Ce se ascunde in spatele profilelor in general?

De la: Jojolin, la data 2010-09-14 05:02:26 Ce se ascunde in spate,,,,,,,,,,,,,multe si marunte!


pai mai socrela, la ce viata tumultoasa ai avut si ai, cred si eu ca se ascund multe dar oare e de bine? merita sa stim? ....mai bine lasa...
blondy_made_to_love
Postat pe 16 Septembrie 2010 10:09
dap...ai ghicit...neAmpliniti....
tutankhamon
Postat pe 16 Septembrie 2010 22:21
De la: preci, la data 2010-09-08 21:40:22in spatele lu' roby sunt io!

cu toporu-n mana,evident...


sa nu cumva sa ratezi !! Ar fi dezamagitor !
reyya
Postat pe 19 Septembrie 2010 00:41
he he he... parca-l si vad pe roby ca in "Alone in the Dark", alergand cu un topor in spate, ca sa va sugrume...
=))
eu_geminy
Postat pe 19 Septembrie 2010 00:42
Pot fi implicatii psihologice...
Partea inca neevaluata a netului...schimba individul...schimba relatiile interumane...
Iti poti crea o multime de profile ....sub protectia anonimatului poti fi oricine....
Cine poate prevedea implicatiile netului ...in viitor...?
Bruce_Lee
Postat pe 19 Septembrie 2010 08:15
De la: blondy_made_to_love, la data 2010-09-08 10:42:07eu? ce sa zis despre mine? sunt o tipa sociabila si urasc prostia! e bine pt inceput?[/quote==]si nu ai >>20 de ani!!!
garbo001084
Postat pe 19 Septembrie 2010 09:55
De la: Bruce_Lee, la data 2010-09-19 08:15:27Pot fi implicatii psihologice...
Partea inca neevaluata a netului...schimba individul...schimba relatiile interumane...
Iti poti crea o multime de profile ....sub protectia anonimatului poti fi oricine....
Cine poate prevedea implicatiile netului ...in viitor...?


Grave implicatii psihologice, indivizi deformati si relatii interumane sarace-acestea sunt consecintele netului. Ma refer la forumurile de "socializare", nu la partea de informatii, munca.
Protectia anonimatului? Adica cum? Daca scriu pe un forum, am dreptul sa nu-mi controlez atent vorbele? Sa ma las purtat de valul jignirilor, al mediocritatii, al rautatii gratuite, al zeflemelei ? In ce sens anonimatul protejeaza? Pe cine? De cine, de ce?
Cuvintele sunt pietre, fie ca le arunci in real, in virtual, anonim ori ba. Cine crede ca e protejat de anonimat, se inseala amarnic.
Luna_in_capricorn
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:01
De la: Morena29, la data 2010-09-08 11:09:33In spatele profilului meu se ascunde o burta mare de viitoare mamica, care uneori are chef sa mai tasteze cate ceva la un anume subiect deschis pe aici...sperand ca astfel va trece timpul mai repede pana isi va putea imbratisa ingerasul
Deci...nimic misterios la mijloc
ai vrut sa spui: O BURTICA CU UN PUIUT,[in ea ] CARE ABIA ASTEAPTA SA VADA LUMINA . O NASTERE USOARA SI UN PUIUT SANATOS
garbo001084
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:04
De la: blondy_made_to_love, la data 2010-09-08 10:33:43fiecare ascunde cate ceva, sunt constienta de asta, dar multi au depasit limita cu brio vai mama lor..


Nu e chiar asa. Exista tot tipul de profile...asa cum sunt si oamenii.
Unii se distreaza....unii au nevoie de comunicare...unii sunt interesati de temele dezbatute ...
garbo108723
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:22
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-19 10:01:09
De la: Bruce_Lee, la data 2010-09-19 08:15:27Pot fi implicatii psihologice...
Partea inca neevaluata a netului...schimba individul...schimba relatiile interumane...
Iti poti crea o multime de profile ....sub protectia anonimatului poti fi oricine....
Cine poate prevedea implicatiile netului ...in viitor...?


Grave implicatii psihologice, indivizi deformati si relatii interumane sarace-acestea sunt consecintele netului. Ma refer la forumurile de "socializare", nu la partea de informatii, munca.
Protectia anonimatului? Adica cum? Daca scriu pe un forum, am dreptul sa nu-mi controlez atent vorbele? Sa ma las purtat de valul jignirilor, al mediocritatii, al rautatii gratuite, al zeflemelei ? In ce sens anonimatul protejeaza? Pe cine? De cine, de ce?
Cuvintele sunt pietre, fie ca le arunci in real, in virtual, anonim ori ba. Cine crede ca e protejat de anonimat, se inseala amarnic.
PERFECTA DREPTATE AI!>dar>>unii aterizeaza pe net GATA deformatii/e>>tragedia este ca-si gasesc si "partenerii/e>>" >> SI ATUNCI TOTII suntem bagati
in aceeasi oala eu am numai defecte ,solitara ,incomoda ,etc...
garbo001084
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:29
tragedie e ce se intampla pe aici
nelly05
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:44
tragedie mareee
bai deci...spre stupoarea mea , datorita acestui forum constat ca suntem o populatie de analfabeti....cred ca mai bine de 80%
si-i trist caci, unii's analfabeti si'n gandire....
fleurdelis
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:48
nelly05
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:51
084, solitara si incomoda? Brava! Astea nu-s defecte... Defectele in comunicarea virtuala, dupa umila mea parere, sunt:
1. Rautatea gratuita.
2. Jignirile constiente si inconstiente.
3. Atacurile la persoana.
4. Instinctul de turma.
5. Comunista parere ca cine-i mai vechi pe forum e "sef".
6. Interventia nepoliticoasa in dialogul dintre doi useri.
7. Ideea ca exista polite de platit...
8. Exprimarea neeleganta.
9. Exprimarea incorecta, din punct de vedere gramatical.


