intreb femeile de pe Garbo, exista o diferentza intre sex si dragoste ??

De la: me_reloaded, la data 2011-01-19 16:48:43serios? cand faci sex pierzi timpul cu nenea ala in pat?

ma leshi?
garbo182350
Postat pe 29 Ianuarie 2011 16:19
d-na mara..

"floricico!....eu nu-mi pierd vremea nici cu stamimele si nici cu pistilul tau!......si nu discut cu flora cand ii schimb pamantul din vas sau ii pun ingrasamant......

faptul ca unele flori sunt decorative,asta nu inseamna ca si gandesc!"



de regula nu lungesc pelteaua, si am un ignore de-a dreptu' erectil ..
da' la asa postare e pacat sa nu fac o remarca:

felicitari!atat timp cat ganditi dumneavoastra..sunt linistita...
iasomia
Postat pe 30 Ianuarie 2011 09:27
De la: iasomia, la data 2011-01-27 17:30:35xxlanita
corect,monogamia este delicioasa doar atunci cand esti in limba,nu functioneaza toata viatza...

unde faci tu sexu' de ocazie?ca noi suntem batrani si perversi...


sexul de ocazie se face cu ocazia reducerilor de iarna pen'ca am auzit-o ieri pe una care zicea ca a tras o shopingareala mai tare ca un orgasm
casperphantom
Postat pe 30 Ianuarie 2011 09:38
casperache,batrane..

astea mici crez ca nici nu stiu ce-i ala...

da' nu-i treaba noastra..zic...
iasomia
Postat pe 30 Ianuarie 2011 09:45
asa-i iaso, acum orgasmele se cumpara ca si etnobotanicele, iei un Ecstazi si gata orgasmu, ca dupa aia te doare-n picioru de lemn o viata-ntreaga e o alta problema care are ca leac un Prozac si tot asa, ca vad ca am ajuns o natiune dependenta de pilule "bune la toate"
casperphantom
Postat pe 30 Ianuarie 2011 09:57
De la: vuvuzela, la data 2011-01-28 19:49:52
De la: xxlanita, la data 2011-01-26 11:18:03Da,e frumos sa faci dragoste dar parca tot mai intens traiesti sexul de ocazie......eu zic ca omul nu e facut sa fie monogam.



interesanta viziune asupra vietii.faci cumva referire ca avem nevoie si de momentele noastre personale,de intimitatea proprie?asa este ai mare dreptate.insa aceste nevoi,sunt doar momente,ore zile,nu le prelungi o viata .spune-mi cand te saruti de anul nou sub vasc ,te saruti mereu cu altcineva?

Nu,ma sarut la fiecare inceput de an cu aceiasi persoana,adica sotul meu cu care sunt de vreo 30 de ani impreuna......dar.....in decursul vietii ti se mai ofera momentele tale,intimitatea ta,oricat timp va tine o casnicie sotul sau sotia nu va sti tot despre celalalt.....il face sa creada ca stie.Asa ca, cele mai intense momente ,zic eu ,sunt cele ocazionale.Intense ca traire..... si cele cu sotul sunt dragostea.Sa nu-mi spuneti voi fetelor ca nu mai mimati cateodata placerea care nu mai este aceiasi ca in primii ani!
xxlanita
Postat pe 30 Ianuarie 2011 11:23
De la: casperphantom, la data 2011-01-30 09:38:59
De la: iasomia, la data 2011-01-27 17:30:35xxlanita
corect,monogamia este delicioasa doar atunci cand esti in limba,nu functioneaza toata viatza...

unde faci tu sexu' de ocazie?ca noi suntem batrani si perversi...


sexul de ocazie se face cu ocazia reducerilor de iarna pen'ca am auzit-o ieri pe una care zicea ca a tras o shopingareala mai tare ca un orgasm

