intreb femeile de pe Garbo, exista o diferentza intre sex si dragoste ??

hehehe, stiam eu ca o sa va amuzati
michelle_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 01:07
De la: me_reloaded, la data 2011-01-25 01:07:45hehehe, stiam eu ca o sa va amuzati


bine, bine, dar .....tot nu mi-ai povestit despre doamnele "decente".....
scumpa31
Postat pe 25 Ianuarie 2011 09:31
mama..daca nu tu realizezi ce e aia o replica de dragul replicii, intreab-o pe adina 12 ro ce a vrut sa zica, ok?
michelle_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 09:57
nene..

nu ma intereseaza ce face omu' in pat cu femeia lui:sex normal,anal,oral,sau inter-planetar...si nu era vorba despre care o face mai mult,mai bine,mai vartos..

am facut referire strict la baietisme ,sau vreti sa va redau aici cateva expresii folosite de barbati...cand isi povestec ei unii altora faptele de vitejie.

pe scurt,spuneam ca se discuta doar despre cel practicat de femei,inversa ...este subiect tabuu...

si pana la urma ce-i ala sex oral?

faci amor cu femeia ta acolo,faci dragoste...treaba ta ce faci.

chestiile astea se fac(daca le faci sau nu)nu se discuta
punct.
iasomia
Postat pe 25 Ianuarie 2011 10:14
"o replica de dragul replicii"..... ms de raspuns......bun de altfel....
scumpa31
Postat pe 25 Ianuarie 2011 11:11
De la: iasomia, la data 2011-01-25 10:14:46nene..

nu ma intereseaza ce face omu' in pat cu femeia lui:sex normal,anal,oral,sau inter-planetar...si nu era vorba despre care o face mai mult,mai bine,mai vartos..

am facut referire strict la baietisme ,sau vreti sa va redau aici cateva expresii folosite de barbati...cand isi povestec ei unii altora faptele de vitejie.

pe scurt,spuneam ca se discuta doar despre cel practicat de femei,inversa ...este subiect tabuu...

si pana la urma ce-i ala sex oral?

faci amor cu femeia ta acolo,faci dragoste...treaba ta ce faci.

chestiile astea se fac(daca le faci sau nu)nu se discuta
punct.



ai dreptate! ce faci in intimitate,nu se discuta pe forum....

sex,dragoste,oral,anal si ce-o mai fi ,intra in categoria relatii intime! ...si daca-s intime,fie ca esti femeie sau barbat,nu vorbesti despre asta decat cu partenerul tau.tot punct.
mara_alexandru
Postat pe 25 Ianuarie 2011 13:27
you're welcome, dear

daca ai sa stai mai mult pe aici, ai sa vezi ca noi ne mai si amuzam, ca ne mai si ironizam, si intelegem exact nuantele

da' las ca te lamuresti tu singurica
michelle_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:27
nu inteleg ce doreste doamna ,de fapt...

alles gute,gute nacht,aufiedersen...fraulein..

iasomia
Postat pe 25 Ianuarie 2011 16:26
De la: iasomia, la data 2011-01-25 16:26:25nu inteleg ce doreste doamna ,de fapt...

alles gute,gute nacht,aufiedersen...fraulein..



nu-s chiar fraluein...puteti sa-mi spuneti Mara dumneavoastra ce doriti de fapt??????.......

am constatat , citind postarile de pe forum,ca nu-i chiar o tragedie daca folosesti cateva cuvinte intr-o alta limba...sigur,erau doar engleza.....pentru mine germana e limba materna..traiesc in Germania ......

mi s-au parut interesante temele de discutie de pe forum si am considerat ca e voie sa particip.....daca va simtiti ofensata din cauza comentariilor mele sau a faptului ca folosesc expresii in limba germana,imi cer scuze......pot si in franceza si in ivrit....puteti alege!!!!!
mara_alexandru
Postat pe 25 Ianuarie 2011 20:08
De la: Lady_Di, la data 2011-01-19 12:17:28Sex - satisfacerea unor nevoi
Dragoste - exprimarea unor sentimente prin sex


ei pe draku...ala e tot sex combinat cu senzatia ca ar fi si dragoste

Dragostea nu inseamna exprimarea unor sentimente prin sex...poate SI prin sex...dar nu doar sex de sine statator...in fine, prea multa filosofie
reyya
Postat pe 25 Ianuarie 2011 20:14
De la: casperphantom, la data 2011-01-21 04:46:41ok, vad ca raspunsurile voastre sunt foarte interesante, subiectul promite sa se extinda, .....acum o noua intrebare, ce faceti, cum reactionati atunci cand simtiti ca un barbat intr-un local, intr-o firma, oriunde, va studiaza de la distanta sau nu, discret sau direct dar hai sa zicem neagresiv, va studiaza miscarile mimica gesturile trupului ???? si mai ales ce va trece prin minte


