De ce oare si femeile sunt asa rele? Din cauza ca nu se exteriorizeaza?

De la: mara_alexandru, la data 2011-01-28 18:42:37multumesc pentru raspuns Ana RObert!!...sigur,nu m-am prins ca-i o lume virtuala!!!!

e o lume a femeilor implinite,cu multe preocupari intelectuale......care au un simt al umorului dezvoltat.....\

ai dreptate! nu-ti trebuie facultate ca sa raspunzi impertinent!!!!.....

dar ca sa rapunzi pertinent,ai nevoie de argumente...ironia ,nu-i un argument...



vuvuzela
Postat pe 29 Ianuarie 2011 01:02
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-28 12:11:10 Pt ca asa a spus si Mantuitorul ca trebuie sa fim ca copiii curati la suflet...Dar copiii se cearta,,,se mai bat...Dar ei nu poarta dusmanie si nu isi fac rau...De asta eu cred....Ca orice om are si toane bune si toane rele,pt ca nimeni nu este prefect...Ca te mai certi si mai dai cate un sut in fund la cineva care te mai scoate din sarite pt ca nu mai termina cu prosttile lui si trebuie cumva sa il pui in banca lui....Trebuie sa ai demnitate......Dar sa nu fii dumanos,,sa nu faci rau nimanui,,,adica noi nu avem voie sa judecam si sa pedepsim,,pt ca asta inseamna prin razbunare cand facem rau pedepsim si noi nu avem acest drept ca fiecare din noi greseste...De asta se spune,,nu judeca ca sa nu fii judecat....Nu te razbuna,,chiar daca un om iti vrea raul,,face rau....Tu trebuie sa te rogi la Dumnezeu sa iti dea putere ca sa poti infrunta rautatea si sa te ajute sa te incarce cu energie pozitiva si sa nu faci rau nimanui si sa poti stinge raul in tine.....dar noi nu avea dreptul sa intoarcem rau cu rau....Stiu ca atunci cand nu facem rau si totusi ni se intampla lucruri rele ne afecteaza mai mult,atunci cand tu nu faci....Dar trebuie sa te tii tare pt ca doar asa poti imfrunta rautatea,,nefacand rau nimanui....


CHIAR MA INTREBAM..... CAND O SA INCEPI CU "DISCUL" TAU PREFERAT... ??? a luat ceva timp, dar in fine am avut satisfactia... !!!! la felul asa de incalcit cum scrii, banuiesc ca nu ai torminat o scoala in limba romana, cea ce nu m-ar deranja de loc, doar ca ma zgaraie pe creierash ! probabil ca esti si foarte tanara... altfel nu se explica frazele, discursurile, asa de puerile ! sau... in medicina, sindromul tau are alt nume, dar nu ti-l spun, ptr. ca nefind medicul tau de familie, nu am dreptul... ! in fond, poate tu nu esti o fata rea, poate esti chiar dragutza si poate ai suferit o mare dezamagire, lovitura sufleteasca. tu, imi aduci aminte de alta fata, femeie, de pe alt forum pe care l-am vizitat, "felicita40" o chema (cu toate ca nu o chema nimeni...) ! "felicita" era poate cu o greseala de tipar... si "40", putea sa fie anul nasterii sau varsta, la acel timp cand s-a inscris... nu stiu. si ea, ca si tine, continua sa posteze, in genul tau si atragea tot atatea comentarii... hai sa le zic nu prea onorabile. poate esti de felul tau o masochista. sau poate noi suntem masochisti, ca, continuam sa te citim.... ! banuiesc ca lumea, intra pe forum, asta sau altul, pentru a schimba pareri, distra, invata sau sa-l foloseasca ca pe o tzeava de esapament... sa mai elimine din presiunea "gazelor" acumulate in/din viatza de toate zilele... ! de la servici, de la sotz, de la prieten/a, de la copii, etc. ! eu de ex. intru sa ma distrez, sa glumesc, sa mai citesc lucruri interesante, sa mai cunosc oameni si pareri, sa vad poze, sa citesc aventurile altora... etc. sincer sa fiu, de la tine nu primesc nimic din astea... asa ca, cred ca nu o sa te mai citesc ! nu te superi, asai... ? ma intreb totusi, de ce intri tu pe forum, asta sau altele ? luptatoare ? cu morile de vant oare... ? ok, a mai fost unul celebru care o facea, eu iti urez succes.... din politete !!!!
barboneli
Postat pe 29 Ianuarie 2011 01:10
De la: anaROBERT, la data 2011-01-28 15:13:52
De la: mara_alexandru, la data 2011-01-28 14:32:33cine e dispusa sa ma lamureasca ????

