buna

Ma numesc MariAa, am 27 ani si sufar enorm dupa fostul iubit!Avem o luna de cand ne-am despartit.Am fost impreuna 2 ani.In acesti 2 ani ne-am inteles super.credeam ca am gasit in sfarsit "sufletul pereche".nu am avut o cearta serioasa pana acum.singurele certuri erau d-alea "casnice" sa ma ajute la treburile casei(locuiam impreuna).greseala mea cea mai mare a fost ca am avut incredere in el enorm de mult.cu putin timp inainte sa ne despatim am simtit ca ma insala,singurul lucru care ma "baga in ceata" era faptul ca se purta la fel de bine cu mine.vb tot timpul,imi trimitea sms-uri ca ma iubeste,etc.dar,imi intrase in cap ca e posibil sa am dreptate.si am avut.a tb sa fac ceva sa aflu.l-am mintit ca lucrez sa vad ce face.am vrut sa-l iau prin surprindere.si l-am luat.cand am ajuns acasa,nu era.dupa cateva ore a ajuns si el,spunandu-mi ca a fost la film cu baietii.i-am zis ca nu il cred.cand a vz ca nu are ce sa mai faca,ce sa minta,a recunoscut.era cu una de 2 saptamani.ne-am certat,i-am spus sa plece.catea zile m-a cautat,plangea,ca ii pare rau,ca nu stie de ce a fct asta,ca nu ii lipsea nimik,sa-l iert,sa ma gandesc la o enetuala impare.se vedea ca sufera!in fine,ideea este ca atunci cand am vrut sa-l iert,a zis ca vrea PAUZA!in aceastaPAUZA am aflat cine este tipa,are 22 de ani(apropo el are 24),iar fata ei,sincer,nu-mi inspira nimik.si el a zis cand l-am intrebat cum e,cum arata ca e normala,nu avea ce sa zik de ea!in sfarsit am aflat id-ul ei de mess si am incercat sa vb cu ea,sa vad daca stia de existenta mea.nu stia!probail s-au certat,nu stiu,ca a doua zi el a venit si si-a luat toate lucrurile de acasa si a plecat.acum sta cu parintii lui(carora nu le vine sa creada,le pare rau de mine,pt ca tin la mine).cu mama lui am vb mai des,m-a vizitat si-mi spunea ca nu arata ca un om indragostit,ca se vede ca sufera si el,dar nu vb si nu stie ce gandeste,ce e in capul lui.
Cel mai tare ma doare ca nu ma asteptam sa-mi faca asta asta,pt ca mi-a aratat ca ma iubeste!Acum de sarbatori nu mi-a dat nici macar un sms cu LA MULTI ANI.el care ma anunta tot timpul ce face,vb fff mult.
Eu simt ca o sa se intoarca,cu toate ca in acest moment este imposibil.stiu ca nu ar tb sa-l iert,dar il iubesc enorm si-mi este greu fara el,sa dorm singura in patul nostru,sa stau singura in casa pe care am luat-o de la zero,am munci impreuna sa avem de toate.Am inceput sa ma gandesc daca iubirea era numai la mine.daca a putut sa renunte asa usor la mine,la 2 ani pt una pe care abia o cunoaste!
maria82
Postat pe 2 Ianuarie 2010 06:27
Asteapta-l draga. Dupa ce o sa se sature de aia poate o sa se intoarca si la tine. Stai linistita in coltul tau si asteapta.
Doara
Postat pe 2 Ianuarie 2010 10:46
Uite ce intrebare buna ti-ai pus!!
Chiar asa, ce insemni pt el?

Iesi si tu cu prietenii ca sa nu te simti singura.Cand e asa, esti mai tentata sa cedezi daca se intoarce.
bluelight
Postat pe 2 Ianuarie 2010 10:51
Paio ea nu-si pune problema daca sa-l mai primeasca. Ei ii e frica ca n-o sa se intoarca. Ca ea l-ar astepta sa se sature de umblat cu altele si sa se intoarca la ea. L-ar primi.
