Ti-ai insela sotia cu o femeie care ti-ar oferi un milion de euro pt o noapte de amor?

Am deschis acest topic ca o replica a topicului:
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/13463/Ti-ai-insela-sotul-cu-un-barbat-care-ti-ar-oferi-un-milion-de-euro-pt-o-noapte-de-amor.html
sunt curios sa aud dezbateri ale aceleiasi situatii dar din celalalt punct de vedere..... cel al barbatului!
(oricum sansele ca o asemenea oferta sa existe cu adevarat sunt aceleasi ca si pe celalalt topic)
marceltuky
Postat pe 2 Ianuarie 2011 07:21
din punctul meu de vedere a insela inseamna a-i trada iubirea, deci cred ca nu ai pus bine intrebarea, barbatilor nu li se aplica aceleasi reguli ca si femeilor, daca apare o femeie de undeva si-mi propune un milion de euro, pentru o noapte de amor, cred ca singura problema ar fi cum sa gasesc o "delegatie" si sa plec, pentru ca din punctul meu de vedere ar fi doar sex, cum vrei sa-l impanezi, salbatic, nasol, tantric, cum vrei tu, dar doar sex, si atunci nu se pune problema sa o insel, ar fi , daca vrei, o alta cu foarte multi bani, si ar trebui sa-i cheltuiesc singur,ca femeile au problemele lor vis-a-vis de "de ce m-am culcat" cu aia, eu as face-o numai pentru bani, si sa stiu ca nu o mai vad niciodata pe respectiva, pentru ca daca deja te gandesti sa o mai cauti , nemaifiind vorba de bani inseamna ca ceva s-a schimbat,de asta eu sincer , daca mi se schimba sentimentele pentru o femeie ii spun si plec, recte divortez, pentru ca nu e loc de intors
casperphantom
Postat pe 2 Ianuarie 2011 07:30
Oricat as intoarce-o pe toate fetele.... nu vad decat o singura solutie!
Sa-i comunic sotiei sotiei despre aceasta oferta si sa ma consult cu ea in legatura cu decizia care trebuie luata!
Si acum explicatia (in caz ca iau decizia de unul singur fara sa ii cer si ei parerea):
1- Daca aleg sa accept oferta
Ea va fi nemultumite si scandalizata.... reprosandu-mi ca a fost inselata! (si ar avea perfecta dreptate)
2 - In caz ca refuz oferta
Ea va face crize de isterie spunand ca am fi putut trai fericiti tot restul vietii in lux si
indestulare cu banii aia.... reprosandu-mi ca am decis viitorul familiei fara sa o
consult pe ea, ca acum va trebui sa lucram pe coate ca doi prosti pentru a ne asigura traiul,
si ca pana la urma urmei.... ce era asa mare scofala daca i-o trageam fraierei aleia care era
dispusa sa plateasca atata banet? (si iarasi ar avea perfecta dreptate)
..........................
Si atunci nu mai bine aleg calea corecta si cinstita, nu e mai bine sa ma consult cu ea..... si macar va fi multumita ca e decizia ei..... si ca sotul ei este dispus sa se sacrifice pentru ea si pentru binele familiei (oeicum garantat va alege sa nu rateze banii)
marceltuky
Postat pe 2 Ianuarie 2011 07:42
am ajustat putin mesajul.... celalalt era plin de greseli
Oricat as intoarce-o pe toate fetele.... nu vad decat o singura solutie!
Sa-i comunic sotiei sotiei despre aceasta oferta si sa ma consult cu ea in legatura cu decizia care trebuie luata!
Si acum explicatia (in caz ca iau decizia de unul singur fara sa ii cer si ei parerea):
1- Daca aleg sa accept oferta
Ea va fi nemultumite si scandalizata.... reprosandu-mi ca a fost inselata! (si ar avea perfecta dreptate)
2 - In caz ca refuz oferta
Ea va face crize de isterie spunand ca am fi putut trai fericiti tot restul vietii in lux si
indestulare cu banii aia.... reprosandu-mi ca am decis viitorul familiei fara sa o
consult pe ea, ca acum va trebui sa lucram pe coate ca doi prosti pentru a ne asigura traiul,
si ca pana la urma urmei.... ce era asa mare scofala daca i-o trageam fraierei aleia care era
dispusa sa plateasca atata banet? (si iarasi ar avea perfecta dreptate)
..........................
Si atunci nu mai bine aleg calea corecta si cinstita, nu e mai bine sa ma consult cu ea..... si macar va fi multumita ca e decizia ei..... si ca sotul ei este dispus sa se sacrifice pentru ea si pentru binele familiei (oeicum garantat va alege sa nu rateze banii)
marceltuky
Postat pe 2 Ianuarie 2011 07:57
De la: casperphantom, la data 2011-01-02 07:30:45.......barbatilor nu li se aplica aceleasi reguli ca si femeilor.......