pe toate forumurile e scandal....fiecare se cearta cu fiecare...toata lumea scoate coltii!...ma rog,cu unele exceptii......de ce va certati?..simplu fapt ca aveti opinii diferite ?

cred ca se poate discuta pe orice tema, cu calm...de ce trebuie sa traznesti pe cineva pentru ca are o alta parere ??????

asta e o dovada ca intradevar,femeile sunt rele!..si nu din cauza barbatilor,nu din cauza ca nu se exteriorizeaza.....dupa cum vad eu aici,se exteriorizeaza al dracului.....si daca n-ar fi o lume virtuala,probabil ca unele s-ar si parui!!!!!


ce aveti de impartit????





tocmai pentru ca este o lume virtuala tu nu te-ai prins.....
aici nu se cearta nimeni,nimeni nu tipa si nu traneste....sunt doar raspunsuri ironice date de unii utilizatorii,raspunsuri pentru alti utilizatorii care o merita.....

cearta???unde ai gasit tu cearta??
anyway...




cine decide,daca alt user merita ceva sau nu?tu,eu,ala,aia,noi ,voi.ei ,acela....cine decide ca tu nu meriti sa fii ironizata,sau cine decide ca meriti?cine, calculatorul?cum se decide?aleatoriu?ce ne-am trezit mai egali decat altii?mie sa imi dai un raspuns coerent.cine decide ce merita userii ?
vuvuzela
Postat pe 29 Ianuarie 2011 01:14
ha ha ha barbonei,asta mi-a placut...
maine iti umple frugiderul irinooka ,sa ai grija,deschide-l cu atentie
logic ca nu se supara daca nu mai e citita,ea oricum va posta ''nspe'' mesaje cu acelasi continut
''barbatii este niste porci'' eu sunt cre(s)tina'' ''femeile este rele si invidioase''
nu va schimba nimic,e ca un repertoriu pentru ea....
anaROBERT
Postat pe 29 Ianuarie 2011 01:18
alooo vunvu tu crezi ca vorbesti cu sotul,copilul,pisica????
eu tie sa iti dau un raspuns coerent,dar cine te-a fatat si pe tine incat eu sa-mi spun pledoaria???
hai ca ai fost buna



Ps:uite din respect pentru mine chiar o sa iti raspund,desii stiu ca o fac dejeaba....anyway o voi face.....
eu spre exemplu iau deciziile pentru mine,ma ghidez si iau deciziile pe care le vreau fara a fi influentata sau a influenta pe cineva...probleme pana aici?
acum,aici,pe forum raspund cum vor muschii mei,daca vreau pertinent,daca nu impertinent,daca vreau ironic daca nu,nu raspund deloc.....inteles pana aici?
de ce nu as face-o?ma opreste cineva sa raspund exact asa cum vor tendoanele mele??ei bine,nu....

te-ai prins acum?tine-te bine.....
anaROBERT
Postat pe 29 Ianuarie 2011 01:22
barboneli,ce cauti pe un topic,care iti deranjeaza creierasul?o stiti de atata timp pe Irinuca.acesta este subiectul in care ea isi exprima suferintele indurate.nu suntem medici sa dam diagnostice.nu suntem mai egali decat ea,ca sa o jignim si sa ne batem joc.treci mai departe pe alt topic si uite cum te poti lauda cu un comportament de bun simt.arivederci et buona notte!
vuvuzela
Postat pe 29 Ianuarie 2011 01:25
De la: vuvuzela, la data 2011-01-29 01:25:16barboneli,ce cauti pe un topic,care iti deranjeaza creierasul?o stiti de atata timp pe Irinuca.acesta este subiectul in care ea isi exprima suferintele indurate.nu suntem medici sa dam diagnostice.nu suntem mai egali decat ea,ca sa o jignim si sa ne batem joc.treci mai departe pe alt topic si uite cum te poti lauda cu un comportament de bun simt.arivederci et buona notte!




