intreb femeile de pe Garbo, exista o diferentza intre sex si dragoste ??


ma omori Ana ..... cu o oaie ???
cricat
Postat pe 20 Ianuarie 2011 00:51
pai da ce nu se poate...
asta ca sa se vada diferenta
anaROBERT
Postat pe 20 Ianuarie 2011 00:58
da.... ma distrezi in miez de noapte!
cricat
Postat pe 20 Ianuarie 2011 01:04
mno cri ne omoram timpul ca sa nu ne omoare el pe noi
anaROBERT
Postat pe 20 Ianuarie 2011 01:05

foarte misto raspunsuri... Imi dau seama citi barbati si-or fi luat tigai in cap cind au incercat saracii cite o variatie de scenariu sau durata: porcule, nu ma iubesti!!
quasaria
Postat pe 20 Ianuarie 2011 01:12
De la: anaROBERT, la data 2011-01-20 00:47:19Dragostea presupune sentimente. In momentul in care simti ceva pentru o persoana si faci o partida de amor se numeste ca faci dragoste. Acolo unde nu exista sentimente se numeste simplu "sex", indiferent ca o faci cu prietena/prietenul pentru care nu mai ai nici un interes, cu sotia/sotul pentru care nu mai simti nimic, cu o persoana oarecare, cu matusa, cu vecina de la 4, cu o oaie sau, de ce nu, cu mana ta cea mai de incredere




Nu stiu ce sa zic - dar eu cred ca mai fac cateodata sex si cu sotul - desi il ador. Dar pur si simplu cateodata am doar chef de sex. Nu de dragoste. Si nu cred ca asta il deranjeaza - atat timp cat nu e permanenta situatia.
Lady_Di
Postat pe 20 Ianuarie 2011 08:20
De la: roby_cado, la data 2011-01-19 20:16:04ooo da..,flatat..



Spune-ne si varianta masculina.
Lady_Di
Postat pe 20 Ianuarie 2011 08:21
flatulat...
Thor_again
Postat pe 20 Ianuarie 2011 09:28
De la: Lady_Di, la data 2011-01-20 08:21:22
De la: roby_cado, la data 2011-01-19 20:16:04ooo da..,flatat..



Spune-ne si varianta masculina.


sa-l las pe roby, sau sa-ti spun eu ??? il las totusi pe Roby, tre sa-mi pas trez prestanta
casperphantom
Postat pe 20 Ianuarie 2011 18:05
las ........ia, ca tare curioasa sunt care-i parerea ta frumos e ?????
incingi spiritele si pleci ???
vrei tu sa te compar, stiu eu cu cine
jeanette40
Postat pe 20 Ianuarie 2011 18:10
pi mini ???? da ce-ti facui , Jano
casperphantom
Postat pe 20 Ianuarie 2011 18:14
De la: Lady_Di, la data 2011-01-20 08:20:09
De la: anaROBERT, la data 2011-01-20 00:47:19Dragostea presupune sentimente. In momentul in care simti ceva pentru o persoana si faci o partida de amor se numeste ca faci dragoste. Acolo unde nu exista sentimente se numeste simplu "sex", indiferent ca o faci cu prietena/prietenul pentru care nu mai ai nici un interes, cu sotia/sotul pentru care nu mai simti nimic, cu o persoana oarecare, cu matusa, cu vecina de la 4, cu o oaie sau, de ce nu, cu mana ta cea mai de incredere




Nu stiu ce sa zic - dar eu cred ca mai fac cateodata sex si cu sotul - desi il ador. Dar pur si simplu cateodata am doar chef de sex. Nu de dragoste. Si nu cred ca asta il deranjeaza - atat timp cat nu e permanenta situatia.