Si ma mai gandesc eu...
O duminica placuta tuturor!
Luna_in_capricorn
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:18
De la: blondy_made_to_love, la data 2010-09-09 09:51:37sagetuta te astept sa binevoiesti sa ne spui ce se ascunde in spatele profilului tau, ce atata mister dom'le?
sunt o tipa sincera pana in maduva oaselor, imi dau si viata pentru cine merita !!!.....dar si urasc pe cine nu merita, sunt o tipa ciudata, merita sa te bazezi pe mine dar numai dupa ce ai facut singura(singur) constatarile, iubesc mult muzica, poezia,proza...iubesc natura, iubesc rasaritul si apusul soarelui,etc.
caleidoscop
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:22
De la: Rha, la data 2010-09-09 12:40:57Si-a facut singura caracterizarea, pe topicul despre compromis. Cica-i perfectiunea intruchipata, dar o strica tristetea. Cam asa reiese. Sa n-o deocheati!
Sagetuto, no offence!
cand sunt trista nu mai sunt EU. socializez cu toti dar nu cu gandul si cu sufletul meu pur....cand sunt trista nu mai sunt pura, chiar si daca merg catre biserica si vin dinspre biserica, pacatele pot fi facute doar cu gandurile noastre, asa ca mare pacat ar fi sa nu spun ca Rha se apropie catre un adevar.De aceea sunt extrem de selectiva cu tot ce ma inconjoara !!!
caleidoscop
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:31
foarte frumos,interesant subiectul eu sunt noua pe aici ,caracterizarea e cam dura pentru cei ce se gasesc in spatele profilelor,eu consider ca nu sunt toti frustrati.....cred ca sub anonimat suntem mai sinceri nu ne auzim nu ne vedem ,doar scriem suntem mai liberi.............parerea mea!sau cine stie?
166116maryeta
Postat pe 19 Septembrie 2010 20:58
Si pentru mine anonimatul e sansa de a fi libera! Este minunat sa stai in fata pc-ului si sa trimiti eterului-si eternului hi hi hi-bucati din timpul si fiinta ta...
A propos de frustrari, coborari si altele...gasesc des in conversatia virtuala exprimari de tipul "esti un/o frustrat/frustrata" ori "nu cobor la nivelul tau!" Si-mi vine sa rad. Multi considera ca altii sunt frustrati si multi NU coboara la nivele inferioare. Stau si ma intreb, de data asta fara sa rad, cine e adevaratul frustrat ori cine e cu adevarat inferior altora?

10. Si cu Manole 10, nu? NU sunt foarte respectate ideile topicurilor si adesea sunt folosite pentru atacuri, polite, etc-toate cele de la punctele anterioare...
Luna_in_capricorn
Postat pe 19 Septembrie 2010 22:09
nu sunt respectate ideile topicurilor tampite, pt ca nu e nimic de respectat acolo.
daca vrei topicuri respectate uita-te la chestiune, lumea cuvintelor, poezii stangace, cafenele (in general)...si lista poate continua dar nu mai am chef.
nelly05
Postat pe 19 Septembrie 2010 22:15
De la: nelly05, la data 2010-09-19 22:15:01nu sunt respectate ideile topicurilor tampite, pt ca nu e nimic de respectat acolo.
daca vrei topicuri respectate uita-te la chestiune, lumea cuvintelor, poezii stangace, cafenele (in general)...si lista poate continua dar nu mai am chef.