ori ai dat-o rau cu batul in balta..... ori tu chiar consideri ca barbatii si femeile nu sunt egali!
eu personal nu pot fi de acord cu diferentieri indiferent de criteriile alese si de aceia nu accept femeile care considera ca au drepturi sporite fata de barbati.... si binenteles nu-i pot sustine nici pe barbatii care sustin asemenea aberatii.
marceltuky
Postat pe 2 Ianuarie 2011 08:07
marcelino, evident ca n-ai inteles nimic din tot ce am scris, dragul meu, nu am nici timp ,nici nervul necesar sa-ti explic, ramai la parerea ta, pe mine nu ma deranjeaza
casperphantom
Postat pe 2 Ianuarie 2011 08:13
De la: casperphantom, la data 2011-01-02 08:13:03marcelino, evident ca n-ai inteles nimic din tot ce am scris......

am inteles esentialul:
ca tot ceea ce gandesti este valabil doar pentru tine.... tu ai dreptul sa iei anumite decizii iar altii nu!
Tu te conformezi anumitor reguli (care sunt comvenabile pentru tine) iar altii trebuie sa se comformeze altor reguli.....
In momentul in care cineva face o asemenea diferentiere tot ceea ce afirma ulterior nu mai are nici o valoare!
De aceea evit eu femeile care au asemenea mentalitate!
A accepta prietenia sau mai grav casatoria cu o asemenea persoana inseamna sa accepti sa fii carpa cuiva!
Nu mai vreau sa comentez subiectul, ai spus-o foarte clar si nici macar nu ai considerat de cuviinta sa repari acea gafa, sa incerci sa te demiti de acea mentalitate.... cred ca gandirea ta este evidenta!
Daca vrei o dezbatere pe tema egalitatii intre oameni iti sugerez sa deschizi un alt topic!
Aici se discuta un alt aspect.... eu doar am atras atentia ca nu sunt firesti opinii de genul:
eu am dreptul sa..... pentru ca mi se cuvine!
marceltuky
Postat pe 2 Ianuarie 2011 08:27
marcelino, emiti deja judecati la adresa mea, si ai depasit masura, eu zic sa te calmezi
casperphantom
Postat pe 2 Ianuarie 2011 09:06
De la: casperphantom, la data 2011-01-02 07:30:45din punctul meu de vedere a insela inseamna a-i trada iubirea, deci cred ca nu ai pus bine intrebarea, barbatilor nu li se aplica aceleasi reguli ca si femeilor, daca apare o femeie de undeva si-mi propune un milion de euro, pentru o noapte de amor, cred ca singura problema ar fi cum sa gasesc o "delegatie" si sa plec, pentru ca din punctul meu de vedere ar fi doar sex


