intrebare doar pt varsatoare

De la: Freya__, la data 2011-04-25 17:29:57frate, da` ce nick ai, sa ma bata soarele

ce ai freyo?nu-ti place frantzuza?
namyi
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:10
De la: garbo087681, la data 2011-01-19 12:37:55sunt casatorita de 20 de ani cu un leu care este opusul zodiei varsator dar ne antelegem perfect primesc multa libertate din partea lui ceia ce am nevoie si chiar daca al ansel cu un scorpion tot pe el al iubesc pentru ca ne complectam perfect unul cu altul ce nu am eu are el
din partea mea esto o panarama deodata ce iti iubesti barbatul si totodata il inselii ce dragoste mai este asta?
nunyuli
Postat pe 27 August 2011 02:02
varsator, feciora si scrpion
garbo220448
Postat pe 28 August 2011 00:31
SAGETATOR SI BALANTA
garbo234970
Postat pe 26 Octombrie 2011 00:24
gemeni
garbo256180
Postat pe 23 Decembrie 2011 17:18
Am fost casatorita cu un varsator timp de 22 ani si tin sa spun ca a fost o experienta ingrozitoare...iar acum sunt cu un leu care ma face sa ma simt cea mai importanta si iubita fiinta de pe pamant...depinde foarte mult si de educatia pe care a primit-o fiecare...si nu cred ca este vb atat de mult despre zodii, cat despre aluatul fiecaruia.....
Lilly_Lill_1
Postat pe 18 August 2012 10:18
De la: lulutza, la data 2010-10-10 14:09:35Am bafta numai de sagetatori ... Ne intelegem foarte bine...


atnci de ce-i schimbi intre ei... ?
barboneli
Postat pe 18 August 2012 10:26
"Am fost casatorita cu un varsator timp de 22 ani si tin sa spun ca a fost o experienta ingrozitoare..."

ok, eu nu sunt varsatoare... asa ca pe mine sa nu contati ! dar eu sunt varsator si ce ai scris tu mai sus... sustine si nevasta-me... !!! dar ea sta cu unul, adica eu... de 35 de ani ! trebuia sa mai ai ceva rabdare... !!!
barboneli
Postat pe 18 August 2012 10:29
Doamneeeeee....ca bine ai mai zis de varsatoare.....sunt intr-u totul de acord cu ceea ce ai scris....
Si eu sunt o varsatoare 100%....siiii intradevar , imi doresc sa fiu iubita asa cum sunt....nu-mi place sa mi se faca observatii .... asta sunt si cui nu-i place n-are decat sa ma accepte asa, sau sa caute in alta parte....lumea e mare!
Astept de la barbatul iubit tandrete, dragoste, pasiune, etc......binenteles si eu ofer asemeni........vreau sa simt fluturasi in stomac cand il vad, cand ma atinge, etc
Si mi-a mai placut de cineva care a zis ca varsatoarele au 3 casnicii.....ei bine pe undeva cred ca are dreptate :D, poate nu chiar toate, dar cu sigurante pot spune ca mama mea in adolescenta mi-a zis ceva cu totul special(asa au fost pentru mine cuvintele ei)si anume ca :varsatoarele au o viata speciala!....si asa a si fost si cu mine .....
Ei bine, am fost casatorita cu un leu, care m-a terorizat si drept urmare nu ii suport(desi trebuie sa recunosc ca am un baietel leu ) , m-am inteles ff bine cu balantele si gemenii.........gemeniiiiiiii imi plac ff mult, dar sunt instabili, nu ma pot bizui pe ei cand am EU nevoie, iar acum sunt cu un rac, care intradevar este ok, doar ca nu e genule de barbat romantic, pasional, tandru si ceva prea irascibil, in rest sunt multumita. E-adevarat mi-as dori sa aibe si aceste calitati care conteaza pentru mine destul de mult, dar macar nu are altele mai rele, iar la ce se gaseste"pe piata"....am ajuns sa il accept asa . Pana cand?......habar nu am....nu-mi mai propun :)
Sa fiti iubite asa cum va doriti!
enamagda
Postat pe 19 August 2012 09:10
buna eu am o relatie tot cu un varsator si e super ne completam reciproc ne cunoastem tabieturile nu ca ni leam fi spus dar simtim ce vrea celalalt .Am avut ceva relatii dar cu ce am acum nici nu am cuvinte sa ma exprim doar noi VARSATORII ne intelegem cu toate ca sintem putin iesiti din cotidian poate de la realitae de la care alte zodii asteapta altceva de la noi poate m ai multa seriozitate dar sintem destul de maturi nu stiu cum am m ai spus in cuvinte nu pot descrie zodia noastra doar aratam si facem ce simtim pe moment si nu regretam nimic PUP PE TOTIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII VARSATORIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII CA NOIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
garbo194468
Postat pe 27 August 2012 17:10
Sunt Varsatoare,am fost casatorita(doar 4 ani) cu un Varsator,...n-a mers!Apoi am avut o relatie de 13 ani cu un Taur,......n-a mers!Acum sunt cu un Capricorn,....inca il iubesc si de-aia nu fug!!!Insa,eu cred mai degraba ca cea mai importanta e natura fiecaruia si nu atat de mult zodia!M-am intrebat de multe ori de ce n-a mers,....raspundeam rapid ca din cauza lor!Acum,nu mai sunt asa de rapida in a da acest raspuns!Am inceput sa ma uit mai cu atentie la mine!Imi descopar probleme care mi-au afectat si inca imi afecteaza viata,......asa ca,e adevarat sa dorim sa fim placuti/placute asa cum suntem,dar sa incercam de fiecare data sa ne auto-analizam cu putin mai multa maturitate si sa ne constientizam si problemele noastre!Nu sunt in masura sa dau sfaturi,ci mi-am exprimat doar o opinie!
Oricum,sunt convinsa totusi ca noi ,Varsatoarele suntem persoane speciale!
Va doresc numai bine!
ioana10000
Postat pe 27 August 2012 18:07
se pune daca am varsat supita, de la pranz, pe mine?
Eugenia_
Postat pe 27 August 2012 18:45
Se pune ...esti deosebit.....de murdarela
Rotty
Postat pe 27 August 2012 18:51
da biscuitico, da` ca sa dovedesti...baga spovedanie!
ufishor
Postat pe 27 August 2012 18:53
daca n-am avut bavetica

