SUNTEM CHIAR ASA SOFERITE CATASTROFALE?

hai sa ma laud: in 8 ani nu am avut nici un accident (si sunt femeie)
Nobilul meu sot a totalizat 2 masini in timpul asta si "ranit alta de citeva ori
Barbatii la volan sunt niste copii care vor sa arate masina lor face vrrrrrooooom mai tare.
Mai sunt si papa lapte care deranjeaza traficul si pe care cu elaganta-mi caracteristica ii injur, dar rare cazuri


Si da, consider si eu ca felul in care cineva conduce spune ceva despre caracterul persoanei.
Ciresica
Postat pe 7 August 2010 17:41
hai sa ma laud si eu!
eu nici nu stiuuuu daca 'mi voi lua vreodataaa carneeeeeet
fleurdelis
Postat pe 7 August 2010 17:45
in trafic vei putea observa educatia (nu la cea rutiera ma refer :-) persoanei , cat de coleric este, grabit , crispat, nervos ...afon , impertinent...incerc sa conduc prudent pt a ma putea feri de potentialii participanti la trafic care au ceva de dovedit nu atat lor cat celor din jur :.)
reyya
Postat pe 7 August 2010 17:46
uite ca am vazut si un barbat care nu crede ca toate femeile(soferitele) sunt "blonde"

si da....suntem bune,ce mai
lady_in_black1
Postat pe 7 August 2010 17:46
Fleur in loc de carnet incearca Delicat cu gust de pui. Iti face mancarea gustoasa si nu omori pe nimeni pana la proba contrarie.
Ioana007
Postat pe 7 August 2010 17:51
Corect!
Felul in care cineva conduce este d.p.dv personal o extindere a simturilor interioare, a felului cum gindeste.

Si stiti care sunt cei mai catastrofa soferi?
ia sa vad cine imi spune.
Ciresica
Postat pe 7 August 2010 17:52
inainte de a-mi da examenul, am avut un accident. aveam atatea pb atunci incat...faptul caa perfect legal, si avand TOATE drepturile , era sa omoram totusi o batranica m-a cutremurat destul!
nu stiu ce cauta acolo, o cauta "cineva" pe acasa insa faptul ca era sa contribui la nebunia asta.....sincer daca nu m-a facut sa ma sperii definitiv!
fleurdelis
Postat pe 7 August 2010 17:53
ioane, zau daca...am inteles ce ai vrut sa spui....
banui ca asta e numai parerea ta despre mine, nuuuu??
fleurdelis
Postat pe 7 August 2010 17:55
Curaj Crinutzo, curaj!
Eu am condus o luna de zile inainte de a avea carnet (deci am condus fara) doar pentru ca sa fiu sigura ca iau carnetul.
Acuma eu nu spun ca tu sa faci la fel, Doamne fereste dar daca nu ai curaj si incredere in tine....nimeni altcineva nu va avea incredere in tine.
Ciresica
Postat pe 7 August 2010 17:59
fleurdelis
Postat pe 7 August 2010 18:00
Ioana007....depinde ce mai pui pe langa delikatul ala
lady_in_black1
Postat pe 7 August 2010 18:01
De la: reyya, la data 2010-08-07 17:46:04in trafic vei putea observa educatia (nu la cea rutiera ma refer :-) persoanei , cat de coleric este, grabit , crispat, nervos ...afon , impertinent...incerc sa conduc prudent pt a ma putea feri de potentialii participanti la trafic care au ceva de dovedit nu atat lor cat celor din jur :.)



