despartire din cauza banilor...

Eu tot nu am inteles o treaba.
Speri la o impacare? Sau doar te descarci?
AleSim
Postat pe 7 Decembrie 2010 14:55
Sunt constienta ca e mai bine ca s-a intamplat acum, decat daca ajungeam sa ma casatoresc poate chiar sa apara si un copil.
garbo178563
Postat pe 7 Decembrie 2010 14:56
...563, daca vrei compatimire, imi pare rau, asta nu se poate, intrucat exista, totusi, o limita a ridicolului. ce nu inteleg cei mai multi dintre noi, si vad ca nici tu, e faptul ca oamenii sunt, in general, in ochii nostri, o proiectie fantezista, nerealista, generata de o anume implicare afectiv-emotionala. de cele mai multe ori, in reprezentarea noastra, care-i neloiala, neobiectiva, ei devin ceea ce vrem noi sa fie si nu ceea ce sunt cu adevarat. asa ca, deschide bine ochii, astfel incat sa vezi ca ai langa tine nimic altceva decat o lepra ordinara, caruia nu-i poti raspunde decat prin cateva vocabule: `marsh, ca ma plictisesti, incat casc de-mi trosnesc falcile!`
esme
Postat pe 7 Decembrie 2010 14:59
Asa este m_ada..ai dreptate.
Uite acu" ma duc sa-i cumpar ceva frumos...caci dupa ce-am citit aici...chiar merita
o zi minunata la toata lumea
chanty
Postat pe 7 Decembrie 2010 15:06
Asa este m_ada..ai dreptate.
Uite acu" ma duc sa-i cumpar ceva frumos...caci dupa ce-am citit aici...chiar merita
o zi minunata la toata lumea
chanty
Postat pe 7 Decembrie 2010 15:07
E-o idee buna! O zi placuta si tie!
m_ada
Postat pe 7 Decembrie 2010 15:17
Stiu ca nu merita, insa imi este greu in momentul de fata. Pe viitor cu siguranta o sa privesc altfel lucrurile.
Am nevoie de sfaturi, idei ca sa trec mai repede de perioada aceasta.
garbo178563
Postat pe 7 Decembrie 2010 15:38
Simt nevoia sa ma descarc.
garbo178563
Postat pe 7 Decembrie 2010 15:39
nu-i pb, te poti descarca, dar trebuie sa-ti dai seama bine de ceea ce vrei si ce astepti! ia incearca sa te iubesti mai mult pe tine insati, intoarce ocheanul inspre tine intr-o introspectie eficienta si necesara si fa-ti o evaluare a optiunilor! iti e greu, nu tagaduieste nimeni asta, dar nu se cade, intrucat nu merita, sa dai margaritare porcilor!
esme
Postat pe 7 Decembrie 2010 15:52
..563..schimba-ti culoarea la par...incearca ceva nou...egal in ce domeniu;poate ceva ce-ti doresti de ceva vreme si cu siguranta te vei simti mai bine!Foarte important:atunci cand te uiti in oglinda si-ti spui..wow,ce bine arat astazi..nu incerca care cumva sa defilezi prin fata lui,,sa moara de ciuda"c-a pierdut o femeie atat de frumoasa!!!in cazul asta ai pierdut din start.
Tot ce faci ...faci doar pentru tine!El nu mai exista!
chanty
Postat pe 7 Decembrie 2010 19:09
Si totusi nu inteleg cum te-ai putut lasa la mana lui atata in timp, in sensul ca ai facut ce a vrut el. Tu te-ai gandit vreodata si la tine? Daca nu, cred ca e cazul sa o faci :) El la un moment dat oricum te va parasi pentru ca va gasi pe altcineva dispus sa ii ofere mai mult decat ii oferi tu. Si chiar vrei sa ai o viata sau o familie cu el, in care tu sa faci totul? Nu cred. Asa ca, lasa`l tu in pace. pentru ca el te face sclava lui. SUCCES! Arata`i ca nu face ce vrea cu tine.
c0rinush
Postat pe 10 Decembrie 2010 13:19
In timpul relatie el era pe primul plan, daca el avea o problema trebuia prima data rezolvata problema lui. Stiu ca am gresit, sunt constienta ca am partea mea de vina, dar nu as fi crezut ca el va pune pe primul plan banii.
Stiu doar ca l-am iubit si eram fericita cand il vedeam pe el multumit, pacat ca nu are acelasi sentimente sincere cum le am eu.
garbo178563
Postat pe 11 Decembrie 2010 11:33
Multumeste-i lui Dumnezeu ca ai scapat de el!!!!
Daca tie drag sa ai grija de cineva sau sa-ti bucuri sufletul ajutand pe cineva cauta un om sau un copil sarman .Lasa dracului jigodia sa se tot duca...sa nu -l mai vezi vreodata....si uita-l de ca si cum nu a existat vreodata in viata ta!!!!
Lucreaza mai mult la stima de sine !! Ai poate un suflet caritabil, dar nu trebuie sa te lasi prostita de astfel de oameni!!!!
Lety
Postat pe 27 Decembrie 2010 21:41
blonda_no1
Postat pe 12 Ianuarie 2011 15:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indiferenta 60 De la: stephanie 15 August 2009 21:44
Raspuns 7 De la: barboneli 16 Decembrie 2011 15:23
A fost frumos, s'a terminat...acum ce mai e de facut?! 66 De la: me_reloaded 10 Octombrie 2010 21:43
CE DECIZIE SA IAU? 8 De la: floradavdis 2 Aprilie 2010 11:02
salut... 10 De la: crinaxx 25 Noiembrie 2009 23:05
Setari Cookie-uri