vreau doar parerile voastre

are probleme cu urechea dreapta!!!!
walkiria
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:28
are probleme cu urechea dreapta!!!!
walkiria
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:28
care,bre? ala cu veveritza sau asta nou ?
ca io nush' care se vede...
preci
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:31
buna......nu ti-am retinut numele
ai intr-adevar o problema f delicata...
daca nu are pe altcineva(incearca sa faci "sapaturi")e destul de grava situatia....
si eu muncesc f mult,ajung tirziu si obosit,nu merg la cumparaturi cu sotia,
dar exista comunicare.......ma repet,daca nu are pe cineva,inseamna ca este fff stresat,
si numai voi,fiul si sotia il puteti scoate din starea asta
daca te straduiesti,poti avea o noua viata cu acelasi barbat
eu666
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:32
mda....stresu' asta ne omora pe toti...
preci
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:33
preciiiiiiii, ti-ai schimbat look-ul!
Luna_in_capricorn
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:35
Preci, asta nou e mai misto ... si oricum, inteleg ca veverita a fost constantly luata drept "rata/gasca":)))))
cat_13
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:35
a,deci la voi se vede deja?
ca la mine e tot ala vechi....
preci
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:37
breeee... Miss Piggy! ...
Ma speriasi, bre! Da' ce-ai mai slabit, mamicule!
Hai ca-ti bag linku' ala la "Ce asculti acum", poate mai vrei sa mai slabesti cu un preludiu adevarat
Thor_again
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:38
666....ce numar!
Dar daca NU e stresat ci doar indiferent, ignorant?
Ignorant vine de la a ignora, atentie, nu am dat sens peiorativ...
Luna_in_capricorn
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:38
De la: giul1a, la data 2010-09-05 16:59:48thor eu vreau totul sau nimic


MEDALIA DE AUR
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl3.glitter-graphics.net/pub/958/958883rqqt6dfu0q.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:39
preci, mi-ai dat o idee, imi las parul lung...
Luna_in_capricorn
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:40
ce-i,thorele?
nu-ti place silicoanele mele,bre?
leita's miss piggy,sa moara mama!
preci
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:41
draga Emory, raspunsul il cunosti doar tu...si eu am trecut prin asa ceva si desi la inceput mi-a fost teama de singuratate..am trecut si iata-ma sunt libera...Oricum draga mea, dragoste cu sila nu se poate asa cum nici familie fara ntelegee nu se poate...ti-ai pus intrebarea ce face cand este plecat? un barbat care isi iubeste familia se intereseaza si de problemele ei...nu banii face familia, ci familia face banii...gandeste-te la viitorul tau...nu te merita...poate prin comportamentul sau incearca sa iti spuna ceva pe carte tu nu il accepti...gandeste-te
garbo122777
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:43
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-05 20:38:56Ignorant vine de la a ignora, atentie, nu am dat sens peiorativ...

asta numa' in capu' matale, bre lunache! "ignorant" nu are alt sens decat ala de care zici tu ca e "peiorativ"...

A ignora nu are absolut nici o legatura cu ignorant ...
A ignora vine din frantuzescul ignorer, si inseamna a neglija VOIT ceva sau pe cineva (cu sinonime) iar ignorant (care, repet, NU este derivat din verbul cu pricina), vine din frantuzescul ignorant, care inseamna incult si alte sinonime.
Thor_again
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:44
De la: garbo122777, la data 2010-09-05 20:43:08draga Emory, raspunsul il cunosti doar tu...si eu am trecut prin asa ceva si desi la inceput mi-a fost teama de singuratate..am trecut si iata-ma sunt libera...Oricum draga mea, dragoste cu sila nu se poate asa cum nici familie fara ntelegee nu se poate...ti-ai pus intrebarea ce face cand este plecat? un barbat care isi iubeste familia se intereseaza si de problemele ei...nu banii face familia, ci familia face banii...gandeste-te la viitorul tau...nu te merita...poate prin comportamentul sau incearca sa iti spuna ceva pe carte tu nu il accepti...gandeste-te