CORECT!!!! bine zis !
cory_emy
Postat pe 8 August 2010 14:23
Mai eu sunt repezita. De aia si plec de la semafor prima, indiferent de ca fel de masina e pe langa mine. Si merg cam repezit dar destul de prudent. Zic io. Daca am luat-o odata in fund si odata pe lateral n-a fost din cauza mea. Si toti erau barbati.
Doara
Postat pe 8 August 2010 16:08
De la: reyya, la data 2010-08-07 13:41:45http://www.youtube.com/watch?v=nbRaerNegYs&feature=related, ia priviti cat dureaza pana scoate baba masina

asta mi-a placut
cat despre sofat hmmm practic sunt sofer de "meserie"si am ajuns la concluzia ca:
1. femeile sunt rele la volandar nu neaparat proaste
2.barbatii ...hmmm... volanul in mana le da asa un fel de putere proasta
am avut accidente ata cu femei cat si cu barbatidar pot zice ca sunt la egalitate cand vine vorba de"eu am dreptate"

ameno
Postat pe 9 August 2010 13:46
pana la urma NU nu suntem deloc catastrofale !
cory_emy
Postat pe 10 August 2010 00:08
O doamna, aflata la volan, vede in fata ei doi barbati catarandu-se pe un stalp de telegraf. Trecand pe langa ei, le striga:
- Hei, nu va speriati, am carnet de 10 ani de zile....




O tanara doamna opreste masina sa in fata semaforului la rosu. Se aprinde galben - doamna sta pe loc, verde - doamna iarasi sta. Se aprinde rosu, din urma fac semnal celelalte masini. De ea se apropie un politist si intreaba:
- Doamna doreste alta culoare???
sophia1971
Postat pe 17 August 2010 09:41
O doamna bine mergea la o nunta in alta localitate cu masina.La un momentdat face o pana in afara localitatii.Vede 2 ciobani :
- Nu va suparati ma puteti ajuta?
- Apai doamna,noi suntem ciobani si nu ne prea pricepem....
- Nu-i nimic , va spun eu ce trebuie sa faceti si va dau tot ceea ce aveti nevoie,numai sa nu ma murdaresc ,ca merg la nunta......
Dupa ce se consulta ciobanii,o ajuta pe femeie sa remedieze pana.
- Acum ca m-ati ajutat,imi dau chilotii jos sau va dau o suta de mii?
Ciobanul mai in varsta ia banii,la care ala mai tanar il intreaba:
- De ce ai luat banii?
- Ba, da tu esti chiar prost! Mai bine banii! Ce faceam noi doi cu o pereche de chiloti?!?! Ori imi erau mari mie, ori mici tie.....
sophia1971
Postat pe 19 August 2010 09:34
De la: tamelly, la data 2010-08-07 13:03:05Am citit acum doua zile ca mai toti barbatii cred ca suntem o catastrofa pe strazi,nu cred dar voi ce parere aveti?



Ce cred ei nu are nimic in comun cu realitatea. Statisticile spun ca din 100% soferi-barbati 65% au avut accidente si nu de cele mai usoare, iar din 100%soferi-femei 45% au avut accidente, dar ale noastre nu sunt asa grave. E adevarat ca nu suntem asa "grozave" la volan cum se tin ei, dar nici accidente ca ale lor nu avem. Din simplul motiv ca nu suntem bolnave de viteza cum sunt ei si nici "curajul" lor nu il avem sa facem depasiri periculoase si alte asemenea manevre. Personal, prefer sa ma claxoneze ca merg prea incet, decat sa testez viteza maxima a masinii. Asta m-a ferit de multe probleme.
angel_forever
Postat pe 20 August 2010 16:38
De la: Ciresica, la data 2010-08-07 17:52:59Corect!
Felul in care cineva conduce este d.p.dv personal o extindere a simturilor interioare, a felului cum gindeste.

Si stiti care sunt cei mai catastrofa soferi?
ia sa vad cine imi spune.