du-te, dar cu cine mai faci sex Lady ???? ca nu ai fost prea clara, sau ai fost si nu mi-am dat eu seama ????
casperphantom
Postat pe 20 Ianuarie 2011 18:28
De la: Lady_Di, la data 2011-01-20 08:20:09
De la: anaROBERT, la data 2011-01-20 00:47:19Dragostea presupune sentimente. In momentul in care simti ceva pentru o persoana si faci o partida de amor se numeste ca faci dragoste. Acolo unde nu exista sentimente se numeste simplu "sex", indiferent ca o faci cu prietena/prietenul pentru care nu mai ai nici un interes, cu sotia/sotul pentru care nu mai simti nimic, cu o persoana oarecare, cu matusa, cu vecina de la 4, cu o oaie sau, de ce nu, cu mana ta cea mai de incredere




Nu stiu ce sa zic - dar eu cred ca mai fac cateodata sex si cu sotul - desi il ador. Dar pur si simplu cateodata am doar chef de sex. Nu de dragoste. Si nu cred ca asta il deranjeaza - atat timp cat nu e permanenta situatia.


du-te, dar cu cine mai faci sex Lady ???? ca nu ai fost prea clara, sau ai fost si nu mi-am dat eu seama ????
casperphantom
Postat pe 20 Ianuarie 2011 18:28
uite ca ati intimidar baietu'..
acu' se balbaie

diferenta,bat-o vina
eladaela
Postat pe 20 Ianuarie 2011 18:31
stai flexata Ela, ca nu ma speriu asa repede, de vina-i reteaua,
casperphantom
Postat pe 20 Ianuarie 2011 18:34
nici o diferenta...
Asta cu diferenta sint povesti... na, sa se simta femeia bine ca cica e dragoste, nu sex
quasaria
Postat pe 20 Ianuarie 2011 19:14
Q
na c-ai omorat si ultima farama de speranta
se dusera naibii iluziile


casper....suparat mami???
ca ma luasi asa tare de era sa ma sperii eu
eladaela
Postat pe 20 Ianuarie 2011 19:16
Diferenta intre dragoste si sex exista.... In opinia mea dragoste nu poti face daca nu ai sentimente...dragostea e comuniunea sufletelor si a trupurilor...o contopire in care atingi sublimul.....in acel moment nu mai exista 2 pers( tu si ea) ci doar una.
Sexul e doar o implicare trupeasca si mentala....o descatusare de moment...
nuti_vio
Postat pe 20 Ianuarie 2011 19:53
ete na. "contopirea cu sublimul"....
Partenerul poate fi unul fata de care ai cele mai frumoase sentimente dar in acel moment NU TE ATRAGE ideea - sau poate fi o persoana pe care nu o iubesti dar fata de care exista o atractie foarte puternica, reactie chimica, compatibilitate, pasiune, etc. Si atunci in primul caz faci o dragoste amarita, iar in al doilea te contopesti cu sublimul ala sau nu?
quasaria
Postat pe 20 Ianuarie 2011 20:07
Sincer...daca o pers nu imi poate atinge sufletul...daca mental nu suntem pe aceeasi lungime de unda....atunci nu as putea sa fac dragoste.....pt mine fizicul nu e relevant ...ci doar ceea ce emana pers.....
sunt o fosta sportiva......comuniunea trup-suflet-mental....e importanta pt mine......cu ajutorul ei...si autosugestiei mi-am depasit limitele....mi-am pastrat un echilibru interior....
nuti_vio
Postat pe 20 Ianuarie 2011 20:22
bre..,te cam contrazici,ca sa zic asa...
oricine "emana" ceva,fie ca-i sex..,fie ca-i dragoste..(si matale zici ca doar asta te intereseaza)
roby_cado
Postat pe 20 Ianuarie 2011 20:32
nuti, bineinteles ca daca nu iti inspira nimic nu faci nici una nici alta.
quasaria
Postat pe 20 Ianuarie 2011 20:40
Roby...asa o fi...daca tu zici......nu te contrazic....
nu stiu cum e sa faci sex...sa iti lasi sufletul afara la usa......si sa ti-o ,, tragi".....iar mintea sa iti zburde pe coclauri...
nuti_vio
Postat pe 20 Ianuarie 2011 20:43
Q......parca ai fi fiie-mea.....
nuti_vio
Postat pe 20 Ianuarie 2011 20:45
Diferenta dintre dragoste si sex...pai, sa zicem, cam diferenta dintre un vin bun si unul de "doaga"...ambele se beau, dar nu te fac sa te simti la fel...sau, daca vrei, ca diferenta dintre un cantec "de suflet" si...o manea!!! (asta pentru ca tot sunt manelele in mare voga...pentru unii!!!).
vuvuzela
Postat pe 20 Ianuarie 2011 21:11

