vreau doar parerile voastre

Intortocheate mai sint drumurile viieti ,am inteles eu bine ? ai o situatie destul de buna dar dupa 20 de ani de casnicie sinteti ca doi straini cred ca asta nu s-a intimplat peste noapte doar ca acum ai reealizat tu lucrul asta o relatie daca a fost vie si inflacrata trebuie mentinuta ,adus ceva nou in ea tot timpul poate este diferenta de virsta ,poate este bolnav si nu iti spune sau pur si simplu este speriat de ce va urma ;nu as vrea sa supar pe stimati domni care citesc dar si eu au o problema de schimbare dupa o virsta numita ANDROPAUZA exact ca noi femeile unele ne adaptam trecem cu optimism si naturalete ,iar altele sint in pragul disperari si ramin acolo nu mai fac dragoste sint tot timpul posace ,nervoase si fara chef de a mai merge mai departe .
Asa ca ceva nu-i in regula ;cred ca sinteti destul de intelepti in cit sa puteti rezolva problemele care va macina dar cel mai bine cunosti tu cum a fost viata ta alaturi de sotul tau ,toate casniciile ajung in impas mai devreme sau mai tirziu depinde cit de bine poti sa gestionezi situatia si cum stiu cei doi sa treaca peste obstacolele aparute in viata lor .
Cred ca ar trebui sa meditezi mai mult sa cauti cu adevarat care-i cauza de s-a ajuns aici 20 DE ANI este o viata de om (poate fi o alta ?) in deplasarile lui .
MULTA INTELEPCIUNE ITI DORESC SA-TI DEA DUMNEZEU SA FACI CE CREZI CA-I MAI BINE .
garbo077323
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:39
Ce zodie este?
udia70
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:46



pai nu-l schimbi, decat daca vrea el, asa ca stai calma , esti fericita, compara-te cu cele care sunt mai rau ca tine, parasite si cu copii fara posibilitati materiale, alungate, agresate, cu barbatii alcoolici. Adapteaza-te si fa cum spune el, mergi la un coafor, la cosmetica, duminica la liturghie, fii fericita, este prea bun si muncitor si a capatat adictie pt munca, asa e setat creierul lui
garbo101216
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:51
De la: Doriana777, la data 2010-09-05 11:08:44Lasa-l si refati viata. Banii nu te fac fericita.
da,asa este.vorba ceea:boala lunga moarte sigura.cam dur proverbul pt situatia data,dar adevarat.viata este cruda si am observat ca la 40 ani se face schimb de nevasta -schimb de barbat.adica dupa divort urmeaza o csatorie cu alt divortat si ceea ce nu au fost in stare sa ofere fostei(fostului),ofera apoi viitoarei (viitorului)in mod stupid datorita lectiei avuta cu fostii!nu ar fi bine ca fiecare sa-si revizuiasca comportamentul inca din initiala si intaia lor casatorie?ar fi ideal ,doar ca nu se intampla asa asta-ICRUDA realitate si tb s-o constientizam.
saturniana
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:52
ai si tu dreptate in felu tau
dar vezi in viatza nu le poti avea pe toate ,eu sant un exemplu viu sant singura cu 2 baieti unul de varsta la al tau iar unu mai mic as vrea sa am si eu pe cineva macar asa cum ai tu sa ma sustina financiar ca sincer e fff greu pt o mama singura.........chiar sa vina din cand in cand acasa,daca ar sta mai mult cu tine dupa atatia ani de casnicie sigur vati plictisi unu de prezentza celuilalt si tot ar iesi discutii,deci parerea mea este ca e bine asa,cat despre mers la cumparaturi nu este o asa mare distractie cu barbatu dupa tine iti place mutra aia transpirata cand iesi din cabina de proba dupa o jumate de ora ? si el plin de nervi sprijinidu-se de carutu de cumparaturi??????? nashpaaaaa nu prea cred!!!!!!!!!!!
cori1975
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:53
De la: roby_cado, la data 2010-09-05 00:05:27
De la: Freya_, la data 2010-09-04 23:52:04amaratule....


ia zi distruso..,te pot ajuta cu ceva..?


