Daca femeile nu s-ar mai implica sentimental,,fara sa cunoasca un barbat

Pt ca multe femei sunt prea deschise cu barbatii pe care nu ii cunosc si se lasa seduse de vorbe;e lor dulci,de clipe dulci si trecatoare,,cu barbati perfizi care le distrug inimile..De asta pt inceput este sa iti folosesti ratiunea....Nu saz te lasi condusa de pasiune,,pt ca pasiunea este oarba si cand te trezesti din ea,,si vezi de cine teai indragostit iti vine sa te izbesti cu capul de toti peretii...Pt ca practic indragostitul este pasiune...Te indragostesti de o persoana care nu o cunosti,,te indragostesti de vorbe dulci care poate nu sunt adevarate..De asta,,mai intai sa iti folosesti instinctele,,mai intai trebuie sa iti folosesti creierul si sa cunosti bine persoana..Sa te interesezi ce prietene a mai avut,,,daca este serios...Apoi sa te implici..Mai intai sa va imprieteniti sa va cunoasteti....Apoi sa va implicati sentimental..Femeia sa fie mai hotarata si sa nu sa se mai lasa manipulata datorita inimii sale sensibile....Barbatii gandesc cu creierul,,pt ca ei sunt practici de asta pot fii atata de duri si insensibili in comparatie cu femeile...care sunt sensibile si fac mii de compromisuri care a facuto sa fie devalorizata de barbat si sa nu mai dea 2 bani pe ea...Pt ca femeia nu si-a impus punctul de vedere...Nu a stiut sa stie sa se impuna si sa fie fericita....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Septembrie 2010 09:37
da bre!!!!!!!!!vezi d aia n ai pe nimeni.....
nazirra
Postat pe 21 Septembrie 2010 09:40
De la: nazirra, la data 2010-09-21 09:40:32da bre!!!!!!!!!vezi d aia n ai pe nimeni.....
Pai nu am pe nimeni..Pt ca nu am timp sa cunosc pe nimeni...Pt ca muncesc,,sunt mereu plecata pt ca in romania nu sunt posibilitati de supravetuire..Ca doar nu vrei sa ma incurc cu primul prost care imi iese in drum..Apoi sa aiba pretentia sa muncesc si sa ii trimit eu bani...pt ca romania este greu..pai daca este greu sa munceasca orice munca serioasa la fel cum muncesc si eu..Nu am timp sa cunosc pe nimeni..pt ca lucrez la domiciulil...nu am unde sa cunosc pe nimeni..dar daca o sa imi schimb meseria sa lucrez in contact cu mai multi oameni,,o sa am de unde sa imi aleg...asa ca decat sa ma incurc cu vreun imbecil,mai bine mai astept cand o sa am posiblitatea sa cunosc pe cineva si sa am timp,,pt ca eu nu prea am timp liber...pt ca eu sunt muncitoare
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Septembrie 2010 09:54
Ei, lasa irino! Bine ca debordezi tu de fericire...

Tylly
Postat pe 21 Septembrie 2010 09:56
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-21 09:54:40...pt ca eu nu prea am timp liber...pt ca eu sunt muncitoare


dap... muncitoare rau! iote-o ce munceste toata ziulica, de dimineata pana seara, pe aici
Thor_again
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:00
bre irinuco....da nu te ai saturat sa te lauzi??????????
nazirra
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:03
nazzi mami...poi daca nu ea, atunci cine?????
eladaela
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:04
Thorele, incepe sa mi se confirme o suspiciune... cum ca irinuca ar fi un admin d-asta, pus pe shotii...
Si-atunci are dreptate - munceste, nu glumeste...(sau nu gandeste? )

Tylly
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:05
cellu....si io m am gindit.....
nazirra
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:06
pup fetele...

irino, pe tine nu, ca nu-s sigura ce sex ai...

Tylly
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:06


eladaela
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:06
pai daca altii nu imi recunosc calitatiile pt ca sunt invidiosi..mi le recunosc singurica..Pt ca eu stiu ce vreau de la viata si nu am nevoie de liguselile false a oamenilor care se comporta frumos doar daca au ceva de castigat de pe urma ta..Mai ales barbatii.care sunt puturosi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:06
cred ca nici ea nu stie!!!!!!!!!!1
nazirra
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:07
bravo irinuco


Zoe...fii barbata!!!!!
eladaela
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:11
De la: nazirra, la data 2010-09-21 10:07:13cred ca nici ea nu stie!!!!!!!!!!1
Eu cred ca tu vezi oamenii prin ochii tai si crezi ca toata lumea este ca tine...Asa cum eu cred ca toti oamenii sunt ca mine,,si ii vad prin ochii mei..pana ma supara cu ceva ca apoi ma realitate si le arat eu....De asta eu cred ca fiecare om daca este rau,,el vede toti oamenii prin ochii lui.Pt ca Dumnezeu nu il ajuta..Pt ca daca faci lucruri care nu ii plac lui Dumnezeu,,este si normal ca Dumnezeu sa se supere si sa se indeparteze si sa il lase pe sarasila sa isi bata joc din bietul om..Si sa ii vada pe toti oamenii rai,,asa cum ii vezi tu si ca nu stiu ce vor de la viata..asa cum esti tu..azi zici ceva,,maine zici altceva..eu sunt statornica in convingerile mele nu ca tine.
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:14
nu zau????????
nazirra
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:17
No, acum pe bune, irino... esti platita bine ca animatoare de discutii, ca ma bate gandul sa fac si eu un ban in plus?!
La o adica pot sa fac si eu pe proasta...

Tylly
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 4 De la: nazirra 19 Noiembrie 2009 12:50
Barbat Pesti-Femeie Fecioara 3 De la: LILO 5 Martie 2010 04:38
Eu Balanta-El Capricorn-Ce sanse sunt sa fim impreuna-Compatibilitate 2 De la: anaROBERT 16 Februarie 2011 00:10
femeie scorpion , barbat berbec 3 De la: anca_53 13 Iunie 2010 13:40
femeia taur-barbatul fecioara 3 De la: DaMarkus09 24 Noiembrie 2010 14:28
Setari Cookie-uri