spun ce ma doare lui Tatoo...nu mi s-a aratat...!!!
elisabeta_boia
Postat pe 3 Martie 2011 13:28
Ca o mica complectare, eu sunt 100% roman, dar nu asta e problema. Vampirajul de multe ori este dat precum o lectie la scoala, drept lectie carmica. Dupa cum poate stiti, este o sigla tare draguta, este vorba de Iyng si Yang. Adica, in pala neagra este un punct alb, ceea ce altfel spus, in tot raul este si un pic de bine, si invers, in pala alba este un punct negru, ceea ce inseamna ca si in tot binele este un pic de rau, in linii mari, raul si binele coexista impreuna.Pentru ca suntem fiinte, pentru ca suntem incarnate, fiecare are un program al acestei vieti. Unii sunt veniti sa fie sa zicem saraci. Altii trebuie sa se afirme si sa-i faca si pe altii sa urce la lumina, altii sa-i traga pe ceilalti in jos in sensul de a-si rata intruparea.
Mi-ar face in orice caz o mare bucurie daca ar fi posibil ca fiecare sa-si vada in fata Judecata la sfarsitul natural al intruparii. Unii vor fi fericiti, pentru ca au facut fapte bune, prin prisma celor 10 Legi, vor merge mai departe, vor urca fericiti spre lumina.
Altii vor constata ca si-au ratat traseul. Este optiunea lor, vor plange, vor urla de durere, dar, din pacate lada de gunoi va fi locul lor, pe veci. Din punct de vedere ezoteric, pentru cei care nu stiu, a rata misiunea pentru care ai venit pe Pamant, pentru care te-ai intrupat se pedepseste prin spargerea matricei individuale, mai pe romaneste spus, niciodata, dar absolut niciodata nu va mai exista sufletul tau intrupat in ceva, in nimic. Asta daca nu e adevarat, EU am sa cer singur sa fiu pedepsit corespunzator. Ma ve-ti intreba poate si de ce. Pentru ca, suntem in fata unui sfarsit, ce va fi un nou inceput pentru altii. Lumea materiala se incheie din pacate in curand, lumea urmatoare nu va mai fi o lume materiala, ci una transcedentala, iar CEI ce inca mai cred in buncare sapate in pamant, pentru cei ce mai cred in lingouri ascunse, in averi incomensurabile dosite le recomand cu caldura un citat, care suna cam asa: MAI DEGRABA VA TRECE O CAMILA PRIN URECHILE UNUI AC, DECAT SA TREACA UN BOGA DINCOLO. Pentru cei reticenti la orice, trecerea dinr-o lume in alta se face asa cum v-a lasat mama natura la nastere+ hainele pe voi, fara metale zorzoane,CF-uri,seifuri, GIP-uri. Doar atat. Nu intru in detalii sa nu plictisesc. In rezumjat. Cei ce se plang de vampiraj, de agresiune, sa nu se teama, EI doar sunt pusi bland la incercare, si sa stea linistiti. Cineva, acolo SUS LA CERURI ACASA ii Iubeste, si-i ASTEAPTA Rabdatori. Mai este un pic inca. Asta este mesajul. Iar pentru ceilalti, cum si-au asternut, asa vor durmi. Si asa si este. Defendia
Defendia
Postat pe 3 Martie 2011 13:29
si nici gagica nu esti 100%, din cate vaz... da' nu asta e problema... lyng si yang, zici?...
zambil
Postat pe 3 Martie 2011 13:39
Cei ce se doresc a fi selectati, sa stea linistiti. Ei deja au fost alesi cu mare grija, pentru ca cei ALESI TREBUIE SA CORESPUNDA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE IN FATA ORICAREI COMISII DIVINE. Cei care cred ca prin spaga, prin mita, prin cursuri ezoterice isi schimba incadrarea, se inseala amarnic. Ingerii nu se pot cumpara. Ingerii nu se pot mitui. O lume noua nu se poate construi din rebuturi, din gunoaie. O lume noua este o lume in care compromisurile nu au ce cauta, o lume noua este intotdeauna o lume superioara celei existente, pe un plan superior din toae punctele de vedere. Tot ce este Divin este perfectiunea insasi. Adevarul din pacate este cu totul alul, NOI avem nevoie de divinitate. Noi , ma refer la unii, la cei mai buni au nevoie de Divinitate, iar faptul ca si Divinitatea ii doreste, este o deosebita onoare.
Atunci cand acum aproape 2000 de ani au fost date cele 10 Legi, drept reguli pentru toate religiile, pentru toti, aceste Legi au fost un fel de jaloane de dirijare. Cine le-a incalcat, iese definitiv in Decor.Am urmarit de cateva zile in zig-zag rubricile, raspunsurile. Citind printre litere poti usor vedea lumina sau intunericul negru din sufletele unora. Fiecare face ce stie, fiecare face cum e invatat. Pentru cei care intr-adevar se straduie sa iasa din aceasta morcirla numita lume fizica, le recomand cu caldura sa caute pe You Tube Nassim Haramein- Teoria unificata a campului. Este o adevarata lectie, foarte lunga, despre tot ceea ce inseamna concept macro.E vorba de o lectie de modestie creatoare, de demontare a tuturor Legilor Fizicii, de umilire a oamenilor de stiinta tocmai prin neputinta lor in fata a ceva ce nu se vede, a ceva ce nu are nume. 45 de episoade care incep prin ras dezinvolt si se termina cu o tacere muta. Suntem atat de mici in fata Divinitatii, Divinul si Lucrarea Divina din pacate( si o spun cu regret) este aici de mii de ani, numai ca NOI toti nu avem timp sa o vedem. Mai degraba suntem capabili sa adaugam la o lege a fizicii gresita cu 98% inca ceva care sa o faca acea Lege oarecum functionala, decat sa o inlocuim cu una buna, functionala.Este o lectie dura pentru toti, din antichitate pana azi, incluzand si aspecte umilitor de picante despre ce inseamna risipa, snobism, prostie in contactele cu civilizatiile extraterestre. Mecania Divina este perfecta si functioneaza perfect, iar NOI, unii dintre noi se cred mai presus de orice. O lume cu susul in jos, in care non valorile, minciuna, ticalosia, sunt la mare pret nu merita decat un scenariu precum Apocalipsa dupa Ioan din Patmos. Se pare ca asa o sa si fie. Defendia
Defendia
Postat pe 3 Martie 2011 14:15
zambilu'-apa...

vigyazz,apa...
iasomia
Postat pe 3 Martie 2011 16:08
Mi lenne, ha ott, anyu? ...tudod, flek az utam... hk,hk,hk...

zambil
Postat pe 3 Martie 2011 16:26
ighen
Thor_again
Postat pe 3 Martie 2011 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat va rog... 8 De la: nathalie 27 Decembrie 2011 01:13
vreau sa fiu libera 205 De la: delada 10 Ianuarie 2016 18:31
Dupa ce a nascut, sotia mea doreste divortul. 110 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:09
pt femei de la un barbat 30 De la: garbo_8352 19 Aprilie 2013 15:26
De ce femeile isi schimba parerea despre barbatul lor, dupa un timp ? 571 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:11
Setari Cookie-uri