Doara
Postat pe 2 Ianuarie 2010 10:56
crezi ca, facand-o o data, nu o va mai face ? .. primindu-l inapoi , o sa isi creeze impresia ca asa o sa il primesti de fiecare data, cand greseste .. hmm ..
bestia
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:09
El are 24 de ani. Sigur vrea sa-si traiasca adolescenta de barbat pana pe la 30 si ceva de ani. Nu cred ca o sa se mai intoarca la ea, oricat l-ar primi ea. Deja e orientat spre alte zari. Dar ea e libera sa il astepte. Cine stie? Macar odata poate tot mai trece pe la ea.
Doara
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:13
culmea, ca ea constientizeaza, cat de usor a putut sa renunte la ea ..
bestia
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:17
Nu merita sa il mai primesti inapoi. NEXT.
no_identify
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:20
nu-i vorba neaparat de varsta.cunosc barbati de 37 de ani care inca mai vor sa copilareasca...e vorba de un anumit fel de a fi.si sincer...de ce vrei sa te doara capul degeaba?
magdabeauty
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:27
Eu cred ca in conditiile in care s-a ajuns pina aici nu prea mai e loc de intors... O iei de la zero, cu cineva care nu te-a dezamagit, deci poti macar sa ii acorzi increderea "implicita" - si iti vezi de viata...

Admitind ca s-ar intoarce, stii ce urmeaza, nu? Si daca stii, si stii cit ai suferit acum, de ce vrei sa reiei experienta? In primul rind n-ai sa poti sa treci peste lucrurile astea, vor reapare la fiecare intirziere de-a lui si la fiecare conflict, si in al doilea rind... faptul ca "nu se va repeta" e doar o poveste de Craciun. Intotdeauna se repeta. A minti cu nonsalanta tine de structura lui psihica, ca si a lovi femeia sau a trisa.... Lucrurile astea nu se schimba. Le are impregnate deja, demult...
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:27
sincer eu nu inteleg cum vine "dragostea " asta .. ok, ca inca il iubesti, e normal, ca inca suferi este si asta normal .. dar sa vrei inca sa il primesti inapoi ..? nu prea cred ..

tipa, urla, linge-ti ranile ! dar lasa-l in plata domnului ..

ca, mama lui inca iti vb ., sau inca te mai cauta .. e ceva, darsa nu crezi ca o sa te prefere pe tine, in locul lui ... el, orice decizie va lua, ea ii va fi alaturi, in cele din urma !
bestia
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:34
Buna,
acum esti bulversata si intoarsa....mereu doare cand ne este inselata increderea....poate se va intoarce , poate nu .
Daca se va intoarce gandestete daca vei putea sa iei totul de la 0 si sa nu fii suspicioasa mereu.
Indoielile si banuielile pot sa distruga tot...e cumplit sa traiesti mereu cu banuiala in suflet si fiecare intarzaiere sau fastaceala a lui sa iti creeze discomfort psihic..indiferent de parerile noastre decizia iti apartine in exclusivitate tie.
Bafta
chrystal_10
Postat pe 10 Ianuarie 2010 18:41
lasa-l, sa nu se mai intoarca...pentru ca daca a facut o data asa, se va mai repeta...tu acum crezi ca-l iubesti, dar iti pare rau dupa acele obisnuinte comune si asta nu e iubire...
sora_ilsi
Postat pe 10 Ianuarie 2010 18:46
maria82... si eu sunt exact ca tine.Si cu mana pe inima iit spun ca daca s'ar intoarce la mine as fi cea mai fericita.Stiu ca asa ai face si tu,sunt sigura.
Din pacate,se vede ca noi doua nu avem ambitia si orgoliul care il au majoritatea de aici de pe forum,asa ca...din moment ce ii iubim atat de mult,cedam si suntem dispuse sa le iertam orice greseala.
ia id'ul meu si daca vrei vorbim mai multe pe mess...poate s;ar produce o minune sa ne ajutam una pe alta si pana la urma,sa fim fericite alaturi de cei pe care ii iubim atat de mult.