ufishor eu is balanta, din aia bleaga rau (floricele, pace in lume, masa rotunda) si-s maritata c-un fecior. din ala de-i place cloru si lipsa prafului pe coltul stang al etajerii adica e talentat la spalat vasele si dat cu aspiratorul


mi-am izbavit pacatele mele?
Eugenia_
Postat pe 27 August 2012 18:53
no...fuji de te spala! ca te trimite ficioru sa dormi pe balcon, asa...murdarela
ufishor
Postat pe 27 August 2012 19:20
nu mai marturisesc nimic. nici sa ma chici cu ceara
Eugenia_
Postat pe 27 August 2012 19:25
Spunea cineva ca varsatoarele in general au mai multe casnicii...cred ca e adevarat.Si eu am avut 2 , primul sot era in zodia Pesti iar al doilea Varsator.prima casnicie cred ca ar fii mers daca nu se incheia prea repede , cei din Pesti sunt persoane slabe de caracter (cu scuzele de rigoare) care au nevoie de caracterul forte al varsatorului.Acum am o relatie cu o Balanta si cred ca e cea mai reusita.
loredana0072
Postat pe 27 August 2012 22:52
Femeile varsator se inteleg bine cu majoritatea zodiilor .Eu sunt casatorita cu un berbec de 26 de ani,ne intelegem bine si acum.Cel mai bine cred ca ne-am intelege cu zodiile de foc;berbec,leu si sagetator,stii cum se zice aerul intretine focul,marog.....

garbo014471
Postat pe 8 Septembrie 2012 21:43
Sunt de parere ca varsatorii se inteleg bine cu persoanele din toate zodiile, atata timp cat sunt lasati in pace...
Si eu tot varsatoare, m'am inteles excelent cu un scorpion pana la un punct.
b727ana
Postat pe 8 Septembrie 2012 21:51
De la: b727ana, la data 2012-09-08 21:51:09Sunt de parere ca varsatorii se inteleg bine cu persoanele din toate zodiile, atata timp cat sunt lasati in pace...
Si eu tot varsatoare, m'am inteles excelent cu un scorpion pana la un punct.


in topicul TE IUBESC PT CA scriai multe "pt ca.....'' poate ai facut tu ceva .........de sa aj la ''pina la un punct''
zazaq
Postat pe 11 Septembrie 2012 17:44
Buna ,

Eu am avu doua relatii marcante: cu un berbec si cu un capricorn. cu primul au fost aspecte pozitive, ne-am inteles destul de bine, problemele au constat in diferentele de caracter si educatie. Cu cel din capricorn..ce sa zic: am crescut cu membrii ai fam (sora, mama, prieteni buni) in zodia asta, asa ca am fost ok o perioada dar in cele din urma a ajuns la concluzia, si sunt uimita ca am ajuns la ea, compatibilitatea nu tine de zodie decat in mica masura. Acum sunt la inceputul unei relatii cu barbat din pesti si desi detest zodia asta, el e tot ce mi-am dorit si fac tot ce pot pt a transforma aceatsa relatie in cea pt tot restul vietii. Succes si voua!