Barbatii, bineinteles. Se tin grozavi apoi raman cu sechele pe viata.
angel_forever
Postat pe 20 August 2010 16:41
nici eu nu doresc sa fac pe placul nimanui, adica sunt soferita model.
caleidoscop
Postat pe 23 August 2010 23:44
Am vazut femei care conduc f. bine si barbati care conduc catastrofal. Soferia nu are nici o legatura cu sexul totul tine de indemanarea fiecaruia indiferent de sex dar problema este ca barbatii romani sunt misogini si rautaciosi si nu accepta in ruptul capului ca o femeie sa fie mai buna decat ei. Daca cumva esti incepatoare si ai portocala in parbriz sa vezi ce comportament au oamenii nostrii de grota, te claxoneaza te injura, incearca sa te intimideze, astia sunt barbatii de la Romanica.
garbo000046
Postat pe 27 August 2010 08:24
caleidoscop
Postat pe 27 August 2010 19:33
Acum te simti mai bine nu?
Doara
Postat pe 27 August 2010 19:55
NU TOATE.DAR PRINTRE BARBATI NU EXISTA DE TOATA JENA?

EU ORICAND MA PUN LA INCERCARE CU UN BARBAT SI II ARAT K NUI ASA.
ADEVARUL ESTE CA SI LA FEMEI SANT SOFERITE PROASTE DAR NICI CU BARBATII NU MI RUSINE. ASA K PADURE FARA USCATURI NU EXISTA.
STATISTICA SPUNE CA NOI FEMEILE SANTEM MAI ATENTE DECAT BARBATII..SAU MAI BINE ZIS CONDUCEM MAU PRUDENT.
garbo095373
Postat pe 28 August 2010 19:01
De la: cory_emy, la data 2010-08-07 13:26:01depinde cum vezi problema....s-au facut studii din care a rezultatexact contrariul adik noi femeile suntem mai bune soferite!

oricum parerea mea strict personala este ca a fi sofer bun nu trebuie sa fii barbat sau femeie ci doar trebuie sa fii sofer. eu conduc de la varsta de 18 ani si nu am avut nici un incident cat de mic dar pot sa spun ca barbatii sunt mult mai periculosi in trafic !!!!



..studiile sunt in functie de anumite reguli- fetele respecta regulile..ca la carte si asta e problema: teoria e teorie, practica te omoara... in romania toata lumea se grabeste si cand stai si astepti dupa o cucoana ce atunci cand isi ia un claxon se panicheaza si face...lucruri amuzanta, bune de povestit...de aici vine denumirea de "catastrofale"
andalexkor
Postat pe 28 August 2010 20:15
O Femeie sta la ocazie in Apahida. Opreste o masina. Femeia:
- Bade, sui pe mine pan' la Cluj?
Soferul:
- Sui, sui, dar cine mai mana motorul?
KNIGHT_31
Postat pe 28 August 2010 21:14
".. Daca am luat-o odata in fund si odata pe lateral n-a fost din cauza mea. Si toti erau barbati.."


ete draci...,toti mai..?

roby_cado
Postat pe 28 August 2010 21:21
ladyDY
Postat pe 28 August 2010 21:44
Exista soferi prostii la fel si soferite proaste dar asta nu inseamna ca femeile sunt soferite proaste, mai degraba as spune ca barbatii sunt misogini si nu suporta ca femeile sa fie mai bune decat ei. Eu am carnet de 20 de ani si sunt satula de nesimtitii din trafic care numai cand vad ca e o femeie la volan incearca sa o intimideze claxonand aiurea.
garbo000046
Postat pe 29 August 2010 12:26
De la: tamelly, la data 2010-08-07 13:03:05Am citit acum doua zile ca mai toti barbatii cred ca suntem o catastrofa pe strazi,nu cred dar voi ce parere aveti?
sterox
Postat pe 29 August 2010 14:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un medi bun pt intrerupere sarcina 1 De la: Alina_Cotiga_1 7 Decembrie 2015 12:52
am racit 19 De la: ale_micutza 10 Noiembrie 2009 17:10
VITAMINE CAND ALAPTEZ?????? 9 De la: cozmamymy 5 Ianuarie 2014 11:46
Cum gatim spanacul la bebelusi? 7 De la: margo_kidz 27 Iulie 2010 00:00
anticonceptionale 6 De la: ariana 4 Iunie 2009 12:28
Setari Cookie-uri