vreau doar parerile voastre

De la: sebylovegyrls, la data 2010-09-07 23:05:14
De la: preci, la data 2010-09-06 19:40:04si nici no sa ai in graba cu gramatica asta...


ce are scrisul cu modul cum gandesti??? astept raspuns prietene



pai oare ce are scrisul cu modul cum gandesti?greu pentru tine si gandirea ta infima nu?ei,uite aici ce are.....in momentul in care postezi un mesaj,faci o compunere sau scri o scrisoare esti catalogat si etichetat inca de la inceput,asa si aici in viata asta '' virtuala''postezi un meaj in care din graba omiti o litera sau apesi tasta de langa respectiva litera ce tu doreai sa o scri,asta nu este neaparat o eroare gramaticala,dar,atunci cand virgula zburda pe campie,cratima e la pascut iar punctul doarme fara stres aia este o reala problema.....si ca sa vezi prietene ce are scrisul cu modul de gandire,pai e simplu scri exact ce si cum gandesti,este ca o carte de vizita gramatica asta....satisfacut de raspuns?o ba?
anaROBERT
Postat pe 8 Septembrie 2010 00:18
"Rde hrb de oal spart" ie ti se potrivete mesajul, anaROBERT! Pi, i tu ai uitat nite virgule, dar mai ru este c ai comis-o la verbul "scrii", care aa se scrie corect. i tu ai omis/ncurcat nite litere. n rest, a fi fost de acord cu tine.
lilianajighira
Postat pe 8 Septembrie 2010 01:56
Auzi Bambi, nu vrei tu mai bine sa facem pace si sa-mi zici ce te-a deranjat de fapt la mesajul meu? te-ai simtit vizat (a)? Scuze, dar nu-ti era adresat. Sau asa ai tu de obicei sa te bagi singur in seama? Nu-i frumos,,,, Vezi????? daca treceai pe la scoala, invatai acest lucru. Eu iti doresc o zi buna, si,,,, fruntea sus! nu-ti pierde speranta,,, niciodata nu este tarziu pentru a invata unele lucruri!
yyyvv
Postat pe 8 Septembrie 2010 15:20
Ba chiar imi era adresat. Zau!
Madame John Doe, eu intr-adevar sper sa fiu capabila sa invat toata viata, insa tie iti ramane doar varianta reincarnarii.

O zi buna!
Rha
Postat pe 8 Septembrie 2010 18:04
in momentul cand Emory a vrut sa auda si alte pareri, cu siguranta nu si-a inchipuit ca povestea ei va genera astfel de dezbateri, mai mult sau mai putin prietenoase si...."voit" haioase

de ce nu o credeti voi pe fata aceasta cand spune, a spus si a repetat de cateva ori ca NU are pe nimeni altcineva in viata ei? si apoi, nu aceasta era tema discutiei
o banuiti de dualism, asta poate ca si eu as fi gandit, daca o cunosteam personal, stiam ceva despre ea, dar asa, aici, in virtual, unde nimeni nu ne cunoaste, unde nimeni nu stie cine suntem, unde suntem doar noi cu noi, nu e normal sa fim sinceri?
bine, am cam deviat de la subiect, asa ca trec la predicat....

Emory, rupe-te cat mai repede, nu mai pierde timpul, caci, mai devreme sau mai tarziu, tot acolo ajungi.
doar ca vei avea ceva mai multi ani, mai multa neincredere si mai putina dorinta/vointa de a o mai lua de la capat .........
garbo165600
Postat pe 8 Septembrie 2010 19:22
600.
in momentul in care emory a decis sa faca oarecum publica povestea ei, sunt sigur ca s-a asteptat la multe comentarii, mai mult sau mai putin on topic, mai mult sau mai putin binevoitoare, mai mult sau mai putin serioase ori rautacioase. Si-a asumat acest lucru din start.

