intreb femeile de pe Garbo, exista o diferentza intre sex si dragoste ??

De la: casperphantom, la data 2011-01-22 02:58:21
De la: kisa77, la data 2011-01-21 20:08:51Cati ani ai? 14? Da. exista o diferenta, una mare.Cand vrei doar sa faci sex, nu-ti pasa, nu te implici, nici macar nu te intereseaza cum se numeste persoana respectiva. Cand iubesti sau esti indragostit, ajungi pana la sacrificiul suprem pt cel de langa tine, cateodata, el/ea devine mai important decat tine (chestie care nu e sanatoasa, pt ca o sa te ia de prost). Ideea e ca a fii indragostit, n-are nicio treaba cu .....mama ce buna e aia/ala in pat. Iubesti o fiinta pt ca esti fericit in prezenta ei/lui, pt ca te face sa te simti cineva, vibrezi, ai fluturasi in stomac, cand suna telefonul sari ca ars, daca nu suna esti agitat.........etc


cu drag,
Cris



de ce neaparat conteaza varsta cand pui o intrebare, oricum raspunsul tau a demostrat varsta, cred ca inca copilaresti, azi doar pustoaicele de 14 ani si-o trag ca si catelele in calduri cu cine pica ( uneori indiferent de sex)

fac parte dintr-o generatie, care s-a folosit mai mult de limbajul nonverbal si de creier, studiind atent femeia si nu neaparat pentru sex

din punctul meu de vedere, feminitate nu inseamna frumusete fizica neaparat, ci o stare de gratie la unele femei care le face unice si cand la toate astea mai adaogi creier si cultura combinatia poate fi una devastatoare, poti iubi o astfel de femeie dincolo de timp, e genul de frumusete interioara care o data cu varsta creste si devine mai ampla ducand femeia respectiva aproape de perfectiune
CASPARICA INTENS SI PROFUND. si nu ma dau la tine
floare_cu_colti
Postat pe 23 Ianuarie 2011 22:37
chiar recent am avut o discutie cu partenerul meu despre subiectul asta si am realizat ca nu gandim la fel....da este ft adevarat...dp parerea mea si a multora sexul implica o satisfacere fara niciun fel de sentiment ...in schimb atunci cand faci dragoste este cu totul diferit...exista anuminte sentimente care te fac sa fi ft atent in ceea ce priveste dorintele persoanei iubite....sexul are rostl lui!iar dragostea la fel
criss11
Postat pe 24 Ianuarie 2011 02:26
De la: criss11, la data 2011-01-24 02:26:50chiar recent am avut o discutie cu partenerul meu despre subiectul asta si am realizat ca nu gandim la fel....da este ft adevarat...dp parerea mea si a multora sexul implica o satisfacere fara niciun fel de sentiment ...in schimb atunci cand faci dragoste este cu totul diferit...exista anuminte sentimente care te fac sa fi ft atent in ceea ce priveste dorintele persoanei iubite....sexul are rostl lui!iar dragostea la fel
mara_alexandru
Postat pe 24 Ianuarie 2011 11:08
subiectul e interesant!..si ciorovaiala e interesanta..si acum,sa va spun cum vad eu lucrurile......femeile au oo capacitate mai mare decat a barbatilor in arta simularii...se prefac foarte bine cand sunt cu un barbat in pat!...ceea ce nu ne vine noua femeilor sa credem,pentru ca-i consideram pe barbati insensibili,este faptul ca ei simt minciuna..sigur,unora nu le pasa!..dar exista barbati tandri,afectuosi si care stiu si pot sa faca sex si dragoste in acelasi timp.....daca exista o relatie profund afectiva intre cei doi,intre a face sex si a face dragoste nu-i nicio diferenta.....diferenta apare abia in momentul in care exista doar atractia fizica(asta in cazul fericit)...si asta e valabil si pentru femei si pentru barbati......hm ...despre femei se spune ca-s mai sensibile ,mai tandre,mai afectuoase.....nu cred ca--i chiar asa.....sunt multe care considera ca sexul e o marfa....si daca femeia nu s-ar vinde (scump sau ieftin , nu conteaza) ar afla alaturi de barbatul potrivit ca intre dragoste si sex nu-i nicio diferenta...

sper sa nu-mi sara feministele in cap! allles gute!
mara_alexandru
Postat pe 24 Ianuarie 2011 11:44
dragul meu,ai auzit toata lumea vorbind despre sexul oral.ai auzit pe cineva vreodata sa zica (virgula) ca ar fi facut..dragoste orala?cam asta e diferenta..if you know what i mean...
adina_12ro
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:07
eu n-am inteles ideea (virgula) vrei sa mai explici (virgula) in scris si nu oral (virgula) odata?
ufishor
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:14
ideea e ca doamnele decente nu fac secs oral, maica...

of, nimic nu stii
michelle_
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:17
probabil: sex-virgula-oral
tymbark
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:18
hai mai mami...mai putin si va da cu virgula...sau cu perioada
michelle_
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:20
problema este ca majoritatea doamnelor ( decente sau indecente) fac secs oral iar diferenta este ca unele spun, altele....nu
tymbark
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:21
ahaaaa deci fara virgula la oral, sau doar bagata-n paranteze!
ufishor
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:21
ru-si-ni-ca!!!

fiti decente, maica...
michelle_
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:23
me, daca nu ma lamuriti aici, imi deschid topic de virgule!!
ufishor
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:24
ce-i asa mare problema cu secsul oral ??? nu e igienic, sau nu intra in canoanele bisericii ??
casperphantom
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:26
mda..

barbatii vorbesc cu o voluptate absoluta despre sexu' oral cand este practicat de femei..