Nu exista topicuri tampite! Sunt toate respectabile dar desigur neinteresante pentru unii-si e normal. Nu ma interesaza topicul cu intarcatul ori cu ideile religioase ale Irinei? Nu intru. Sunt libera sa nu raspund acolo unde nu vreau, nu stiu ori nu ma intereseaza...
Dar sa intri pe topicul deschis de un nick ce te enerveaza si sa incepi a ataca nickul si nu topicul...asta e urat. Nu te intereseaza, nu intra! Te intereseaza, comenteaza ideea si nu persoana! E simplu.
Luna_in_capricorn
Postat pe 19 Septembrie 2010 23:04
exista topice tampite,
daca tu imi spui ca topice gen sex oral , penisul mic si mai stiu eu cu ce scurgeri vine fiecare pe aici, sunt respectabile atunci eu chiar nu mai am nimic de zis
nelly05
Postat pe 20 Septembrie 2010 10:21
si care topic din cele 100 ale irinei nu te intereseaza? si ce faci cand seara de seara este bula plina de prostiile irinei?
nelly05
Postat pe 20 Septembrie 2010 10:23
....pe mine ma frustreaza TRISTETEA venita din partea oamenilor rai, ipocriti, meschini, hidosi, etc.
mie tristetea nu-mi da pace, si chiar daca ar fi sa scap de acea persoana"rea" acordandu-i o injuratura pe moment, apoi eu ma incarc negativ si sufar enorm ! de aceea eu prefer numai persoane vesele si cu bun simt in jurul meu, am numai de castigat !...de aceea fac mult sport, mentalul caut sa mi-l protejez de actiunile factorilor perturbatori din mediul inconjurator,fie canicula fie ploi!...fie oamenii dintre noi !!!......acolo se ascunde ADRIANA.
caleidoscop
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:11
De la: garbo001084, la data 2010-09-19 09:55:04
De la: blondy_made_to_love, la data 2010-09-08 10:42:07eu? ce sa zis despre mine? sunt o tipa sociabila si urasc prostia! e bine pt inceput?[/quote==]si nu ai >>20 de ani!!!


stii tu?
blondy_made_to_love
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:46
De la: garbo166116maryeta, la data 2010-09-19 20:58:15foarte frumos,interesant subiectul eu sunt noua pe aici ,caracterizarea e cam dura pentru cei ce se gasesc in spatele profilelor,eu consider ca nu sunt toti frustrati.....cred ca sub anonimat suntem mai sinceri nu ne auzim nu ne vedem ,doar scriem suntem mai liberi.............parerea mea!sau cine stie?


nu sunt toti frustrati, nici nu am zis asta. Dar unii se considera atat de inteligenti si deosebiti...etc. doar cand sunt sub protectia anonimatului, de ce?
blondy_made_to_love
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:54
CE se ascunde?? La mine in general, in spatele profilul e un calculator, iar CINE.. se ascunde ...ce importanta are, fratele meu...daca omul vrea spune ,daca nu, nu , doar are voie sa se ascunda nu??? :sm
dragadraga
Postat pe 20 Septembrie 2010 14:51
De la: nelly05, la data 2010-09-20 10:21:35exista topice tampite,
daca tu imi spui ca topice gen sex oral , penisul mic si mai stiu eu cu ce scurgeri vine fiecare pe aici, sunt respectabile atunci eu chiar nu mai am nimic de zis


Nelly, sunt multi oameni care fac sex oral, a vorbi despre el intr-un forum deschis nu mi se pare a fi o tampenie. Nu ma intereseaza pe mine, poate nici pe tine, dar pe altii da...Penisul mic e o problema serioasa, iar nu vad de ce ar fi tampit un astfel de subiect. Poate ca sunt mai multi interesati de problema si numai virtualul le poate raspunde la intrebari.
Topicurile Irinei sunt plictisitoare ca si comentariile: repeta la infinit aceleasi pareri personale despre lume si viata, si zau daca intereseaza pe cineva...
Luna_in_capricorn
Postat pe 20 Septembrie 2010 18:30
exact..topice tampite pentru unii,interesante pentru altii....oameni diferiti ...cu pareri diferite ..
cu propria lui gandire ,pe care o considera cea mai buna si normala dintre toate celelalte ..cu unele exceptii insa,care sunt vazute de majoritatea la fel..oare ?
ma rog..o intreaga dezbatere ..
flordavis
Postat pe 20 Septembrie 2010 18:55
De la: floradavdis, la data 2010-09-20 18:55:59exact..topice tampite pentru unii,interesante pentru altii....oameni diferiti ...cu pareri diferite ..
cu propria lui gandire ,pe care o considera cea mai buna si normala dintre toate celelalte ..cu unele exceptii insa,care sunt vazute de majoritatea la fel..oare ?
ma rog..o intreaga dezbatere ..



eu nu stiu ce-o fi interesant pentru unii sa discute zilnic aceleasi baliverne sau sa le faca jocul unora sau chiar e adevarata vorba aceea: "ce se asemana se aduna?" cred ca ar fi multe de spus.....
blondy_made_to_love
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:11
O printzesa
fte comunicabila si dornika de noi prietenii...
garbo168903
Postat pe 21 Septembrie 2010 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac? 359 De la: bluelight 24 Octombrie 2009 22:08
Sunt foarte confuza, va rog ajutati-ma! Am scris mult :), insa avetzi rabdare, va rog! 76 De la: garbo106648 4 Iunie 2010 17:40
Casatoria dintre un barbat musulman si o femeie crestina 5 De la: garbo027119 6 Decembrie 2009 16:27
UN SFAT VA ROG, DIN PARTEA CELOR CARE S-AU CONFRUNTAT CU O PROBLEMA ASEMANATOARE!!! NEED HELP!!! 103 De la: elisabeta_boia 9 Mai 2011 17:00
TRADARE 111 De la: dor72 13 Mai 2011 21:43
Setari Cookie-uri