vreau doar parerile voastre

te`ai gandit la varianta ca poate are pe cineva ?
samyy
Postat pe 6 Septembrie 2010 13:41
si tu acum ii oferii femeii variante dinastea ce o panicheaza
anaROBERT
Postat pe 6 Septembrie 2010 13:45
ROBY ,un pic exagereaza ...insa pe undeva are si dreptate...ROmania a devenit o tzara in care nu prea iti mai permiti sa alegi un loc de munca....e o tzara in care ...nu prea e loc de mofturi in ceea ce priveste un loc de munca,de cele mai multe ori trebuie sa ne multumim cu un loc de munca prist platit ,fie el si in afara domeniului nostru de pregatire...si va fi si mai rau ...insa si EMORY are dreptate ... si el,sotzul ei ...ar trebui macar cand e acasa...sa fie altfel...sa incerce sa fie mai cu chef...mai afectuos...nush ce sa zic...un pic exagereaza si el... nu cred ca nu e loc de putzina afectiune ,si timp de petrecut cu sotzia ...
.
.
garbo109404
Postat pe 6 Septembrie 2010 13:52
Problema ta, Emory am inteles-o , comentariile, un prea. Adica doar unul . Sa-ti spun un secret: nu e nimic nou, asa a fost de la inceput(,,s-a luat curentul?"), n-ai avut timp sa vezi, ca ai fost ocupata cu copilul. Acum e mare si te cam intrebi:,,bine si eu ce sa fac?"Stii ce cred eu? Ca trebuie sa-ti traiesti viata. Nu sa-l parasesti, sa faci ce nu ai facut pentru tine, sa ai grija de tine si de placerile tale, sa zambesti zilnic, sa treci mai rar prin bucatarie si magazine de si cu mancare. Trebuie sa ai o pasiune la care ai renuntat cand ai devenit mama, sotie, amanta si doamna(ca asa se zice ca trebuie si cam asa facem). Redescopera ce-ti face placere, si fa acel lucru. Vei vedea ca viata e frumoasa! Nu stiu cum sa-ti spun altfel decat asa: REDSCOPERA-TE! De unde stiu? Reteta e veche! Si testata!
vitan
Postat pe 6 Septembrie 2010 14:09
parerea mea este : daca - ti iubesti familia si il iubesti pe sotul tau , verifica-l ptr. ca am trait si eu o asemenea experienta legase o preietenie cu o alta femeie, dupa aceea i-a parut rau si incet incet si-a revenit.
garbo122986
Postat pe 6 Septembrie 2010 16:18
samyy
Postat pe 6 Septembrie 2010 16:20
eu in familia mea nu am vazut altfel de comportament, la noi foarte rar se intampla sa mergem undeva toti 3, sau sa stam la masa impreuna...chestiile astea se intampla de paste, de craciun, cand e vreo zi de nastere, dar nu intotdeauna, si eventual cand vine cineva in vizita: gen nasii sau vreo matusa...iar despre cumparaturi...cine are timp si cum are timp...de obicei mama impreuna cu mine, asta cand sunt pe acasa, sau tatal singur, asta cand are timp si chef sa se duca...astea din punctul meu de vedere, fiica de 26 de ani...
mirelacm
Postat pe 6 Septembrie 2010 16:41
zise un barbat
garbo062267
Postat pe 6 Septembrie 2010 16:56
De la: anaROBERT, la data 2010-09-06 13:04:24isi face parul,manichiura,pedichiura si sala de doua ori pe saptamana...suficient?
bre da curioase sunteti