elenaelle15@yahoo.com

Sper sa fie bine!te pup:*
Eleenna
Postat pe 12 Ianuarie 2010 02:54
daca il iubesti iarta
garbo093584
Postat pe 18 Ianuarie 2010 12:36
da ca la popa....iarta l.....
nazirra
Postat pe 18 Ianuarie 2010 12:38
nici popa nu iarta...doar asculta...
lala_cri
Postat pe 18 Ianuarie 2010 12:41
amin
nelly05
Postat pe 18 Ianuarie 2010 12:42
De la: maria82, la data 2010-01-02 06:27:41 Ma numesc MariAa, am 27 ani si sufar enorm dupa fostul iubit!Avem o luna de cand ne-am despartit.Am fost impreuna 2 ani.In acesti 2 ani ne-am inteles super.credeam ca am gasit in sfarsit "sufletul pereche".nu am avut o cearta serioasa pana acum.singurele certuri erau d-alea "casnice" sa ma ajute la treburile casei(locuiam impreuna).greseala mea cea mai mare a fost ca am avut incredere in el enorm de mult.cu putin timp inainte sa ne despatim am simtit ca ma insala,singurul lucru care ma "baga in ceata" era faptul ca se purta la fel de bine cu mine.vb tot timpul,imi trimitea sms-uri ca ma iubeste,etc.dar,imi intrase in cap ca e posibil sa am dreptate.si am avut.a tb sa fac ceva sa aflu.l-am mintit ca lucrez sa vad ce face.am vrut sa-l iau prin surprindere.si l-am luat.cand am ajuns acasa,nu era.dupa cateva ore a ajuns si el,spunandu-mi ca a fost la film cu baietii.i-am zis ca nu il cred.cand a vz ca nu are ce sa mai faca,ce sa minta,a recunoscut.era cu una de 2 saptamani.ne-am certat,i-am spus sa plece.catea zile m-a cautat,plangea,ca ii pare rau,ca nu stie de ce a fct asta,ca nu ii lipsea nimik,sa-l iert,sa ma gandesc la o enetuala impare.se vedea ca sufera!in fine,ideea este ca atunci cand am vrut sa-l iert,a zis ca vrea PAUZA!in aceastaPAUZA am aflat cine este tipa,are 22 de ani(apropo el are 24),iar fata ei,sincer,nu-mi inspira nimik.si el a zis cand l-am intrebat cum e,cum arata ca e normala,nu avea ce sa zik de ea!in sfarsit am aflat id-ul ei de mess si am incercat sa vb cu ea,sa vad daca stia de existenta mea.nu stia!probail s-au certat,nu stiu,ca a doua zi el a venit si si-a luat toate lucrurile de acasa si a plecat.acum sta cu parintii lui(carora nu le vine sa creada,le pare rau de mine,pt ca tin la mine).cu mama lui am vb mai des,m-a vizitat si-mi spunea ca nu arata ca un om indragostit,ca se vede ca sufera si el,dar nu vb si nu stie ce gandeste,ce e in capul lui.
Cel mai tare ma doare ca nu ma asteptam sa-mi faca asta asta,pt ca mi-a aratat ca ma iubeste!Acum de sarbatori nu mi-a dat nici macar un sms cu LA MULTI ANI.el care ma anunta tot timpul ce face,vb fff mult.
Eu simt ca o sa se intoarca,cu toate ca in acest moment este imposibil.stiu ca nu ar tb sa-l iert,dar il iubesc enorm si-mi este greu fara el,sa dorm singura in patul nostru,sa stau singura in casa pe care am luat-o de la zero,am munci impreuna sa avem de toate.Am inceput sa ma gandesc daca iubirea era numai la mine.daca a putut sa renunte asa usor la mine,la 2 ani pt una pe care abia o cunoaste!