hai ca esti de-a dreptul ilara.....
da esti cumva avocata poporului??
cine esti tu sa faci redirectionarile aici?iti lacrimeaza ochii cand citesti ce nu iti convine??treci draga peste,nu ai putere....
cum ti-am mai spus aici fiecare este liber sa isi exprime parerea,oricare ar fi ea....ca te deranjeaza sau nu....
esti bestiala rau....
anaROBERT
Postat pe 29 Ianuarie 2011 01:32
De la: anaROBERT, la data 2011-01-29 01:22:52alooo vunvu tu crezi ca vorbesti cu sotul,copilul,pisica????
eu tie sa iti dau un raspuns coerent,dar cine te-a fatat si pe tine incat eu sa-mi spun pledoaria???
hai ca ai fost buna



Ps:uite din respect pentru mine chiar o sa iti raspund,desii stiu ca o fac dejeaba....anyway o voi face.....
eu spre exemplu iau deciziile pentru mine,ma ghidez si iau deciziile pe care le vreau fara a fi influentata sau a influenta pe cineva...probleme pana aici?
acum,aici,pe forum raspund cum vor muschii mei,daca vreau pertinent,daca nu impertinent,daca vreau ironic daca nu,nu raspund deloc.....inteles pana aici?
de ce nu as face-o?ma opreste cineva sa raspund exact asa cum vor tendoanele mele??ei bine,nu....

te-ai prins acum?tine-te bine.....




atentie cum te exprimi.nu ne tragem de sireturi.si pt ca esti f obraznica iti promit ca ti se va inchide contul chiar de catre proprietarul site-ului.conteaza si in continuare tot'pe muschii tai".multe" succesuri " in compromisuri.poate asa iti vei da seama si de urmari.
vuvuzela
Postat pe 29 Ianuarie 2011 01:33
pai tocmai ca nu ma trag de sireturi cu oameni gen ''tu'' nu iti permit sa imi ceri explicatii de ce raspunsurile mele sunt ironice sau obraznice......
sa mi se inchida contul??? ,sti tu sa fi prost nu este lux dar sa semnaizezi prostia incepe sa para ca o boala
contez pe muschii si tendoanele mele evident,nu imi curg mucii pe nicaieri cersind expresii dulci si pareri numai de bine...
fac ce ma taie capul si nu ma justific in fata nimanui.....


apropo aleha ti-a fatat sotia???
anaROBERT
Postat pe 29 Ianuarie 2011 01:37
De la: vuvuzela, la data 2011-01-29 01:25:16barboneli,ce cauti pe un topic,care iti deranjeaza creierasul?o stiti de atata timp pe Irinuca.acesta este subiectul in care ea isi exprima suferintele indurate.nu suntem medici sa dam diagnostice.nu suntem mai egali decat ea,ca sa o jignim si sa ne batem joc.treci mai departe pe alt topic si uite cum te poti lauda cu un comportament de bun simt.arivederci et buona notte!


