intreb femeile de pe Garbo, exista o diferentza intre sex si dragoste ??

pai eu ce ziceam ca sexul are diverse scenariii....chestia aia duioasa pe care o numeste lumea pe aici "dragoste" e tot unul dintre scenariile posibile.
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:04
De la: reyya, la data 2011-01-31 18:19:28
De la: roby_cado, la data 2011-01-31 17:49:45
De la: Bendis_27, la data 2011-01-31 15:37:26Da draga exista diferenta intre sex si dragoste. Sexul e salbatic, iar dragostea mai este si tandra.


pentru ca rezultatul e acelasi...



da da :-)))) acelasi pe draku .....eu zic sa o dai pe experimente Roby ca altfel vad ca nu reusesc sa te conving in ceea ce priveste diferenta calitativa :-)


baga 'icisha propunerea indecenta..,sunt deschis la astfel de experimente..
roby_cado
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:08
Sex=satisfacerea unor nevoi hormonale
Dragoste=exprimarea sentimentelor,a iubirii printr-o uniune in pat,insa sentimentele raman si dupa actul consumat pe saltea (sau alte locuri ptr cei noncomformisti)
cand faci sex nu te gandesti mai deloc la asta dupa ce ai facut,mai ales daca esti baiat/barbat/mascul feroce,insa atunci cand faci dragoste mai intervine sentimentul ala care nu-ti lasa cordul sa se relaxeze si iti ramane aceea traire in minte macar cateva minute daca nu chiar o zi sau 2,exact ca un flash
babbytzza_cariba
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:08
da, sigur.
La o adica poti sa exprimi si ca esti scufita rosie cu lupul cel rau, aia inseamna ca esti?
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:13
"..insa atunci cand faci dragoste mai intervine sentimentul ala care nu-ti lasa cordul sa se relaxeze si iti ramane aceea traire in minte macar cateva minute daca nu chiar o zi sau 2,exact ca un flash.."

pai bre..,daca nu se relaxeaza cordul,e pericol de infarct..,iar "flash"-ul ala.., daca dureaza doua zile...,ce sa zic..,tot spre spital trage...
roby_cado
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:17


mi-am amintit bancul ala cu mosul si cu nevasta de 21 de ani: e, daca moare, moare....
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:22

deaia o tine-ti voi pe a voastra..
dragoste..,sentimente..,bla bla bla...
acu' m-am prins...
daca moare..moare..
roby_cado
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:25
o diferenta ar fi ca sexul implica in mod necesar o proximitate fizica, iar dragostea nu.
charmelen
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:41
sunteti de-a dreptul gretzosi, mai ales gretzoase (femeile...)!
Eu sunt barbat, dar mi-e sila de cum gandesc unele...
Deci, sexul il faci ca sa fie, cu cineva de care nu prea iti pasa, dar iti place. Daca nu te mai intalnesti niciodata, cu atat mai bine.
Dragostea o faci cu cineva pe care-l iubesti, de care esti indragostit.
Apropo, puteti sa radeti cat vreti, nu mi-am inselat sotia niciodata in 17 ani de casatorie si sunt la fel de indragostit de ea ca in prima zi! Cand ma uit la ea, chiar daca a imbatranit, retraiesc acele clipe minunate si raman vesnic indragostit.
Daca o privesc urat sau cu gelozie, ea sufera si-mi spune: asta nu-i privirea ta, ma doare cand te uiti asa, vreau sa-ti vad privirea obisnuita, plina de dragoste :)
Am 40 de ani si ea are 43, poate ca ea m-a inselat... m-a chinuit o vreme intrebarea, dar apoi am renuntat sa ma mai gandesc la asta. In principal conteaza ceea ce simti si eu stiu ca ma iubeste si o iubesc! Inca mai merg adesea cu flori inaintea ei, cand merg sa o iau de la servici :)
gcppscu
Postat pe 31 Ianuarie 2011 23:43
tu esti ala care spui ca dupa 40 de ani orgasmul e mai slab ??? o fi slabit vana de 17 ani la acceasi femeie, desi eu cred ca e posibil ca fiecare cuplu intemeiat pe sentimente puternice si cu destula intelepciune sa traiasca asa ceva.