Yomina
Postat pe 27 Septembrie 2012 14:13
buna am avut o relatie cu o fecioara si nu am acceptat escapadele lui ,m am recasatorit cu un capricorn dar prea puturos si mincinos asa ca am divortat ,am incercat 3 ani cu o balanta ,5 ani cu un tip din zodia pesti dar prea mindri de eiii de parca ei ar fi buricu pamintului ,dar am trecut si peste asta ,acum sint cu un varsator la fel ca mine eu pe 4 feb si el pe 5 feb ne intelegem ff bine pentru ca stim cum sintem rar ne intelege lumea ca noi sintem putin m ai iesiti din tipar fata de celelalte zodiii .ce sa va m ai spun succes cu celelalte zodii dar va trebui ca voi varsatoarele sa lasati ffoarte mult de la voi ca sa fie bine in casa pup si numai binee
garbo194468
Postat pe 15 Octombrie 2012 22:33
Frate da ce de femei casatorite........ doar o data, pe aici.
N-am vazut una sa scrie ca e fericita cu ce are acasa frate. Ba unele mai aveti si prin sat...si va mai si laudati cu asta. Sincer va spun, nu am avut o zi tocmai usoara azi, dar m-am distrat maxim cu ce am citit aici. Am uitat de toate. Superb.
zack
Postat pe 29 Octombrie 2012 18:38
varsa si mata un strop de vin in amintirea...si sparge paharul sa fuga necazurile
Eugenia_
Postat pe 29 Octombrie 2012 18:44
Prima relatie ok a fost cu un Taur ...asta pana a inceput sa fie gelos. (2 ani) Iar acum actualul este un Geaman ..care ma inteleg foarte bine cu el,avem multe in comun ..aman2 iubim libertatea .oricum totul depinde de caracter . Merge si cu un varsator :)
PufoShenie_InCizme_1
Postat pe 4 Decembrie 2012 09:39
Daca mi-am varsat cafeaua pe pijama ma primiti si pe mine in club ?
Rotty
Postat pe 4 Decembrie 2012 09:52
Hello,
Eu sunt varsatoare...si pe tot parcursul " vietii " am intalnit,am cunoscut persoane cu zodii diferite... sincer, zodia are un procent de 50% consider EU, restul tine de caracterul fiecaruia... stii cum se zice cu personalitatea te nasti,dar caractarul ti-l formezi singur/a .
AM avut o relatie cu un RAC...a fost oky dar parerea mea e ca te tine in loc aceasta zodie....si persoanele in aceasta zodie dau inapoi mereu.. - normal doar sunt RACi hahahha -
Dar in momentul acesta,de ceva timp am o relatie cu o fecioara - care ... este tot ce imi doream....nu poti sa te plangi de o FECIOARA deoarece este atent din toate pct de vedere...chiar din toate....asa ca .... aveti grija cum va purtati cu Fecioarele daca le intalniti sa nu le pierdeti...nici macar ca prieteni !!!!
Si ca sa termin aceasta...discutie... varsatorul cu fecioara ... the BEST:)
Hai seara buna!
garbo_8268
Postat pe 17 Decembrie 2012 17:29
Foarte adevarat!
garbo_8268
Postat pe 17 Decembrie 2012 17:33
Fiind varsatoare si pe parcursul vietii de pina acuma avind doar parte de tauri ca sa zic asa, e intradevar ingrozitor, o lupta incontinuu, dar taurii sunt cei mai buni barbati, e ingrozitor pentru varsatoare sa ii aiba alaturi, ele au nevoie de careva barbati din zodii mai aiurite cum sunt si ele insasi !
Tatiana_Popa_1
Postat pe 22 Decembrie 2012 21:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
. 14 De la: tutankhamon 1 Februarie 2010 10:48
Buna! ptr raul27 2 De la: raul27 5 Iunie 2009 23:54
sunt nou aici 61 De la: Persia 14 Noiembrie 2011 21:20
rugaminte... 8 De la: anaROBERT 14 Februarie 2011 00:36
spuneti-mi si mie:-s 1 De la: Alinushuleee 5 Septembrie 2009 16:54
Setari Cookie-uri