Natura femeii



Nu trebuie decat sa observi felul in care este alcatuita femeia pentru a-ti da seama ca ea nu este destinata unor mari eforturi fizice sau mentale. Ea isi ispaseste vina vietii nu prin activitate , ci prin suferinta , prin durerile nasterii , grija fata de copii si supunerea fata de barbat , caruia trebuie sa ii fie un rabdator si incurajator tovaras.Marile suferinte , bucurii sau straduinte nu sunt facute pentru ea ; viata ei trebuie sa se scurga mult mai linistit , banal , bland decat cea a barbatului , fara a fi in mod esential fericita sau nefericita.

Femeile sunt mai potrivite ca doici si invatatoare a copilariei noastre timpurii , cu atat mai mult cu cat ele insele sunt copilaroase , marginite si prostute , intr-un cuvant sunt ca niste copii mari pe de-a intregul vietii lor , intr-un fel de stadiu intermediar intre copil si barbat , cel din urma fiind adevarata fiinta umana. Nu trebuie decat sa observi cum se joaca o fata (o tanara femeie) cu un copil , dansand si cantand impreuna cu el toata ziua , si apoi sa te intrebi ce ar face in locul ei un barbat animat de cea mai mare bunavointa din lume.
Daniel71
Postat pe 22 Iulie 2012 14:46
Ce ma bucur cand o sa vina Irinucaaaa..., Deabia astept...
Rotty
Postat pe 22 Iulie 2012 15:00
"vina vietii" ??? Nu stiu de unde ai copiat acest pasaj. Dar eu personal NU sunt de'acord cu mai nimci din ce'ai scris aici. Pentru ca femeile, uneori, sunt mai puternice -mental- decat barbatii. Pentru ca femeile au un curaj fantastic de a o lua de la capat -iar si iar si iar...-
Adica vrei sa spui ca femeia trebuie sa existe langa barbat si'atat? Nu, dragul meu, femeia in esenta este jumatatea lui, da, tovarasa lui de viata, mama copiilor lui care mai nou, poate sa fie si stalpul familiei cateodata. Ea are capacitatea sa tina unita acea familie, are puterea sa zambeasca chiar si'atunci cand simte nevoia sa planga, gaseste in ea puterea sa inteleaga, deopotriva, si barbatul si copii. Sa ii aline si sa le fie alaturi. Si asta nu ca sa'si ispaseasca vreo vina. Pentru ca femeia, prin natura ei, este minunata.
b727ana
Postat pe 22 Iulie 2012 15:17
De la: Rotty, la data 2012-07-22 15:00:45 Ce ma bucur cand o sa vina Irinucaaaa..., Deabia astept...



Intalnire de gradul III cu... Irinook si Irinuca??!!
Sa mai zica cineva ca femeile si barbatii nu pot fi la fel!!
Ophiuchus
Postat pe 22 Iulie 2012 15:18
Dai voie pup?
Cred ca o sa intre Garbo in Cartea Recordurilor... Cele mai lungi postari.
Rotty
Postat pe 22 Iulie 2012 15:23
Acum am vazut ca a intrat Ana...Tineti-va bine...
Rotty
Postat pe 22 Iulie 2012 15:25
De la: Rotty, la data 2012-07-22 15:23:04Dai voie pup?
Cred ca o sa intre Garbo in Cartea Recordurilor... Cele mai lungi postari.


Ophiuchus
Postat pe 22 Iulie 2012 15:26
Buna dimineata si voua. Va dau un pahar de vin ca sa vi se para mai "colorat" ambientul ;)
b727ana
Postat pe 22 Iulie 2012 15:29
Ana si io iti dau daca ai pofta,da` io mai astept pana se mai duce soarele...
Rotty
Postat pe 22 Iulie 2012 15:36
Multumesc, draga mea. De'abia am pus de coffee :) Te caut diseara sa te tii de promisiune. Aduc niste brie si mere verzi ;)
b727ana
Postat pe 22 Iulie 2012 15:42
Ok ! Da` acum cred ca imi fac si eu o cafea,ca imi cad ochii in gura de obo...
Rotty
Postat pe 22 Iulie 2012 15:56
Ia de la mine ca eu fac cu "cratita" si beau din ibric :)
b727ana
Postat pe 22 Iulie 2012 15:57
Multu...Am si eu o cescaloaie.....
Rotty
Postat pe 22 Iulie 2012 16:18
De la: Daniel71, la data 2012-07-22 14:46:43

