Cartea de vizita a unei femei...

hai ca ma-ntorsei!
da dece e nevoie Q-ule??
adicatelea cum "de mai multe"?imm??
fleurdelis
Postat pe 9 Octombrie 2010 10:46
lamureste-ma ca sa ma lamuresc adicatelea
na!
fleurdelis
Postat pe 9 Octombrie 2010 10:47
eu stiu, fleur?
De niste pinze de paianjen?
Atractie, charisma, chimie, altele...

Frumusetea ca atare e supraapreciata, totusi. ce sa fac cu un barbat care e frumos - si atit?
Si in rest nu ma intereseaza nimic la el?

Sa il pun in rama? Sa ii fac poze?
Sa ma plimb cu el de lesa prin parc?
quasaria
Postat pe 9 Octombrie 2010 10:56
dap!
mai nici eu nu-s ptr fumosi d-astia!
fleurdelis
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:02
fleur,
I s-a pus unuia pata acu'nspe luni - era dla de pus in rama, da'eu rame nu prea am pe acasa. Si saracu'om mi-a tot explicat care e treaba cu muschii lui lucrati la sala, si ce produse cosmetice foloseste, si ce maninca, si cum isi face el somnul de frumusete si evita factorii nocivi... samd, pina m-a apucat cascatul. Da'fiind femeie eram in stare sa fac asa gossip de lifestyle vreo juma de ora, dupa care pa pa, ne mai vedem noi (sper ca nu in viata asta...)
Partea trista e ca saracul nici dupa citeva luni inca nu putea sa conceapa ca nu mi-a placut de el. Doar era ca o bombonica. Decorativ, apretat si igienic. Ce sa nu imi placa la el?

Asa ca din pacate am intilnit si eu din astia.

quasaria
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:11
maiii...
cu astea se rezolva usor eu zic!
io d-alteleee....zic acum!
ca exista oricum chimie d-aia in mult mai multe cazuri de cat ai tu de gand sa recunosti asta si...
ce naibii te faci cand tu nu prea ai chef sa recunosti asta da alalaltu...si0-a pus in gand sa nu prea nege?? hai?? ce naibii e de facut in astfel de cazuri si..mai ales ce l-o atrage p-ala...ma tot gandesc mereu,....
fleurdelis
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:15
solutia e sa nu te minti.
Pe altii ii mai pacalesti, pe tine nu prea. In fond, si daca recunosti, ce se poate intimpla chiar ATIT de rau?

Iar chestiile astea cu chimia sint suficient de rare sa nu merite pina la urma sa lupti impotriva lor, mai ales ca, si daca cistigi, premiul cel mare e ca ai ratat ceva ce ti-ai fi dorit....Ironic, nu?
quasaria
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:22
Q si daca sunt atat de rare chimiile astea zici tu, ca s-ar putea confunda cu iubirea??
fleurdelis
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:27
mda...probabil capul pe umeri ti-ar spune acelasi lucru: ca fugi de ceva ce iti doresti, care e sensul?!
Hai sa ne rezumam la a respira, ca in rest orice vrei sa obtii e riscant....
quasaria
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:37
corect... unii mananca un sac de sare impreuna si tot nu se cunosc...
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:39
deci Q daca inteleg eu bine sfatul e.....fix ala pe care nu voiam sa=l aud nuu??
fleurdelis
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:39
sfatul e sa definesti ce iti doresti si care e situatia in care consideri ca poti sa fii fericita: si spre aia indrepti luneta... parerea mea.
Era vorba aia... a ship in harbor is safe - but that is not what ships are for.
quasaria
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:43
Geminy, nu........nu chiar asa......treaba e ca , incet incet ( pe nesimtite , cum s-ar spune )...........unul din parteneri evolueaza spre altceva............asa , apare strainul langa care ai trait o viata........
jeanette40
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:45
De la: quasaria, la data 2010-10-09 11:43:38sfatul e sa definesti ce iti doresti si care e situatia in care consideri ca poti sa fii fericita: si spre aia indrepti luneta... parerea mea.
Ce vrei, daca mie mi-ai cerut parerea.


tie ti-am cerut ptr ca imi place cum gandesti!
clar, just!
si d-aia!
in rest, dimineata cand m-am trezit nu tineam sa o aflu nici de la mine doar ca....
nu ma inteleg nici eu! de ce nu-s niciodata pergatita sa zic da
iar situatia in care consider ca pot fi fericita,,,,immm...
mai tu stii ca se rezuma intr-o privire?? daca te pierzi in aia ce sa mai stii??
si ce luneta sa mai indrepti??
fleurdelis
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:49
cre'ca da, stiu.
Am jucat si in filmul asta un timp.

