intreb femeile de pe Garbo, exista o diferentza intre sex si dragoste ??

nooooo, nici vorbaaaa....
jemanfishista......
fleurdelis
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:00
cricat
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:01
ceeee?? nu se scrie asa??
fleurdelis
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:07
asta e noua
anaROBERT
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:07
jemanfishista e noo....dar jiobul e vechi
fleurdelis
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:13
fleor m-ai termenat...
incerc sa cetesc ce ai scris dar mi se umple gura
anaROBERT
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:20
ana... poate e cu accent ....
cricat
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:23
maa...eu totusi zic ca important este ca vine iarna!
fleurdelis
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:26

la mine plouaaaaa....
anaROBERT
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:29
De la: cricat, la data 2011-01-22 00:23:38ana... poate e cu accent ....


cri,e mai greu de pronuntat??
sau de aia mi se umple mie gura?din cauza accentului??
anaROBERT
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:29
si la mine ploua.... deci avem nevoie de dragoste .... sa ne incalzim....

fleur... trebuie sa faci lectii de dictie cu noi pentru cuvantul ala....
cricat
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:33
De la: kisa77, la data 2011-01-21 20:08:51Cati ani ai? 14? Da. exista o diferenta, una mare.Cand vrei doar sa faci sex, nu-ti pasa, nu te implici, nici macar nu te intereseaza cum se numeste persoana respectiva. Cand iubesti sau esti indragostit, ajungi pana la sacrificiul suprem pt cel de langa tine, cateodata, el/ea devine mai important decat tine (chestie care nu e sanatoasa, pt ca o sa te ia de prost). Ideea e ca a fii indragostit, n-are nicio treaba cu .....mama ce buna e aia/ala in pat. Iubesti o fiinta pt ca esti fericit in prezenta ei/lui, pt ca te face sa te simti cineva, vibrezi, ai fluturasi in stomac, cand suna telefonul sari ca ars, daca nu suna esti agitat.........etc


cu drag,
Cris



de ce neaparat conteaza varsta cand pui o intrebare, oricum raspunsul tau a demostrat varsta, cred ca inca copilaresti, azi doar pustoaicele de 14 ani si-o trag ca si catelele in calduri cu cine pica ( uneori indiferent de sex)

fac parte dintr-o generatie, care s-a folosit mai mult de limbajul nonverbal si de creier, studiind atent femeia si nu neaparat pentru sex

din punctul meu de vedere, feminitate nu inseamna frumusete fizica neaparat, ci o stare de gratie la unele femei care le face unice si cand la toate astea mai adaogi creier si cultura combinatia poate fi una devastatoare, poti iubi o astfel de femeie dincolo de timp, e genul de frumusete interioara care o data cu varsta creste si devine mai ampla ducand femeia respectiva aproape de perfectiune
casperphantom
Postat pe 22 Ianuarie 2011 02:58
stiti ce e curios, am intalnit acesta perfectiune la cateva femei, fenomenul insa nu l-am studiat si la barbati, nu m-a interesat subiectul , dar Vuvu a atins interesant problema, asta si intrebasem, jocul asta de-a pisica si soarecele in care unul se transforma din vanat in vanator e posibil doar daca vanatorul e un diletant, atfel Vuvu ai surprize
casperphantom
Postat pe 22 Ianuarie 2011 03:02
DA!!E o mare diferenta intre...dar decat SEX mai bine la baieti MANU..ELA si la fete JUCARIA!!Lasati DRAGOSTEA ptr.perechi!!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Ianuarie 2011 04:44
tu esti varianta "pro" a lui Lupty ma rog, cei 36 de activitate cu jucaria te-au adus in starea asta ????...559 ?
casperphantom
Postat pe 22 Ianuarie 2011 05:24
o sa va explic voua femeilor ca defapt tot ce a-ti scris pina acum nu reflecta decit modul de gindire al vostru. Inainte de toate spuneti-mi si mie care este diferenta dintre dragostea fizica ( carnala) si sex....
inoglinda
Postat pe 22 Ianuarie 2011 06:52
De la: me_reloaded, la data 2011-01-21 20:58:31de unde scoti maica, panseurile astea?

