Ce se ascunde in spatele profilelor in general?


cum ai zis??
zambila
Postat pe 21 Septembrie 2010 11:54

Tylly
Postat pe 21 Septembrie 2010 11:58
a zis fata...fte....
ce sa fie,ce sa fie....

eladaela
Postat pe 21 Septembrie 2010 12:01

Tylly
Postat pe 21 Septembrie 2010 12:01
cell, tu la ce te-ai gandit de te-ai facut precum racul?
zambila
Postat pe 21 Septembrie 2010 12:05
s-a gandit...la ce ne-am gandit si noi
eladaela
Postat pe 21 Septembrie 2010 12:06

io ma gnadeam la o inghetata de alune
trebe sa rosesc?
zambila
Postat pe 21 Septembrie 2010 12:09
ela, zi-i tu...

Tylly
Postat pe 21 Septembrie 2010 12:10
inghtata de alune??? e o bomba calorica!
obscena idee!!

Tylly
Postat pe 21 Septembrie 2010 12:12
da da......rusinica
eladaela
Postat pe 21 Septembrie 2010 12:41
zambila
Postat pe 21 Septembrie 2010 12:43
De la: zambila, la data 2010-09-21 12:09:57
io ma gnadeam la o inghetata de alune
trebe sa rosesc?


buna buna inghetata cu alune si ce daca are calorii daca o mancam ziua nu se pun pe unde nu ar trebui
tusi_Oli
Postat pe 21 Septembrie 2010 12:51
asa m-am gandit si io! apoi merg la alergat, sa dau jos ce-am pus ziua
zambila
Postat pe 21 Septembrie 2010 12:53
tusi_Oli
Postat pe 21 Septembrie 2010 12:57
De la: garbo168903, la data 2010-09-21 11:44:26O printzesa
fte comunicabila si dornika de noi prietenii...


blondy_made_to_love
Postat pe 22 Septembrie 2010 00:28
Foarte comunicabila a zis printesa, mai fetelor! Numai la prostii va ganditi! Nu de alta dar Thorus zice de mine ca-s obsedata sexual.
Luna_in_capricorn
Postat pe 22 Septembrie 2010 08:48


nu-i rau sa ne gandim la prostii, atata timp cat avem peste 18 ani
blondy_made_to_love
Postat pe 27 Septembrie 2010 13:30
da' mi se pare corect... daca niciodata nu e bine, atunci cand? pe lumea ailalata?...:P
=))
eu_geminy
Postat pe 27 Septembrie 2010 14:05
nea gemi dar oare pe lumea ailalta se mai face secs? cred ca nu mai e timp de asa ceva
blondy_made_to_love
Postat pe 27 Septembrie 2010 21:32
nu mai e timp... decat pentru cine nu-si face!...:))
eu_geminy
Postat pe 27 Septembrie 2010 21:36
pai cand sa mai fie timp daca acolo incep schingiuelile?
blondy_made_to_love
Postat pe 27 Septembrie 2010 21:50
De la: blondy_made_to_love, la data 2010-09-08 10:20:16eu cred ca sunt multi acei care nu au ce face cu timpul lor liber si isi trag cate un profil sa isi descarce sufletul inveninat pe aici si nu numai, ca nu sunt in stare sa-si recunoasca propria valoare, ca e mult mai usor sa pari altcineva pt a-ti ascunde defectele, ca....sunt n motive.


Nu cred ca neaparat ,,sufletul inveninat''. Poate avem cateva clipe de singuratate si vrem sa ni le petrecem intr-o companie placuta sau pur si simplu poate vrem sa cunoastem ,,oameni noi''. Nu totul e alb sau negru. Sunt atatea nuante de gri.
m_ada
Postat pe 29 Septembrie 2010 17:19
De la: m_ada, la data 2010-09-29 17:19:51
De la: blondy_made_to_love, la data 2010-09-08 10:20:16eu cred ca sunt multi acei care nu au ce face cu timpul lor liber si isi trag cate un profil sa isi descarce sufletul inveninat pe aici si nu numai, ca nu sunt in stare sa-si recunoasca propria valoare, ca e mult mai usor sa pari altcineva pt a-ti ascunde defectele, ca....sunt n motive.


Nu cred ca neaparat ,,sufletul inveninat''. Poate avem cateva clipe de singuratate si vrem sa ni le petrecem intr-o companie placuta sau pur si simplu poate vrem sa cunoastem ,,oameni noi''. Nu totul e alb sau negru. Sunt atatea nuante de gri.

sau poate sunt unii care nu au curaj in lumea reala sa-si spuna punctul de vedere, dar aici sub masca unui nick fara nici un detaliu capata curaj, de fapt poti studia cine se ascunde si cine nu dupa coment si dupa profilul facut
casperphantom
Postat pe 30 Septembrie 2010 08:25
Casper, si cum se poate studia?
Luna_in_capricorn
Postat pe 30 Septembrie 2010 08:46
ohohoho si inca cum!
ameno
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:47
De la: casperphantom, la data 2010-09-30 08:25:07
De la: m_ada, la data 2010-09-29 17:19:51
De la: blondy_made_to_love, la data 2010-09-08 10:20:16eu cred ca sunt multi acei care nu au ce face cu timpul lor liber si isi trag cate un profil sa isi descarce sufletul inveninat pe aici si nu numai, ca nu sunt in stare sa-si recunoasca propria valoare, ca e mult mai usor sa pari altcineva pt a-ti ascunde defectele, ca....sunt n motive.