[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1087/1087081tthlxaxrhk.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:52
Mercic, Thor, nu am stiut...Retrag "ignorant" si cer scuze.
Luna_in_capricorn
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:57
Cred ca el este un tip pragmatic. Intr-adevar viata nu este facuta numai din munca si o viata de familie fara comunicare, fara o vorba buna, fara o mangaiere si fara participarea ambilor parteneri la treburile casnice, nu poate fi considerata o viata implinita, ci frustranta. Dar in zilele noastre este un noroc ca sotul tau este capabil sa munceasca atat si sa aduca in casa cele necesare traiului. Este un noroc ca are un serviciu. Daca nu munceste foarte mult, daca nu se duce unde trebuie, atunci cand trebuie - la solicitarea clientilor sau a patronului-, cu siguranta ca in cateva luni ar pierde serviciul si banii aferenti. Atunci din ce ati trai? Tu ai serviciu? Daca nu ai serviciu, cred ca ar fi cazul sa iti cauti unul. In felul acesta vei avea o ocupatie si il vei intelege mai bine. Sau daca nu, poate iti place sa faci ceva ce nu ai facut pana acum, un hobby.
O viata de familie fara iubire aduce nefericire , dar, in acelasi timp o viata de familie in saracie, este dezastruoasa. Daca tu ai un serviciu bun din punct de vedere financiar poti alege intre o viata de familie frustranta sentimental si una in care sa fii singura in cautarea altui partener. Altfel , daca depinzi financiar de sotul tau, atunci cand vei iesi de sub protectia financiara a acestei casnicii iti va fi foarte greu. Niciodata in aceasta viata dependenta financiara de altcineva nu este buna. Incearca sa fii independenta financiar si atunci iti vei putea alege drumul pe care il doresti si care crezi ca este cel mai bun pentru tine. Acesta este sfatul celmai bun pe care pot sa ti-l dau. Imi pare rau pentru suferinta ta si te inteleg, deoarece intr-o oarecare masura am trait aceeasi drama alaturi de sotul meu. Si pentru sotul meu casa a fost mereu ca un hotel, iar eu am avut mereu si serviciu dar nu am castigat suficient pentru a intretine copii. Stiu ca sufletul omului are nevoie de iubire.
rodica_stefane
Postat pe 5 Septembrie 2010 22:31
nu stiu ce ssolutie ai ales,nici nu am timp sa citesc toate sfaturile pe care le-ai primit,insa atacal cu propriile arme,fii indiferenta,nu il mai cicali toata ziua,cand el este acasa,imbracate frumos si mergi in oras,hoinareste prin magazine si poposeste prin parc,pana la urma toamna este atat de frumoasa si cred ca merita sa privesti culorile toamnei,sa-ti pui mintea si sufletul in ordine.Profita draga mea,schimbate,culoarea parului,tinuta ,fii misterioasa si cu siguranta va fi prins in jocul tau,il va roade curiozitatea.Daca nu,atunci este irecuperabil,deci va trebui reciclat.BAFTA.
soapta_vantului
Postat pe 5 Septembrie 2010 22:44
nu stiu ce ssolutie ai ales,nici nu am timp sa citesc toate sfaturile pe care le-ai primit,insa atacal cu propriile arme,fii indiferenta,nu il mai cicali toata ziua,cand el este acasa,imbracate frumos si mergi in oras,hoinareste prin magazine si poposeste prin parc,pana la urma toamna este atat de frumoasa si cred ca merita sa privesti culorile toamnei,sa-ti pui mintea si sufletul in ordine.Profita draga mea,schimbate,culoarea parului,tinuta ,fii misterioasa si cu siguranta va fi prins in jocul tau,il va roade curiozitatea.Daca nu,atunci este irecuperabil,deci va trebui reciclat.BAFTA.
soapta_vantului
Postat pe 5 Septembrie 2010 22:44
Buna seara,
acum am citit tot ce ati postat nou la subiectul meu.
vreau sa le raspund catorva dintre voi si la restu le multumesc pt ca mi-au scris.