in schimb despre cunilingus nu sufla o soapta....si vorba ceea ...
iasomia
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:27
De la: ufishor, la data 2011-01-24 15:24:40me, daca nu ma lamuriti aici, imi deschid topic de virgule!!


cu paranteze nu?
tymbark
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:27
De la: iasomia, la data 2011-01-24 15:27:00mda..

barbatii vorbesc cu o voluptate absoluta despre sexu' oral cand este practicat de femei..

in schimb despre cunilingus nu sufla o soapta....si vorba ceea ...



daca taceai ramaneai filozoafa, dar a trebuit sa faci demostratia lui Thor
casperphantom
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:30
eu m-am bagat in seama cu fetele,nu discut cu necunoscuti pe o tema de genu' asta...

si vezi ca ti-a ramas plapuma cam mica,casper...no offense..
iasomia
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:45
iaso, iti mai amintesti ce ziceai zilele trecute ??? pe topicul meu ...sa spun si eu la fel ???
casperphantom
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:00
si Iasomico, sexul oral e luat generic indiferent cine-l face si cine cui il ofera, dar in dragoste eu stiam ca exista o reciprocitate, poate mi-e plapuma cam mica, dar eu asa stiam ca doi oameni care chiar, chiar se iubesc sunt egali
casperphantom
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:02
maica..

cred ca ai o zi mai aiurea...trece...
iasomia
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:07
ma duc sa ma tratez c-o hora sa fac o baie de multime, poate ajung presedinte
casperphantom
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:13
De la: casperphantom, la data 2011-01-24 16:02:41si Iasomico, sexul oral e luat generic indiferent cine-l face si cine cui il ofera, dar in dragoste eu stiam ca exista o reciprocitate, poate mi-e plapuma cam mica, dar eu asa stiam ca doi oameni care chiar, chiar se iubesc sunt egali



ai dreptate, Casper! intr-o relatie de dragoste ,partenerii sunt egali! nu faci nimic din obligatie sau doar pentru placerea celuilalt! ...tot ceea ce faci,faci pentru ca vrei si pentru ca-ti place....si gusturile pe teme sexuale se discuta cu sinceritate intre cei doi....dialogul n-a omorat pe nimeni..dimpotriva ! face bine...
mara_alexandru
Postat pe 24 Ianuarie 2011 20:25
da, si se intampla de multe ori sa fi tu ca barbat cel care da tonul si sa-ti fie prea draga apoi sa o lasi pe ea sa continue si vrei , si vrei totul si-l vrei mereu, ei, dar asta se intampla cand iubesti dezinvolt, cu toata puterea ta, din tot sufletul tau si din prea plinul inimii tale......si nici prin cap nu-ti trece sa compari, tu cat, ea cat si cine intai si cine apoi..................


............ei, dar constat ca mai aveti de invatat foarte multe dintre voi diferentele astea
casperphantom
Postat pe 24 Ianuarie 2011 20:40
ei na!
bluelight
Postat pe 24 Ianuarie 2011 21:37
nu e vorba de tine blue..,you'r a professional one...
roby_cado
Postat pe 24 Ianuarie 2011 21:48
De la: casperphantom, la data 2011-01-24 20:40:06da, si se intampla de multe ori sa fi tu ca barbat cel care da tonul si sa-ti fie prea draga apoi sa o lasi pe ea sa continue si vrei , si vrei totul si-l vrei mereu, ei, dar asta se intampla cand iubesti dezinvolt, cu toata puterea ta, din tot sufletul tau si din prea plinul inimii tale......si nici prin cap nu-ti trece sa compari, tu cat, ea cat si cine intai si cine apoi..................


............ei, dar constat ca mai aveti de invatat foarte multe dintre voi diferentele astea[/qu

eu am invatat !.....si n-am invatat singura......si n-am comparat...am primit si am dat.....si asa am aflat ca cel care te iubeste e atent,cald si plin de grija...si nu vrea sa-ti faca rau.....si e uneori timid.....si poate nu spune cu cuvinte...dar spune cu mainile,cu ochii...si cand tace , spune ceva...si eu pot sa aud....e asa de simplu....e dragoste...il iubesti si te iubeste....
mara_alexandru
Postat pe 24 Ianuarie 2011 22:08
De la: me_reloaded, la data 2011-01-24 15:17:53ideea e ca doamnele decente nu fac secs oral, maica...

of, nimic nu stii


dar ce fac doamnele ...."decente"?....
nu de alta dar intreb si eu ca sa stiu......
scumpa31
Postat pe 24 Ianuarie 2011 22:50
De la: me_reloaded, la data 2011-01-24 15:17:53ideea e ca doamnele decente nu fac secs oral, maica...

of, nimic nu stii


dar ce fac doamnele ...."decente"?....
nu de alta dar intreb si eu ca sa stiu......
scumpa31
Postat pe 24 Ianuarie 2011 22:50
De la: me_reloaded, la data 2011-01-24 15:17:53ideea e ca doamnele decente nu fac secs oral, maica...

of, nimic nu stii



ce-mi plac glumele bune...
roby_cado
Postat pe 24 Ianuarie 2011 22:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
preparate din carne calitate superioara 1 De la: garbo109083 25 Martie 2010 11:05
Legalizarea prostituției 1 De la: garbo064892 22 Octombrie 2009 22:42
este corect sa traga bani din ajutor social??? 1 De la: garbo165313 14 Martie 2011 12:14
123 4 De la: garbo_477459 6 Noiembrie 2017 13:47
Ce va urma??? 28 De la: serena_78 28 Noiembrie 2013 23:19
Setari Cookie-uri