stii... chiar nu m-a deranjat ca m-ai bagat in seama !!! si nici nu imi pari ilara... asa ca lui ana... ! dar din politete, ma opresc aici. mai ales ca ai folosit cuvantul "stiti"... ! EU nu o stiu de mult timp, abia am intrat pe forumul asta. "nu suntem mai egali decat ea"... iar n-am inteles ! stii tu... povestea cu creierashul... ! si eu nu am jignit-o, mi-am spus parerea asa cum ti-o spui si tu. eu, cand intru pe un topic, nu am cum sa stiu dinainte ce ineptii gasesc acolo... ! ma iau dupa titlu doar ! bun simtz am, chiar daca tu nu-l observi... dar asta nu e problema mea. ok, poti sa-mi recomanzi un topic care sa fie pe gusturile mele si fara citate de-a lui xena ? te mai astept.... asa cum zice Nae... !
barboneli
Postat pe 29 Ianuarie 2011 01:47
De la: barboneli, la data 2011-01-29 01:47:41
De la: vuvuzela, la data 2011-01-29 01:25:16barboneli,ce cauti pe un topic,care iti deranjeaza creierasul?o stiti de atata timp pe Irinuca.acesta este subiectul in care ea isi exprima suferintele indurate.nu suntem medici sa dam diagnostice.nu suntem mai egali decat ea,ca sa o jignim si sa ne batem joc.treci mai departe pe alt topic si uite cum te poti lauda cu un comportament de bun simt.arivederci et buona notte!


stii... chiar nu m-a deranjat ca m-ai bagat in seama !!! si nici nu imi pari ilara... asa ca lui ana... ! dar din politete, ma opresc aici. mai ales ca ai folosit cuvantul "stiti"... ! EU nu o stiu de mult timp, abia am intrat pe forumul asta. "nu suntem mai egali decat ea"... iar n-am inteles ! stii tu... povestea cu creierashul... ! si eu nu am jignit-o, mi-am spus parerea asa cum ti-o spui si tu. eu, cand intru pe un topic, nu am cum sa stiu dinainte ce ineptii gasesc acolo... ! ma iau dupa titlu doar ! bun simtz am, chiar daca tu nu-l observi... dar asta nu e problema mea. ok, poti sa-mi recomanzi un topic care sa fie pe gusturile mele si fara citate de-a lui xena ? te mai astept.... asa cum zice Nae... !


da
vuvuzela
Postat pe 29 Ianuarie 2011 01:58
De la: anaROBERT, la data 2011-01-29 01:32:25
De la: vuvuzela, la data 2011-01-29 01:25:16barboneli,ce cauti pe un topic,care iti deranjeaza creierasul?o stiti de atata timp pe Irinuca.acesta este subiectul in care ea isi exprima suferintele indurate.nu suntem medici sa dam diagnostice.nu suntem mai egali decat ea,ca sa o jignim si sa ne batem joc.treci mai departe pe alt topic si uite cum te poti lauda cu un comportament de bun simt.arivederci et buona notte!




hai ca esti de-a dreptul ilara.....
da esti cumva avocata poporului??
cine esti tu sa faci redirectionarile aici?iti lacrimeaza ochii cand citesti ce nu iti convine??treci draga peste,nu ai putere....
cum ti-am mai spus aici fiecare este liber sa isi exprime parerea,oricare ar fi ea....ca te deranjeaza sau nu....
esti bestiala rau....



dar nu sub forma aceasta;'anaROBERT
Avatarul lui anaROBERT
6258 mesaje
Membru din: 1/02/2010
Oras: Constanta

Postat pe: 29 Ianuarie 2011, ora 01:22 Modifica
Citeaza Raspunde

alooo vunvu tu crezi ca vorbesti cu sotul,copilul,pisica????
eu tie sa iti dau un raspuns coerent,dar cine te-a fatat si pe tine incat eu sa-mi spun pledoaria???
hai ca ai fost buna



Ps:uite din respect pentru mine chiar o sa iti raspund,desii stiu ca o fac dejeaba....anyway o voi face.....
eu spre exemplu iau deciziile pentru mine,ma ghidez si iau deciziile pe care le vreau fara a fi influentata sau a influenta pe cineva...probleme pana aici?
acum,aici,pe forum raspund cum vor muschii mei,daca vreau pertinent,daca nu impertinent,daca vreau ironic daca nu,nu raspund deloc.....inteles pana aici?
de ce nu as face-o?ma opreste cineva sa raspund exact asa cum vor tendoanele mele??ei bine,nu....

te-ai prins acum?tine-te bine..."