garbo 095373 - la noi nu a existat comunicare, pt ca daca exista nu se ajungea aici. Sa nu crezi ca eu cand vine el acasa, ma apuc de cicalit, ca de ce nu a venit mai repede, ca de ce aia si ailalta, ca oricum as vorbi singura, m-am obisnuit, din trei cuvinte ma face sa tac, pt ca sunt o fire foarte sensibila si decat sa ma jigneasca, mai bine tac. Dar am incercat cu frumosul sa-i spun ce ma deranjeaza, si raspunsul lui dupa o discutie in care eu am vb si el nici macar nu s-a uitat in ochii mei, mi-a spus: mi-e foame, vreau sa manac. l-am epuizat probabil, si i-am spus, te rog, daca nu am dreptate, opreste-ma si spune ce ai de spus. Nu a zis nimic. Deci te las pe tine sa tragi concluzia.

garbo 122777- ai dreptate, m-am gandit si la asta. Dar inca caut orice se poate sa fie bine. Pt noi toti. Nu vreau ca mai tarziu sa zic aia nu am incercat. Multumesc pt sfat.

Rodica stefane- am vazut ca nu ai avut timp sa citesti ce am scris, dar mesajul tau e destul de lung. Am servici draga mea, nu sunt dependenta de el, financiar, doar ca am fost o familista convinsa si am trecut peste toate doar ca sa fim o familie. Dar am crezut rau.

Soapta_vantului- draga mea, el vine seara tarziu la ora 22, sau 23, unde crezi ca ma mai pot duce eu imbracata frumos? si pe saptamana 2-3 zile e plecat all the time, pot sa ma duc si la naiba ca el nu stie unde sunt. si am mai scris, chiar el mi-a spus mergi, iesi in oras, nu sta in casa. Asta vb de sambata si duminica, (ca in rest sunt si eu la munca) cand el e plecat. dar daca plec undeva singura nu merg, si daca merg , merg cu prietene care sunt cu familia si ma simt de-a dreptu peste stangu foarte nasol. Eu de ce sunt singura?m -am saturat de mers singura peste tot. Am fost ani intregi cu fiul meu la mare, pt ca a fost cam bolnavicios mic si trebuia sa merg in fiecare an cu el la mare. Si am fost cate 12 zile pe an pt tratament. Singura Draga mea. adica cu fiul meu care era de 5 -6 anisori. Dar m-am cam saturat de singuratatea asta in doi. Sincer.
garbo 095373- hmmm......ma aranjez, am grija de mine, nu sunt o ignoranta, la felul in care arat, merg la coafor, la cosmetica si la sala de 2 ori pe saptamana.
Luna in capricorn- eu sunt gemeni, el e leu.
acum sa nu-mi spui ca gemeni au o personalitate duala ca m-am saturat de asta pana peste cap. Daca nu mi-ar pasa de viata mea de familie sincer ca nu as fi aici, ci in alta parte. Dar imi pasa. Sunt pe stil vechi, familista si gospodina. Scz lipsa de modestie.

va multumesc tuturor pt ca mi-ati scris, macar am vazut n pareri, si fiecare aveti dreptate in felul vostru.

emory
Postat pe 6 Septembrie 2010 00:15
emory darling,acum tu selecteaza,triaza si pastreaza esesntialul
ce este in casa si in familia ta numai voi stiti,noua ne-ai povestit succint fara prea multe amanunte,logic.