Nu trebuie decat sa observi felul in care este alcatuita femeia pentru a-ti da seama ca ea nu este destinata unor mari eforturi fizice sau mentale. Ea isi ispaseste vina vietii nu prin activitate , ci prin suferinta , prin durerile nasterii , grija fata de copii si supunerea fata de barbat , caruia trebuie sa ii fie un rabdator si incurajator tovaras.Marile suferinte , bucurii sau straduinte nu sunt facute pentru ea ; viata ei trebuie sa se scurga mult mai linistit , banal , bland decat cea a barbatului , fara a fi in mod esential fericita sau nefericita.

Femeile sunt mai potrivite ca doici si invatatoare a copilariei noastre timpurii , cu atat mai mult cu cat ele insele sunt copilaroase , marginite si prostute , intr-un cuvant sunt ca niste copii mari pe de-a intregul vietii lor , intr-un fel de stadiu intermediar intre copil si barbat , cel din urma fiind adevarata fiinta umana. Nu trebuie decat sa observi cum se joaca o fata (o tanara femeie) cu un copil , dansand si cantand impreuna cu el toata ziua , si apoi sa te intrebi ce ar face in locul ei un barbat animat de cea mai mare bunavointa din lume.
Mai prostuta?Banala?Esti....retard?Maicata stie se zici?Sau nu ai mama...esti facut la eprubeta?
mitiduk
Postat pe 25 Iulie 2012 17:51
Ei Miti.....bagi si tu in seama...
Rotty
Postat pe 25 Iulie 2012 18:44
Pun pariu ca nici tu nu crezi ce ai scris. Ai postat asta ca sa te bagi in seama, asa-i?
garbo_1073
Postat pe 26 Iulie 2012 12:39

BRAVO DANIEL, AI DAT MANCARE ...LA RATUSTE..........
AU DE ..RUMEGAT.....TOATA VARA....
MAI TREBUIE UMBRELA NOUA....
DACA NINGE DACA PLOUA...
dang
Postat pe 28 Iulie 2012 07:24
Da` la tine ratele rumega ? Sau ai vrut sa zici altceva?
Rotty
Postat pe 28 Iulie 2012 08:03
alt topic??? e al 3 lea de care am dat. doamne, chiar ai probleme baiatule, serios.
MARILENA_25
Postat pe 28 Iulie 2012 08:33

mereu , ai dreptate:
-eu credeam , ca rata impunge,
cand , ea , macane si fuge!

ferice de omu, care te are...la casa lui!?
dang
Postat pe 29 Iulie 2012 06:56
De la: Daniel71, la data 2012-07-22 14:46:43

Nu trebuie decat sa observi felul in care este alcatuita femeia pentru a-ti da seama ca ea nu este destinata unor mari eforturi fizice sau mentale. Ea isi ispaseste vina vietii nu prin activitate , ci prin suferinta , prin durerile nasterii , grija fata de copii si supunerea fata de barbat , caruia trebuie sa ii fie un rabdator si incurajator tovaras.Marile suferinte , bucurii sau straduinte nu sunt facute pentru ea ; viata ei trebuie sa se scurga mult mai linistit , banal , bland decat cea a barbatului , fara a fi in mod esential fericita sau nefericita.