In ce priveste partea cu "are sau nu are pe altcineva", e doar treaba ei. Toti ceilalti insa pot sa faca tot felul de presupuneri, pentru ca e dreptul lor sa ia in considerare ceea ce cred ei de cuviinta. Ca o fi sau nu adevarat, cui ii pasa? E problema lui emory daca si ce anume va lua in considerare din cele ce s-au spus pe aici
Thor_again
Postat pe 8 Septembrie 2010 19:36
De la: Thor_again, la data 2010-09-08 19:36:46600.
in momentul in care emory a decis sa faca oarecum publica povestea ei, sunt sigur ca s-a asteptat la multe comentarii, mai mult sau mai putin on topic, mai mult sau mai putin binevoitoare, mai mult sau mai putin serioase ori rautacioase. Si-a asumat acest lucru din start.

In ce priveste partea cu "are sau nu are pe altcineva", e doar treaba ei. Toti ceilalti insa pot sa faca tot felul de presupuneri, pentru ca e dreptul lor sa ia in considerare ceea ce cred ei de cuviinta. Ca o fi sau nu adevarat, cui ii pasa? E problema lui emory daca si ce anume va lua in considerare din cele ce s-au spus pe aici


scurt, la obiect si de bun simt comentariul tau.


Emory, sper ca stii sa alegi. ce sa alegi.
nimic nu e mai greu, mai inuman, mai aproape de imposibil de suportat si de nerezistat decat singuratea in doi. ti-o spune cineva care a trait asta.
fii fericita! ai acest drept, la fel ca si cel care, macar si doar in acte, este sotul tau.
garbo165600
Postat pe 8 Septembrie 2010 20:31
De la: Rha, la data 2010-09-08 18:04:46Ba chiar imi era adresat. Zau!
Madame John Doe, eu intr-adevar sper sa fiu capabila sa invat toata viata, insa tie iti ramane doar varianta reincarnarii.

O zi buna!

Buna Bambi, vad ca te roade , dar,,,sincer, cred ca ai o problema! Sa-ti expic, poate pricepi:
Primul meu mesaj postat, a fost raspuns la tema propusa, si anume, un sfat pentru Emory; Intamplator, am cont pe Garbo, si primesc informatii despre subiectele care se discuta pe forum; De cele mai multe ori, dupa cum bine ati observat, spre deosebire de tine, care, din cate vad te bagi in orice discutie mai ceva ca o musca in lapte (asta, ca sa fiu draguta si sa nu folosesc acea expresie cu tamponul, pe care am citit-o undeva.. pe forum, si care se potrivea mai bine) , eu, am stat in banca mea; Eu, ma repet, spre deosebire de tine,,, unde nu stiu, nu ma bag, si nu ma consider nici a tot stiitoare sa dau sfaturi in orice problema, de aceea am incheiat cu sfatul: "fiecare face cum crede" ceea ce practic, nu este un sfat in sine.De aceea nu inteleg Unde te regasesti tu in acel mesaj, de zici ca-ti era adresat ?
Zi mai bine ce anume te-a deranjat, poate rezolvam problema.
Eu, am incercat sa-ti explic detaliat, poate intelegi si tu, ca ai o problema; ori te crezi buricul pamantului ori, suferi de mania persecutiei. Siner,,,
Cat despre invatatura, te felicit, si eu sunt de parere ca un om, toata viata are de invatat cate ceva - sa se metamorfozeze (asa cum iti place tie sa zici) ca pasarea phoenix; sa stii ca nu e un lucru rau , ba din contra, e foarte bine! Incearca si tu ! Eu, iti doresc sanatate, si o zi buna
yyyvv
Postat pe 9 Septembrie 2010 12:37
De la: roby_cado, la data 2010-09-04 17:57:42"..Cum sa fie normala cand noi vb doar 30 de minute pe zi, ne vedem uneori la 2 zile, iar de celelalte activitati nici nu mai amintesc.."

erau vremuri cand barbatul pleca la vanatoare cate 2-3 saptamani..,si cand se intorcea "viu" era motiv de mare bucurie,iar daca mai aducea si ceva vanat in tolba era ceea ce se numeste azi "viata fericita"..,ehee..,ce vremuri..

revenind la povestea ta..,

"..Avem casa, 2 masini, tot ce ne trebuie pt un trai decent.."
datorita acestui" comportament infect" al lui fata de tine..,as zice..