ana ai uitat sa spui de epilat. Spune draga tot. da din casa, ca acum si asa nu mai conteaza.
emory
Postat pe 6 Septembrie 2010 18:08
Emory, eu am o parere buna despre gemeni! Inteleg mai bine dorinta ta de comunicare, de deschidere spirituala stiind ca esti in acest semn. Cei din leu sunt autoritari, orgoliosi si nu-si deschid niciodata urechile la vorbele altora...se asculta doar pe ei insisi...
Nu-ti ramane decat sa-ti construiesti spatiul tau, sa citesti, sa scrii, sa stai pe net...
Cu el daca dialogul nu a mers pana acum, nu va merge nici de acum inainte.
Luna_in_capricorn
Postat pe 6 Septembrie 2010 18:46
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-06 18:46:26Emory, eu am o parere buna despre gemeni! Inteleg mai bine dorinta ta de comunicare, de deschidere spirituala stiind ca esti in acest semn. Cei din leu sunt autoritari, orgoliosi si nu-si deschid niciodata urechile la vorbele altora...se asculta doar pe ei insisi...
Nu-ti ramane decat sa-ti construiesti spatiul tau, sa citesti, sa scrii, sa stai pe net...
Cu el daca dialogul nu a mers pana acum, nu va merge nici de acum inainte.


luna, e asa cum spui tu. Ne-ai descris exact cum suntem. Nu o sa-l pot face sa se schimbe cu toate trucurile si toate serile romantice si tot ce se poate.
Azi e ok de maine intram in "normal"
ms
emory
Postat pe 6 Septembrie 2010 19:00
poate sio gasit si omul o amanta ceva mai tanara
daca eu ca am 34 ani ma uit la dinastea mai tinere
macar eu nam nevasta
gfvgbnhjvcdfghyuuytsdefrtgyuytrdef
Postat pe 6 Septembrie 2010 19:25
si nici no sa ai in graba cu gramatica asta...
preci
Postat pe 6 Septembrie 2010 19:40
De la: sebylovegyrls, la data 2010-09-06 19:25:04poate sio gasit si omul o amanta ceva mai tanara
daca eu ca am 34 ani ma uit la dinastea mai tinere
macar eu nam nevasta