am trimis imail ,asa cum ti-am promis.o noapte placuta.
vuvuzela
Postat pe 29 Ianuarie 2011 02:02

deja tremur....pacat ca nu simti vibratiile
ce penibila esti......zau....


auf wiedersehen!
anaROBERT
Postat pe 29 Ianuarie 2011 02:09
De la: barboneli, la data 2011-01-29 01:10:31
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-28 12:11:10 Pt ca asa a spus si Mantuitorul ca trebuie sa fim ca copiii curati la suflet...Dar copiii se cearta,,,se mai bat...Dar ei nu poarta dusmanie si nu isi fac rau...De asta eu cred....Ca orice om are si toane bune si toane rele,pt ca nimeni nu este prefect...Ca te mai certi si mai dai cate un sut in fund la cineva care te mai scoate din sarite pt ca nu mai termina cu prosttile lui si trebuie cumva sa il pui in banca lui....Trebuie sa ai demnitate......Dar sa nu fii dumanos,,sa nu faci rau nimanui,,,adica noi nu avem voie sa judecam si sa pedepsim,,pt ca asta inseamna prin razbunare cand facem rau pedepsim si noi nu avem acest drept ca fiecare din noi greseste...De asta se spune,,nu judeca ca sa nu fii judecat....Nu te razbuna,,chiar daca un om iti vrea raul,,face rau....Tu trebuie sa te rogi la Dumnezeu sa iti dea putere ca sa poti infrunta rautatea si sa te ajute sa te incarce cu energie pozitiva si sa nu faci rau nimanui si sa poti stinge raul in tine.....dar noi nu avea dreptul sa intoarcem rau cu rau....Stiu ca atunci cand nu facem rau si totusi ni se intampla lucruri rele ne afecteaza mai mult,atunci cand tu nu faci....Dar trebuie sa te tii tare pt ca doar asa poti imfrunta rautatea,,nefacand rau nimanui....


CHIAR MA INTREBAM..... CAND O SA INCEPI CU "DISCUL" TAU PREFERAT... ??? a luat ceva timp, dar in fine am avut satisfactia... !!!! la felul asa de incalcit cum scrii, banuiesc ca nu ai torminat o scoala in limba romana, cea ce nu m-ar deranja de loc, doar ca ma zgaraie pe creierash ! probabil ca esti si foarte tanara... altfel nu se explica frazele, discursurile, asa de puerile ! sau... in medicina, sindromul tau are alt nume, dar nu ti-l spun, ptr. ca nefind medicul tau de familie, nu am dreptul... ! in fond, poate tu nu esti o fata rea, poate esti chiar dragutza si poate ai suferit o mare dezamagire, lovitura sufleteasca. tu, imi aduci aminte de alta fata, femeie, de pe alt forum pe care l-am vizitat, "felicita40" o chema (cu toate ca nu o chema nimeni...) ! "felicita" era poate cu o greseala de tipar... si "40", putea sa fie anul nasterii sau varsta, la acel timp cand s-a inscris... nu stiu. si ea, ca si tine, continua sa posteze, in genul tau si atragea tot atatea comentarii... hai sa le zic nu prea onorabile. poate esti de felul tau o masochista. sau poate noi suntem masochisti, ca, continuam sa te citim.... ! banuiesc ca lumea, intra pe forum, asta sau altul, pentru a schimba pareri, distra, invata sau sa-l foloseasca ca pe o tzeava de esapament... sa mai elimine din presiunea "gazelor" acumulate in/din viatza de toate zilele... ! de la servici, de la sotz, de la prieten/a, de la copii, etc. ! eu de ex. intru sa ma distrez, sa glumesc, sa mai citesc lucruri interesante, sa mai cunosc oameni si pareri, sa vad poze, sa citesc aventurile altora... etc. sincer sa fiu, de la tine nu primesc nimic din astea... asa ca, cred ca nu o sa te mai citesc ! nu te superi, asai... ? ma intreb totusi, de ce intri tu pe forum, asta sau altele ? luptatoare ? cu morile de vant oare... ? ok, a mai fost unul celebru care o facea, eu iti urez succes.... din politete !!!!



