am nevoie de un sfat poate a mai trecut cineva prin asta

a trecut un an jumate de knd suntem impreuna iar acum a revenit in viata lui fosta. E confuz, nu stie ce sa faca si mi-a spus k e pe punctul de a se impaca cu ea, dar nu vrea sa renunte la mine. Aseara il tineam in brate si nu se putea opri din plans -nu stiu motivul pt kra plangea- eu i-am spus s mearga la ea k nu-s o alternativa, dar mi-a spus sa astept putin...... acum ce tre s fac???
sos
noway
Postat pe 3 Februarie 2010 11:25
alo, redactia... la kanal d ati incercat cu scenariile astea?...
zambil
Postat pe 3 Februarie 2010 11:28
stai si asteapta acuma....ce sa faci...tre' sa vina si friptura la sos-ul ala....
tutankhamon
Postat pe 3 Februarie 2010 11:30
ce confuz?? mai fata asta inseamna ca nu tea iubit nici o data ci o iubeste pe fosta dai papuci si gata sa mearga la ea si punct lasa confuzia
hadassa
Postat pe 3 Februarie 2010 11:30
hadassa
Postat pe 3 Februarie 2010 11:31
Orice!..numai nu astepta! Run for your life!
Ines
Postat pe 3 Februarie 2010 11:32
imi cer scuze pentru replica mea.....am gresit.....mii de scuze....mami...nu astepta friptura.....asteapta carnatul.....acelasi sau altul....e alegerea ta....
tutankhamon
Postat pe 3 Februarie 2010 11:34
doamne ce ma pot distra doamna tutan
hadassa
Postat pe 3 Februarie 2010 11:37
Ouch... Am trecut prin chestia asta anul trecut in noiembrie. Eu sunt mai radical de felul meu si dupa umila mea parere ar cam trebui sa pui piciorul in prag. Alegerea: eu sau aia. E simplu.
sierra_ig
Postat pe 3 Februarie 2010 11:38
hada...zi-mi, mama, simplu, cum imi spun prietenii...tuth....lasa-ma cu doamne si domnite ca nu am castel si nici cavaler in armura....
tutankhamon
Postat pe 3 Februarie 2010 11:40
lasa alegerea nu vezi ca e CONFUZ baiatul ce picior in prag ca nu stie saraca fata
hadassa
Postat pe 3 Februarie 2010 11:40
bine tuth nam stiut sant noua
hadassa
Postat pe 3 Februarie 2010 11:42
Carnat? ...cine-a vorbit de carnat?...vreau si euuuuuuuuuuuuuuu
Ines
Postat pe 3 Februarie 2010 11:42
Si crezi ca tinand asa situatia rezolva ceva? Devine si mai aiurea. Tipul e cu fundul in doua luntri acum. Ajuta-l sa treaca in una ca altfel se ineaca. E inevitabil.
sierra_ig
Postat pe 3 Februarie 2010 11:44
ines...stai la coada...ca toate vrem...respecta batranetea, ce dracu..... si nu te mai baga in fata....da???
tutankhamon
Postat pe 3 Februarie 2010 11:44
gasesti draga e pe toate gardurile ce marime vrei si cate kg vrei ieftin promit si inbunatatit cu diverse boli
hadassa
Postat pe 3 Februarie 2010 11:45
hadassa
Postat pe 3 Februarie 2010 11:46
Draga! ...de ala sa mananci tu!
Ines
Postat pe 3 Februarie 2010 11:49
no de ce te superi???
hadassa
Postat pe 3 Februarie 2010 11:51
Grose... N-am cu cine sa vb si eu de ce-mi place... scoici, savarine... Unde naiba umbla Romeo
sierra_ig
Postat pe 3 Februarie 2010 11:52
ines draga glumeam
hadassa
Postat pe 3 Februarie 2010 11:52
ce de oameni noi si glumeti pe aici
zambila
Postat pe 3 Februarie 2010 11:54
sierra...frate-miu are probleme cu netu.....adica romeo...
tutankhamon
Postat pe 3 Februarie 2010 11:55
Nu stiam Sa-ti traiasca!
sierra_ig
Postat pe 3 Februarie 2010 11:57
panty_C
Postat pe 3 Februarie 2010 13:18
De la: ananyx88, la data 2010-02-03 11:25:14a trecut un an jumate de knd suntem impreuna iar acum a revenit in viata lui fosta. E confuz, nu stie ce sa faca si mi-a spus k e pe punctul de a se impaca cu ea, dar nu vrea sa renunte la mine. Aseara il tineam in brate si nu se putea opri din plans -nu stiu motivul pt kra plangea- eu i-am spus s mearga la ea k nu-s o alternativa, dar mi-a spus sa astept putin...... acum ce tre s fac???
sos