Pai draga daca baiatul,nu este serios si te-a inselat...Asa iti va face mereu...Si nu cred ca ai avea nevoie sa te casatoresti cu asemenea barbat....Lasa-l in plata Domnului si cauta un baiat serios si cumsecade...Si pune-l la teste inainte sa te incurci cu el,sa vezi daca merita sa fii cu el...Casa vezi daca barbatul ii lucru slab....
omulsincer
Postat pe 18 Ianuarie 2010 14:37
De la: buna01, la data 2010-01-18 14:37:35
De la: maria82, la data 2010-01-02 06:27:41 Ma numesc MariAa, am 27 ani si sufar enorm dupa fostul iubit!Avem o luna de cand ne-am despartit.Am fost impreuna 2 ani.In acesti 2 ani ne-am inteles super.credeam ca am gasit in sfarsit "sufletul pereche".nu am avut o cearta serioasa pana acum.singurele certuri erau d-alea "casnice" sa ma ajute la treburile casei(locuiam impreuna).greseala mea cea mai mare a fost ca am avut incredere in el enorm de mult.cu putin timp inainte sa ne despatim am simtit ca ma insala,singurul lucru care ma "baga in ceata" era faptul ca se purta la fel de bine cu mine.vb tot timpul,imi trimitea sms-uri ca ma iubeste,etc.dar,imi intrase in cap ca e posibil sa am dreptate.si am avut.a tb sa fac ceva sa aflu.l-am mintit ca lucrez sa vad ce face.am vrut sa-l iau prin surprindere.si l-am luat.cand am ajuns acasa,nu era.dupa cateva ore a ajuns si el,spunandu-mi ca a fost la film cu baietii.i-am zis ca nu il cred.cand a vz ca nu are ce sa mai faca,ce sa minta,a recunoscut.era cu una de 2 saptamani.ne-am certat,i-am spus sa plece.catea zile m-a cautat,plangea,ca ii pare rau,ca nu stie de ce a fct asta,ca nu ii lipsea nimik,sa-l iert,sa ma gandesc la o enetuala impare.se vedea ca sufera!in fine,ideea este ca atunci cand am vrut sa-l iert,a zis ca vrea PAUZA!in aceastaPAUZA am aflat cine este tipa,are 22 de ani(apropo el are 24),iar fata ei,sincer,nu-mi inspira nimik.si el a zis cand l-am intrebat cum e,cum arata ca e normala,nu avea ce sa zik de ea!in sfarsit am aflat id-ul ei de mess si am incercat sa vb cu ea,sa vad daca stia de existenta mea.nu stia!probail s-au certat,nu stiu,ca a doua zi el a venit si si-a luat toate lucrurile de acasa si a plecat.acum sta cu parintii lui(carora nu le vine sa creada,le pare rau de mine,pt ca tin la mine).cu mama lui am vb mai des,m-a vizitat si-mi spunea ca nu arata ca un om indragostit,ca se vede ca sufera si el,dar nu vb si nu stie ce gandeste,ce e in capul lui.
Cel mai tare ma doare ca nu ma asteptam sa-mi faca asta asta,pt ca mi-a aratat ca ma iubeste!Acum de sarbatori nu mi-a dat nici macar un sms cu LA MULTI ANI.el care ma anunta tot timpul ce face,vb fff mult.
Eu simt ca o sa se intoarca,cu toate ca in acest moment este imposibil.stiu ca nu ar tb sa-l iert,dar il iubesc enorm si-mi este greu fara el,sa dorm singura in patul nostru,sa stau singura in casa pe care am luat-o de la zero,am munci impreuna sa avem de toate.Am inceput sa ma gandesc daca iubirea era numai la mine.daca a putut sa renunte asa usor la mine,la 2 ani pt una pe care abia o cunoaste!
Pai draga daca baiatul,nu este serios si te-a inselat...Asa iti va face mereu...Si nu cred ca ai avea nevoie sa te casatoresti cu asemenea barbat....Lasa-l in plata Domnului si cauta un baiat serios si cumsecade...Si pune-l la teste inainte sa te incurci cu el,sa vezi daca merita sa fii cu el...Casa vezi daca barbatul ii lucru slab....