si ce sa intamplat cu celebritatea lui?caci esti tare mestesugar in cuvinte cu mai multe sensuri.de aceea spui cu usurinta;"da eu nu jignesc".insa ironia bine mascata,o simt cei ce cunosc mestesugul artei ,de a inveli bomboana in staniol,sa straluceasca pt a distrage atentia de la realitate.
vuvuzela
Postat pe 29 Ianuarie 2011 03:17
cred ca cineva m-a deochiat... ! de trei ori si in trei limbi am scris raspuns lui vuvuzela si.... nica !!! da stiu... dar nu e asa ! am scris chiar mai politicos decat daca o facea Basescu... !!! jur ! asa ca acum nu ma adresez dansei... poate trece mesajul... !!!
barboneli
Postat pe 29 Ianuarie 2011 11:18
Era pierdere de timp, barbo...si la propriu, si la figurat
ufishor
Postat pe 29 Ianuarie 2011 11:22
De la: barboneli, la data 2011-01-29 11:18:56cred ca cineva m-a deochiat... ! de trei ori si in trei limbi am scris raspuns lui vuvuzela si.... nica !!! da stiu... dar nu e asa ! am scris chiar mai politicos decat daca o facea Basescu... !!! jur ! asa ca acum nu ma adresez dansei... poate trece mesajul... !!!


ete... uite ca a trecut... ! deci vroiam sa-i raspund lui v. la intrebarea ei in legatura cu celebritatea aia... ! pai o celebritate ramane o celebritate... credeam ca stie ! si celebritatea la care ma refeream e Don Kihote (in spaniola se scrie cu totul altfel...) si o mai intrebam ca de ce se ia de mestesugareala mea... ? si ce daca folosesc staniolul... ? era mai bine daca nu-l foloseam, asa cum nu-l foloseste xena... ? ei... si acum nu mai dau exemplele pe care le-am dat in celelalte postari care nu au trecut... ptr. ca fiind mai multe si la un loc, probabil ca de aia nu au trecut... ! ma mir ca la xena au trecut, eu scriind exact aceleasi cuvinte, am ramas cu mesajele... ! da' nu-i bai... ! noi sa fim sanatosi.....
barboneli
Postat pe 29 Ianuarie 2011 11:29
De la: ufishor, la data 2011-01-29 11:22:06Era pierdere de timp, barbo...si la propriu, si la figurat



a daaaa... ? am avut si eu 3 minute de pierdut... asa ca am facut-o totusi... !!! un uikind haios si magistral sa avetii cu totii..... !
barboneli
Postat pe 29 Ianuarie 2011 11:32
seim, chipintaci!
ufishor
Postat pe 29 Ianuarie 2011 11:39
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-28 00:54:26
De la: dor72, la data 2011-01-28 00:52:00Bravo, Xeno

Iti urez sa te vindeci... Pacat de tine... sa suferi atata...
eu nu sufar,ci doar nu suport oamenii rai si ca trebuie sa ii suport pe degeaba....este greu sa ii suporti pe prosti pe degeaba


Draga mea,
daca nu ii suporti de ce ii cauti mereu?
De ce ii provoci, de intri mereu in fata lor... doar, doar s-o impiedica vreunu' si iti va da atentie?
Si apoi tu nu ii suporti "pe degeaba" ca nimeni nu iti ramane dator...dimpotriva, tu ramai mereu datoare...cu o explicatie, cu un raspuns, cu o parere...
Eu te inteleg perfect si mi-e teribil de mila de tine. Am promis ca nu voi mai riposta in felul in care am facut-o la inceput, atunci cand "nu te cunoasteam" si o ma voi tine de promisiune.
Dar nu pot sa vad cat de mult te chinui si nu intelegi ca numeni nu are nimic cu tine ci cu ceea ce afirmi.
E foarte greu sa traiesti insignifiant pe pamant, sa fii constient ca esti atat de mic atunci cand tu ai vrea sa fii mare.
Poti sa fii mare daca reusesti sa te cunosti si sa te accepti: cu bune cu rele, cu defecte, cu nervi, cu credinte...
Cu totii suntem egoisti si nu vrem decat sa "ii arat eu ei".... Asta e firea omeneasca, nu o sa o poti tu schimba. Poti in schimb sa iti faci viata mai usoara, sa intri pe un fagas "normal" si sa nu incerci mereu sa ne convingi de niste lucruri in care nici tu nu crezi.
Imi doresc din tot sufletul sa intelegi ceea ce ti-am spus, sa reflectezi si sa iei masuri.
O zi minunata tuturor.
dor72
Postat pe 29 Ianuarie 2011 11:39
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-28 00:54:26
De la: dor72, la data 2011-01-28 00:52:00Bravo, Xeno