auzi la ea...cand faci sex nu te intereseaza cum il cheama pe ala cu care esti in pat si nu-ti pasa...



si tu, acum. ce conteaza numele?ori mitica, ori fanica nu-i totuna? il striga si ea "pisoi" si gata.
si_totusi
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:46
corect! sau "iepuras"...

buhuhu...
michelle_
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:52
Ma Casper-fantoma!Nu te lua de cei...acum 37 de ani ..ai mei...Eu sunt casatorita,am un sot care ma iubeste,am si-o fiica in Cluj casatorita,studenta,ginerele si el student.Eu ziceam ca se se faca doar DRAGOSTE FIZICA,pentru SEZ:jucaria si Manu Ela..Acum ai inteles?Nu ma lua la MISTO,ca eu nu supar pe nimeni,nici pe tine..chiar ma bucur ca esti CLUJEAN!!Vezi de grabita am scris SEZ in loc de SEX...repede,repede sa te lamuresc!!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:57
ok, dar pentru asta nu -ti da cu presupusul asa de repede si mai ales cand ne-am tras noi de sireturile de la....poate (sutienul) tau de sunt cu tine "MA" oi fi eu clujean dar nu te repezi sa-mi dai raportul neamurilor de la poalele Feleacului, ca nu sunt interesat de femei casatorite, fie ele si studente, glumesc acum, insa data viitoare cand mai esti asa n-o sa mai glumesc
casperphantom
Postat pe 22 Ianuarie 2011 15:55
De la: casperphantom, la data 2011-01-22 03:02:39stiti ce e curios, am intalnit acesta perfectiune la cateva femei, fenomenul insa nu l-am studiat si la barbati, nu m-a interesat subiectul , dar Vuvu a atins interesant problema, asta si intrebasem, jocul asta de-a pisica si soarecele in care unul se transforma din vanat in vanator e posibil doar daca vanatorul e un diletant, atfel Vuvu ai surprize




asculta uratule,simt imediat daca vanatorul este diletant.doar nu ma crezi unineuronala.daca vei cunoaste o "felina" si daca o vezi ca se uita fix in ochii tai,fii sigur ca atunci te scaneaza.daca o vezi ca mai si clipeste din gene ,ingenua,fii sigur ca esti pe un drum 'miscator'.abia atunci incepe joaca,vanatoarea reciproca.aici intervine,jocul sinapselor,sinusoidal ,cand el castiga ,cand ea.atunci as vrea sa fiu o zi barbat.sa simt exact ce simte el,sa gandesc la nivelul lui,sa-l scanez din interior..insa vreau sa redevin repede felina,pt a ma lasa mangaiata si sa ne jucam impreuna si eu si el.niciodata sa nu uitam ca jocul dragostei este preludiul sexului,insa nu cu oricine.trebuie sa imi arda trupul,inima si doresc reciproca cand ne vedem.insa voi prelungii preludiul pt ca imi place acest joc,il voi plimba pe nisipul fierbinte,pe campiile pline de flori ,prin fanul reavan si daca nu simte nimic nu este al meu.sa privim stelele,sa vedem apusul si rasaritul soarelui.daca simte ce simt eu,tot nu va afla imediat.cam atat.nu dau lectii de seductie reciproca.
vuvuzela
Postat pe 23 Ianuarie 2011 04:34
Vuvu, o chestie absolut irealizabila de vreme ce esti maritata
casperphantom
Postat pe 23 Ianuarie 2011 08:16
ar mai fi o chestie, imi zici uratule, perfect, dar am observat ca multe femei "gandesc" cu ochii, si atunci isi anuleaza neuronul functional si-i dau domnului arata bine calitati pe care in fapt nu le are, apoi se plang pe toate site-urile despre ce prosti "e" unii reprezentanti ai sexului masculin, eu am impartit dintotdeauna genul masculin in barbati si masculi, daca vrei sa-mi dovedesti ca nu esti unineuronala spune-mi de ce ???
casperphantom
Postat pe 23 Ianuarie 2011 08:20
De la: casperphantom, la data 2011-01-23 08:20:11ar mai fi o chestie, imi zici uratule, perfect, dar am observat ca multe femei "gandesc" cu ochii, si atunci isi anuleaza neuronul functional si-i dau domnului arata bine calitati pe care in fapt nu le are, apoi se plang pe toate site-urile despre ce prosti "e" unii reprezentanti ai sexului masculin, eu am impartit dintotdeauna genul masculin in barbati si masculi, daca vrei sa-mi dovedesti ca nu esti unineuronala spune-mi de ce ???