dar pe de alta parte, nu suntem facuti de la natura sa fim monogami, asta e o gaselinita a societatii sa fim incartiruiti in familii poate pentru taxe, poate pentru altceva,

daca va amintiti din istorie in imperiul otoman la fiecare sultanat nou, copiii celui detronat, erau ucisi pana la ultimul, cam asa se intampla si in lumea cimpanzeilor, poate de aici si teoria evolutiei a lui Darwin.

eu am niste conceptii proprii vis-a-vis de ceea ce ne face barbatii unei singure femei sau femeia unui singur barbat, dar prefer sa le tin pentru mine
casperphantom
Postat pe 1 Februarie 2011 06:56
De la: gcppscu, la data 2011-01-31 23:43:59 sunteti de-a dreptul gretzosi, mai ales gretzoase (femeile...)!
Eu sunt barbat, dar mi-e sila de cum gandesc unele...
Deci, sexul il faci ca sa fie, cu cineva de care nu prea iti pasa, dar iti place. Daca nu te mai intalnesti niciodata, cu atat mai bine.
Dragostea o faci cu cineva pe care-l iubesti, de care esti indragostit.
Apropo, puteti sa radeti cat vreti, nu mi-am inselat sotia niciodata in 17 ani de casatorie si sunt la fel de indragostit de ea ca in prima zi! Cand ma uit la ea, chiar daca a imbatranit, retraiesc acele clipe minunate si raman vesnic indragostit.
Daca o privesc urat sau cu gelozie, ea sufera si-mi spune: asta nu-i privirea ta, ma doare cand te uiti asa, vreau sa-ti vad privirea obisnuita, plina de dragoste :)
Am 40 de ani si ea are 43, poate ca ea m-a inselat... m-a chinuit o vreme intrebarea, dar apoi am renuntat sa ma mai gandesc la asta. In principal conteaza ceea ce simti si eu stiu ca ma iubeste si o iubesc! Inca mai merg adesea cu flori inaintea ei, cand merg sa o iau de la servici :)


Mie mi se pare ca povestea ta e desprinsa dintr-un roman de dragoste plin de frisca si miere! Interesant....nici nu-mi vine in minte cum as cataloga barbatii de felul tau.......hmmm.Nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar intampla daca ai prinde-o pe-a ta cu unul in pat.......
xxlanita
Postat pe 1 Februarie 2011 16:38

" ...ramane o zi, doua.." babby fetito, se pare ca esti inca frageda, asta se numeste "infatuare", nu dragoste !
Dragostea, cand este adevarata, ramane in suflet toata viata...dar pana ajungi acolo mai este, bucura'te de sex, dar protejeaza'te !
fortelion
Postat pe 1 Februarie 2011 17:37
De la: roby_cado, la data 2011-01-31 20:08:27
De la: reyya, la data 2011-01-31 18:19:28
De la: roby_cado, la data 2011-01-31 17:49:45
De la: Bendis_27, la data 2011-01-31 15:37:26Da draga exista diferenta intre sex si dragoste. Sexul e salbatic, iar dragostea mai este si tandra.


pentru ca rezultatul e acelasi...



da da :-)))) acelasi pe draku .....eu zic sa o dai pe experimente Roby ca altfel vad ca nu reusesc sa te conving in ceea ce priveste diferenta calitativa :-)


baga 'icisha propunerea indecenta..,sunt deschis la astfel de experimente..