in alta ordine de idei..,tu..,constientizezi ce vremuri traiesti?,constientizezi ca el daca n-ar continua..,ramaneti si fara cele 2 masini,probabil si fara casa?

nuuuuu..,nu constientizezi..
nu vrei sa vezi ce se intampla in jurul tau..,oameni care n-au ce pune pe masa..,in fine..

iti dau un sfat..
vindeti tot..,dar tot..,si tine-l acasa langa tine..,si du-te tu la munca,si la sfarsit de luna sa n-ai cu ce-ti plati facturile macar,nu mai zic de altele..
sa vezi atunci dragostea dreaq pe tine..,cum o sa te pupe el din 2 in 2 minute..,si cum o sa-ti spuna ca are nevoie de dragostea ta..,sa iesiti la un film..,sa..bla bla bla..
oare ti-ar mai arde de asa ceva..?
intreb si eu..


lasa roby, bine ca asa cum ai procedat tu a iesit perfect, este?? acum esti fericit, nu?
daca ai ce manca, la ce-ti mai trebe bani de carti sau dragoste?
unde mai pui ca sa oferi dragoste nu costa nimic, trebe doar sa vrei!

da-i greu, cand nu iubesti
zambila
Postat pe 9 Septembrie 2010 13:00
@ yyyvv

Oi fi eu mica, dar bube-n cap sa stii ca n-am. Si nici nu ma cred inteligenta lu' peste, insa spre deosebire de tine, nu-mi lipseste simtul umorului, umor pe care nu l-ai gustat deloc din prima mea postare, chiar te-ai atacat. Dovada este raspunsul tau cel....urat mirositor.

Nu iti voi mai raspunde niciunui mesaj legat de aceasta tema. Punct.
Merci. O zi buna si tie!
Rha
Postat pe 9 Septembrie 2010 13:13
De la: Rha, la data 2010-09-09 13:13:31@ yyyvv

Oi fi eu mica, dar bube-n cap sa stii ca n-am. Si nici nu ma cred inteligenta lu' peste, insa spre deosebire de tine, nu-mi lipseste simtul umorului, umor pe care nu l-ai gustat deloc din prima mea postare, chiar te-ai atacat. Dovada este raspunsul tau cel....urat mirositor.

Nu iti voi mai raspunde niciunui mesaj legat de aceasta tema. Punct.
Merci. O zi buna si tie!