ie, ie...nu gasesti daca nu inveti gramatica limbii romane...of, of...
cirebica
Postat pe 6 Septembrie 2010 19:44
stiu prin ce treci....stiu ce inseamna sa ajungi sa cersesti atentie, un sarut, o mangaiere...am trait langa un astfel de om 4 ani si nu am rezistat...cu toate ca a fost dragostea vietii mele,...am plecat fara sa intorc privirea...dar spre deosebire de tine eu nu aveam nimic de impartit cu el....a fost dureros dar nu mai sufar...toate trec in viata asta.
am incercat de toate dar fara rezultat...de aceea am ales calea asta...ma dureau cuvintele lui...."dar nu te-am tinut in brate si ieri?" "ce tot atata pupat...parca am fi in liceu..."
ca sa il trezesc la realitate am plecat...nu a stiut nimic de mine..a fost un soc pentru el...dar am reusit sa il schimb pt o luna...apoi si mai rau...venea acasa dar se uita la TV sau in tavan...nu ma mai iubea...am ajuns doar prieteni buni care mai faceau dragoste din cand in cand....
delia_diana
Postat pe 6 Septembrie 2010 20:44
inainte de aface orce urmarestel sunal in miezu noptii afla unde lucreaza . daca nu te inseala dai pace probabil i se tetmina viata sexuala si incearca sa stea cit mai departe sa nui stii tu aceste probleme barbatesti .nu asculta de altele siti distruge casa care ati muncit amindoi 20 de ani la ea .gindestete la bine si nu la rau .
memo
Postat pe 6 Septembrie 2010 20:50
Da , da....asa. Urmareste-l , suna-l, insista , eventual mergi dupa el la munca s.a.m.d. si in cel mai scurt timp scapi sigur de tot de el.
Rha
Postat pe 6 Septembrie 2010 20:58
Draga Emory, fiecare casnicie este o poveste,cu atat mai mult cand ea dureaza de ceva anisori,iar parerile noastre ar trebui sa tina cont de acest context dar povestea ta ,in ansamblul ei,o cunosti doar tu.Asa ca nu stiu la ce ti-ar folosi parerile noastre.Poate ca deja ai luat o anume hotarare sau vrei sa iei si cauti o "confirmare"ca decizia ta e buna.Nu vei gasi la nimeni caci,singuri,suntem pusi toata viata in postura de a alege si traim permanent cu consecintele acestor alegeri.Fiecare sufera pentru el ,mai devreme sau mai tarziu.Si eu ma intreb de 22 de ani daca e bine ca ma complac intr-o casnicie in care nu sunt "pe aceeasi lungime de unda" cu sotul meu,ca sa zic asa,si nici acum nu am gasit raspunsul cel mai corect.Si copilul nostru intre timp a crescut,are 21 de ani,acum nu mai gandesc cum ca ma sacrific pentru el,am mai acumulat ceva eperienta de viata si as evita o parte din greselile pe care le-am mai facut uneori.Dar raman legata de acest barbat care,odata cu varsta( intre noi este o diferenta de 14 ani) a devenit si mai ursuz,fara chef de viata,interiorizat si complexat.Ma cuprinde deseori disperarea,mi se pare ca ma irosesc si ma molipsesc de la el,e greu de tot.....imi amintesc insa de o vorba care m-a urmarit toata viata:"se poate si mai rau"!Nu putem ignora societatea in care traim,conditiile de viata de acum in care multe din visurile noastre se naruie si e foarte greu de "noi"inceputuri".....Asa ca,daca ar fi sa te hotarasti intr-o anumita privinta gandeste-te bine ca realitatea este destul de dura si oamenii sunt adeseori ipocriti.......s-ar putea sa tot cauti si sa nu gasesti ceea ce iti doresti cu adevarat......sau poate sunt eu prea sceptica??!!
DAS
Postat pe 6 Septembrie 2010 21:36
das, nu e vorba de cautat ceva si de gasit, stiu ca viata e foarte grea, tot ce am cladit nu am caldit dormind, nici nu ne-a picat din ceruri, dar muncesti, muncesti, muncesti totata viata si te gandesti ca o sa ajungi sa te bucuri de tot la un moment dat. Cand? sa inteleg ca niciodata? Sa astept sa mai creasca copilul, sa faca o facultate, sa-si faca viata lui, sa faca un copil la randul lui si eu sa ma pregatesc sa-l cresc si alte cele.....
mai, nu am cerut luna de pe cer, nu cer si nici nu am pretentia la concedii costisitoare, nu vreau bijuterii scumpe, nu vreau decat liniste si pace. Vreau sa fim cerebrali, sa comunicam, sa facem lucruri simple care pana la urma sunt cea mai mare bucurie a vietii.
Nu am cerut pareri, sa iau o decizie pe baza lor, am vrut sa vad ce credeti si voi despre asta.
decizia imi apartine, normal.

Doar ca mi-am vazut viitorul sumbru, nu am intrezarit nici macar o schimbare, care de multi ani o astept. Mi-e foarte greu, cum spunea cineva aici pe forum, singuratatea in doi e grea, si daca nici nu esti inteles e si mai grea.

