Onania

De la: garbo184899, la data 2011-03-17 07:13:11
De la: garbo165292, la data 2010-12-17 10:19:10Buna..ma masturbez cam la 2-3 zile..vreau sa discut cu femei care se masturbeaza..si barbati..rog fara misto si glume proaste..


Draga domnule,
Prietenia cu domnisoara Right este specifica mai ales tinerilor intre 14 si 20 si ceva de ani care sunt in perioada aceea ingrata cu acnee si Reviste Playboy sub pat, a militarilor in termen si a studentilor cu ani multi de studiu pe la facultati cum e Jilava , Rahova si Gherla. Faptul ca un tip la 49 de ani fredoneaza melodia iubirii dar fara sa stie cuvintele, este trist dar are si o parte buna , pentru ca te face sa te simti din nou tanar ca la 14-18 ani. Nu-i nimic rusinos in a face playback, dar nu e un lucru demn de lauda , chiar daca o faci o data la 2 zile. Ai putea fi totusi un barbat invidiat de multi dintre sotii de varsta ta. Mult noroc la pus faianta.


Sa ma bata soarele daca n-am ras cu lacrimi!
Allegra
Postat pe 19 Martie 2011 19:46
cooorect !
Freya__
Postat pe 19 Martie 2011 19:59
Multe multumiri...vad ca sunteti foarte cunoscatori in domeniu...chestia este ca unii o fac...iar altele nu recunosc...
garbo165292
Postat pe 6 Aprilie 2011 13:59
astept o tipa fara prejudecati de pe acest sait..sau forum..sa ma vindece...
garbo165292
Postat pe 6 Aprilie 2011 14:01
hmmm ............
cory_emy
Postat pe 6 Aprilie 2011 14:15
Cory sau Emy...esti amatoare...sau profesionista...?sau esti prietena cu Manuela...si noi nu stim.....
garbo165292
Postat pe 6 Aprilie 2011 15:17
Oitele si berbecutii Domnului, fie ca in postul Sfintelor paste sa va lumineze duhovnicul vostru preferat asupra acestui cumplit adevar pe care multi dintre voi nu il acceptati, dar il practicati.

Printre smintelile la care oamenii se dedau, unii dintre ei chiar de mai multe ori pe zi, se numr i onania. Onania (sau masturbarea) este un pcat trupesc care poate fi iertat, atta vreme ct este comis cu sufletul curat. Cci zice Cartea Sfnt aa: s nu pctuieti cu gndul.
n pcatul onaniei cad de cele mai multe ori tinerii, smintii n curenia lor de cri i reviste sataniste cum ar fi revistele de mod i lifestyle sau cri precum Ion de Liviu Rebreanu. Tinerii notri citesc sau se uit la fotografii satanice cu fotomodele nfrumuseate artificial prin unealta diavolului numita Photoshop, apoi nchid ochii i ncep s se masturbeze. Acesta e marele pcat pe care l comit: gndurile necurate din timpul masturbrii.

Aa cum ne nva Biblia, smna brbatului i-a fost dat de Dumnezeu pentru procreere. Onan a fost ucis de Tatl Nostru nu pentru c se masturba ci pentru c i risipea smna: "tiind ns Onan c nu vor fi urmaii ai lui, de aceea, cnd intra la femeia fratelui su, el vrsa smna jos ca s nu ridice urmai fratelui su. Ceea ce fcea el era ru naintea lui Dumnezeu i Dumnezeu l-a omort i pe acesta (Geneza 38)"
Dup cum vedei, Dumnezeu Tatl nu l-a pedepsit pentru onanie ci pentru risipirea seminei.

Ce este de fcut, dac nu putei s v nfrnai chemrile ruinoase? Cum putei s v ogoii sufletul i trupul fr a pctui n faa lui Dumnezeu? Rspunsul este simplu: nu v inei mintea la lucruri ruinoase i mai ales nu v risipii smna, cci neplcute sunt acestea Domnului. Dac nu v putei nfrna i chiar trebuie s v masturbai, fcei-o cu gndul la Iisus i la momentul potrivit prindei smna ntr-o cutiu cu capac, pe care trebuie apoi o ducei la prima biseric i s o punei lng cutia milei. Astfel gndul vostru va fi curat iar smna nu va fi risipit ci se va ntoarce la Dumnezeu, cci de la el vin toate.

Si nu in ultimul rand, apelati la duhovnicul vostru pentru a va inlesni ca fiecare dintre voi sa aveti, in perioada Sfintelor Pasti, cand a pacatui numai cu gandul este complet interzis, cate un "Masturbation Kit" sfiintit, atat pentru barbati, cat si pentru femei, astfel incat la terminare sa va puteti ridica ochii catre icoana sfanta si sa spuneti de trei ori Tatal Nostru intru iertarea pacatului abia savarsit.
daniil_pravoslavnic
Postat pe 11 Aprilie 2011 18:07
oitele Domnului zic, de regula, Sa fie primit !
Freya__
Postat pe 12 Aprilie 2011 14:22

deci..,ele..,n-au nevoie de "hint-uri"..,ele stiu ce au de facut..
roby_cado
Postat pe 12 Aprilie 2011 14:25
robyta, taicule, e o zicala populara...

eu pup poala popii, popa pupa poala mea..

