vreau doar parerile voastre

De la: september, la data 2010-09-04 18:23:38
daca sa fii femeie inseamna doar lumanarele si dezabieuri.........e cam trist!
oricum nu voi intelege niciodata de ce EA (in general) trebuie sa lupte, sa recucereasca..si EL trebuie sa fie recucerit
adica ce s-ar intampla daca ar mai lupta si el macar putin????
Aceeasi intrebare mi-o pun si eu!
dragu_ta74
Postat pe 7 Septembrie 2010 13:27
pai, probabil ar face si el asta daca ar fi nevoie, dar atata timp cat is tratati ca niste copii si li se pune totul pe tava, oamenii profita!
zambila
Postat pe 7 Septembrie 2010 13:34
De la: Rha, la data 2010-09-07 12:52:17S-o crede vreun phoenix....dar eu sigur vad papagali acolo la avatarul ei.


In sfarsit o poza elocventa!

Tylly
Postat pe 7 Septembrie 2010 13:34
Draga mea,acelasi lucru am patit si eu la fel ca si tine.Il intelegeam pt ca ziceam ca munceste pt casa,sa ne fie bine.Cand colo,ce sa vezi?Domnul,muncea in patul alteia!Si eu ma chinuiam sa nu-l stresez,sa nu-l bat la cap......E,si dupa 15 ani de casnicie cine a zis"hai sa stam despartiti o vreme sa vedem ce mai e intre noi?"EL!Si iata ca sant divortata de 2 ani,el nu mai e cu matracuca pt ca nu-i mai maerg afacerile asa bine sau nu stiu ce s-a intamplat(se pare ca femeia era pe interes)si eu sant bine pt ca sincer ,obosisem sa-l astept si sa-l inteleg" pt binele familiei!'DECI,UNEORI TOATA MUNCA ASTA POATE ASCUNDE DE FAPT ALTCEVA!DESCHIDE BINE OCHII!
dragu_ta74
Postat pe 7 Septembrie 2010 13:35
Asa si Presupun ca de 2 ani abstinenta totala. Cred ca va simtiti excelent?
garbo005036
Postat pe 7 Septembrie 2010 16:03
Draga Emory,
Ai dreptate, multi nu-ti citesc postarile. Insa trebuie sa apreciezi ca ai primit o serie de incurajari si sfaturi. Lumea a reactionat la cererea lansata de tine. Parerile, bune sau rele ti-au fost adresate. Alege tu doar ceea ce ti se pare potrivit. Ma repet: TU stii deja adevarul despre relatia voastra si nu ai nevoie sa ti se spuna ce sa faci. Fa exact ce iti spune intuitia ptr. ca acela e adevarul.
E CLAR ca sotul tau nu te iubeste si are o relatie paralela.Asta se vede de la o posta! Daca tu ai vedea povestea TA scrisa de altcineva n-ai crede la fel? Sunt convinsa ca da.
Cand vei fi pregatita sa spui STOP acestui substitut de relatie o vei face. Depinde de tine cat vei vrea sa te mai complaci in situatia asta. Nu trebuie sa-ti fie jena ca nu vrei sa iesi din aceasta relatie care iti aduce un confort psihologic doar prin faptul ca "esti casatorita". Si mie mi-a fost frica sa ies din zona asta insa am facut-o fortat. El m-a lasat si s-a dus cu amanta. Dupa aceea am realizat ca mi-a facut un bine. Poate ti-e greu sa divortezi insa sunt convinsa ca relatia ta nu are sanse de refacere. Nu mai spera degeaba. Iti pierzi timpul. Sa stii ca barbatul care te iubeste vine acasa rupand pamantul, vrea sa faca gestul romantice( daca nu stie, gaseste pe cineva sa intrebe) vrea sa faca lucruri impreuna cu tine, iti cauta apropierea, etc. Faptul ca ignora nevoile tale arata ca nu te iubeste.
SUCCES!
Doriana777
Postat pe 7 Septembrie 2010 17:26
Ia uite ce destept e thor. Cum stie el sa sfatuiasca pe toata lumea Cum se baga el ca un tampon in viata oamenilor in timp ce a lui e de tot rahatul. Ma baiatule ti-ai ratat cariera tu trebuia sa te faci doftor moooo....Doctoru Andrei eventual... Si cand vezi ce scrie ai crede ca e un om mare ...
Simple_Stranger
Postat pe 7 Septembrie 2010 17:59
of,,,, exact cum banuiam, dai de papagali la tot pasul.
Da! recunosc, sunt pasarea phoenix, am vrut sa va pacalesc si sa ma dau de-a voastra, dar probabil nu merge. Cum faceti? va recunoasteti dupa greselile de ortografie pe care le faceti sau pur si simplu dupa lipsa de creier de care dati dovada? Apropo am si eu o intrebare (poate asa o sa ma considerati de-a voastra) : " Rha" este cumva prescurtare de la rahat? Sincer daca ma iau dupa cum ganditi, cam asta cred ca va este nivelul- de rahat-.
P.S. Nu va obositi sa raspundeti, ca oricum nu va mai bag in seama. pa, si o zi buna!
yyyvv
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:49
dar vad ca te roade intelepciunea lui thorel daca din 5 mesaje pe contul nou, ai venit chitit pe el pfiii, ce inseamna sa fii un om c-o misiune