Iaso,pai da, sunteti batrani si perversi atunci ar trebuie sa aveti si raspunsuri la intrebarea ta......ia gandeste-te bine.
xxlanita
Postat pe 30 Ianuarie 2011 11:26
miss, decit sa stau cu unul ca sa vinez "momente ocazionale", mai bine nu mai incurc omul si imi vad de ocazionalele mele linistita. In viata esti liber sa fii fix cu cine si cum vrei tu, asta se pare ca nu prea intelege multa lume.
O casnicie de fatada este inutila.
quasaria
Postat pe 30 Ianuarie 2011 11:28
De la: quasaria, la data 2011-01-30 11:28:38miss, decit sa stau cu unul ca sa vinez "momente ocazionale", mai bine nu mai incurc omul si imi vad de ocazionalele mele linistita. In viata esti liber sa fii fix cu cine si cum vrei tu, asta se pare ca nu prea intelege multa lume.
O casnicie de fatada este inutila.

Diferenta dintre noi este ca avem o viziune diferita despre viata:nu esti ,, liber sa fi fix cu cine vrei tu"trebuie sa ti cont de mai multe.Vietile oamenilor nu sunt la fel.....eu mi-am spus pererea.Cred ca si despre casnicie avem pareri diferite.....dar asta e .
xxlanita
Postat pe 30 Ianuarie 2011 11:32
De la: roby_cado, la data 2011-01-19 20:16:04ooo da..,flatat..
garbo184298
Postat pe 30 Ianuarie 2011 15:51
cand faci dragoste astepti cu nerabdare sa vina dimineata sa te trezesti langa persoana iubita si sa iei totul de la inceput pentru ca iti e foame iti e sete de ea. te simti implinit atunci cand o atingi. cand faci sex, dupa descarcarea hormonala ai vrea sa pocnesti din degete si acea persoana sa dispara.
garbo184298
Postat pe 30 Ianuarie 2011 16:34
98, povestea asta unde ai cetit-o? iote ,ca nu cred . te-a pacalit cine ti-a zis asta
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2011 16:39
De la: tymbark, la data 2011-01-24 15:21:16problema este ca majoritatea doamnelor ( decente sau indecente) fac secs oral iar diferenta este ca unele spun, altele....nu





madita
Postat pe 30 Ianuarie 2011 17:13
xx

nu sunt de acord cu alea ocazionale ,oricum ai da-o...ma rog,barbatii mai au voie din cand in cand una mica..la fetele alea...
da' chiar,ce intelegi tu prin ocazional?

suna cam promiscuu termenu',nu crezi?
nu e nimic malitios in ce-ti spune mama acu'...
iasomia
Postat pe 30 Ianuarie 2011 18:09

Din puntul meu de vedere exista diferenta .
Pentru a face sex nu-i nevoie de pasiune,este ceva mecanic si atat...
Ca sa faci dragoste e cu totul altceva.E iubire ,pasiune,dorinta,caldura sufleteasca......
Doar daca iubiti cu adevara o sa intelegeti......
garbo038659
Postat pe 30 Ianuarie 2011 21:39
De la: markon, la data 2011-01-28 19:57:18
De la: reyya, la data 2011-01-25 20:14:17
De la: Lady_Di, la data 2011-01-19 12:17:28Sex - satisfacerea unor nevoi
Dragoste - exprimarea unor sentimente prin sex


ei pe draku...ala e tot sex combinat cu senzatia ca ar fi si dragoste

Dragostea nu inseamna exprimarea unor sentimente prin sex...poate SI prin sex...dar nu doar sex de sine statator...in fine, prea multa filosofie



mai...ce tare esti la sex...mai reyo...ca la filozofie nu ai egal...dai si meditatii???