pisi, ajuta-te pe tine, ca io-s bine, n-ai tu grija
Freya_
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:55
cam toate trecem peste aceeasi faza ,oboseala stresul isi spun cuvintul dar mai este un lucru care si pe mine ca femeie ma ingrijoreaza obisnuinta si rutina care ne fac viata un calvar ...oare de ce nu mai suntem apropiati?....nu am raspuns la intrebare si gindim ca poate ar fi mai bine sa terminam dar mai trece un an ,mai trec doi si ne adincim in singuratatea noastra in doi .sfaturi nu iti pot da situatia asta e si la mine intreaba-ti inima si vezi ce iti spune judeca la rece apoi si ai sa afli ce vrei poate o sa fie bine ....salutari
garbo133521
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:56
De la: MALINA, la data 2010-09-05 00:05:12
De la: Freya_, la data 2010-09-04 23:52:04amaratule....


doamnelor,ati pus tunurile pe cine nu trebuia...nu roby e subiectul ...
emory este subiectul...
nu-l judecati pe el ca poate nu stiti tot...
picatura...a picat cam departe de subiect...
ba chiar si ...si-totusi...care e simpatia mera...si nu e prima data cand greseste...ca stima ce-i port,voi transmite pe mesaj personal observatiile...



malina , nimeni n-a pus tunul pe nimeni, e o discutie in virtual, iar amanuntele nu ne sunt necesare, cel putin mie. doamna va lua ce considera de la fiecare, oricum..
cat despre roby...lasati.. nu prezinta interes, e doar distractiv
Freya_
Postat pe 5 Septembrie 2010 11:58
"..cat despre roby...lasati.. nu prezinta interes, e doar distractiv.."

e nu pe dreaq..,adormi si te trezesti cu mine in gand,si nu prezint interes...?

roby_cado
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:15
buna!
o sa incerc sa va raspund la toti cei care mi-ati scris. Va multumesc in primul rand la toti cei care mi-ati dat un sfat, o parere.....
Multi din voi nu ati citit tot ce am scris, repetat unele lucruri. binenteles ca trebuie multe amanunte ca sa va puteti da seama de situatie, amanunte care nu o sa le expun aici, pt ca ar insemna sa scriu o carte. Tot ce pot sa va spun e ca, repet inca o data, nu vreau sa stea dupa fundul meu toata ziua, nu-s absurda, dar nici asa nu merge. Cineva imi spunea ca eu am fost rece cu el intr-o perioada, si de aici comportamentul lui. Nu nu am fost rece, pt ca el a fost cel de care depindeam eu, l-am respectat si iubit mai mult ca viata mea, si da sunt vinovata ca am acceptat de la inceput stilulasta de viata. Sunt dintr-un alt oras, sunt departe de ai mei, fff departe, m-am casatorit de tanara, iar cand am venit in orasul lui nu aveam pe nimeni, decat pe el, nu cunosteam pe nimeni, decat pe el, el nu are rude sa zic, na, are verisori , verisoare unde sa merg, eu nu aveam colegi de scoala, munca etc. deci am fost singura, si depindeam de el tot timpul. La inceput nici nu stiam unde sa merg si ce sa fac fara el. Au trecut anii, acum nu mai sunt fetiscana de 20 de ani. Dar formandu-mi stilul ala de viata asa am mers inainte.
La incepututrile inceputului, am facut casa, am avut baiatul, eu mergeam la servici si ma ocupam de copil si treburile casnice, el muncea si dupa servici sa terminam casa. Am spus: lasa ca vom termina casa si copilul creste, si vom avea timp si de mers unde vrem noi. Acum avem alte prioritati cum ar fi casa. dar astea le-am terminat. Copilul e mare, ce mai vrem acum? Alta casa pt copil.......si tot asa va merge viata noastra?
Multi din voi mi-ati dat sfaturi ca sa-l astept cu cina romantica, sa-l mangai, sa-l fac si sa-l dreg.......ok. de acord. crede-ti ca nu am incercat?...ba da, am incercat...dar cat dureaza asta? seara aia...si de a 2-a zi intram in "normal". pai eu il astept cu ce zice`ti voi, dar el? el nu trebuie sa faca nimic? Lui i se cuvine tot? El are dreptul la tot pt ca e muncitor? Nu zic nu, dar eu am dormit 20 de ani? Eu ce am facut? Eu ce merit? un gloante probabil.