totusi, de ce li s-ar aplica femeilor alte reguli?
E o actiune la care participa amindoi ca fiinte cu discernamint, pe care o vor amindoi, pot amindoi sa investeasca sentimente sau nu si amindoi sint - sau nu - satisfacuti, so?
De ce pentru barbati poate exista doar sex si pt femeie inseamna ca inseala?
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2011 11:38
Q, femeia , si asta n-o spun eu, o spuneti voi, cand ia decizia sa se culce cu un barbat o ia cu inima, barbatul nu, la el, ma rog, la majoritatea in calcul se iau alte motive, dorinte perverse, ideea ca inca poate si altele, femeia e altfel construita decat barbatii, nici o femeie , din cele pe care le cunosc eu, nu si-ar insela barbatii daca sunt fericite cu ei, pe cand un barbat nu va sta sa se gandeasca de 2 ori daca i se ofera gratis o femeie, te rog sa ma contrazic daca crezi ca tie nu ti se aplica ce tocmai am spus
casperphantom
Postat pe 2 Ianuarie 2011 11:43
nu numai MIE nu mi se aplica, in general nu se aplica. Astea sint mentalitati de pe vremea stramosilor...
Exista si barbati care s-ar gindi de mai mult de doua ori,. Si cele mia multe dintre femei, exceptind lunile de miere, tot de fitness fac sex, fara nici un fel de complicatie emotionala - cu barbatul propriu sau nu. Subliniem niste diferente care nu sint de la barbat la femeie, ci de la individ la individ...

E flatant sa te gindesti ca oricare fund gol pe care il vezi in fata ochilor e precis insotit de sufletul femeii, cu funda rosie, ca doar vine la pachet - dar s-ar putea sa nu fie chiar adevarat. Sigur, nu vreau sa stric iluzii....
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2011 11:56
Quasaria si eu ce mama dracului am spus in primul meu post, dar , mai macar citeste , si apoi pune mana pe barda

sau macar citeste tot ce am scris eu, ca vad ca tu mai completezi la ce initial ai scris, si nu e prima data cand faci asta, de am crezut ca nu mai vad eu bine si tre sa-mi schimb ochelarii
casperphantom
Postat pe 2 Ianuarie 2011 12:02
ti-am citat ce ai spus. Vrei sa mai copiez o data?
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2011 12:08
ai citat doar ce ti-a convenit din tot ce-am scris, poate e cazul sa citesti pana la capat, capeti o alta viziune asupra lucrurilor
casperphantom
Postat pe 2 Ianuarie 2011 12:13
sau sa inteleg ca la tine n-a ajuns tot ???
casperphantom
Postat pe 2 Ianuarie 2011 12:13
ce faceti copii acilisa? quasii aia cu fund si suflet si fundaaa rosieeee pai da convenabil pt masculi .... ar vrea ei
floare_cu_colti
Postat pe 2 Ianuarie 2011 12:19
am impresia ca sau consideri ca nu pot eu interpreta un text simplu, sau nu intelegi tu ce ai scris: de mare misogonism, e adevarat.
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2011 12:21
iar ti-o ei casparica
floare_cu_colti
Postat pe 2 Ianuarie 2011 12:26
ai crezut ca te duelezi cu marcelica si iote cata dreptate are quasii.
floare_cu_colti
Postat pe 2 Ianuarie 2011 12:27
De la: marceltuky, la data 2011-01-02 07:42:31Oricat as intoarce-o pe toate fetele.... nu vad decat o singura solutie!
Sa-i comunic sotiei sotiei despre aceasta oferta si sa ma consult cu ea in legatura cu decizia care trebuie luata!
Si acum explicatia (in caz ca iau decizia de unul singur fara sa ii cer si ei parerea):
1- Daca aleg sa accept oferta
Ea va fi nemultumite si scandalizata.... reprosandu-mi ca a fost inselata! (si ar avea perfecta dreptate)
2 - In caz ca refuz oferta
Ea va face crize de isterie spunand ca am fi putut trai fericiti tot restul vietii in lux si
indestulare cu banii aia.... reprosandu-mi ca am decis viitorul familiei fara sa o
consult pe ea, ca acum va trebui sa lucram pe coate ca doi prosti pentru a ne asigura traiul,
si ca pana la urma urmei.... ce era asa mare scofala daca i-o trageam fraierei aleia care era
dispusa sa plateasca atata banet? (si iarasi ar avea perfecta dreptate)
..........................
Si atunci nu mai bine aleg calea corecta si cinstita, nu e mai bine sa ma consult cu ea..... si macar va fi multumita ca e decizia ei..... si ca sotul ei este dispus sa se sacrifice pentru ea si pentru binele familiei (oeicum garantat va alege sa nu rateze banii)
ia sa copii mesajul si sa il conving pe sotul meu ca u data nu conteaza si sa ia banii
floare_cu_colti
Postat pe 2 Ianuarie 2011 12:30


