nu stiu ce sa fac....

Buna! As vrea si eu o parere a voastra referitor la ce mi s-a intamplat in ultima perioada, iar acum am de luat o decizie, cred eu, foarte importanta, dar ma enervez pe mine ca nu stiu cum sa o iau. Acum sa va spun. Eram cu un baiat S. de un an si jumatate, si cu cat ne-am mai chinuit sa fim inainte, mai mult de un an si jumatate. Pe parcursul acestei relatii am avut multe de tras, nu m-a inselat dar multe cuvinte grele care m-au facut sa imi pierd din elan. Dupa aproape un an am intlanit pe altcineva, A. care la inceput parea safie ceea ce am cautat mereu, care stia ca sunt intr-o relatie dar care s-a dovedit a fi foarte POSESIV. Exagerat, cu dorinta de prea multe detalii. O persoana la care tin f mult dar care uneori ma scoate din minti. Acum, S. a facut cumva si a aflat tot ce i-am ascuns si nu am avut curaj sa ii spun. Mi-a mai dat o sansa, pe care trebuie sa decid daca sa o accept sau nu acum, in 2-3 zile. TIn la A. dar e f posesiv, si ma gandesc ca chiar si daca decid sa raman cu el, o sa fie la fel, iar cu S. am fost o perioada destul de lunga, si totusi de 6 luni s-a schimbat f mult, mai mult decat ma asteptam. Cu cine sa raman si ce sa fac...?
c0rinush
Postat pe 10 Decembrie 2010 10:58
Ramai cu amandoi. Da' fii si tu mai atenta.
Unu' tine la tine, la celalalt tii tu. Totul se compenseaza pe lumea asta
Thor_again
Postat pe 10 Decembrie 2010 11:35
thor

PS.cine alearga dupa doi iepuri nu prinde niciunul,poate faci tu exceptie de la regula
anaROBERT
Postat pe 10 Decembrie 2010 12:16
Ia-ti o paauza mai lunga si vezi de care ti se face dor.

Probabil ca amandoi la un loc ar fi asa cum ti-ai dori sa fie partenerul ideal pentru tine.In cazul asta Thor are dreptate.

Totusi, poate ar fi mai bine sa renunti la amandoi...cred ca asa ar fi corect fata de tine si de ei doi.Nu-l iubesti pe niciunul.Doar iti plac amandoi.Daca l-ai fi iubit pe vreunul din ei nu i-ai fi vazut defectele.
Deci... Thor are din nou dreptate dar cu o conditie: ramai cu amandoi pana vei gasi unul care sa intruneasca toate calitatile celor doi.
Lety
Postat pe 11 Decembrie 2010 16:21
Nu am cum sa raman cu amandoi. In primul rand pentru ca nu as putea sa fiu pe 2 fronturi cu atata stres si bataie de cap, mai vin si sarbatorile... Chiar trebuie sa aleg... Mai greu este ca nu stiucu cine vreau sa raman, pe cine vreau mai tare...
c0rinush
Postat pe 14 Decembrie 2010 10:38

in concluzie, oamenii sunt egoisti!
nu conteaza ca ii minti si inseli pe amandoi, ci doar cat de greu ti-e tie sa te hotarasti!
zambila
Postat pe 14 Decembrie 2010 10:44
Nu poti pe doua fronturi? o fata, doi baieti, trei posibilitati; deci uneste fronturile, fa-le cunostiinta.
Poate ca in final se plac unul pe altul si pleaca impreuna, iar tu scapi de grija de a alege.
anakin
Postat pe 14 Decembrie 2010 10:44
Nu ii insel. Pentru ce stiu unul de altul amandoi. Problema e la mine, bineinteles.
c0rinush
Postat pe 14 Decembrie 2010 10:53
Alege unul si nu te mai gandi la cealalta posibilitate...
cricat
Postat pe 14 Decembrie 2010 11:01
Daca ti-a dat a doua sansa,si s-a si schimbat,merita sa ramai cu el.
e dovada de mare iubire din aprtea lui.
Pentru binele tau,si fericirea ta,sa ramai intotdeauna cu cine te iubeste pe tine.
Succes,d
daniilia
Postat pe 27 Decembrie 2010 07:57
care ti mai aproape de sufletul ta?ptr care din ei simti ceva mai profund.......cu acela sa ramai,plus vezi si tu care dintre ei pune pret pe tine,degeaba iubesti numai tu daca pe cel pe care il alegi esti o simpla papusa barby
bafta
andra_30_tm
Postat pe 27 Decembrie 2010 08:35
ce-ar fi sa-i lasi pe amandoi?! parca ai fi o minge de ping-pong la discretia jucatorilor implicati, cu imposibilitatea ta de a te opune si revolta. ca si cum, totul depinde de ei, de cat de avantajos iti fac oferta, si nu de tine, cand numai tu ar trebui sa faci gestul decisiv, in sensul unei scuturari serioase, nu al unei hipnoze nefericite. atata vreme cat ti-ai pierdut `elanul`, cum singura spui, picand intr-un fel de blazare, orice relationare din perspectiva cuplului nu poate fi decat fortata si, in consecinta, un compromis. iar a face compromis pe spezele linistii, echilibrului si chiar ale fericirii noastre, e fie un act de nesabuinta, fie sadism, dar, culmea!, autoaplicat.
esme
Postat pe 27 Decembrie 2010 09:41
sincer? cu nici unul. cauta altceva. fi optimista. meriti ceva mai bun decat ei. parerea mea. tu faci cum crezi. pupici si un an nou si cu multe realizari.
dvb26ro
Postat pe 30 Decembrie 2010 01:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 36 De la: CiobO 3 Ianuarie 2016 15:05
retete pentru un par sanatos 6 De la: Nadira_2010 3 Martie 2010 09:32
cum accepta sufletul tau ca totul s-a terminat? 94 De la: quasaria 7 Martie 2011 08:13
Din ciclul "un fleac m-au ciuruit" -de mortibus nihil 3 De la: Sassette 18 Iunie 2013 15:10
relatie cu o femeie proaspat divortata 1 De la: cristi_cristi 23 August 2019 17:36
Setari Cookie-uri