V-am spus ca sunt econimist, am lucrat si la 4 firme, una cu norma intreaga si la restu cu fractiune de norma, + am tinut contabilitatea si acasa la alte firme, pai crede`ti ca banii mei s-au dus numai pe farduri si shhoping? Nu dragii mei ca in casa au mers. dar cand omul are mult vrea mai mult.
Nu vreau sa par in fata voastra perfecta, nu sunt perfecta, am si eu defecte cu carul, nu trebuie sa-mi da-ti numai mie dreptate, dar v-am intrebat doar e normal asa? In vara asta a stat 1 zi cu noi, o singura zi am fost plecati la iarba verde.In rest nimic. si stam intr-o zona de munte.
Da am gresit eu, si recunosc ca am vrut sa-mi definitivez studiile, am licenta si master, el nu, asa am vrut eu, sa-mi demonstrez ca pot, a fost de acord si eu am fost de acord sa nu faca nici un fel de scoala, pt ca asa a vrut el. Nu ca eu am vrut, el a vrut sa nu faca. dar asta nu ma pune cu nimic mai presus de el. Cu nimic. Eu tot aia sunt. Si nu, nu am facut facuktatea acum, ci in 1900 toamna, sa-mi spune`ti ca acum am facut scoala si ca na, mi-am schimbat mentalitatea intre timp. Nu. Am gresit ca am foast de acord cu stilul asta de viata. Mai demult eram ocupata cu copilul, scoala, meditatii, dus la sport, innot, etc. Acum e mare si nu mai are atata nevoie de mine, sa-l duc eu sa-l aduc. merge singur.
Mi s-a mai spus ca sa ies singura. Pai, azi ies singura, maine ies din nou, dar la un moment dat ti-e lehamite si stai si te uiti in jur si vezi cupluri care au si timp si bani dar sunt si impreuna.
Binenteles ca sunt si cupluri unde sunt scandaluri, certuri, batai, etc, dar de ce trebuie sa ma compar cu ce e mai rau? de ce nu cu ce e mai bine? de ce nu se poate? Pt ca, am mai spus, trebuie sa tac, sa inghit, ca sunt femeie si pe deasupra sunt si nebuna, si tot ce vad e doar in mintea mea. Barbatii sunt buni, al meu e si mai bun, si ei intotdeauna au dreptate.
Si app eu am 38 de ani si el 42, ca am tot vazut ca s-a dat cu presupusul cam cati ani avem. V-am spus eu.
Tot ce ma deranjeaza e ca el e plecat tot timpul iar noi nu facem niciodata activitati in familie. Din joburile noastre ne putem intretine, si ceva munca pe langa, dar nu tot timpul. Si inca ceva, nu am fost si nu sunt femeiea sa obtin ceva prin seri romantice, pupaturi si altele de genul. Vreau sa participam amandoi la tot, si in pat si in afara lui. De ce sa "cer" eu tot timpul? Doar pt ca sunt femeie? never. Atunci mergem asa. Inseamna ca nu merit, si ca am fost o fraiera.
Ar mai fi multe de spus, dar ma opresc aici.

emory
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:35
El traieste cu teama zilei de maine. Eu te intreb pe tine. Tu lucrezi undeva? De exemplu eu plec dimineata la 8 si vin seara la ora 20 in fiecare zi iar sotia la fel. Asa-s timpurile ! Asta e situatia. Nu cred ca e momentul sa-i faci probleme ca si asa poate are o gramada. Stai si discuta frumos cu el nu-l lua repede ca nu faci nimic astfel.
stmike
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:46
De la: dorinaradu14, la data 2010-09-05 10:06:26draga mea si eu sunt i aceiasi situatie ca tine dupa 33 de ani de casatorie fa-ti un amant si sa vezi ce fericita o sa fii si lasa prostu sa munceasca


'ete bre sfat acilea..,numai sa nu munceasca si ala mult..,ca n-ai facut nici o shmecherie..
cum ar fi sa ai si sot si amant,si sa n-aiba nici unu timp de tine..
roby_cado
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:50
emory...
poate daca citeai mai cu atentie, ai fi inteles din unele postari si altceva... ori poate ca ai inteles dar refuzi sa crezi ca e asa... sau, in fine, inca mai vrei sa verifici.
Din punctul meu de vedere, este foarte posibil sa se contureze SI ideea pe care am mai enuntat-o destul de voalat anterior, pe care a sugerat-o si totushica, la care facea aluzie si Freya cand ne spunea noua, barbatilor, ca luam de bun doar comportamentul manifest, dar nu si dorinta reala din spatele comportamentului sau. Anume ideea ca lipseste prea mult, dar nu neaparat pentru a face bani. E drept, in timpul asta face si bani, tu ai spus-o, dar din cate imi dau seama nu ai nici o posibilitate sa contabilizezi (ca sa raman si in domeniul tau) CAT TIMP din cel in care lipseste il foloseste pentru asta si cat timp il foloseste pentru altceva... De exemplu, vizite la domiciliu
Thor_again
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:52


