S.O.S Relatia mea cred ca se duce de rapa ...

Sunt femei care decid cu inima sau cu ratiunea (ca sa nu fac cacofonii). Eu iti recomand sa decizi cu inima....dar nu uita ...FEMEIA isi ia forta si puterea din DRAGOSTEA pe care o primeste de la partener. In caz contrar se va simti tot timpul trista , urata, neputincioasa, slaba......
Nirvana
Postat pe 23 August 2010 15:29
Gelozia, nesiguranta in relatie, vine din nesiguranta de sine. De ce nu ai incredere in tine?
aliceintaraminunilor
Postat pe 23 August 2010 16:00
De la: buburuzza, la data 2010-08-12 06:27:00mmmm... problema e ca nu prea am ce sa fac, pt ca noi avem prieteni comuni....putini dar buni si au plecat si ei, fiecare in cautarea unei vieti mai usoare... deci, am cam ramas eu si televizorul.

Si in legatura cu astea 2 luni .... Poti uita o relatie de 3 ani in timpul asta ?
,,,,,,,,,,,,,,,,Esti disperata? La varstra ta?Eu nu s la varstra mea! Pana se n-toarce, el cum esti asa de plictisita, treci pe la biblioteca si mai citeste, sa ti treaca disperarea pt, el si sa te apuce pasiunea pt, citit astfel iti mai imbogatesti si tu putin vocabularul asa uiti de probleme! Spor la citit!
Jojolin
Postat pe 25 August 2010 06:51
cred ca iti faci mult prea multe griji
leaculverde_ro
Postat pe 25 August 2010 11:30
Incearca sa intelegi ca el e in tara straina,si lui ii e greu de asemenea.
Barbatii in general nu isi exteriorizeaza sentimentele,le este mai greu decat femeilor,,asta nu inseamna ca sunt indiferentiu.
ce sa faci,faci rabdare,pana vine inapoi,si te incurajezi,si trebuie sa incetezi sa il stresezi,ca deterioreaza relatia.
Un efort,el deja il face.
merita,pentru ca va iubiti.
Esti sprijinul lui de departe,incurajeaza-l,asculta-l,nu il stresa,nu te certa pentru nimic in lume.
Nu lasa nelinistea si stresul distantei,sa va influenteze relatia!!!
Straduieste-te,vei reusi,merita!!!
Cere-ti scuze sau spune imi pare rau ptr cearta,orice,numai sa fie iar bine.
D
daniilia
Postat pe 27 August 2010 00:48
draga mea nu esti nici prima nici ultima care trece prin asa ceva...ca sa prinzi ceva curaj ,ei bine odata demult am fost intr-o situatie asemanatoare ,doar ca mult mai apasatoare:
ne-am cunoscut,ne-am placut si ne-am facut planuri,apoi el a plecat acolo unde avea o cariera de mai bine de 6 ani...am stat 6 luni despartiti,numai pe net si telefon...apoi iar ne-am intalnit pr 3 saptamani si iar 4 luni despartiti...din nou a venit acasa pt 1 luna si apoi am stat iarasi 5 luni departe unul de altul...am fost in vizita la el fericita ca am luat viza si am ''convietuit'' timp de 11 luni luni impreuna ,timp in care ne-am si casatorit,dar eu a trebuit sa aplic de rezidenta din romania si uite asa m-am vazut iar fara el timp de 8 luni,pana cand actele au fost aprobate...de cand m-am intors la el sunt 3 ani...suntem bine mersi,avem un copil de 9 luni si toate sunt bune si frumoase.
ai incredere in tine,in el ,in voi...daca este sortit sa fiti impreuna timpul petrecut unul fara altul nu face decat sa ajute la solidificarea relatiei chiar daca acum tis e pare ca pica cerul si el e grabit si fragmentar...asa a fost si al meu pt ca avea o casa de intretinut,un job si multe altele.
crede-ma ca octombrie nu e asa departe...nu e ca si cum ai sta 2 ani fara el asa cum s-a adunat la noi...
fruntea sus si mai e o luna ce Dumneze?
te-am pupat si va doresc mult bine si iubire la maxim
namyi
Postat pe 27 August 2010 15:26
Heyyy!!! tin sa va anunt ca mai este o luna :D deci, jumatate din timp a trecut deja! suntem mai ok acum, nu ne-am mai certat, i-am vb si eu altfel, l-am ascultat l-am sfatuit si acum cand nu-i mai cer sa faca sau sa zica cv .... o face din prprie initiativa asa ca imi spune ce vreau sa aud fara sa-i mai cer! Hmmm... am incredere in el si oarecum am scapat de stresul ala care imi rasuna in cap "daca? daca? daca?" . Acum sunt mai optimista, timpul trece, mai e putin, voi ajunge acolo si va fi bn.... ma voi intoarce acasa si voi sta iar o luna pana vine si el acasa de sarbatori, el va pleca iar si dupa o vreme.... il voi urma iar dar asta va fi pe termen nedeterminat! eu zic ca va fi ok! pt cei care mi-au rasp la topic, va multumesc frumos, pt tot! va voi tine la curent cu noutati! va pup :*
buburuzza
Postat pe 28 August 2010 16:48
bv!bv!bv!