emory
Postat pe 6 Septembrie 2010 21:47
Schimba ceva la tine ,dute la salon schimbati cuafura sau adauga ceva nou la stilul tau.Uimestel intr-un fel.Fal sa-i fie dor ce nebuniile pe care le faceati la inceputul relatiei.Doar nu cu urlete ci cu trandete intelegere nu vulgaritate si etc..pune-i un repotofon sau ceva in salopeta de lucru sau in haina si descopera daca te inseala .Este foarte probabil din moment ce lipseste asa mult de acasa.
Ai grija si de baiatul tau ca de obicei faca multa inplicare din partea tatalui poate sa o ia pa cai gresite.SUCCES!!!!!!!!!!!
andra9279
Postat pe 6 Septembrie 2010 23:37
E posibil sa aiba o relatie extra-conjugala.Daca poti si ai chef,timp urmareste-l,dar nu e cea mai buna idee.Eu zic sa nu-l mai intrebi despre ,,unde se duce,, ci sa schimbi tu ceva.Nu stiu cum erati voi in perioadele bune,dar ar fi bine ca atunci cand soseste sa stati impreuna la masa,saii spui ca arata obosit si sa incerce sa se odihneasca,pt ca te descurci tu cu ,,aprovizionarea,,etcNu-l forta ,nu-i impune si nu-i reprosa,spune-i ca il intelegi(si chiar trebuie sa faci ceva mai mult ,uita tot raul cand mergi cu el in pat)......si alte chestii de ...amabilitate ceva vreme 1,2 luni,si vezi daca se schimba ceva.Fa-l sa se simta bine acasa cu tine,cu voi.Toate acestea le poti face doar daca crezi ca merita(daca il vrei inapoi pt ca itii la el,il iubesti...daca nu mai simti nimic pt el NU MERITA NICI UN EFORT,)Nu o face doar din orgoliu pt ca nu tine mult,obosesti degeaba.Stiu ce spun,pt ca eu am castigat o fffmare batalie,dar a meritat pt ca imi iubescc sotul ffmult,(si ma iubeste si el ,doar ca a ratacit putin)Tu sa faci ce simti tu ca e bine pentru tine,pentru voi.
julyooo
Postat pe 6 Septembrie 2010 23:50
De la: emory, la data 2010-09-06 18:08:08
De la: anaROBERT, la data 2010-09-06 13:04:24isi face parul,manichiura,pedichiura si sala de doua ori pe saptamana...suficient?
bre da curioase sunteti


ana ai uitat sa spui de epilat. Spune draga tot. da din casa, ca acum si asa nu mai conteaza.





imi cer scuze nu o sa mai omit nimic
anaROBERT
Postat pe 7 Septembrie 2010 00:11
emory...nu mai stiu unde,ai spus ca toate treburile le faci cu baiatul tau,poate asta este problema,ai facut din fiul tau centru' universului,sotul s-a simtit dat la o parte,singur,de aici instrainarea...

el s-a inchis in propria carapace,tu....tu(cred) te gandesti la un barbat(alt barbat),in cazul in care nu ti-ai dat seama pana acum...
femeile indura..dar nu-si striga nemultumirea... decat in clipa in care incep sa fie atrase de altcineva,din pacate....au nevoie de justificari..

comunicarea este secretul,sune-i ce te doare...
si rasfata-l! de cand nu l-ai mai... lugu-lugu?
iasomia
Postat pe 7 Septembrie 2010 10:36
De la: preci, la data 2010-09-06 19:40:04si nici no sa ai in graba cu gramatica asta...