Baaaiiii!!! Da' TARZIU DE TOT a venit si tantica asta cu sfatul!!!
Thor_again
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:52
De la: roby_cado, la data 2010-09-05 12:50:23
De la: dorinaradu14, la data 2010-09-05 10:06:26draga mea si eu sunt i aceiasi situatie ca tine dupa 33 de ani de casatorie fa-ti un amant si sa vezi ce fericita o sa fii si lasa prostu sa munceasca


'ete bre sfat acilea..,numai sa nu munceasca si ala mult..,ca n-ai facut nici o shmecherie..
cum ar fi sa ai si sot si amant,si sa n-aiba nici unu timp de tine..


nu-mi iau amant, ca la mine nu merge asa. Si vb lui Roby, poate nici ala nu are timp, si ma trezesc multimilionara cu 2 care muncesc de se spetesc. Si eu ce sa fac? sa stau si sa-i astept cand pe unu cand pe altu cu seri romantice. ne ne, nu merge. Ca sa-ti spun pe aia dreapta, toti sunt la fel, nimic nu face diferenta.
emory
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:54
deci carevasazic-asa....amantii nu trebe sa aibe un job obositor ziceti voi, nuu??
numa sotul!
hai ca-i o idee si asta
fleurdelis
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:56
De la: emory, la data 2010-09-04 19:01:28
De la: roby_cado, la data 2010-09-04 18:53:33
De la: emory, la data 2010-09-04 18:27:30
De la: roby_cado, la data 2010-09-04 18:23:09
De la: emory, la data 2010-09-04 18:06:54hmmm......intradevar, ai dreptate. Mare domn, Mare caracter. E o parere si asta. Exact asa m-am gandit si eu.


fata mea..,spune-ne cum il chiama pe ala..,si lasa vrajeala..
stim..,vrei sa iei pulsul,dupa care vii sa ne spui ca te-ai indragostit de un nene,din lipsa de afectiune,si sa ti se dea dreptate..


Baiatul meu......daca era un el, fi foarte convins ca nu eram la ora asta pe forum aici cerand pareri, ci eram cu dansu nu crezi? daca eram o femeie de genul, stai relax ca nu ma plangeam eu aici, ci aveam alte preocupari.


he he..


he he, dragu mami, (cum ar fi zis bunica mea), nu toate suntem din aceeasi plamadeala, nu semanam intre noi, asa cum nici degetele de la o mana nu sunt la fel, doar ca pe toate le cheama degete.......
Da nu semanam intre noi dar .....20 de ani nu ai vazut ca nu va potriviti , e drept niciodata nu-i prea tirziu s-o ei de la capat . As fi fost tentata la un moment dat sa zic ca are pe cineva , dar daca de cind vati casatorit e la fel , e clar ca voi doi nu aveati ce cauta impreuna , daca totusi au mai fost si momente bune eu zic sa mergeti la un speciaist , probail acolo aveti timp amindoi sa va cunoasteti si sa va decideti viitorul , eeu refuz sa cred ca daca vati fi iubit cu adevarat ati fi ajuns asa sa va reprosati acum dupa atita timp lucruri normale intr-o casnicie asa cum le enumeri si tu ,si inca ceva doar nu ati stata 20 de ani sa faceti avere ca dupa 20-30 de ani de casnicie sa aveti ce imparti si fiecare cu viata lui , e groaznic si de aceea te intreb inca odata __voi vati casatorit din dragoste _?!
angin
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:27
De la: Thor_again, la data 2010-09-05 12:52:09emory...
poate daca citeai mai cu atentie, ai fi inteles din unele postari si altceva... ori poate ca ai inteles dar refuzi sa crezi ca e asa... sau, in fine, inca mai vrei sa verifici.
Din punctul meu de vedere, este foarte posibil sa se contureze SI ideea pe care am mai enuntat-o destul de voalat anterior, pe care a sugerat-o si totushica, la care facea aluzie si Freya cand ne spunea noua, barbatilor, ca luam de bun doar comportamentul manifest, dar nu si dorinta reala din spatele comportamentului sau. Anume ideea ca lipseste prea mult, dar nu neaparat pentru a face bani. E drept, in timpul asta face si bani, tu ai spus-o, dar din cate imi dau seama nu ai nici o posibilitate sa contabilizezi (ca sa raman si in domeniul tau) CAT TIMP din cel in care lipseste il foloseste pentru asta si cat timp il foloseste pentru altceva... De exemplu, vizite la domiciliu


