intreb femeile de pe Garbo, exista o diferentza intre sex si dragoste ??

si daca Da care e aia, si cum credeti ca o percep barbatii, as fi foarte curios sa stiu care e parerea voastra, avand in vedere ca nimic din ce credem noi nu e in concordanta cu ceea ce percepeti voi despre noi .??

am fost suficient de clar ????
casperphantom
Postat pe 19 Ianuarie 2011 03:07
da, dar acum mi lene sa dezvolt...................
ameno
Postat pe 19 Ianuarie 2011 11:36
Casper.... si noi vedem diferenta intre dragoste si sex.... doar atunci cand suntem mai coapte..... la tinerete este o nebuloasa.
cricat
Postat pe 19 Ianuarie 2011 11:42
Sex - satisfacerea unor nevoi
Dragoste - exprimarea unor sentimente prin sex
Lady_Di
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:17
Cand ai o aventura cu cineva faci sex ( e ridicol sa spui ca faci dragoste).
Cand faci dragoste esti mai tandra, ai mai mare atentie fata de sentimentele si trairile partenrului.
Dar chiar si cu barbatul pe care-l iubesti - uneori faci sex pur si simplu. Si sunt sigura ca si barbatii uneori fac sex alteori dragoste.
Lady_Di
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:20
sex=fitness, descarcare de energie negativa
dragoste=schimb de energii
cam asta cred ca e perceptia barbatilor (si a femeilor), iar ca manifestare, dupa sex adorm bustean, dupa dragoste au o stare de multumire, implinire
ufishor
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:22
Eu am o stare de multumire si dupa sex
Lady_Di
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:25
fleurdelis
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:25
sexu-i sex....nu-i dragoste
eladaela
Postat pe 19 Ianuarie 2011 13:22

bravo fetelor, am stabilit deci ca e o diferentza sesizabila, sunt si eu de acord cu voi, probabil ca si majoritatea barbatilor, dar acum cum credeti ca recepteaza un barbat dragostea si , mai ales, cum se observa din punctul vostru de vedere indragosteala la un barbat, evident vis-a-vis de unul care vrea numai una mica si rapida
casperphantom
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:05
ufulica

corect
dupa dragoste sunt frumosi,stralucesc,sunt fericiti..
dupa sex,se intorc cour in cour si viseaza fiecare in alta parte,pt ca unii obosesc sa joace teatru,sa mimeze acolo o mica fericire...
v-am spus ca o sa fie lumea f pacatoasa anu' asta,cica asa a zis maestru...

casper..
in clipa in care te dezbraci, omu' tau devine atent,pur si simplu nu ramane indiferent butonand telecomanda,nu trece la aparat neaparat,da'iti arunca o privire pofticioasa de cate ori te dezbraci,faptul ca e viu cand iti vede nurii demonstreaza ce zici tu acolo..

cu ocazia asta le-am dat si fetelor un pont.
iasomia
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:15
eu vroiam sa intreb daca exista barbati care vor "numai una mica si rapida", dar e subiect serios , asa ca....nu mai intreb
intrebarea lui casper e simpla , barbatul indragostit te recucereste in fiecare zi. celalalt face altele
ufishor
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:34
DA ESTE O MARE DIFERENTA CAND FACI SEX FACI CU CINEVA PT CARE NU SIMTI MARE LUCRU O PERSOANA CU CARE ITI PIERZI TIMPUL O PERSOANA CU CARE TE DESCARCI DE NEVOILE FIZIOLOGICE ALE TRUPULUI PE CARE SA RECUNOASTEM CU TOTII SAU TOATELE LE AVEM. ATUNCI CAND FACI DRAGOSTE O FACI CU PERSOANA IUBITA PERSOANA CARE INSEAMNA CEVA IN VIATA TA SI CREDEMA SENTIMENTUL E CU TOTUL DIFERIT TE SIMTI CU TOTUL INPLINIT SIMTI CUM DRAGOSTEA ITI IESE PRIN TOTI PORII STIU CE VORBESC SI E PACAT DACATU NU SIMTI ASA CEVA
ALINA_MAGDALENA
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:45
serios? cand faci sex pierzi timpul cu nenea ala in pat?