Iti urez sa te vindeci... Pacat de tine... sa suferi atata...
eu nu sufar,ci doar nu suport oamenii rai si ca trebuie sa ii suport pe degeaba....este greu sa ii suporti pe prosti pe degeaba


Draga mea,
daca nu ii suporti de ce ii cauti mereu?
De ce ii provoci, de intri mereu in fata lor... doar, doar s-o impiedica vreunu' si iti va da atentie?
Si apoi tu nu ii suporti "pe degeaba" ca nimeni nu iti ramane dator...dimpotriva, tu ramai mereu datoare...cu o explicatie, cu un raspuns, cu o parere...
Eu te inteleg perfect si mi-e teribil de mila de tine. Am promis ca nu voi mai riposta in felul in care am facut-o la inceput, atunci cand "nu te cunoasteam" si o ma voi tine de promisiune.
Dar nu pot sa vad cat de mult te chinui si nu intelegi ca numeni nu are nimic cu tine ci cu ceea ce afirmi.
E foarte greu sa traiesti insignifiant pe pamant, sa fii constient ca esti atat de mic atunci cand tu ai vrea sa fii mare.
Poti sa fii mare daca reusesti sa te cunosti si sa te accepti: cu bune cu rele, cu defecte, cu nervi, cu credinte...
Cu totii suntem egoisti si nu vrem decat sa "ii arat eu ei".... Asta e firea omeneasca, nu o sa o poti tu schimba. Poti in schimb sa iti faci viata mai usoara, sa intri pe un fagas "normal" si sa nu incerci mereu sa ne convingi de niste lucruri in care nici tu nu crezi.
Imi doresc din tot sufletul sa intelegi ceea ce ti-am spus, sa reflectezi si sa iei masuri.
O zi minunata tuturor.
dor72
Postat pe 29 Ianuarie 2011 11:39
De la: anaROBERT, la data 2011-01-29 01:37:36pai tocmai ca nu ma trag de sireturi cu oameni gen ''tu'' nu iti permit sa imi ceri explicatii de ce raspunsurile mele sunt ironice sau obraznice......
sa mi se inchida contul??? ,sti tu sa fi prost nu este lux dar sa semnaizezi prostia incepe sa para ca o boala
contez pe muschii si tendoanele mele evident,nu imi curg mucii pe nicaieri cersind expresii dulci si pareri numai de bine...
fac ce ma taie capul si nu ma justific in fata nimanui.....


apropo aleha ti-a fatat sotia???


Nae_Nae avea dreptate : numa' "intelectuale" misuna pe aici.
Nici nu indraznesc sa ripostez... caci la asa lipsa de bun simt "plebea ramane fara grai"
dor72
Postat pe 29 Ianuarie 2011 11:49
ana, sigur ca faci ce te taie capu' .
cam toti facem la fel . doar ca ajungem la un moment dat sa ne intrebam de ce lumea ne judeca intr-un fel sau altul, fara sa luam in calcul ce-am demonstrat pana atunci . nu de alta dar faptele sunt cele care conteaza. si intr-o lume virtuala ghici cum se traduce asta?
bluelight
Postat pe 29 Ianuarie 2011 11:57
mda, e si un catel in fata blocului care latra in fiecare zi de unul singur asa si pe aceeasi tonalitate, are, n-are la cine.... ma duc sa il managai pe crestet si sa il intreb daca e neinteles saracul. M-am prins si eu dupa nspe luni de cind tot schelalaie ca o avea vreo problema.
Si, daca are, cu ce pot sa il ajut?