Ia lasati copilul in pace! Ce are "prefectura" cu..."gramatica"?
Ariesh
Postat pe 7 Septembrie 2010 10:47
E complicat dar eu cred ca altceva ar fi la mijloc, nu faptul ca munceste ait de mult.Urmareste-l daca ai posibilitatea, eu simt miros de altceva decit munca.Nu stiu care este relatia ta cu sotul tau, cea fizica.Cred ca la fel.Daca nu mai exista dragoste,parerea mea, nu mai exista nimic.Stiu ce vorbesc asculta-ma.Daca mai simte ceva pentru tine si familie, daca nu il acapareaza alta in timp ce munceste cum iti spune tie, atunci nu e totul pierdut.Depinde foarte mult ce simtiti unul pentru altul,mai ales ca aveti un numar de ani de casnicie in spate.Scrie mai multe detalii si vedem ce e de facut.Nu de alta dar, la fel ca tine am un numar de ani de casnicie considerabil si experiente similare cu ale tale.
garbo054654
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:30
Va aduc aminte, nu invat pe nimeni nimic, toate raspunusrile le aveti in voi insiva, in inima voastra. Vorbiti mai mult cu INIMA voastra.
O sa va vina raspunsul in minte.
Alegeti doar cuvintele pozitive, constructive, le puneti pe hartie, iar dupa aceea faceti legatura si aflati raspunsul.
Toate cuvintele negative care va vin in minte sunt ale celui care vrea sa va domine sufletul,,, ignoratile, eliberatile.
Daca credeti ca nu reusiti sa eliberati acele energii intunecate ( rautate, gelozie, invidie, barfa etc ) consultati ( spovediti-va la ) un DUHOVNIC la o biserica, o manastire sau la anumiti prieteni adevarati care va pot ajuta.
Important e sa constientizeze fiecare, care-i rolul lui in familie si ce misiune are el ca OM pe Planeta Pamant.
Deci sotului dumneavoastra, ar fi normal sa-l iubiti la maxim asa cum este el, fara reprosuri.
Toata agitatia si nelinistea se afla in dumneavoastra, acolo aveti de lucru.
Incercati un curs terapeutic de relaxare, eliberare, autovindecare trupesca si sufleteasca.
Puteti incerca orice scoala terapeutica , de exemplu Yoga sau alte scoli.
Aici va pun un link , daca ve-ti pune in aplicare ( in practica ) ceea ce scrie o sa deveniti un SUFLET liber fara nici o obligatie fata de nimeni, ve-ti recapata Adevarata Puetere a Omului.
http://www.lucratorul-in-lumina.com/afirmatii/vindecare.htm
Pentru autovindecare. Trupul fizic si Sufletul se autovindeca singur, conditia numarul unu ar fi sa-i acordam putina incredere si iubire divina.
Aici ai si Afirmatii , punele in aplicare, fiecare reprezinta cate o problema de rezolvat. Citestele cu voce tare sau in gand, cum vrei. Daca aprinzi o lumanare e si mai bine. Ai si limbajul luminanarilor, punele in aplicare.
Alimentatia sa fie dupa Grupa Sanguina, e bine sa-i dai corpului alimentele care NU le fabrica el. Si din aceasta cauza esti agitata.
Consuma mai multa apa plata, ca sa spele rinichi, de aici ai cele mai mari probleme de sanatate si agitatie.
iti aduc aminte ca ai un Inger Pazitor foarte iubitor te iubeste foarte mult, cred ca va fi necesar sa vorbesti cu el mai mult, decat cu sotul tau. Ai uitat de el total.
Asa ca ai cu cine vorbi, dar refuzi total acest dialog, sufletul tau plange foarte mult ,,,,,,,
Aveti toate conditiile de trai pe Planeta Pamant, iubiti-va si bucurati-va de viata. Terminati cu judecata, nu aveti nici u drept sa judecati pe nimeni. Dumnezeul nostru creator are el grija de fiecare.
Important e sa constientizam fiecare ce misiune avem pe Planeta si in Familie. SIMPLU
Sa fiti binecuvantati
GHEORGHITA
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:32
,ce faci, sa-l recuceresti?" Aud de multe ori teoria asta, sa-l "recuceresti" probabil raspunsul ar fi, sa-l lasi, si eventual, sa-i devii amanta.
Eu am ajuns la concluzia, ca noi ca femei, nu suntem bune decat ca amante; Ori, daca vrem o familie, sa nu ne gandim ca aceasta este compusa din sot, sotie si copii.Nu! ci din mama si copii. Tatal nu prea exista in aceasta formula, decat ca material genetic, si,,, sa zicem ca isi face putin prezenta in bugetul familiei, in rest...