depinde. Si aici exista nspe mii de nuante. Una e sa studieze "discret" - o femeie isi da seama oricum, si de obicei ignora daca e obisnuita cu reactiile - si alta e sa se holbeze, situatie in care probabil m-as holba si eu la el, la fel de evident: what? Ai vreo problema?
quasaria
Postat pe 25 Ianuarie 2011 20:23
dar ti-am spus deja, discret si neagresiv, si...nu toate isi dau seama
casperphantom
Postat pe 25 Ianuarie 2011 20:34
roby, am luat-o ca pe-un compliment .
bluelight
Postat pe 25 Ianuarie 2011 21:07
discret si neagresiv cam majoritatea barbatilor studiaza probabil majoritatea femeilor, deci....
quasaria
Postat pe 25 Ianuarie 2011 23:30
De la: casperphantom, la data 2011-01-22 15:55:44 ok, dar pentru asta nu -ti da cu presupusul asa de repede si mai ales cand ne-am tras noi de sireturile de la....poate (sutienul) tau de sunt cu tine "MA" oi fi eu clujean dar nu te repezi sa-mi dai raportul neamurilor de la poalele Feleacului, ca nu sunt interesat de femei casatorite, fie ele si studente, glumesc acum, insa data viitoare cand mai esti asa n-o sa mai glumesc
elisabeta_boia
Postat pe 25 Ianuarie 2011 23:30
Da nu ne-am tras de sireturi...nici nu ne cunoastem.,si e si o mare diferenta de ani si de experiente intre noi!!Ai deschis tema,e frumos ca urmaresti fiecare comentariu,dar acum chiar ai reusit sa ma superi!!Vroiai sa te iau cu "d-tra"?Ai prea multe pretentii !Cei de pe forum,indiferent ca se cunosc sau nu,sunt prieteni-si prietenii se tutuiesc..Dar ai cautat sa vezi cine sunt...de curios?Hai ca mai dezamagit....!!!
elisabeta_boia
Postat pe 25 Ianuarie 2011 23:38
exista!!! trebuie sa intelegi cum e ca sa faci diferenta
narcysa
Postat pe 26 Ianuarie 2011 06:29
d-na mara..etc..guten morgen

mult zgomot pt nimic.

colaborarea a luat sfarsit.
danke schon.
iasomia
Postat pe 26 Ianuarie 2011 08:45
Da,e frumos sa faci dragoste dar parca tot mai intens traiesti sexul de ocazie......eu zic ca omul nu e facut sa fie monogam.
xxlanita
Postat pe 26 Ianuarie 2011 11:18
ce-ti mai place si tie...
dancris
Postat pe 26 Ianuarie 2011 11:24
pai desigur ca nu e facut!
el e facut sa fie milionogam....
si cu ceva boli de "ocazie", deh
fleurdelis
Postat pe 26 Ianuarie 2011 11:40
Diferenta dintre dragoste si sex...pai, sa zicem, cam diferenta dintre un vin bun si unul de "doaga"...ambele se beau, dar nu te fac sa te simti la fel...
tusi_Oli
Postat pe 26 Ianuarie 2011 11:45
Oli..,nu depinde decat de cantitate..,mahmureala e aceeasi...
roby_cado
Postat pe 26 Ianuarie 2011 21:17
xxlanita
corect,monogamia este delicioasa doar atunci cand esti in limba,nu functioneaza toata viatza...

unde faci tu sexu' de ocazie?ca noi suntem batrani si perversi...
iasomia
Postat pe 27 Ianuarie 2011 17:30
Da categoric da exista diferente.Poti sa faci srx si sa citesi romane dar cind si iubesti persoana cu,care faci srx este implicata total.Si fizic si sentimental.Deci o mare diferenta
minodora_50
Postat pe 28 Ianuarie 2011 11:42
De la: iasomia, la data 2011-01-26 08:45:39d-na mara..etc..guten morgen

mult zgomot pt nimic.

colaborarea a luat sfarsit.
danke schon.[/quo


floricico!....eu nu-mi pierd vremea nici cu stamimele si nici cu pistilul tau!......si nu discut cu flora cand ii schimb pamantul din vas sau ii pun ingrasamant......

faptul ca unele flori sunt decorative,asta nu inseamna ca si gandesc!
mara_alexandru
Postat pe 28 Ianuarie 2011 19:03
De la: xxlanita, la data 2011-01-26 11:18:03Da,e frumos sa faci dragoste dar parca tot mai intens traiesti sexul de ocazie......eu zic ca omul nu e facut sa fie monogam.



interesanta viziune asupra vietii.faci cumva referire ca avem nevoie si de momentele noastre personale,de intimitatea proprie?asa este ai mare dreptate.insa aceste nevoi,sunt doar momente,ore zile,nu le prelungi o viata .spune-mi cand te saruti de anul nou sub vasc ,te saruti mereu cu altcineva?
vuvuzela
Postat pe 28 Ianuarie 2011 19:49
De la: reyya, la data 2011-01-25 20:14:17
De la: Lady_Di, la data 2011-01-19 12:17:28Sex - satisfacerea unor nevoi
Dragoste - exprimarea unor sentimente prin sex


ei pe draku...ala e tot sex combinat cu senzatia ca ar fi si dragoste

Dragostea nu inseamna exprimarea unor sentimente prin sex...poate SI prin sex...dar nu doar sex de sine statator...in fine, prea multa filosofie



mai...ce tare esti la sex...mai reyo...ca la filozofie nu ai egal...dai si meditatii???
markon
Postat pe 28 Ianuarie 2011 19:57
De la: roby_cado, la data 2011-01-26 21:17:15Oli..,nu depinde decat de cantitate..,mahmureala e aceeasi...



oaaaaa,Roby esti barbat sau ce?pai tu bei in astfel de momente,pana faci pe tine?sau la tine nu conteaza ce bei,cat bei si cu cine bei?noroc ca bodegile au si garduri!!!
vuvuzela
Postat pe 28 Ianuarie 2011 20:01
ai mare dreptate
garbo177538
Postat pe 29 Ianuarie 2011 14:51

Recomandari

Setari Cookie-uri