sa stii ca am simtul umorului chiar foarte dezvoltat dar probabil, cine stie,,,,poate nu am fost pe aceeasi lungime de unda. Dar, eu sper totusi sa cadem la pace. asa ca-ti doresc o zi buna, si multa bafta! :-h
yyyvv
Postat pe 9 Septembrie 2010 13:57
nu...nu...el exagereaz ....viaa nu nseamn numai munc........ori o las mai moale... ori i spui adio....depinde de ct mai reziti.......sau te-ai ntrebat dac nu are pe alta??????.... scuz-mi duritatea dar trebuie s iei n calcul toate probabilitile.. ....
garbo166250
Postat pe 9 Septembrie 2010 16:22
parerea mea!ai urmarit tu draga cum isi petrece el timpul liber pe care il are?merge la alta munca sau doar te evita?daca munceste e un alt magar care trage la caruta si probabil ca numai un soc il va trezi la viata,iar daca te evita...inseamna ca trebuie sa gasesti din nou calea spre inima lui,asta daca e libera!
garbo003506
Postat pe 10 Septembrie 2010 14:02
De la: yyyvv, la data 2010-09-07 12:19:15,ce faci, sa-l recuceresti?" Aud de multe ori teoria asta, sa-l "recuceresti" probabil raspunsul ar fi, sa-l lasi, si eventual, sa-i devii amanta.
Eu am ajuns la concluzia, ca noi ca femei, nu suntem bune decat ca amante; Ori, daca vrem o familie, sa nu ne gandim ca aceasta este compusa din sot, sotie si copii.Nu! ci din mama si copii. Tatal nu prea exista in aceasta formula, decat ca material genetic, si,,, sa zicem ca isi face putin prezenta in bugetul familiei, in rest...
Ca femeie, ce poti sa faci mai mult decat sa ai grija de casa, de copil si,,,sa te ingrijesti si pe tine putin( in limita posibilitatilor, ca daca depasesti putin "plafonul" iar e rau, ca te poate "baga" la subminarea bugetului adica, ca esti prea cheltuitoare, si asta, iar nu-i bine)?
Concluzia, dupa parerea mea este ca: indiferent ce facem noi ca femei pentru ei nu conteaza, nu e destul si, in concluzie, nu e bine .
Noi punem prea mult suflet intr-o casnicie, vrem sa fim gospodinele perfecte, sa avem tot ce ne trebuie, sa dam "bine" in fata oamenilor, copiii sa fie educati, sa nu ne facem de rusine. Avem impresia ca o casnicie este formata din doua jumatati care, impreuna fac un intreg; Total gresit! toate aceste lucruri pentru ei, nu au nici o importanta. Ba mai mult, unii ajung la concluzia ca nevasta, este cel mai mare dusman al lor( chiar am auzit de curand aceasta afirmatie a unui domn destul de matur, si cu ceva functie, "de ce sa trec nevasta drept clauza, sa-mi manance banii? mai bine trec amanta"). Chiar si copii nostri cand ajung la o anumita varsta si incep sa devina independenti, nu mai vor de la noi decat bani, si poate ceva mancare, in rest nu mai conteaza; suntem rele, cicalitoare, ne bagam prea mult peste ei, etc. Si ma intreb: oare se merita tot efortul nostru? Sincer, eu cred ca nu! Mentionez, ca si noi suntem cam in aceeasi situatie, dar nu por sa zic ca imi suspectez sotul de infidelitate, probabil o fi calcat si el stramb in cei 21 de ani de casnicie dar in rest, nu cred decat ca ma confrunt cu o nepasare totala din partea lui. Probabil, toti barbatii ajung la un moment dat intr-o faza, cand viata de zi cu zi sa nu-i mai intereseza, si atunci, probabil numai un soc ii poate scoate din starea asta cum ar fi o amanta, un divort,sau,,, un amant. Eu una, am ajuns la concluzia ca trebuie sa pun mare accent pe persoana mea, si incerc sa ma autoeduc in acest sens , caut sa fiu cat mai independeta, (apropo: cu cateva zile in urma i-am zis ca vreau sa plec intr-o excursie de o zi cu o prietena, si cred ca a fost putin socat, ca a ramas surprins cand a auzit ca am vorbit numai pentru mine, nu si pentru el,,, ca a avut o remarca de genul"cum pleci fara mine?" ), si sa nu mai imi fac iluzia ca totul trebuie facut in familie (pentru ca de multe ori, in dorinta de a nu-l face sa se simta neglijat, ii dadeam impresia ca fara el nu ma descurc, sau ca nu-mi place sa plec pe undeva fara el, lucru care probabil,pe el il oboseste, sau il face sa i se urce democratia la cap, nu stiu care din cele doua variante), nu stiu daca e bine, dar o sa vad eu ce-o iesi pana la urma, dar pana una, alta, eu cum ziceam, am inceput sa pun mare accent pe persoana mea am facut o facultate, am de gand sa fac o scoala de soferi (pt. ca pana acum am fost de parere ca barbatul trebuie sa conduca masina, dar cand il vad ca uneori, stramba din nas cand vreau sa ma duca si pe mine pe undeva, am zis, ca nu mai merge asa si in concluzie,,,, iau masuri), mai vreau sa fac si un masterca sa fie tacamul complet, in rest... oi mai vedea.
Va doresc multa bafta, iar ca sfat: fiecare trebuie sa facafaca, cum crede de cuviinta.



[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl10.glitter-graphics.net/pub/481/481580lys5o6fr6c.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 10 Septembrie 2010 23:04
De la: pantera_neagra, la data 2010-09-05 17:04:16 numa' gura de voi, bre!

hai sa ne luam la intrecere, na - fara concurenta nu exista calitate!

adica ce, io nu pot fi "detectiva"?

las' ca va arat io voua, zgarcelor!