sigur, poti sa ii spui sotului de acum...stii, daca vreodata apare oportunitatea... nici nu mai e cazul sa ma intrebi. IA BANII si sa fugiiiim....
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2011 12:33
androgino quasarica, deci asta-ti fu de la inceput planul, sa luati 2 milioane de euro si s-o stergi cu Marcelino, drum bun, io va deschid usa sa nu va impiedecati de clantza
casperphantom
Postat pe 2 Ianuarie 2011 13:02
De la: quasaria, la data 2011-01-02 12:33:24

sigur, poti sa ii spui sotului de acum...stii, daca vreodata apare oportunitatea... nici nu mai e cazul sa ma intrebi. IA BANII si sa fugiiiim....
sa stii ca o sa fie de acord sotul meu pt ca i-am spus ca scot gena masculina si nu pun strop di suflet dooooar la el pun suflet si nici nu il pun sa lase bani pe noptiera ii iau eu derect din portofel
floare_cu_colti
Postat pe 2 Ianuarie 2011 13:14
casper, poti sa iti pastrezi mesajele cu exces de testosteron pentru altcineva. Vad ca ti-e imposibil sa intelegi ca poti sa gindesti si daca porti fusta.
Asta e
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2011 13:19
treaba ta ce ai inteles q, n-are rost
casperphantom
Postat pe 2 Ianuarie 2011 13:24
Q pai noi purtam si fusta si pantaloni asaaaa ca derutam las ca casparica face si el pe durul daaaa sta o data nu ma batee
floare_cu_colti
Postat pe 2 Ianuarie 2011 13:31
aici ar trebuii sa raspundeti numai voi barbatii.....fiind in inferioritate numerica,noi,femeile ne permitem sa vorbim,punandu-ne in locul ''nevestei inselate''
eu cred ca barbatul daca vrea sa te insele te inseala si fara sa fie platit,daca ar primii si bani ar fi si mai placuta partida.....
anaROBERT
Postat pe 2 Ianuarie 2011 15:56
mda, decit sa insele si sa plateasca el...din banii familiei...
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2011 16:07

ce egoiste suntem noi femeile
cum sa plateasca din banii familiei???vai de ''boasele'' lui...vrea la courve sa munceasca peste program,daca nu,sa fie el platit ca un gigolo
anaROBERT
Postat pe 2 Ianuarie 2011 16:16
pai si daca munceste peste program banii aia nu sint tot ai familiei?
Adica in loc sa iei ceapa de ei sa pui la ciorba el ii da la femei?
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2011 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfaturi si indemnuri ale parintelui Arsenie Boca 5 De la: nazirra 12 August 2010 16:31
Aromaterapie 6 De la: Ella_Cojocaru_1 29 Martie 2013 13:56
Va scapa nepedepsit Cristian Cioaca si de data asta, sau .....?! 2 De la: LLisa 10 Ianuarie 2013 22:25
cantec de Craciun? 31 De la: fleurdelis 4 Ianuarie 2011 01:23
Nu este de mirare.. 101 De la: garbo174849 31 August 2011 20:15
Setari Cookie-uri