sa ne intelegem,imi iubesc sotul,dar daca 'o pune de mamaliga"s-a arsss!e normal ca ochii 'vad',inima 'cere"...constiinta .."nu si nu',fir-ar sa fie.nu sunt genul sa' gandesc "cu ochii,dar nici "legata ' la ochi nu sunt si nici nu aleg pe intuneric.cu cat persoana este mai mult in' lumina' si "are ceva de spus',castiga teren.depinde cum si cand o spune.si acum surpriza;am ramas uimita de raspunsul tau apreciativ.niciodata nu ai fost o persoana care ma simpatizeaza.insa chiar daca nu suntem acum intr-un loc romantic,iti fac urmatoarea declaratie/daca gandesti precum ai spus in comentariul tau'regret ca m-am maritat prea devreme",haaaaaaaa.sunt o blonda focoasa desi imi stapanesc bine sentimentele cand vreau,insa recunosc ca nu ma asteptam ca tu sa gandesti precum ai scris.daca esti sincer,fii atent ,nu juca' jocuri' cu mine ca te prind.nu uita insa ca am declarat ca daca personajul masculin indeplineste si idealul meu ,devin si mai "mimoza'.simt ca ai spus adevarul si ca modul tau critic la dresa 'femeii",este doar o parabola,important este cine dintre 'suratele 'mele' o si dezleaga.sa fii sanatos,iti doresc multa fericire,dar ramai asa cum esti pana faci pasul,caci esti "periculos" precum gandesti.iti doresc sa iti gasesti femeia visurilor tale si sa creasca precum ai spus, asa de frumos.sincer Fantomas nu ma asteptam .
vuvuzela
Postat pe 23 Ianuarie 2011 15:24
De la: casperphantom, la data 2011-01-19 03:07:12 si daca Da care e aia, si cum credeti ca o percep barbatii, as fi foarte curios sa stiu care e parerea voastra, avand in vedere ca nimic din ce credem noi nu e in concordanta cu ceea ce percepeti voi despre noi .??

am fost suficient de clar ????


exista, dar diferenta este atat de subtila ca multi barbati nu o percep, iar ceea ce femeile cred despre barbati este in concordanta mai curand cu utopii despre Mos Craciun decat cu realitatea imediata.
charmelen
Postat pe 23 Ianuarie 2011 17:14
Vuvu , te dai la mine ???

ar trebui sa fiu flatat, dar pseudointeligentza mea nu ma lasa sa nu ma intreb ce urmaresti
casperphantom
Postat pe 23 Ianuarie 2011 17:28
e clar, azi poua nu numai cu tampiti, dar si cu declaratii

bravos, natiune!
michelle_
Postat pe 23 Ianuarie 2011 17:38
Pai tu ce zici ,exista?Poate k in secolul asta nu mai exista
garbo025131
Postat pe 23 Ianuarie 2011 21:27
casper, ne intrebi daca facem diferenta??
bluelight
Postat pe 23 Ianuarie 2011 21:43
Vuvu e beata. Iertati-o...
Maine isi revine ea. Promit! Sau promite?
Thor_again
Postat pe 23 Ianuarie 2011 21:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cunoaste cineva o ghicitoare in timisoara?? 15 De la: garbo_7675 4 Octombrie 2012 08:54
prelungirea indemnizatiei la 3 ani 4 De la: garbo066663 1 Noiembrie 2010 11:41
sf andrei 4 De la: LILO 30 Noiembrie 2009 18:46
Buna 7 De la: cri_cat 19 Ianuarie 2012 07:51
razbunare 31 De la: estela 31 Iulie 2010 05:21
Setari Cookie-uri