Thor, voi aveti dreptate, nu am cum contabiliza castigul facut de el, nu il pot verifica unde merge pt ca nu imi spune unde merge exact, ci vezi ca merg in satul ala ca am de munca, si eu nu umblu de nebuna dupa el sa vad daca e asa sau nu, si inca ceva foarte foarte adevarat, uite ca recunosc, mi-e foarte frica sa aflu, ca banuiesc e ceva, dar acum mi-e frica de adevar. Mi-e frica ca o sa ma ia pur si simplu d.....cu ca o sa fiu pusa in fata faptului implinit. Nu stiu daca ma intelege`ti. Stiu ca e nasol ce spun eu, e lasitate daca vrei, dar vreau sa cred ca a fost asa cum am fost si eu, cinstita, ca mi-a platit cu aceeasi moneda. Stiu ca tentatia e mare, pt el, ca na cate femei il suna ca s-a stricat ceva si trebuie sa merga sa repare, dar...repet, acum sunt ,foarte, foarte slaba emotinonal...si ma va afecta foarte tare. Nu am trecut prin asta niciodata, am avut inceredere si atat. Nu stiu....ma gandesc in toate felurile.
emory
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:29
De la: emory, la data 2010-09-04 17:03:38nu e un tip care sa-l sperie siguranta financiara, sau altceva, e un tip destul de pragmatic, ce nu inteleg eu: el spune ca asta e o viata de familie normala. Cum sa fie normala cand noi vb doar 30 de minute pe zi, ne vedem uneori la 2 zile, iar de celelalte activitati nici nu mai amintesc. Imi aduc aminte ca nici nu stia unde e clasa fiului meu cat a fost fiul meu in scoala generala, sa nu mai vorbesc ca nu ii cunostea profesorii. Dar asta e alta poveste, care a trecut. Daca pana acum m-am multumit cu asta sa zic asa, acum imi pun intrebarea: merita sa merg inainte? Peste cativa ani voi fi singura de tot, fiul meu isi va face viata lui, poate departe de mine, si eu? ce o sa fac? o sa stau sa astept sa ce?.......sa vina acasa sa-i pun masa, sau doar sa-mi spuna, sunt foarte obosit, mai stai? eu merg sa dorm. Asa face acum.
>>AI O MESERIE ??O PRACTICII??? ESTI INDEPENDENTA FINANCIAR??? ASTA-I VIATA ??? SA FII MENAJERA ??DOAR?? >>O SINGURA VIATA ,SI NU MERITA SA-TI BATI JOC DE EA !!! sigur are o "duduie" >>angajeaza un detectiv ...si PE URMA, VEI HOTAR CE VEI FACE CU VIATA TA !!!
garbo001084
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:42
bun sfat , nene..
Freya_
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:44
emory,
mai inainte de toate, incearca sa nu mai citezi tot textul celui caruia ii raspunzi. E obositor si se incarca pagina aiurea. Pe cat posibil, nu mai cita deloc sau, in cel mai rau caz, ia doar unele fraze. E destul sa scrii la inceput numele celui caruia ii raspunzi.
apoi: eu nu ti-am spus sa il verifici. Ti-ai face probabil mai mult rau si, crede-ma, nu e indicat sa il "controlezi", cu atat mai mult cu cat s-ar putea ca omul sa fie (inca) nevinovat, dar tu, mergand chitita pe ideea ca te inseala, sa iei de "traducere" orice salut pe care el il adreseaza vreunei femei. Ori, dimpotriva, s-ar putea sa fie "vinovat" si, cand va vedea ca ai descoperit, asta sa fie scanteia care sa aprinda fitilul. In alta ordine de idei, nu stiu cat e lasitate in atitudinea asta a ta si cat e, de fapt, autoaparare. Habar n-am, poate un psiholog ar putea sa iti explice mai bine. Ideea este ca eu, personal, am expus doar unele aspecte asa cum le-am gandit eu, cu mintea mea aia multa sau putina... un sfat insa nu as putea sa iti dau. Poate doar sa incerci sa comunici cu el, sa ii gasesti punctul "slab" prin care sa strapungi "platosa" ce o manifesta prin motivarea refuzului de a discuta cu oboseala aia cronica...
Eu zic insa asa: odata ce, la varsta asta, se comporta cum se comporta, e foarte posibil sa nu mai fie "nimic" acolo pentru tine. Nu zic ca asta e adevarul, e doar o posibilitate.
Thor_again
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:46