draga mea, nu stiu cum se face dar fostele apar in viata unuia STRICT in momentul in care afla ca respectivul are o relatie frumoasa cu altcineva..doar atunci..altfel , daca ar fi fost inca singur pun pariu ca nici nu s-ar fi uitat la el..Rautate, orgoliul de a nu pierde pe cineva indiferent daca-l (mai) iubeste ori nu. Eu ti-as sugera sa-i pui in vedere tipului aspectul, daca nu se mentine ferm pe pozitie , aparand ceea ce simte pt tine ..si i se pare convenabila aceasta situatie, raspanzandu-i favorabil si fostei , spune-i adio fara niciun pic de regret ,pt ca nu a fost al tau niciodata , dovedeste un caracter alunecos si nimeni pe lumea asta nu are timp de pierdut. Lasa-l sa se intoarca la fosta, nu va fi cu ea..avand in vedere ca pentru aceasta e doar o chestiune de ambitie si rautate sa-l vada despartit de tine sau de oricine altcineva. Daca va da curs ...el e fraierul ..Am trecut prin ceva similar, stiu ce spun. Cele bune si succes!
reyya
Postat pe 3 Februarie 2010 13:53
E scenariu clasic ,,de ce sa-ti mearga bine si sa fi fericit cand pot sa stric" asa gandesc unele cu mult prea putin creieras dar rautate maxima .
reyya
Postat pe 3 Februarie 2010 13:55
e valabil si pentru "tabara adversa"...

si da, asa se intampla in foarte/prea multe cazuri!
panty_C
Postat pe 3 Februarie 2010 13:57
Pai nu tocmai pt lucrul asta e bine de ales din prima? La ce sa stam in combinatii din astea aiurea. Nimeni nu poate fi fericit oricum privesti. Pune-l sa aleaga.
sierra_ig
Postat pe 3 Februarie 2010 13:58
cunosc situatia , am trecut prin ea..m-am retras, nu aveam timp de pierdut ...cu fosta..nici nu doream sa lupt pt cineva care oricum , dand curs unor asemenea lucruri imi dovedea nu sunt insemn indeajuns ....cand apare cu chestii de genul ,,inca o mai iubesc dar te iubesc si pe tine" What....??? ciaoooooo!!! Viata e scurta si doresc sa o traiesc doar FRUMOS....Eu nu am pierdut nimik , el m-a pierdut pe mine..Daca am regretat vreo clipa...???:-) Nu , nu e cazul...nici macar nu am privit o clipa in urma..( pt cei/ cele care ati fost in acesta situatie :-)
reyya
Postat pe 3 Februarie 2010 14:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Toata lumea mi-a predat lectii, de aceea nu am avut timp sa invat ! 53 De la: adi27 12 Ianuarie 2011 23:29
o poveste trista dar adevarata 50 De la: anca70 26 Mai 2011 10:05
cum ii lasam sa plece??? 52 De la: iasomia 30 Aprilie 2010 16:04
Vă rog să mă ajutați! 13 De la: garbo117267 5 Aprilie 2017 10:39
eu capricorn, el rac! 2 De la: AGAPI_MOU 22 August 2009 12:32
Setari Cookie-uri