Mark On ...lume noua! io?? la care din ele te referi , la sex sau ..la filosofie ??( nu stiu daca am sa-l pot egala pe Socrate :-) la a a doua doar ca la prima ..s-ar putea sa fie ucidere din culpa :-))) asta cu sexuiala in stare pura niciodata nu mi-a iesit..am ucis multe ,,suflete neprihanite " :-))
reyya
Postat pe 30 Ianuarie 2011 21:50
De la: casperphantom, la data 2011-01-30 09:57:27asa-i iaso, acum orgasmele se cumpara ca si etnobotanicele, iei un Ecstazi si gata orgasmu, ca dupa aia te doare-n picioru de lemn o viata-ntreaga e o alta problema care are ca leac un Prozac si tot asa, ca vad ca am ajuns o natiune dependenta de pilule "bune la toate"
vaaaaaai astia si in orgasme baga E-uri .....si io care ma chinui sa le fac acasa numa naturale
floare_cu_colti
Postat pe 30 Ianuarie 2011 22:30
....numai acasa?
garbo134945
Postat pe 30 Ianuarie 2011 22:43
De la: me_reloaded, la data 2011-01-24 15:17:53ideea e ca doamnele decente nu fac secs oral, maica...

of, nimic nu stii


asta ar veni cam asa M: doamnele decente nu fac sex oral ( decent )

sa-i ,,ucidem" incet ,da ?? softly ...
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2011 00:28
De la: roby_cado, la data 2011-01-26 21:17:15Oli..,nu depinde decat de cantitate..,mahmureala e aceeasi...


cum asa Roby?? una e sa bagi in tine icre de manciuria ...alta e sa mananci ciorba de pestoiaca cu polonicul ...iarta-mi comparatia culinara dar in seara asta nu am avut mai multa inspiratie.Sau daca vrei una e sa bei tuica de pruna pana pici sub masa si alta e sa bei un vin vechi ...mahmureala nu e chiar ,,aceeasi" ...in viata conteaza scopul doar daca drumul in sine a fost unul fain
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2011 00:36
De la: xxlanita, la data 2011-01-30 11:23:59
De la: vuvuzela, la data 2011-01-28 19:49:52
De la: xxlanita, la data 2011-01-26 11:18:03Da,e frumos sa faci dragoste dar parca tot mai intens traiesti sexul de ocazie......eu zic ca omul nu e facut sa fie monogam.



interesanta viziune asupra vietii.faci cumva referire ca avem nevoie si de momentele noastre personale,de intimitatea proprie?asa este ai mare dreptate.insa aceste nevoi,sunt doar momente,ore zile,nu le prelungi o viata .spune-mi cand te saruti de anul nou sub vasc ,te saruti mereu cu altcineva?

Nu,ma sarut la fiecare inceput de an cu aceiasi persoana,adica sotul meu cu care sunt de vreo 30 de ani impreuna......dar.....in decursul vietii ti se mai ofera momentele tale,intimitatea ta,oricat timp va tine o casnicie sotul sau sotia nu va sti tot despre celalalt.....il face sa creada ca stie.Asa ca, cele mai intense momente ,zic eu ,sunt cele ocazionale.Intense ca traire..... si cele cu sotul sunt dragostea.Sa nu-mi spuneti voi fetelor ca nu mai mimati cateodata placerea care nu mai este aceiasi ca in primii ani!


sunt intense doar pt faptul ca sunt ,,ocazionale"....,,tentatia fructului oprit" , e stiuta chestiunea...acum depinde si cat de profunde sunt ,,ocaziile" ca si trairi ...una e sa intalnesti pe cineva si ,,sa-l iubest"i ,,ocazional" in tramvaiul 24 barat sau in vreun hotel de o margareta ,doar pentru faptul ca-ti lipsesc alternativele sau taria de a recunoaste anumite esecuri in relatia pe care o ai deja cu altcineva ...si alta e sa te loveasca sageata lui Cupidon ...si i Cupidon asta sa fie atat de nemernic incat sa te faca sa te mai si gandesti la ala ..desi ocazia a trecut . O sa te rogi Fortunei atunci ,( garantat) sa ti-l scoata pe ala din tine...scuzati, din mintea ta :-) Cele bune si ce sa zic ...la mai mare ! Intotdeauna mi-au placut vietile de familie fericite :-)))
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2011 01:24
O da o mare diferenta sex citesti romane te gindesti la ce probleme ai de facut 5 minute si gata Dragoste te implici total te simti alaturi de persoana iubita un tot nu existe nimic alceva decit dragostea.
minodora_50
Postat pe 31 Ianuarie 2011 11:16
De la: iasomia, la data 2011-01-30 18:09:49xx

nu sunt de acord cu alea ocazionale ,oricum ai da-o...ma rog,barbatii mai au voie din cand in cand una mica..la fetele alea...
da' chiar,ce intelegi tu prin ocazional?