inca un notebook pe felie
namyi
Postat pe 30 August 2010 17:40
Foarte corect, o sa te plangi peste ani de prostia care ai facut-o daca acum sunteti la inceput si el nu prea arata iubire si dorinta atunci ce rost mai are......peste cativa ani in general o sa fie mult mai grav.....si uuite asa trece timpul aiurea ....asa cum a trecut si pentru mine :( si nici acum nu am curajul sa au o decizie.....ma rog la mine e viciversa...in fine. Esti tanara, decide acum, nu mai tarziu! e evident ca nu te iubeste
sweety25
Postat pe 1 Septembrie 2010 19:21
eu zic ca o iubeste ,dar viata nu e doar un pat cu trandafiri...omul mai are si responsabilitati si probleme...uite si tu,de cand nu il mai bate la cap a devenit si el mai bun si mai atent...ba chiar spune tot ce si-a dorit ea fara a fi impins de la spate...nu stii ce iti rezerva viata...poate ca ea se va plictisi cu timpul,sau poate ca nu ...poate ca amandoi se vor plictisi de distanta si vor pune un pas hotarat inainte in favoarea lor si a relatiei lor...poate...
acum de ce sa spunem ca nu o iubeste?
eu ar trebui sa imi parasesc sotul doar pt ca uneori are prea multe pe cap si nu ma ''dragalasheste'' ca la inceput?ei nah!never!!!!
sau el sa ma lase pt ca uit sa il mai iau in brate ca sunt prea stresata cu copilul...sau ca sunt nervoasa mai mereu ?!?no way man!!
viata are urcusuri si coborasuri...inceputurile sunt mereu de vis apoi toti revenim cu picioarele pe pamant si traim viata cu rele cu dureri cu nervi si cu bune cat au mai ramas...
bubu draga curaj si AMR:APROAPE O LUNA!!!
GOD BLESS
namyi
Postat pe 2 Septembrie 2010 15:34
eu nu cred ca nu ma iubeste, ca altfel nu se mai complica nici el sa ma cheme acolo si nici pe mn nu ma complica sa renunt la atatea aici.... asta e parerea mea. Faza e ca.... el mie nu-mi spune multe "dragalasenii" sau "vai cat imi lipsesti" dar prietenilor lui de acolo le zice ca ii e dor de mine si ca ma iubeste si ca abea asteapta sa ma vada. Uneori imi mai spune si mie.... dar nu o face asa des pt ca el asa considera ca ma face pe mn sa fiu tare. Ieri de ex, s-a luat de mn ca nu prea ies si ca d c stau in casa si ca ar trebui sa ies ca am inceput sa traiesc degeaba si ca ma iubeste dar nu-i place de mn in starea in care sunt, adik, ca sunt suparata si trista. O sa treaca timpul asta si cred ca va fi bine. Cum i-am zis si lui, impreuna vom trece peste toate astea si va veni ziua in care vom rade de cat de ridicole au fost certurile noastre si el mi-a zis ... ca vor veni zilele alea si va fi bine si ca ma iubeste
buburuzza
Postat pe 2 Septembrie 2010 19:44
asa bubu...omul te iubeste chiar daca uneori face pe'' niznaiul''...ii dai tu bataitza la cour peste ceva ani...bafta!
namyi
Postat pe 3 Septembrie 2010 16:54
Eu cred ca il coplesesti si il "sufoci". Incearca sa iti arati afectiunea mai matur. Lasa-i si lui "loc" si "timp" sa-ti spuna cuvintele pe care vrei sa le auzi. Din experienta am invatat ca, cu cat mai mult sufoci un om chiar si cu dragoste, cu atat mai mult il indepartezi. Fiecare individ are nevoie de gradele lui de libertate interioara si exterioara. Numai cazurile patologice fie se agata cu disperare de alte persoane, fie au nevoie ca altii sa depinda numai si numai de ei.
opera0413
Postat pe 8 Septembrie 2010 13:01
Fara suparare dar gresesti,il sufoci prea mult si nu iti face bine tb asta...pune-te putin in locul lui sa vezi cum este sa ai pe cineva langa tine care sa fie ca o umbra.Faptul ca toata viata ta se invarte in jurul lui iar nu este un lucru bun,incearca sa-ti gasesti ceva de facut in perioada in care nu sunteti impreuna si ai sa vezi cat de bine iti v-a fi si poate atunci si el te v-a aprecia mult mai mult.BAFTA MULTA SI AI GRIJA DE TINE! SI NU UITA UN LUCRU ESENTIAL: FII O FEMEIE MAI LIBERTINA SI NUMAI SUFOCA OMUL DE LANGA TINE PT CA EU AM UN CITAT PREFERAT":IUBIREA LAS-O LIBERA,DACA A PLECAT SAU V-A PLECA DE LANGA TINE INSEAMNA CA NU A FOST A TA NICIODATA".
Yellowrose
Postat pe 11 Septembrie 2010 21:34
pentru cei care mi-au raspuns la topic si mi-ati dat sfaturi si mi-ati fost alaturi mai mult sau mai putin, eu va multumesc la toti pt toate sfaturile acordate. Tin sa va anunt ca mai sunt 4 zile si imi iau si eu zborul si dupa aceasta vizita vom vedea incotro ne indreptam. va pup si sa-mi tineti pumnii
buburuzza
Postat pe 4 Octombrie 2010 18:45
all the best!!!
namyi
Postat pe 25 Octombrie 2010 19:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare cum poti cuceri pe cineva care iti place? 3 De la: luptatoareacurajoasa 9 Mai 2010 22:45
iesire 21 De la: ana_KatVonD 16 Ianuarie 2013 16:13
Un copil? 23 De la: moniq_ 3 Iulie 2010 20:27
Oare nu-i place sa fie cu mine?! 99 De la: garbo_10179 14 Februarie 2013 17:22
Reguli de aur pentru viaa de cuplu ! 36 De la: LLisa 3 Decembrie 2012 23:40
Setari Cookie-uri