cat de deschis bre? mmmmm.....nici nu vreau sa ma gandesc ce ti trece prin cap'sorul ala, nebunatic mic ce esti...
madita
Postat pe 2 Februarie 2011 10:34
De la: roby_cado, la data 2011-01-31 20:25:53
deaia o tine-ti voi pe a voastra..
dragoste..,sentimente..,bla bla bla...
acu' m-am prins...
daca moare..moare..



te-ai prins si u ..in sfarsit
madita
Postat pe 2 Februarie 2011 10:35
De la: xxlanita, la data 2011-02-01 16:38:30
De la: gcppscu, la data 2011-01-31 23:43:59 sunteti de-a dreptul gretzosi, mai ales gretzoase (femeile...)!
Eu sunt barbat, dar mi-e sila de cum gandesc unele...
Deci, sexul il faci ca sa fie, cu cineva de care nu prea iti pasa, dar iti place. Daca nu te mai intalnesti niciodata, cu atat mai bine.
Dragostea o faci cu cineva pe care-l iubesti, de care esti indragostit.
Apropo, puteti sa radeti cat vreti, nu mi-am inselat sotia niciodata in 17 ani de casatorie si sunt la fel de indragostit de ea ca in prima zi! Cand ma uit la ea, chiar daca a imbatranit, retraiesc acele clipe minunate si raman vesnic indragostit.
Daca o privesc urat sau cu gelozie, ea sufera si-mi spune: asta nu-i privirea ta, ma doare cand te uiti asa, vreau sa-ti vad privirea obisnuita, plina de dragoste :)
Am 40 de ani si ea are 43, poate ca ea m-a inselat... m-a chinuit o vreme intrebarea, dar apoi am renuntat sa ma mai gandesc la asta. In principal conteaza ceea ce simti si eu stiu ca ma iubeste si o iubesc! Inca mai merg adesea cu flori inaintea ei, cand merg sa o iau de la servici :)


Mie mi se pare ca povestea ta e desprinsa dintr-un roman de dragoste plin de frisca si miere! Interesant....nici nu-mi vine in minte cum as cataloga barbatii de felul tau.......hmmm.Nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar intampla daca ai prinde-o pe-a ta cu unul in pat.......
garbo133776
Postat pe 3 Februarie 2011 19:49
Exista: - Dragoste fara sex, - SEX fara dragoste (cel mai frecvent) dar si - o Combinatie a celor 2 ( in diverse procente). Fiecare cuplu ca el. Ar fi bine sa-si dea si seama unde se incadreaza pentru ca ar fi UTIL si REAL si ar ajuta si la EVOLUTIE.
kidz003804
Postat pe 6 Februarie 2011 19:23
De la: gcppscu, la data 2011-01-31 23:43:59 sunteti de-a dreptul gretzosi, mai ales gretzoase (femeile...)!
Eu sunt barbat, dar mi-e sila de cum gandesc unele...
Deci, sexul il faci ca sa fie, cu cineva de care nu prea iti pasa, dar iti place. Daca nu te mai intalnesti niciodata, cu atat mai bine.
Dragostea o faci cu cineva pe care-l iubesti, de care esti indragostit.
Apropo, puteti sa radeti cat vreti, nu mi-am inselat sotia niciodata in 17 ani de casatorie si sunt la fel de indragostit de ea ca in prima zi! Cand ma uit la ea, chiar daca a imbatranit, retraiesc acele clipe minunate si raman vesnic indragostit.
Daca o privesc urat sau cu gelozie, ea sufera si-mi spune: asta nu-i privirea ta, ma doare cand te uiti asa, vreau sa-ti vad privirea obisnuita, plina de dragoste :)
Am 40 de ani si ea are 43, poate ca ea m-a inselat... m-a chinuit o vreme intrebarea, dar apoi am renuntat sa ma mai gandesc la asta. In principal conteaza ceea ce simti si eu stiu ca ma iubeste si o iubesc! Inca mai merg adesea cu flori inaintea ei, cand merg sa o iau de la servici :)
Baaai,Gica Popescu(asa te-ai prezentat,nu?), de ce faci tu femeile gretoase,cand vezi ca ele,asaaa,in general, is de acord cu tine? Si cum se cheama filmul asta,cu fidelitatea, pe care l-ai povestit? Ca eu nu prea cred... ...ca ea ti-e fidea.Scuze,dar tu ai zis: "puteti sa radeti cat vreti ". Si rad,si rad,si....
tatoo
Postat pe 7 Februarie 2011 00:53
asta inseamna lipsa de argumente,lipsa de inspiratie si lipsa de multe altele,cand in loc sa iti spui parerea despre subiectul topicului,te apuci si sari cu inversunare,cu multa rautate,asupra unui alt comentator,care isi spune parerea motivand si cu dragostea atat de frumoasa in cuplul lui.ce vina are bietul om ca traieste ceva ce voi poate nu stiti sa traiti,sentimentul de dragoste?pt asta il acuzati?se pare ca viata voastra a dus sau duce lipsa de acest sentiment atat de placut.sentimentul lui este in inima,al vostru este doar iluzoriu?toate discutiile noastre sunt doar presupuneri, nu certitudini,nu legi de fizica si matematica.rusinoasa comportare !!!