diferenta intre sex si dragoste este similara celei intra cafeaua normala si cea decofeinizata. au acelasi gust, acelasi miros, dar numai una te tine treaz toata noptea.mai clar... celei decofeinizate ii lipseste insusi scopul pentru care o bei, si de asta devine un surogat pentru o nevoie pe jumatate fiziologica pe jumatate psihologica.
vuvuzela
Postat pe 20 Ianuarie 2011 21:24
de multe ori se confunda trairile

romanticii ar spune ca dragoste faci cu persoana iubita si sex cu cine se nimereste pe faza la un moment dat. o fi, nu o fi asa........

eu, as zice ca in iuresul starnit de fosnetul cearceafurilor,e cam greu sa mai faci distinctie. te simti bine sau nu. daca a doua zi te privesti in ochi si-ti zambesti, ai facut dragoste. daca te ocolesti si nu mai nimeresti usa, ai facut sex

in casnicie, toti zic ca fac dragoste. oare? eu zic ca, de multe ori ,nu facem ci, ne pre_facem. e tot o fel de facere dar mai mare, nu?
si_totusi
Postat pe 20 Ianuarie 2011 22:12
In casnicie rar facem dragoste. Sa nu -mi spuna nimeni ca priveste partenerul cu adoratie de la inceputul pana la sfarsitul actului, dupa n ani de convietuire. Se intampla uneori, datorita imprejurarilor, sa fie fantastic, si acel moment iti este ca un punct de sprijin pentru clipele mai putin bune. Este normal sa fie asa. Nu poti sa ai clipe senzationale intotdeauna. Se spune ca departarea apropie. Asa este. Cu cat te vezi mai rar cu atat clipele petrecute impreuna capata alta valoare.
Amantii fac dragoste, toata energia data de ilicitul clipei o face sa fie de neuitat.
cricat
Postat pe 20 Ianuarie 2011 22:34
De la: vuvuzela, la data 2011-01-20 21:24:57
diferenta intre sex si dragoste este similara celei intra cafeaua normala si cea decofeinizata. au acelasi gust, acelasi miros, dar numai una te tine treaz toata noptea.mai clar... celei decofeinizate ii lipseste insusi scopul pentru care o bei, si de asta devine un surogat pentru o nevoie pe jumatate fiziologica pe jumatate psihologica.


[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl5.glitter-graphics.net/pub/223/223565kdg6b9dd2v.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 20 Ianuarie 2011 22:45
De la: KNIGHT_31, la data 2011-01-20 22:45:09
De la: vuvuzela, la data 2011-01-20 21:24:57
diferenta intre sex si dragoste este similara celei intra cafeaua normala si cea decofeinizata. au acelasi gust, acelasi miros, dar numai una te tine treaz toata noptea.mai clar... celei decofeinizate ii lipseste insusi scopul pentru care o bei, si de asta devine un surogat pentru o nevoie pe jumatate fiziologica pe jumatate psihologica.


[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl5.glitter-graphics.net/pub/223/223565kdg6b9dd2v.gif[/img][/url]




multumesc si fac si o plecaciune ca in reclama cu ,cafeaua.
vuvuzela
Postat pe 20 Ianuarie 2011 23:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inceput de relatie cu probleme 20 De la: fleurdelis 21 Iunie 2010 18:20
amanta 29 De la: Roxi234 5 Octombrie 2009 19:40
Vorbe intelepte 452 De la: Rotty 5 Decembrie 2015 10:16
Ce ati face......... 6 De la: reyya 18 Mai 2010 22:31
Chiar este İsus Dumnezeu? 105 De la: Sarikiz 17 Decembrie 2012 10:11
Setari Cookie-uri