Altfel, cel mai bunsfat pe care l-am primit eu la rindul meu e ca viata e simpla, noi o complicam inutil.

quasaria
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:51
jeanette, de acord... dar si acea "evolutie" are loc intr-un context, nu?... si nu mereu se intampla neaparat asa... unii schiopateaza chiar de la inceput. pe "nevazute si neauzite", dar cauta sa pastreze aparentele. sau nu cauta nimic:P...
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:56
hais a zic asa ca am prins din zbor aia cu luneta!
imda...luneta aia e indreptata unde trebe pricepi?
imi doresc ceva sunt in doo luntre acuma si pleosc apare kestia asta asa care da dependenta!
ii o ispita zic eu....si trebe eradicata! gata, am hotarat!
imuoaa!
Q sa traiesti!
fleurdelis
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:57
da .......... nu...... nu stiu , nu mai stiu..........dar , cand te-a dezamagit , odata , de doua ori.............il iubesti , dar nu mai ai incredere in el ........te inchizi si ramai singur ..........nu stiu
jeanette40
Postat pe 9 Octombrie 2010 12:08
no, acuma nu te inchide si nu te insingura...:))
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 12:09
Viata e atat de frumoasa, e chear pacat sa te bantuie trecutul la nesfarsit... punct si de la capat !
anisoaraf
Postat pe 12 Octombrie 2010 17:16
ma, si daca eu stau in Palestina si ea, cea care pune ungiile in Corcodusu de Sus ce facem?!
aly_fab
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:48
care esteee??
nu inima???
fleurdelis
Postat pe 8 Decembrie 2010 18:56
floare...
"chear" ea...ca s-o citez pe anisoara... ehe,he,he...
iasomia
Postat pe 8 Decembrie 2010 19:01
pai daaaaa./....
mai, jalee mare!
m-am indragostyit!
rrrraaaaaaaauuuu
fleurdelis
Postat pe 8 Decembrie 2010 19:03
chiar asta-mi trebuia!
fleurdelis
Postat pe 8 Decembrie 2010 19:07
se bucura mama pt tine....

mai spune,sunt numa' ochi..
iasomia
Postat pe 8 Decembrie 2010 19:09
eeeeeee....
nu am ce sa ziic!
numai m-am dumirit, iar de sf nicolae asa m-am trezit si c;un plans...asa.....numa de dor
fleurdelis
Postat pe 8 Decembrie 2010 19:13
sa-ti fie de bine,numa' sa nu se transforme in obicei,du-te si fa o poezea...
iasomia
Postat pe 8 Decembrie 2010 19:15
ce scumpa esti!


fac eu mai multeee....mai pe furis !
nu cred ca este o iubire care se va realiza! e num'asa....
da sa plaaaang mai????
fleurdelis
Postat pe 8 Decembrie 2010 19:18
Nu ! Canta , canta sa rasune netu' .Si fa pe furis cat mai mult .
liaiedera
Postat pe 8 Decembrie 2010 20:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare de ce unii barbati sunt niste mitocani? 193 De la: anaROBERT 23 Aprilie 2011 00:53
Gradinita Constanta 1 De la: garbo248877 9 Aprilie 2013 21:05
premergator 3 De la: ludmilaachile 18 Mai 2012 17:57
relatia cu o alta etnie 4 De la: anakin 4 Ianuarie 2010 10:25
De ce pocaitii il numesc pe Tatal Ceresc? Iahova? 74 De la: Laura_M 10 Octombrie 2010 17:17
Setari Cookie-uri