UN CONCURS PT TINE
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl6.glitter-graphics.net/pub/1270/1270636n3fu6xmelo.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 10 Septembrie 2010 23:09
pentru Kinght:
Bravo ! hotarat baiat!!!!!!!! imi place!!!!!! dar te roooog, ma accepri ca prietena, ca,,,,am si eu 1 sau 2 poze pe acolo? te rrrrrooogggg !!!!!! si daca vrei mai adaug,
yyyvv
Postat pe 12 Septembrie 2010 01:02
anaROBERT
Postat pe 12 Septembrie 2010 01:11
Anachin,doamna lucreaza si contabilitate,la diferite firme.
vuvuzela
Postat pe 12 Septembrie 2010 03:22
De la: Ciresica, la data 2010-09-07 19:29:12hahahaha, uite-o si pe Aleja care azi se da pasarica!




Aloooooo,controleaza-ti neuronul.cred ca daca aveai doi se certau intre ei,unineuronalo..pleaca omul in concediu si te tii nagara de capul lui.te invit sa iti pastrezi bunul simt,cand comentezi.
vuvuzela
Postat pe 12 Septembrie 2010 03:32
Zi sa mori tu.
Doara
Postat pe 12 Septembrie 2010 07:38
pt.o femeie care se multumeste sa aiba tot cei trebuie, dar fara sa aiba dragoste si comunicare e ok, dar pt.una ca mine nu.Imi pare rau pt.tine
mosu_mihaela
Postat pe 12 Septembrie 2010 16:44
ehh..,la cum aratai matale in tinereteeee...,cred ca aveai parte de "dragoste" din toate partile..
roby_cado
Postat pe 12 Septembrie 2010 19:30
De la: yyyvv, la data 2010-09-12 01:02:39pentru Kinght:
Bravo ! hotarat baiat!!!!!!!! imi place!!!!!! dar te roooog, ma accepri ca prietena, ca,,,,am si eu 1 sau 2 poze pe acolo? te rrrrrooogggg !!!!!! si daca vrei mai adaug,



MERCI
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl7.glitter-graphics.net/pub/2835/2835947z7b0d35a4q.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 12 Septembrie 2010 20:22
sincer,, sunt in culmea fericirii
yyyvv
Postat pe 13 Septembrie 2010 11:56
Cat de multa atentie ti-ai acordat tie in ultimul timp?
Cand te-ai ultima data in oglinda pt a te aranja in asteptarea sotului tau?
Cand ai purtat ultima oara ceva sexi?
Mai adauga din cand in cand sare si piper......
Nirvana
Postat pe 13 Septembrie 2010 15:13
De ce nu incerci sa-l ignori si tu......aranjeaza-te ,iesi din casa cu diferite activitati sau cel mai sanataos :fa-ti un amant asa o sa fi satisfacuta.Este clar ca are pe cineva,nici nu te baga in seama......
xxlanita
Postat pe 13 Septembrie 2010 16:37
Draga mea nu esti singura in situatia asta,si eu sunt in aceasi situatie poate putin mai grava ca stiu ca are pe alta ,dar il ignor si imi vad de treaba ,poate ca voi reusi ....asa ca nu-l mai stresa e cu mintea in alta parte...iesi cu prietenele,chiar poti sa te intalnesti cu cineva daca asta crezi ca ,te v-a face sa te simti ,bagata-n seama....
erjike60
Postat pe 13 Septembrie 2010 23:40
Mai fetelor! De ce suntem asa rele noi, femeile cu noi??!!
Jojolin
Postat pe 14 Septembrie 2010 05:31
azi e sarbatoare sa uitam de rautati fiecare ar putea lasa cate un pic de la el .........
166116maryeta
Postat pe 14 Septembrie 2010 13:11
iar ii sarbatoare???
si io de ce-s la birou? sa ma dea cineva afara!
zambila
Postat pe 14 Septembrie 2010 13:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre banci , credite , rate 2 De la: pandora 25 Martie 2012 22:39
s-a terminat 17 De la: garbo106264 17 Aprilie 2010 23:44
TRADARE 111 De la: dor72 13 Mai 2011 21:43
Relatie la distanta 45 De la: garbo091118 13 Noiembrie 2010 05:32
cine doreste e bine venit 1 De la: floris15 12 Septembrie 2010 12:13
Setari Cookie-uri