Freya__
Postat pe 12 Aprilie 2011 14:30
soft??? mai, brother...
michelle_
Postat pe 12 Aprilie 2011 14:31
Freya__
Postat pe 12 Aprilie 2011 14:33
he he..
pai.."kiss me..,take me..,..,rape me..",nu-ti spune nimic.?
roby_cado
Postat pe 12 Aprilie 2011 14:48
aham...de-aia eu n-am nevoie de jointuri ca sa-mi induc stari de fericire

bre, pacatosilor! unde va umbla mintea aia murdara? ha?
michelle_
Postat pe 12 Aprilie 2011 14:57
aham..,murdara..,a noastra..(mintea)..ha?
roby_cado
Postat pe 12 Aprilie 2011 15:11
curat murdar!
vedeti sa nu va spovedeasca in parte, cu anteriul peste cap, mai pacatosilor care-mi sunteti.
anakin
Postat pe 12 Aprilie 2011 15:32

relax bre..
ca nu ma las nici de-al dreaq spovedit..
mai ales cu chestia aia pe cap..
roby_cado
Postat pe 12 Aprilie 2011 15:57
Irinucooo!!!!!!!! uite, aici il gasesti pe parintele Daniil!
anakin
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:31
parinte daniil pravoslavnic...sau prea slanic..ha,ha..ca preoti slabuti n/am prea intalnit...oare preotii cand fac sex anal intre ei...sau calugarii...nu pacatuiesc...?care/i mai mare pacatos...? iarta/i,Doamne...ca nu stiu ce fac...Aleluia...Osana...Amin...deocamdata...
garbo165292
Postat pe 21 Aprilie 2011 15:19
parinte daniil pravoslavnic...sau prea slanic..ha,ha..ca preoti slabuti n/am prea intalnit...oare preotii cand fac sex anal intre ei...sau calugarii...nu pacatuiesc...?care/i mai mare pacatos...? iarta/i,Doamne...ca nu stiu ce fac...Aleluia...Osana...Amin...deocamdata...
garbo165292
Postat pe 21 Aprilie 2011 15:20
parinte daniil pravoslavnic...sau prea slanic..ha,ha..ca preoti slabuti n/am prea intalnit...oare preotii cand fac sex anal intre ei...sau calugarii...nu pacatuiesc...?care/i mai mare pacatos...? iarta/i,Doamne...ca nu stiu ce fac...Aleluia...Osana...Amin...deocamdata...
garbo165292
Postat pe 21 Aprilie 2011 15:20
parinte daniil pravoslavnic...sau prea slanic..ha,ha..ca preoti slabuti n/am prea intalnit...oare preotii cand fac sex anal intre ei...sau calugarii...nu pacatuiesc...?care/i mai mare pacatos...? iarta/i,Doamne...ca nu stiu ce fac...Aleluia...Osana...Amin...deocamdata...
garbo165292
Postat pe 21 Aprilie 2011 15:20
parinte daniil pravoslavnic...sau prea slanic..ha,ha..ca preoti slabuti n/am prea intalnit...oare preotii cand fac sex anal intre ei...sau calugarii...nu pacatuiesc...?care/i mai mare pacatos...? iarta/i,Doamne...ca nu stiu ce fac...Aleluia...Osana...Amin...deocamdata...
garbo165292
Postat pe 21 Aprilie 2011 15:20
ce face singuratatea si batranetea din unii...
namyi
Postat pe 21 Aprilie 2011 15:24
la 292 te refereai, nu?
Thor_again
Postat pe 21 Aprilie 2011 15:48
cum as putea a te ponegri pe tine?!
namyi
Postat pe 21 Aprilie 2011 15:58
iegzact aia ma intrebam si io
Thor_again
Postat pe 21 Aprilie 2011 16:15
pai daca tot am impodobit pomul...macar sa vina si mosu'...un lexus ceva...apoi ,nu mai am nicio retinere in a ''face rau''
namyi
Postat pe 21 Aprilie 2011 16:17
De la: namyi, la data 2011-04-21 15:24:21ce face singuratatea si batranetea din unii...
Asta si ptr. ca-s "baietii lui mama" si se ascund de mamica lor si cand vorbesc la telefon cu vreuna...asa ca se lucreaza cu..Manuela!!Unele mama-si "iubesc" atat de mult baietii...ca nici nu realizeaza ca de fapt le fac numia rau!!
elisabeta_boia
Postat pe 21 Aprilie 2011 19:07
m/ati inteles gresit..nu ma balbaiam...dintr/o greseala s/a repetat mesajul..oricum raspuns la intrebare tot n/am primit...nici n/avea replica respectivul probabil...pt Betty:poate ai dreptate,dar tu de ce te ascunzi de sotul tau cand esti cautata la telefon...?de ce/mi ceri sa te sun intre anumite ore cand esti la serviciu si cand poti vorbi linistita...???...si daca cumva nu te sun...vai,doamne...ma bombardezi cu mesaje... revin...nu mi/e teama de mamica..ci nu vreau sa stie tot ce fac...poate si tu te masturbezi,dar ti/e jena sa recunosti...e la moda..mai ales pe/acest forum...Paste fericit...Iarta/i,Doamne,ca nu prea stiu ce fac...sau ce vorbesc...
garbo165292
Postat pe 23 Aprilie 2011 02:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dezvirginare imposibila 104 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:50
Loredana isi impinge sotul la (sexting) 13 De la: reyya 10 Noiembrie 2009 16:47
Suntem chiar asa redusi cand vine vorba despre sex? 37 De la: Alex4andra 9 Ianuarie 2016 12:33
Vreau sa ma insor....part two! 78 De la: SAL 19 Decembrie 2011 19:40
curiozitatea sexuala a fetitelor,,,, 81 De la: estela 5 Decembrie 2012 07:53
Setari Cookie-uri