pastila de a 2 a zi

Pastilele contraceptive de urgenta contin fie numai progestageni, fie atat estrogeni, sau ambele in cazul pastilelor combinate. pilula de a doua zi poate determina dureri de cap, ameteli, dereglari ale echilibrului hormonal, oboseala, dureri ale abdomenului inferior, sensibilitatea sanilor sau sangerari intermenstruale.Cum el nu a ejaculat in tine , nu aveai cum sa ramai insarcinata ..spermatozoizii nu zboara in aerul inspirat :-)))) Deci , NU , NU ESTI INSARCINATA :-) insa ti-ai dereglat consistent echilibrul hormonal atunci cand ai luat aceasta pastila.
reyya
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:47
Pastilele contraceptive de urgenta contin fie numai progestageni, fie atat estrogeni, sau ambele in cazul pastilelor combinate. pilula de a doua zi poate determina dureri de cap, ameteli, dereglari ale echilibrului hormonal, oboseala, dureri ale abdomenului inferior, sensibilitatea sanilor sau sangerari intermenstruale.Cum el nu a ejaculat in tine , nu aveai cum sa ramai insarcinata ..spermatozoizii nu zboara in aerul inspirat :-)))) Deci , NU , NU ESTI INSARCINATA :-) insa ti-ai dereglat consistent echilibrul hormonal atunci cand ai luat aceasta pastila.
reyya
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:48
eu ma gandesc ca, intre timp, o fi aflat...;)
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:48
desi eu am dat click doar o data...
reyya
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:49
De la: mihaelllatya, la data 2010-10-09 13:42:04
De la: vuvuzela, la data 2010-10-09 13:23:13
De la: roby_cado, la data 2010-10-09 08:24:05
De la: Doara, la data 2010-10-09 07:20:05Aspirina. Tinuta intre genunchi.


deci, tehnic vorbind, nu-si mai poate desface picioarele..,corect..
dar daca sta in genunchi ("capra" in termeni populari)..?ha..?,poa' sa tina toata tableta intre genunchi..,ca tot nu-si face efectul aspirina aia..
acu' intelegi ce am inteles ca ar fi trebuit sa intelegi..?



va credeti destepti?unde este bunul simt de care trebuie sa dati dovada,indiferent de tema?are dreptul sa intrebe,voi nu aveti dreptul sa jigniti.credeti ca sunteti mai trandy,fiind mojici?este doar o tanara care intreaba.nu raspundeti,ca tot sunteti in afara medicinii.dar puteti sa-i spuneti insa in mod civilizat,ca acest site nu are colaborari cu medici,deci trebuie sa mearga la un ginecolog.restul se descurca tanara acolo.cata stupiditate,asta ca sa ma refer onorabil.


ps.puteti sa comentati orice dupa mine.nu ma atinge nimic.nici macar nu ma obosesc sa va citesc.sunteti penibili.




m-am edificat.primeste scuzele mele.acum vei vedea si tu cum gandesc asa zisii oameni maturi care au familii si copii.ma intreb pe ei tot asa ii educa?
vuvuzela
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:51
De la: eu_geminy, la data 2010-10-09 13:16:00io tot nu inteleg unde nu are dreptate Doara, si de ce ar fi un "urlet" ceea ce ea a spus... s-a simtit cineva ca face obiectul spuselor ei, cumva??:PP
:))

Tu si "duduia" Doara sunteti aici pentru distra lumea? Abtine-te si tu de la tampeniile pe care le tastezi. Ni se cerea un sfat , nu ni se cerea sa facem pe desteptii sau pe clovnii (desi va iese de minune si tie si aleia..partea cu clovnii ma refer)
mihaelllatya
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:51
reyya... corect se spune "decat am dat click o data":PPPP
:))
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:52
nu-i problema , se deschide mereu un alt topic pe aceeasi tema.. ...aia cu pastila de a doua zi luata preventiv desi ala nici macar nu ejaculase in ea mi s-a parut maxima ..fetele astea se cred asemeni Fecioarei Maria care..(.scuzati-mi ,,blasfemia" pt cei ultrareligiosi) cred ca uitase de partida avuta
reyya
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:53
De la: vuvuzela, la data 2010-10-09 13:46:30Mihaela,insa daca te referi la comentarii,iti dau dreptate si imi cer scuze numai in acest caz.