ma leshi?
michelle_
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:48
vai, draga mea, dar de ce tipi in halul asta, eu n-am spus ca nu simt, ci ca vreau sa stiu punctul de vedere al fetelor, pentru ca e clar ca ele ne percep multe pe noi barbatii, fiind mai detasati si usor indiferenti la amanunte care pe ele le sensibilizeaza acut, ............
doar atat.... e necesar sa-ti traduc ce-am scris in vreo alta limba ???
casperphantom
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:53
caspere

acu' da-ne si tu un pont...sau la voi e f simplu,pur si simplu...cresteti...
iasomia
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:55
iasooooooooooooo. m-ai dat pe spate, de juma de ora rad,...................................nu.................e mult mai mult
casperphantom
Postat pe 19 Ianuarie 2011 17:07
o faci pe-a misteriosu`.....
explodati?
ufishor
Postat pe 19 Ianuarie 2011 17:08
apai, acum nu stiu de ce, dar femeia e mai des cantata si versificata ca barbatul, poate pentru ca barbatii au o libertate de expresie mai mare, dar :

http://www.youtube.com/watch?v=siq4DPR4CzQ
casperphantom
Postat pe 19 Ianuarie 2011 17:11
ufule...

da sa te tzuc...

oaliu!
da' ce caut io la un sobect atat de delikat?o-la-la...

gaspere

asa esti tu maica gadilicios...hai spune,spune....

ufulica...

iasomia
Postat pe 19 Ianuarie 2011 17:11
da pierd ceva timp cu barbatul pe care il iubesc in pat. de ce tu o faci repede si gata?
ALINA_MAGDALENA
Postat pe 19 Ianuarie 2011 17:15
Sex- face un dus si dispare
Dragoste- face un dus si mai vrea
_blondyna
Postat pe 19 Ianuarie 2011 17:18
dragule dar nu tip si nu am spus ca nu simti ce sari asa in sus am apus ceva gresit ? ai cerut o parere si ti-am dat-o. dar daca vrei sa incerci in alta limba poti incerca nu ma supar
ALINA_MAGDALENA
Postat pe 19 Ianuarie 2011 17:19
ia uite , Alina, deci stii sa conversezi si in liniste, asa ca-n dormitor, normal ca mai mult, daor faci dragoste, intai te joci, apoi te joci, apoi...mai vrei...sa te joci si....zicea careva de explozie, eu as numi-o aurora boreala, ei dar asta sunt eu, sa vedem pe altii ce zic
casperphantom
Postat pe 19 Ianuarie 2011 17:23
LINISTE IN DORMITOR? DEPINDE CE INTELEGI TU PRIN ASTA
ALINA_MAGDALENA
Postat pe 19 Ianuarie 2011 17:35
AI IPERFECTA DREPTATE SA STI
ALINA_MAGDALENA
Postat pe 19 Ianuarie 2011 17:37
oh doamne, oh doamne...
michelle_
Postat pe 19 Ianuarie 2011 18:33
De la: casperphantom, la data 2011-01-19 16:05:54
bravo fetelor, am stabilit deci ca e o diferentza sesizabila, sunt si eu de acord cu voi, probabil ca si majoritatea barbatilor, dar acum cum credeti ca recepteaza un barbat dragostea si , mai ales, cum se observa din punctul vostru de vedere indragosteala la un barbat, evident vis-a-vis de unul care vrea numai una mica si rapida


Adica: 1) cum ne dam noi seama daca un barbat face dragoste cu noi sau doar sex?
2) Si ce simte un barbat cand noi facem dragoste , nu sex.

1. Cred ca atunci cand un barbat se indragosteste incearca sa afle mai multe despre tine, il intereseaza cine esti, cum esti, ce simti, ce te poate impresiona. E mai atent la nevoile tale si la reactiile tale. Pt un barbat care vrea doar una mica e important doar cum arati.
2. Cred ca simte emotia si cred ca e flatat.
Lady_Di
Postat pe 19 Ianuarie 2011 18:45
ooo da..,flatat..
roby_cado
Postat pe 19 Ianuarie 2011 20:16
Dragostea presupune sentimente. In momentul in care simti ceva pentru o persoana si faci o partida de amor se numeste ca faci dragoste. Acolo unde nu exista sentimente se numeste simplu "sex", indiferent ca o faci cu prietena/prietenul pentru care nu mai ai nici un interes, cu sotia/sotul pentru care nu mai simti nimic, cu o persoana oarecare, cu matusa, cu vecina de la 4, cu o oaie sau, de ce nu, cu mana ta cea mai de incredere
anaROBERT
Postat pe 20 Ianuarie 2011 00:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bine ai revenit suflet! 31 De la: oanas_2004 20 Februarie 2011 11:17
va rog frumos sa ma ajutati 178 De la: dor72 22 Mai 2011 21:17
Oare barbatii ce fel de oameni sunt? 197 De la: nathalie 23 August 2011 21:23
consiliere on line GRATUITA 1 De la: garbo185480 7 Februarie 2011 03:48
catei adoptati 13 De la: garbo172763 15 Decembrie 2010 18:27
Setari Cookie-uri