Nu cred ca neaparat ,,sufletul inveninat''. Poate avem cateva clipe de singuratate si vrem sa ni le petrecem intr-o companie placuta sau pur si simplu poate vrem sa cunoastem ,,oameni noi''. Nu totul e alb sau negru. Sunt atatea nuante de gri.

sau poate sunt unii care nu au curaj in lumea reala sa-si spuna punctul de vedere, dar aici sub masca unui nick fara nici un detaliu capata curaj, de fapt poti studia cine se ascunde si cine nu dupa coment si dupa profilul facut

Asta e o parere, insa cei care vor intr-adevar sa ,,se ascunda'' isi creeaza o falsa identitate, sex, varsta locatie si profesie, diferite de cele reale. Nici lucrul asta , pe mine nu ma mai deranjeaza. Candva, am cunoscut ,,un user'' cu care am conversat in mod placut pe-un site. era barbat , de varsta putin mai mare decat a mea , inteligent si foarte atent. Dupa cateva luni am aflat ca de fapt, era femeie , trecuta de prima tinerete si ... voia doar sa se relaxeze sub alta identitate.
Am fost socata la inceput, dar privind in urma , mi-am dat seama ca de fapt asta e lumea virtuala. Un fel de SF. Nu trebuie sa ne autoiluzionam.
m_ada
Postat pe 6 Octombrie 2010 17:23
De la: m_ada, la data 2010-10-06 17:23:07
De la: casperphantom, la data 2010-09-30 08:25:07
De la: m_ada, la data 2010-09-29 17:19:51
De la: blondy_made_to_love, la data 2010-09-08 10:20:16eu cred ca sunt multi acei care nu au ce face cu timpul lor liber si isi trag cate un profil sa isi descarce sufletul inveninat pe aici si nu numai, ca nu sunt in stare sa-si recunoasca propria valoare, ca e mult mai usor sa pari altcineva pt a-ti ascunde defectele, ca....sunt n motive.


Nu cred ca neaparat ,,sufletul inveninat''. Poate avem cateva clipe de singuratate si vrem sa ni le petrecem intr-o companie placuta sau pur si simplu poate vrem sa cunoastem ,,oameni noi''. Nu totul e alb sau negru. Sunt atatea nuante de gri.

sau poate sunt unii care nu au curaj in lumea reala sa-si spuna punctul de vedere, dar aici sub masca unui nick fara nici un detaliu capata curaj, de fapt poti studia cine se ascunde si cine nu dupa coment si dupa profilul facut

Asta e o parere, insa cei care vor intr-adevar sa ,,se ascunda'' isi creeaza o falsa identitate, sex, varsta locatie si profesie, diferite de cele reale. Nici lucrul asta , pe mine nu ma mai deranjeaza. Candva, am cunoscut ,,un user'' cu care am conversat in mod placut pe-un site. era barbat , de varsta putin mai mare decat a mea , inteligent si foarte atent. Dupa cateva luni am aflat ca de fapt, era femeie , trecuta de prima tinerete si ... voia doar sa se relaxeze sub alta identitate.
Am fost socata la inceput, dar privind in urma , mi-am dat seama ca de fapt asta e lumea virtuala. Un fel de SF. Nu trebuie sa ne autoiluzionam.



povestirea ta de la sfarsit este cat se poate de normala.in viata reala toti isi afiseaza o imagine,in societate si acasa abia asteapta sa-si dea jos masca.nu inteleg ignorata celor care cer intr-o lume virtuala,sa iti dai datele reale.dupa un studiu rusesc in psihologia transpersonala.fiecare persoana are cam13 personalitati.
vuvuzela
Postat pe 6 Octombrie 2010 17:43
buna ziua tuturor, prieteni sau ....; nu am mai "intrat" de f mult timp in forum, din lipsa de timp, ca acum sa constat ca intr-o oarecare masura "mi-ati" lipsit, si ca tot intr-o anumita masura chiar ma simt bine "alaturi' de voi; blondy draga, subiectul tau ar trebui sa fie ... tabu; ar trebui, pt ca doar asa poate functiona, in limitele bunului simt, (teoretic), un astfel de site; dar pt. ca ai adus vorba, cred ca imi permiti si mie sa-mi "astern" parerea : eu cred ca tocmai "aici" (pe un astfel de site) oamenii nu prea se "ascund"; nu vad de ce ar face-o atita timp cit ne putem etala in voie toate ... tarele, pt ca destul ne chinuim in viata reala sa parem ceeace nu prea sintem : destepti, frumosi, dotati din toate puncele de vedere, prietenosi, milosi, potenti multilateral, culti, educati, plini ochi de bune maniere/bun simt, toleranti, bla, bla ,bla; doar "aici" putem "refula" , doar "aici" putem lasa garda jos, doar aici putem calca in strachini, pt ca pin' la urma stim cu totii la fel de bine cine sintem, fiecare in parte si toti deasemenea; nu avem cum sa spagem tiparele conditiei umane; da au ba ? pina una alta va imbratisej , SINCER, pe toti !
RadYKisarta
Postat pe 11 Octombrie 2010 15:54
De la: preci, la data 2010-09-08 21:40:22in spatele lu' roby sunt io!

cu toporu-n mana,evident...


uuff ce rele sunteti.....
madita
Postat pe 12 Octombrie 2010 20:15
de ce mai?
ca d-aia s-o dat roby pe brazdaaa??
fleurdelis
Postat pe 12 Octombrie 2010 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme cu tatal si inca nu s-a nascut copillul 53 De la: garbo_462287 23 Februarie 2017 12:51
dragoste in trei,dar nu toti trei odata 198 De la: sunsset 30 Iunie 2011 22:30
dezorientata 46 De la: yza_my 3 Octombrie 2009 17:04
o idila fara nici un viitor 11 De la: 03fluturas 24 Mai 2010 19:20
Putin ajutor... 15 De la: Lidiaolteanu 30 Noiembrie 2010 15:46
Setari Cookie-uri