Freya_
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:07
De fapt si de drept si-a gresit Id-ul
Nu e Simple Stranger este Simple Mind.
Ciresica
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:21
Ce-i, iar ne-a venit jucaria?
Ciresico, "mind"?
de unde si pana unde notiunea "mind" alaturata specimenului?
Thor_again
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:24
Thorele, Ciresica e o fina..
Freya_
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:26
De la: yyyvv, la data 2010-09-07 18:49:53of,,,, exact cum banuiam, dai de papagali la tot pasul.
Da! recunosc, sunt pasarea phoenix, am vrut sa va pacalesc si sa ma dau de-a voastra, dar probabil nu merge. Cum faceti? va recunoasteti dupa greselile de ortografie pe care le faceti sau pur si simplu dupa lipsa de creier de care dati dovada? Apropo am si eu o intrebare (poate asa o sa ma considerati de-a voastra) : " Rha" este cumva prescurtare de la rahat? Sincer daca ma iau dupa cum ganditi, cam asta cred ca va este nivelul- de rahat-.
P.S. Nu va obositi sa raspundeti, ca oricum nu va mai bag in seama. pa, si o zi buna!


dap... papagal!

Tylly
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:26
hahahaha, uite-o si pe Aleja care azi se da pasarica!
Ciresica
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:29
papagalita.............
jeanette40
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:30
Dar e o pasarica.
Doara
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:31
a uitat sa vina cu "bratarile"...=))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:31
De la: yyyvv, la data 2010-09-07 18:49:53
" Rha" este cumva prescurtare de la rahat? Sincer daca ma iau dupa cum ganditi, cam asta cred ca va este nivelul- de rahat-.
P.S. Nu va obositi sa raspundeti, ca oricum nu va mai bag in seama. pa, si o zi buna!


Ia uite draga de ea....numai la rahat i-e gandul. Bravos! Totusi mai schimba meniul.
Si ai dreptate n-are rost sa-ti mai raspund. Nu-mi pun mintea cu nulitatile. Pardon....papagalitele!
Rha
Postat pe 7 Septembrie 2010 20:10
asomia
Avatarul lui iasomia
10100 mesaje
Membru din: 3/10/2008

Postat pe: 7 Septembrie 2010, ora 10:36
Citeaza Raspunde

emory...nu mai stiu unde,ai spus ca toate treburile le faci cu baiatul tau,poate asta este problema,ai facut din fiul tau centru' universului,sotul s-a simtit dat la o parte,singur,de aici instrainarea...

el s-a inchis in propria carapace,tu....tu(cred) te gandesti la un barbat(alt barbat),in cazul in care nu ti-ai dat seama pana acum...
femeile indura..dar nu-si striga nemultumirea... decat in clipa in care incep sa fie atrase de altcineva,din pacate....au nevoie de justificari..