Fetei, nu i-am dat nici un sfat pt ca apucasera alte persoane sa raspunda ce gandeam si stiam si eu; comentariile erau pt desteapta si stimabila matroana Doara . :D
mihaelllatya
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:54
reyya... mie imi plac moashele comunale care apar cu mopul si mai fac si dispecerat.:)))))
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:55
G ,,Frustratiile " sau sa spun ,,frustratiunile" ...le indeamna sa faca si dispecerat..desi uneori nu le prea iese :-)))
reyya
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:59
important e ca-s perseverente... stii cum se spune. ;)
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:00
De la: mihaelllatya, la data 2010-10-09 13:51:35
De la: eu_geminy, la data 2010-10-09 13:16:00io tot nu inteleg unde nu are dreptate Doara, si de ce ar fi un "urlet" ceea ce ea a spus... s-a simtit cineva ca face obiectul spuselor ei, cumva??:PP
:))

Tu si "duduia" Doara sunteti aici pentru distra lumea? Abtine-te si tu de la tampeniile pe care le tastezi. Ni se cerea un sfat , nu ni se cerea sa facem pe desteptii sau pe clovnii (desi va iese de minune si tie si aleia..partea cu clovnii ma refer)


mamica, urletul tau catre Doara, nu era sfat, era altceva... iar sa rad de tine, nu ma poti opri, pentru idioteniile pe care le spui. nu scrie nicaieri ca n-am voie sa rad de proaste. sunt scaparile tale, nu ale mele.
PA:))
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:04
De la: eu_geminy, la data 2010-10-09 14:00:46important e ca-s perseverente... stii cum se spune. ;)


Te defineste bine cuvantul clovn. Discutia era despre "Pastila de a 2 a zi" nu despre cineva care a tastat gresit un cuvant. Dar vorba aia : " de unde nu e nici Dumnezeu nu cere".
Yamaha
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:07
ca sa raspund la subiect: da, e posibil - asa cum e posibil si sa ramai cu tot cu anticonceptionale sau cu pastila de a doua zi.
Chestia asta cu ramasul presupune si un oarecare factor de hazard, deci nimeni nu poate sa bage mina in foc ca ai ramas sau n-ai ramas.

Totusi, singerarile pot fi din diverse motive: i.e. o iritatie sau rana pe col, raceala, etc.
Iar daca iei pastila de a doua zi de fiecare data cind faci sex, s-ar putea sa nu apuci prea multe dati din astea, ca sa ma exprim finut si sa nu te sperii...
quasaria
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:08
pai cu cine sa fiu serios, Y? cu tine cumva?!... ei, asta-i buna!:))))
:P
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:08
De la: eu_geminy, la data 2010-10-09 14:04:45
De la: mihaelllatya, la data 2010-10-09 13:51:35
De la: eu_geminy, la data 2010-10-09 13:16:00io tot nu inteleg unde nu are dreptate Doara, si de ce ar fi un "urlet" ceea ce ea a spus... s-a simtit cineva ca face obiectul spuselor ei, cumva??:PP
:))

Tu si "duduia" Doara sunteti aici pentru distra lumea? Abtine-te si tu de la tampeniile pe care le tastezi. Ni se cerea un sfat , nu ni se cerea sa facem pe desteptii sau pe clovnii (desi va iese de minune si tie si aleia..partea cu clovnii ma refer)


mamica, urletul tau catre Doara, nu era sfat, era altceva... iar sa rad de tine, nu ma poti opri, pentru idioteniile pe care le spui. nu scrie nicaieri ca n-am voie sa rad de proaste. sunt scaparile tale, nu ale mele.
PA:))

Era simpla uimire la cata prostie zace in tine si in acea Doara. Si inca ceva, astea din cate stiu eu sunt discutii cu si despre femei, deci faci tu aici?? Fa-ne sa ni se faca dor de tine!
Yamaha
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:11
sangerarile intre menstre le are pt ca s-a bombardat cu progesteron DESI nu era necesar .. cum ar vrea sa reactioneze corpul ei la asemenea ,,abuzuri"...?? evident , nu firesc.
reyya
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:12
sorry, dar o sa te dezamagesc, Y (in caz ca nu am reusit pana acum). faptul ca ma complimentezi in acest mod, nu poate decat sa ma bucure. ma ingrijoram doar daca o faceau alte persoane. hai fugi si ia-ti pastilutza...:))
PA:P
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:13
pot fi si de la pastiluta, pot fi si din alte motive - inclusiv sarcina.
quasaria
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:16
De la: eu_geminy, la data 2010-10-09 14:13:30sorry, dar o sa te dezamagesc, Y (in caz ca nu am reusit pana acum). faptul ca ma complimentezi in acest mod, nu poate decat sa ma bucure. ma ingrijoram doar daca o faceau alte persoane. hai fugi si ia-ti pastilutza...:))
PA:P