Ca femeie, ce poti sa faci mai mult decat sa ai grija de casa, de copil si,,,sa te ingrijesti si pe tine putin( in limita posibilitatilor, ca daca depasesti putin "plafonul" iar e rau, ca te poate "baga" la subminarea bugetului adica, ca esti prea cheltuitoare, si asta, iar nu-i bine)?
Concluzia, dupa parerea mea este ca: indiferent ce facem noi ca femei pentru ei nu conteaza, nu e destul si, in concluzie, nu e bine .
Noi punem prea mult suflet intr-o casnicie, vrem sa fim gospodinele perfecte, sa avem tot ce ne trebuie, sa dam "bine" in fata oamenilor, copiii sa fie educati, sa nu ne facem de rusine. Avem impresia ca o casnicie este formata din doua jumatati care, impreuna fac un intreg; Total gresit! toate aceste lucruri pentru ei, nu au nici o importanta. Ba mai mult, unii ajung la concluzia ca nevasta, este cel mai mare dusman al lor( chiar am auzit de curand aceasta afirmatie a unui domn destul de matur, si cu ceva functie, "de ce sa trec nevasta drept clauza, sa-mi manance banii? mai bine trec amanta"). Chiar si copii nostri cand ajung la o anumita varsta si incep sa devina independenti, nu mai vor de la noi decat bani, si poate ceva mancare, in rest nu mai conteaza; suntem rele, cicalitoare, ne bagam prea mult peste ei, etc. Si ma intreb: oare se merita tot efortul nostru? Sincer, eu cred ca nu! Mentionez, ca si noi suntem cam in aceeasi situatie, dar nu por sa zic ca imi suspectez sotul de infidelitate, probabil o fi calcat si el stramb in cei 21 de ani de casnicie dar in rest, nu cred decat ca ma confrunt cu o nepasare totala din partea lui. Probabil, toti barbatii ajung la un moment dat intr-o faza, cand viata de zi cu zi sa nu-i mai intereseza, si atunci, probabil numai un soc ii poate scoate din starea asta cum ar fi o amanta, un divort,sau,,, un amant. Eu una, am ajuns la concluzia ca trebuie sa pun mare accent pe persoana mea, si incerc sa ma autoeduc in acest sens , caut sa fiu cat mai independeta, (apropo: cu cateva zile in urma i-am zis ca vreau sa plec intr-o excursie de o zi cu o prietena, si cred ca a fost putin socat, ca a ramas surprins cand a auzit ca am vorbit numai pentru mine, nu si pentru el,,, ca a avut o remarca de genul"cum pleci fara mine?" ), si sa nu mai imi fac iluzia ca totul trebuie facut in familie (pentru ca de multe ori, in dorinta de a nu-l face sa se simta neglijat, ii dadeam impresia ca fara el nu ma descurc, sau ca nu-mi place sa plec pe undeva fara el, lucru care probabil,pe el il oboseste, sau il face sa i se urce democratia la cap, nu stiu care din cele doua variante), nu stiu daca e bine, dar o sa vad eu ce-o iesi pana la urma, dar pana una, alta, eu cum ziceam, am inceput sa pun mare accent pe persoana mea am facut o facultate, am de gand sa fac o scoala de soferi (pt. ca pana acum am fost de parere ca barbatul trebuie sa conduca masina, dar cand il vad ca uneori, stramba din nas cand vreau sa ma duca si pe mine pe undeva, am zis, ca nu mai merge asa si in concluzie,,,, iau masuri), mai vreau sa fac si un masterca sa fie tacamul complet, in rest... oi mai vedea.
Va doresc multa bafta, iar ca sfat: fiecare trebuie sa facafaca, cum crede de cuviinta.
yyyvv
Postat pe 7 Septembrie 2010 12:19
vuvu, cont nou?
zambila
Postat pe 7 Septembrie 2010 12:23
Fata asta nu se plictiseste niciodata, se reinventeaza permanent... insa devine in ce in ce mai penibila...
Tylly
Postat pe 7 Septembrie 2010 12:27
S-o crede vreun phoenix....dar eu sigur vad papagali acolo la avatarul ei.
Rha
Postat pe 7 Septembrie 2010 12:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diferenta de varsta conteaza asa mult??? 42 De la: AMELYY 23 Iulie 2010 22:07
dragoste in trei,dar nu toti trei odata 198 De la: sunsset 30 Iunie 2011 22:30
nu stiu ce sa fac 4 De la: cricat 23 Noiembrie 2010 22:52
Cele mai originale locatii pentru nebunii 49 De la: pik_nik 27 Mai 2010 15:33
un sfat va rog 5 De la: tutankhamon 3 Februarie 2010 14:11
Setari Cookie-uri