Sorry, am empatia la low level astazi....
quasaria
Postat pe 29 Ianuarie 2011 12:06
De la: quasaria, la data 2011-01-29 12:06:39mda, e si un catel in fata blocului care latra in fiecare zi de unul singur asa si pe aceeasi tonalitate, are, n-are la cine.... ma duc sa il managai pe crestet si sa il intreb daca e neinteles saracul. M-am prins si eu dupa nspe luni de cind tot schelalaie ca o avea vreo problema.
Si, daca are, cu ce pot sa il ajut?

Sorry, am empatia la low level astazi....


cum adica cum poti sa-l ajuti ? simplu. poate ai si tu un loc in casa unde sa-l ti, macar pana cand se mai incalzeste afara, sa-l iei la un veterinar si sa vezi ce si cum se poate rezolva problema... e si el un suflet si eu am ptr. sufletele animalelor si a cainilor separat... pe scurt, ii iubesc tare mult ! poate el latra ca sa-l bage in seama cineva si sa-l ajute... ! saracutul......
am scris din mila pentru el... nu ca trebuie sa faci ! dara daca da... m-as bucura !
barboneli
Postat pe 29 Ianuarie 2011 12:59
nu-s nici femeie si nici nu sunt rea... dar va rog sa ma ajutati... ! cum naiba dau de topicul ala"Hohote si iar hohote...." ???? ca m-am plimbat peste tot si nu-l vad. habar nu am nici la ce categorie se afla... daca exista asa ceva. multumesc anticipat ! exista vreo ferestruica unde pot sa scriu ce caut... ?
barboneli
Postat pe 29 Ianuarie 2011 13:09
b., era doar o metafora.... si nu, saracu'. Nu cred ca vrea sa il iau EU in casa, eu poate eventual sa il pun sa spele vasele....
quasaria
Postat pe 29 Ianuarie 2011 13:25
Barboneli, te-am ajutat eu...vezi in mesaje noi...ai si buton de cautare pe forumuri, pe-acolo pe la profil
ufishor
Postat pe 29 Ianuarie 2011 13:29
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-25 23:17:17femeile nu sunt unite asa cum sunt barbatii...barbatii sunt mai uniti ca femeile si tin unii cu altii isi apara interesele...Dar pe cand femeile,,se invidiaza unele pe altele si nu se sustin...De asta au ramas asa proaste si nu au evoluat deloc...Asa ca am ajuns la concluzia ca femeile sunt mai rele ca barbatii,,,asa ca nu mai pun nici o vorba pt ele....Sa isi castige respectul...Asa ca barbatilor faceti ce vreti cu femeile,,,numai pe mine sa nu ma deranjati...


Cred ca te a suparat foarte tare o EA din moment ce declari asa ceva si vorbesti foarte imatur pentru varsta pe care o declari
garbo168173
Postat pe 29 Ianuarie 2011 13:37
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-25 23:17:17femeile nu sunt unite asa cum sunt barbatii...barbatii sunt mai uniti ca femeile si tin unii cu altii isi apara interesele...Dar pe cand femeile,,se invidiaza unele pe altele si nu se sustin...De asta au ramas asa proaste si nu au evoluat deloc...Asa ca am ajuns la concluzia ca femeile sunt mai rele ca barbatii,,,asa ca nu mai pun nici o vorba pt ele....Sa isi castige respectul...Asa ca barbatilor faceti ce vreti cu femeile,,,numai pe mine sa nu ma deranjati...


fii linistita dinspre partea barbatilor, ceva imi spune ca n-or sa te deranjeze!
charmelen
Postat pe 29 Ianuarie 2011 17:45

Recomandari

Setari Cookie-uri