iaso..,eu am fost ceva mai direct..,am intrebat-o cum il cheama pe "respectabilul"....
roby_cado
Postat pe 7 Septembrie 2010 20:49
Daca tot ce ai spus tu este adevarat atunci cu greu o sa mai fie ce a mai fost. Daca te iubeste in reprize este clar ca munceste in patul alteia. Asa-i cu barbatii, uneori se cearta cu amanta si in mintea lor cred ca te-au dezamagit ca femeie iar pentru a drege busuiocul iti aduce un cadou frumos, luati cina la un restaurant bun sau faceti lucruri ce inainte va aduceau bucurie.
Cand ceva nu merge nu se mai repara niciodata. Sunt nenumarate cuplurile ce nu mai simt nimic unul pentru celalalt dar datorita copiilor....stau impreuna. Iar daca sexual lasa de dorit situatia e clara. Atunci cand vi de la o alta femeie este normal ca in cazul in care ai cunoscut placeri ce acasa ti se par ca lipsesc....nah...nu mai ai chef. Te gandesti in cu totul in alta parte.
Al truc al barbatului cu amanta este exact asta..,.Da, mergi si tu la cumparaturi dar...singura....in timpul asta sa pot si eu conversa la telefon cu noua cucerire. Si uite asa unele femei din razbunare sau nevoie , fac acelasi lucru.
Simple_Stranger
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:06
aoleu... cu ce suplinitor analfabet o fi facut mariusica asta romana?...:))))))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:07
Asa este ...cu o suplinitoare....mai exact. Multumit? Oricum un alcoolic impotent ce-si cauta femei pe net nu am sa fiu niciodata. Prefer fara cunostinte avansate de limba romana, nu ca tu ai avea asa ceva....dar....poate asa te remarca si pe tine cineva si ...poate reusesti in viata ta de diaree...Poate exista pe lumea asta o tampita care sa observe istetimea ta. Succes!! si ignore din partea mea ....esti prea prost pentru secolul asta Sa ramai asa. Sa nu te schimbi....
Simple_Stranger
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:13
Domnu' portar de la General Motors lasa beutura si nu mai da vina pe altii. Asa-i ca atunci cand te imbeti intri pe forum si ti se pare ca faci si-o sfaraiala?
Doara
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:15
Doara... iarta-ma ca intervin.
individul asta nici macar nu lucreaza acolo (la United Motors - habar n-avea cum se cheama).:D

doar freaca menta pe-aici cu texte puturoase (si super-agramate), si-atat.
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:19
De la: preci, la data 2010-09-06 19:40:04si nici no sa ai in graba cu gramatica asta...


ce are scrisul cu modul cum gandesti??? astept raspuns prietene
gfvgbnhjvcdfghyuuytsdefrtgyuytrdef
Postat pe 7 Septembrie 2010 23:05
De la: cirebica, la data 2010-09-06 19:44:47
De la: sebylovegyrls, la data 2010-09-06 19:25:04poate sio gasit si omul o amanta ceva mai tanara
daca eu ca am 34 ani ma uit la dinastea mai tinere
macar eu nam nevasta



ie, ie...nu gasesti daca nu inveti gramatica limbii romane...of, of...


ce are scrisul cu modul de a gandi???? astept raspuns domnisoara
gfvgbnhjvcdfghyuuytsdefrtgyuytrdef
Postat pe 7 Septembrie 2010 23:07
noah, ma sebilove... apai pune-te pe asteptat mult si bine...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 23:13
daca tot fara cratima si gandesti......mai bine lasa...e prea grele pentru tine.....
tutankhamon
Postat pe 7 Septembrie 2010 23:20
dragi mei,
am vazut ca mi-ati spus parerile voastre, asa cum v-am rugat, unii pro, altii contra, unii de bine, altii de rau, in fine, pe toate le-am citit. si va multumesc.

Am vazut ca unii m-ati intrebat daca vreau o confirmare doar, si ca poate am pe altcineva. OK . Fiecare gandeste cum vrea, si are dreptul sa spuna ce vrea. Dar daca tot sunt sub un anonimat, crede`ti ca imi era greu sa intreb ce parerea aveti de: sunt cu altu si al meu asa e, ce ziceti?
Nu, nu sunt cu altul, vreau sa fiu cu ce e al meu, vreau sa mi se plateasca cu aceeasi moneda. Nimic mai mult. Atat doar. Si pt ca am fost facuta nebuna de nenumarate ori, am vrut sa ma conving, sunt sau nu sunt. Poate ca sunt. Am mai spus si repet, nu sunt perfecta, am si eu defecte ca fiecare, dar am vrut o familie si atat. nimic mai mult.

O seara faina tuturor!
emory
Postat pe 7 Septembrie 2010 23:39
astia de unde aparura,pffff da cum ies ca mustele la kk
anaROBERT
Postat pe 8 Septembrie 2010 00:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratamente 1 De la: icaica 17 Aprilie 2011 17:33
MAI EXISTA ROMANTISM? 15 De la: preciouss 3 Decembrie 2009 19:29
cum sa procedez 48 De la: fleurdelis 21 Ianuarie 2011 23:44
Povestea mea,povestea orcarei adolestente!!!! 23 De la: Dari_Daniela 17 Ianuarie 2010 20:44
EL, TU si CEALALTA 7 De la: adastaicu 6 Aprilie 2010 11:36
Setari Cookie-uri