Nu te mai incurca cu toti prapaditii..care habr nu au ce este o telatie serioasa....
omulsincer
Postat pe 18 Ianuarie 2010 14:38
De la: buna01, la data 2010-01-18 14:38:49
De la: buna01, la data 2010-01-18 14:37:35
De la: maria82, la data 2010-01-02 06:27:41 Ma numesc MariAa, am 27 ani si sufar enorm dupa fostul iubit!Avem o luna de cand ne-am despartit.Am fost impreuna 2 ani.In acesti 2 ani ne-am inteles super.credeam ca am gasit in sfarsit "sufletul pereche".nu am avut o cearta serioasa pana acum.singurele certuri erau d-alea "casnice" sa ma ajute la treburile casei(locuiam impreuna).greseala mea cea mai mare a fost ca am avut incredere in el enorm de mult.cu putin timp inainte sa ne despatim am simtit ca ma insala,singurul lucru care ma "baga in ceata" era faptul ca se purta la fel de bine cu mine.vb tot timpul,imi trimitea sms-uri ca ma iubeste,etc.dar,imi intrase in cap ca e posibil sa am dreptate.si am avut.a tb sa fac ceva sa aflu.l-am mintit ca lucrez sa vad ce face.am vrut sa-l iau prin surprindere.si l-am luat.cand am ajuns acasa,nu era.dupa cateva ore a ajuns si el,spunandu-mi ca a fost la film cu baietii.i-am zis ca nu il cred.cand a vz ca nu are ce sa mai faca,ce sa minta,a recunoscut.era cu una de 2 saptamani.ne-am certat,i-am spus sa plece.catea zile m-a cautat,plangea,ca ii pare rau,ca nu stie de ce a fct asta,ca nu ii lipsea nimik,sa-l iert,sa ma gandesc la o enetuala impare.se vedea ca sufera!in fine,ideea este ca atunci cand am vrut sa-l iert,a zis ca vrea PAUZA!in aceastaPAUZA am aflat cine este tipa,are 22 de ani(apropo el are 24),iar fata ei,sincer,nu-mi inspira nimik.si el a zis cand l-am intrebat cum e,cum arata ca e normala,nu avea ce sa zik de ea!in sfarsit am aflat id-ul ei de mess si am incercat sa vb cu ea,sa vad daca stia de existenta mea.nu stia!probail s-au certat,nu stiu,ca a doua zi el a venit si si-a luat toate lucrurile de acasa si a plecat.acum sta cu parintii lui(carora nu le vine sa creada,le pare rau de mine,pt ca tin la mine).cu mama lui am vb mai des,m-a vizitat si-mi spunea ca nu arata ca un om indragostit,ca se vede ca sufera si el,dar nu vb si nu stie ce gandeste,ce e in capul lui.
Cel mai tare ma doare ca nu ma asteptam sa-mi faca asta asta,pt ca mi-a aratat ca ma iubeste!Acum de sarbatori nu mi-a dat nici macar un sms cu LA MULTI ANI.el care ma anunta tot timpul ce face,vb fff mult.
Eu simt ca o sa se intoarca,cu toate ca in acest moment este imposibil.stiu ca nu ar tb sa-l iert,dar il iubesc enorm si-mi este greu fara el,sa dorm singura in patul nostru,sa stau singura in casa pe care am luat-o de la zero,am munci impreuna sa avem de toate.Am inceput sa ma gandesc daca iubirea era numai la mine.daca a putut sa renunte asa usor la mine,la 2 ani pt una pe care abia o cunoaste!
Pai draga daca baiatul,nu este serios si te-a inselat...Asa iti va face mereu...Si nu cred ca ai avea nevoie sa te casatoresti cu asemenea barbat....Lasa-l in plata Domnului si cauta un baiat serios si cumsecade...Si pune-l la teste inainte sa te incurci cu el,sa vezi daca merita sa fii cu el...Casa vezi daca barbatul ii lucru slab....
Nu te mai incurca cu toti prapaditii..care habar nu au ce este o relatie serioasa....
omulsincer
Postat pe 18 Ianuarie 2010 14:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Superstitii si traditii de Dragobete 13 De la: malinad 29 Februarie 2012 19:55
credeam c fac bine. dar mi-am fcut ru mie 102 De la: garbo001386 10 August 2011 10:28
voi ce ati face in locul meu? 37 De la: garbopesty 23 Decembrie 2011 01:36
Influenteaza oare atat de mult ajutorul financiar dat personei iubite? 60 De la: Cleopatra2010 3 Aprilie 2012 09:40
Ideea ca el are un copil... 117 De la: mara_alexandru 19 Ianuarie 2011 11:33
Setari Cookie-uri