Penibil :)
Yamaha
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:19
a precizat ca el nu ejaculase in ea..si daca da..cred ca a aflat intre timp... daca-ti trage sarcina aia o asemena teapa incat sa pui pariu ca e altceva si nu sarcina , e bine sa faca plodul , sigur iese genial
reyya
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:20
te cred si eu, Y... evident ca n-am cum sa-ti plac, daca nu te pup pentru comportament... asta e!:))
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:20
De la: reyya, la data 2010-10-09 14:20:28a precizat ca el nu ejaculase in ea..si daca da..cred ca a aflat intre timp... daca-ti trage sarcina aia o asemena teapa incat sa pui pariu ca e altceva si nu sarcina , e bine sa faca plodul , sigur iese genial


:))))
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:21
pt Q era .adica in legatura cu ceea ce postase ea.
observasem demult ca se posteaza incrucisat dar nu am dat citat postarea din primul ,,film"
reyya
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:24
De la: eu_geminy, la data 2010-10-09 14:20:29te cred si eu, Y... evident ca n-am cum sa-ti plac, daca nu te pup pentru comportament... asta e!:))


Hai sa-ti las tie ultimul cuvant pt ca stii ce se zice "cu betivii si cu prostii sa nu-ti pui mintea". Vad ca tot o dai inainte cu pastiluta..incep sa cred ca de pastilute ai si tu parte..de cele albastre zic.
Acum zic eu PA.
Yamaha
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:27
reyya, eu am ramas insarcinata in acest mod, si luam si anticonceptionale - deci stiu ce vorbesc.
Ca n-am crezut pina la 4 luni ca sint insarcinata, si ca in final am si pierdut sarcina, asta e altceva.
Dar, clar, se poate ramine.
quasaria
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:30
De la: Yamaha, la data 2010-10-09 14:27:43
Hai sa-ti las tie ultimul cuvant pt ca stii ce se zice "cu betivii si cu prostii sa nu-ti pui mintea". Vad ca tot o dai inainte cu pastiluta..incep sa cred ca de pastilute ai si tu parte..de cele albastre zic.
Acum zic eu PA.


ete fleoshc, sufar de nu mai pot ca nu ti-a iesit tie "ghiveciul" asta noapte. =))

PS: am zis eu primul:)))
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:33
De la: Doara, la data 2010-09-12 07:34:46Cu ce sa ramai insarcinata daca nu si-a dat drumu? Nu e normal sa se intample schimbari in corpul tau daca declansezi ciclu fortat? V-am mai zis, inainte de a va cracana nu va puteti intrebari de astea. Dupa ce deja ati comis-o va ingrijorati. Sper ca cel cu care ai facut-o e ok si nu ai luat altceva mai grav decat o sarcina. Prezervativul nu stiti sa-l folositi.


''de a te cracana?'' poftim??? esti cumva asistenta, asistent al sectie de obstretica si ginecologie de pe vremea lu' impuscatu? mi se pare mizerabil ce ai scris. ce nu ti-ai pus o niciodata in viata ta, cu sau fara protectie? se-ntampla-n puii mei. faceti pe moralistii ca vai doamne ce mare minune s -a intamplat. esti cumva perfectiunea intruchipata?
catalina_uk
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:47
nici tu nu esti prea perfecta, catalina... uite, de exemplu, corect se scrie "obsteTRica"... si poti sa-mi multumesti pt asta...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce influenta are radiatia din timpul unei mamografii asupra fatului de 4 sapt.? 5 De la: garbo_460849 16 Decembrie 2016 08:45
avort spontan sau nu? 8 De la: RamonaPopescu 28 Iulie 2020 12:36
Buna mamicilor! 4 De la: rheiush 17 Aprilie 2012 16:19
incalzirea locuintelor 6 De la: Dorina_Dumbravescu_1 17 Decembrie 2012 22:57
sarcina extrauterina 8 De la: adryaana 19 Iulie 2011 12:35
Setari Cookie-uri