repet..distrus-o...
roby_cado
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:46
Freyo,
pune 'napoi paranteza patrata dupa al doilea "quote", ca uite ce ti-a iesit
Bre, voi repetati-va in continuare pe aici, intre timp eu am sa profit de "sfatul" cu detectivu' si ma bag in business...
Emoryo, platesti bine?
Thor_again
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:47
De la: roby_cado, la data 2010-09-05 13:46:36
repet..distrus-o...


amaratule, ai invatat sa pui cratima ? nu-i de mirare ca te-a lasat nevasta

nu, am considerat ca-i mai bine sa-mi schimb postarea, amaratu-i amarat, pana moare..
Freya_
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:48
sa zic vorba aia?... sa n-o zic?... ba o zic!!!

Qui se tachine, s'aime!

Thor_again
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:51
vi se pare ca asta-i viata ce si-o doreste cineva? barbatul "muncitor" cu amanta si femeia "nemultumita" cu iubitu'???????

dumnezeule....dar sunt tineri amandoi!
nu conteaza scoala, studiile, mediul in care traiesti, ci doar acel loc numit casa, unde te simti acasa, unde cei doi sunt unul singur si unde fac si desfac totul.
atata timp cat mai si vor asta.
de unul singur nu poti face nimic.
si daca ai destul respect pentru tine, cat si mai ales, pentru cel de langa tine, trebuie sa pui punct, daca altfel nu se mai poate. si, in cazul lor, se pare ca nu se mai poate.
multe femei vor spune ca emory are totul- are o casa, 2 masini, bani, libertate, dar mai ales, un sot care nu o intreaba nimic, nu o bate, nu vine mort de beat acasa, munceste, nu e gelos si pe aerul pe care il respira......dar aste e viata?
repet, singuratatea in doi e cumplita. te distruge, te dezumanizeaza.
candva, cumva, s-a produs o ruptura.
iar timpul trecut de atunci si toate cate nu s-au spus, fac aproape imposibila o revenire la ceea ce a fost. e mult prea greu sa carpesti, sa te agati de ceva ce a fost dar nu mai este.

desigur ca nimeni nu stie exact ce s-a intamplat si sunt sigura ca nici ei doi; cineva a cerut un sfat, o parere, fiecare dintre noi am vrut doar sa ajutam, ne-am dat cu presupusul si am creat scenarii, insa nu noi suntem protagonistii.....hai sa fim sinceri, acum- nu orice sfat pe care si voi l-ati primit, cerut sau nu, a fost cel mai bun.
caci, desigur ( pare-sau chiar e- un cliseu, s-a tot spus chestia asta de mii de ori) nimeni nu e la fel.


garbo165600
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:52
thorele, mai bine vaduva ori fata batrana, mai, decat cu un barbat prost si frustrat la casa
daca te prind, sa vezi ce ti-o iei
Freya_
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:53
hai, v-am lasat c-am o misie importanta acum
Freya_
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:55
Este usor sa dai sfaturi dar cand esti tu in aceasta situatie este greu, in apropiere de 40 ani aveti grija apar schimbari si de aici multe divorturi.................. Tu singura decizi ce vei face, tu traiesti, tu simti asa ca nu mai cere sfaturi fa cum iti dicteaza inima , dar nu inainte de a sta de vorba cu el.
milena010570
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:56
De la: Freya_, la data 2010-09-05 13:53:10thorele, mai bine vaduva ori fata batrana, mai, decat cu un barbat prost si frustrat la casa
daca te prind, sa vezi ce ti-o iei



TU ESTI FATA BATRINA ?

KNIGHT_31
Postat pe 5 Septembrie 2010 13:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gelozie 21 De la: Adi-Valcea 17 Aprilie 2014 15:46
A cumparat cineva genti de pe manuels.ro?? 1 De la: garbo_506298 4 August 2020 11:31
Mă iubește, dar eu nu-l vreau. Ce să fac? 12 De la: Axl_R 13 Septembrie 2016 21:41
buna 3 De la: anakin 20 Iulie 2009 12:25
Mi-e dor 118 De la: daria_pet 16 Mai 2011 10:45
Setari Cookie-uri