cat de frumos traieste......
" De la: gcppscu, la data 2011-01-31 23:43:59 sunteti de-a dreptul gretzosi, mai ales gretzoase (femeile...)!
Eu sunt barbat, dar mi-e sila de cum gandesc unele...
Deci, sexul il faci ca sa fie, cu cineva de care nu prea iti pasa, dar iti place. Daca nu te mai intalnesti niciodata, cu atat mai bine.
Dragostea o faci cu cineva pe care-l iubesti, de care esti indragostit.
Apropo, puteti sa radeti cat vreti, nu mi-am inselat sotia niciodata in 17 ani de casatorie si sunt la fel de indragostit de ea ca in prima zi! Cand ma uit la ea, chiar daca a imbatranit, retraiesc acele clipe minunate si raman vesnic indragostit.
Daca o privesc urat sau cu gelozie, ea sufera si-mi spune: asta nu-i privirea ta, ma doare cand te uiti asa, vreau sa-ti vad privirea obisnuita, plina de dragoste :)
Am 40 de ani si ea are 43, poate ca ea m-a inselat... m-a chinuit o vreme intrebarea, dar apoi am renuntat sa ma mai gandesc la asta. In principal conteaza ceea ce simti si eu stiu ca ma iubeste si o iubesc! Inca mai merg adesea cu flori inaintea ei, cand merg sa o iau de la servici :) "
vuvuzela
Postat pe 7 Februarie 2011 01:26
De la: charmelen, la data 2011-01-31 20:41:05o diferenta ar fi ca sexul implica in mod necesar o proximitate fizica, iar dragostea nu.


CORECT
KNIGHT_31
Postat pe 11 Februarie 2011 23:43
sigura diferenta este doar de denumire caci amandoua cuvinte sunt una si aceeasi
piper
Postat pe 14 Februarie 2011 17:30
PENTRU TOATE FEMEILE DE AICI SINGURA DIFERENTA DINTRE UNA SI ALTA ESTE DE IMPLICARE..
inoglinda
Postat pe 15 Februarie 2011 16:40
da exista diferenta.......
garbo038659
Postat pe 15 Februarie 2011 16:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat va rog ! 20 De la: AlexandrWho 23 Ianuarie 2016 17:37
Femeia varsator se potriveste ccu un capricorn sau cu un leu?? 50 De la: iulianbiciclist 17 Decembrie 2010 11:00
INTELECTUALII 2 De la: VOIAJOR 30 Martie 2012 19:25
O noua sansa relatiei tale sau divort fara probleme? 4 De la: iulia_marinela 24 Octombrie 2013 06:07
Voi cum va impartiti sarcinile casei in cuplu? 186 De la: garbo173858 14 Mai 2011 21:36
Setari Cookie-uri