Femeile sunt mai potrivite ca doici si invatatoare a copilariei noastre timpurii , cu atat mai mult cu cat ele insele sunt copilaroase , marginite si prostute , intr-un cuvant sunt ca niste copii mari pe de-a intregul vietii lor , intr-un fel de stadiu intermediar intre copil si barbat , cel din urma fiind adevarata fiinta umana. Nu trebuie decat sa observi cum se joaca o fata (o tanara femeie) cu un copil , dansand si cantand impreuna cu el toata ziua , si apoi sa te intrebi ce ar face in locul ei un barbat animat de cea mai mare bunavointa din lume.
pai femeile tac si fac si ele,,ii inseala pe barbati si ii mint...Se integreaza devin ca barbatii femele si se inseala unii pe altii.Pt ca daca o femeie vrea sa isi impuna punctul de vedere cu un barbat nu are cu cine dscuta..pt ca la barbati nu le place sa fie corecti...Ei vor femei sclave care sa lew execute ordinele daca nu le termina la cap cu teoria lor de 2 bani,,,le fac sa taca apoi le umplre capul cu prostii pe care femeile se asimleaza de aceea si femeile sunt proaste pt ca barbatii nu le lasa pe femei sa gandeasca...Pt ca barbatii vor femei proaste ca sa le manipuleze ei mai bine si sa le faca slugi
ingerasulluptator
Postat pe 29 Iulie 2012 20:22
'Natura femeii'' ..ce zici mai ?
natura neuronilor tai - or fi de gasca sau ratoi??
mai lasa'ne
flordavis
Postat pe 29 Iulie 2012 21:00
Lasa-l sa-si joace rolul... Da` tu de unde ai rasarit???
Rotty
Postat pe 29 Iulie 2012 21:08
De la: Rotty, la data 2012-07-29 21:08:36Lasa-l sa-si joace rolul... Da` tu de unde ai rasarit???


si de unde ar fi trebuit sa rasar in principiu??
oricum pe site rasarii mai devreme ca tine daca iti dai cu seama ...restul ,ce mai conteaza ?
hai ca esti simpatic
flordavis
Postat pe 29 Iulie 2012 21:17
natura femeii .... din ce vorbesti rezulta ca nu cunosti femeile decat din poze, ca la ospiciu va tine separat ca sa nu va puteti inmulti ca sa nu se mai pricopseasca omenirea cu asa podoabe, si de dupa gratii scuipi ceea ce nu poti atinge altfel..
garbo039125
Postat pe 29 Iulie 2012 21:18
De la: floradavdis, la data 2012-07-29 21:17:00
De la: Rotty, la data 2012-07-29 21:08:36Lasa-l sa-si joace rolul... Da` tu de unde ai rasarit???


si de unde ar fi trebuit sa rasar in principiu??
oricum pe site rasarii mai devreme ca tine daca iti dai cu seama ...restul ,ce mai conteaza ?
hai ca esti simpatic

Stiu si tocmai de aia intrebai...amanuntele nu ma intereseaza...Si...vezi ca sunt "simpaticA"....
Rotty
Postat pe 29 Iulie 2012 21:23
natura femeii?...la Eva...din cauza ca a fost si un Adam!
caleidoscop
Postat pe 29 Iulie 2012 21:30
Oileu, io acu' am vzut c-mi ispesc vina vieii prin suferin i totui nu-s fcut pt suferine mari.
Pfff... Deci vina me, i mitic.
Axl_R
Postat pe 29 Iulie 2012 21:30
....natura femeii?...duala...postez in acelasi timp cu altcineva?!
caleidoscop
Postat pe 29 Iulie 2012 21:34
A,scuze de greseala rotty..asa mi dadu numele de inteles ,nu stiu de ce
oricum,mie imi plac mai mult simpatic'ele decat simpatic'ii.... .deci e bine

flordavis
Postat pe 29 Iulie 2012 21:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
asemanari-deosebiri........sotie-amanta 30 De la: garbo011917 8 August 2012 21:10
Carol al II-lea - da sau nu 22 De la: garbo225715 2 Octombrie 2013 15:47
De ce oare oamenilor le plac oamenii corecti,,dar lor nu le place sa fie corecti atunci cand inatalnesc oameni corecti,de aceea nici nu mai exista asa ceva 4 De la: ingerasulluptator 18 Decembrie 2011 16:22
offf.....!!!!!! 129 De la: garbo160927 19 Februarie 2011 09:30
caut partener 138 De la: fleurdelis 6 Februarie 2010 13:29
Setari Cookie-uri