Ps:succes tu vei sti ce vrei de la viata implicit de la sotul si casnicia ta insa comunicarea este stalpul casniciei inainte de toate.
anaROBERT
Postat pe 6 Septembrie 2010 00:37
ana, draga, stiu si sunt convinsa ca ceea ce spui tu este mai mult decat adevarat, este real, si asta si fac, selectez, si ma gandesc ce mai e de facut.
emory
Postat pe 6 Septembrie 2010 00:42
selectezi si vez ce mai este de facut?????????

gresit raspuns,nu selecta nimic,este totusi o lume virtuala,parerile si sfaturile au fost de tot genul,asculta-ti inima.......nu mai esti o pustoaica pe care viata o pune sa aleaga,ai o familie,un copil si un sot care efectiv munceste mult pentru voi,pentru a va putea intretine.....corecteaza-ma daca gresesc.


Ps:''sa vezi ce mai este de facut'' o vei spune in cazul cu stupoare vei afla ca are amanta desi e relativa treaba.
anaROBERT
Postat pe 6 Septembrie 2010 00:49
De la: KNIGHT_31, la data 2010-09-05 20:39:25
De la: giul1a, la data 2010-09-05 16:59:48thor eu vreau totul sau nimic


MEDALIA DE AUR
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl3.glitter-graphics.net/pub/958/958883rqqt6dfu0q.gif[/img][/url]
f.f.tare nota 10 cu felicitari!
perlutza
Postat pe 6 Septembrie 2010 01:05
De la: Thor_again, la data 2010-09-05 20:44:26
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-05 20:38:56Ignorant vine de la a ignora, atentie, nu am dat sens peiorativ...

asta numa' in capu' matale, bre lunache! "ignorant" nu are alt sens decat ala de care zici tu ca e "peiorativ"...

A ignora nu are absolut nici o legatura cu ignorant ...
A ignora vine din frantuzescul ignorer, si inseamna a neglija VOIT ceva sau pe cineva (cu sinonime) iar ignorant (care, repet, NU este derivat din verbul cu pricina), vine din frantuzescul ignorant, care inseamna incult si alte sinonime.


ete...he he
vezi ca ai gasit cartulia vrajita...
LILO
Postat pe 6 Septembrie 2010 01:05
nu am fost atent dar tu lucrezi? Poate ca daca ai avea si tu de lucru ai intelege cum e cu romantismele dupa 10-12 ore d emunca...Eu cred ca e un mare avantaj pentru tine sa ai un om care s amunceasca si care sa aduca totul acasa pentru ca familiei s aii fie bine !
rupt_de_realitate
Postat pe 6 Septembrie 2010 10:04
Numai tu poti sa simti daca exista o alta femeie. Pe de alta parte te intreb:el este singura sursa de venit? Gandeste-te ca este criza financiara si ca el se gandeste sa nu piarda nici o comanda. Tu ce faci pentru viata de cuplu???
madalina_ene2
Postat pe 6 Septembrie 2010 11:04
isi face parul,manichiura,pedichiura si sala de doua ori pe saptamana...suficient?
bre da curioase sunteti
anaROBERT
Postat pe 6 Septembrie 2010 13:04
Imi pare rau de situatia in care esti cu sotul tau, dar cred ca nu ar trebui sa-ti faci prea multe ganduri. Viata merge inainte cu el sua fara el. In timpul liber fa exact ce-ti place mai mult si apoi spune-i si sotului tau. Sa vezi ce va zice si ce reactie are. In rest, concentraza-te numai la persoana ta si a copilului, daca el te intelege si sprijina , restul nu conteaza.
garbo122682
Postat pe 6 Septembrie 2010 13:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cel mai frumos lucru din viata ta 1 De la: garbo014633 23 August 2009 11:17
secretele in cuplu 28 De la: Freya_ 3 Octombrie 2010 22:28
s-a terminat 17 De la: garbo106264 17 Aprilie 2010 23:44
nu stiu daca sa continui sau nu 53 De la: Alexxandra 14 Martie 2010 16:49
Casatoria dintre un barbat musulman si o femeie crestina 2 De la: tutankhamon 6 Decembrie 2009 15:51
Setari Cookie-uri