suna cam promiscuu termenu',nu crezi?
nu e nimic malitios in ce-ti spune mama acu'...


sti si tu ce inseamna ocazional.......
xxlanita
Postat pe 31 Ianuarie 2011 15:27
Da draga exista diferenta intre sex si dragoste. Sexul e salbatic, iar dragostea mai este si tandra.
Bendis_27
Postat pe 31 Ianuarie 2011 15:37
xx

deci ocazionalu' ala..
vezi tu fetitza..una e sa stii,alta e sa-l practici..
era gata-gata sa ma lansez intr-o tirada despre indragosteala,cunoscuti,prudentza,alea,alea...

da' daca tie iti pica bine,la draq...de ce nu?
iasomia
Postat pe 31 Ianuarie 2011 16:44
"..vaaaaaai astia si in orgasme baga E-uri .....si io care ma chinui sa le fac acasa numa naturale.."


ce noroc pe moldoveni..,astia mananca fara E-uri...
roby_cado
Postat pe 31 Ianuarie 2011 17:36

.."cum asa Roby?? una e sa bagi in tine icre de manciuria ...alta e sa mananci ciorba de pestoiaca cu polonicul ...iarta-mi comparatia culinara dar in seara asta nu am avut mai multa inspiratie.Sau daca vrei una e sa bei tuica de pruna pana pici sub masa si alta e sa bei un vin vechi ...mahmureala nu e chiar ,,aceeasi" ...in viata conteaza scopul doar daca drumul in sine a fost unul fain.."

reyo..,depinde de cat de foame iti este..
daca-tzi ghioraie matzu'..,le dai dreaq de icre..,si te infigi in polonicu' ala..
(referitor la bautura..,imi mentin parerea..,depinde de cantitate.. )
cam asa si cu comparatia asta intre sex si dragoste..
daca esti "statut/a"..,sa zici mersi daca nu e cazul sa-ti re-'noiesti garderoba dupa..


roby_cado
Postat pe 31 Ianuarie 2011 17:47
De la: Bendis_27, la data 2011-01-31 15:37:26Da draga exista diferenta intre sex si dragoste. Sexul e salbatic, iar dragostea mai este si tandra.


pentru ca rezultatul e acelasi...

roby_cado
Postat pe 31 Ianuarie 2011 17:49
De la: roby_cado, la data 2011-01-31 17:49:45
De la: Bendis_27, la data 2011-01-31 15:37:26Da draga exista diferenta intre sex si dragoste. Sexul e salbatic, iar dragostea mai este si tandra.


pentru ca rezultatul e acelasi...



da da :-)))) acelasi pe draku .....eu zic sa o dai pe experimente Roby ca altfel vad ca nu reusesc sa te conving in ceea ce priveste diferenta calitativa :-)
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2011 18:19
De la: Bendis_27, la data 2011-01-31 15:37:26Da draga exista diferenta intre sex si dragoste. Sexul e salbatic, iar dragostea mai este si tandra.


adica cum vine asta ????? viceversa nu merge ?? Daca fac sex tandru si dragoste salbatica ..ce are ?? buey exclusiviste mai sunteti !!
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2011 18:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ati folosit produse CaliVita? 2 De la: garbo258917 10 Ianuarie 2012 12:06
Relatiile prin intermediul internetului.Credeti in ele? 131 De la: tusi_Oli 21 Noiembrie 2011 14:49
s.o.s 10 De la: LADY_23_ 15 Martie 2011 15:43
ce telenovele v-au incantat in ultima perioada? 11 De la: tutankhamon 3 Octombrie 2009 02:26
isi mai aduce cineva aminte de prima dragoste? 47 De la: Dorutza 25 August 2010 14:20
Setari Cookie-uri