Mamici din Botosani pe aici..?

M-ar interesa experientele placute sau mai putin placute legate de maternitatea din Botosani si de medicii de acolo.. Nu de alta, dar sa stiu la ce sa ma astept..
Adda
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:13
Buna...in primul rand cu cine vei naste? Iti recomand pe dr. Pitrop (cu ea am nascut eu, o dr excelenta) sau dr. puflea...bineinteles, iti ca trebui bani pt spaga, depinde ce informatii vrei
anflo
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:53
Pai.. m-am hotarat asupra doctoritei ILCU, am auzit ca e de nota 20 si m-am si convins de asta.. Sper sa nu patesc ca si multe alte mamici, care au fost lasate balta de medicii la care erau in evidenta..din diverse motive.. Chestia e ca ma ingrijoreaza nasterea, desi mai am pana atunci (sunt de abia in a 4-a luna), e primul bebe si nu as vrea sa am parte de evenimente neplacute legate de medici sau personalul de la maternitate.. De asta as vrea sa stiu cum se poarta personalul de acolo, care sunt conditiile samd.. Multumesc
Adda
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:03
Daca ai bani sa imparti pe acolo, totul va fi bine..
Eu nu am avut si slava Domnului, s-au purtat toate extraordinar de frumos cu mine...
Dar s-au purtat frumos pt ca din neatentia lor, era sa patesc eu ceva urat
anflo
Postat pe 29 Ianuarie 2009 01:39
am aproape 17 saptamani si sunt la dr. Pitrop. as dori sa stiu cat se plateste pentru o nastere normala? dar pentru o cezariana? multumesc
omonica
Postat pe 3 Februarie 2009 12:30
buna fetelor
ysssea
Postat pe 3 Februarie 2009 13:04
Salut, Pitana! Eu tot cu dr. Pitrop am nascut. E o doctorita f. buna...iti vorbeste, iti explica si e si f. calma, nu am vazut-o sa tipe la cineva..fata de alte doctorite. Eu nu am dat bani, dar celelalte fete din salon(ele au nascut cu altcineva) au spus ca au dat 3 mil, 5 mil, 2 mil, mai era una la nasteri care a zis de 200 de euro (la nastere normala). Depinde si de buzunarul tau. Si ar mai fi moasele si asistentele...dai cat crezi tu...nastere usoara!
anflo
Postat pe 3 Februarie 2009 13:11
Buna, ana_bubu85!
anflo
Postat pe 3 Februarie 2009 13:12
Cea mai mare teama a mea este sa nu raman fara doctor la nastere avand in vedere ca termenul este pe 14-15 iulie cand lumea pleaca in concediu. La o cezariana pretul se dubleaza? Mersi mult!
omonica
Postat pe 3 Februarie 2009 14:30
Eu am avut o dr. si asa cum zici tu, m-a lasat balta cu ceva timp inainte sa nasc, nu prea cred ca o sa fie asa dna. dr. Pitrop. Nu stiu de cezariene, dar poti da un search pe google. Te sfatuiesc sa ii spui dr. de ce te temi...te duci cu o atentie, ceva si ii spui; de ce sa stai cu griji?
anflo
Postat pe 3 Februarie 2009 19:23
buna fetelor!!!sunt noua pe forum si asavea si eu o intrebare??la ce doctor sa merg,un doctor bun si calm.am fost in evidenta la domnul Szente dar....s-a intamplat ce s-a intamplat.eram vecini!!DUMNEZEU SA-L IERTE!!Acum nu stiu ce sa fac??sunt in luna a sasea si nu stiu incotro sa o apuc.va rog sa imi recomandati un doctor bun.
kidz000714
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:20
fetele nu e nimeni pe aici????? eu am nascut in 19 august si asi vrea sa mai vb cu mamici di bt. sa impartasim din experientele noastre
apropo am nascut cu dr. vantu o dr.ffff buna
cata_frumy
Postat pe 17 Octombrie 2009 11:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce vaccin??? 14 De la: ale_micutza 9 Noiembrie 2009 13:22
periuta si pasta de dinti 8 De la: raluca08 24 Februarie 2010 14:29
Cicatrice operatie cezariana 3 De la: tomaioana 11 Aprilie 2012 09:07
Despre....altceva!!! 10 De la: pinicuta 15 Iunie 2009 16:25
buna ! 6 De la: Curelaru_Elena_1 21 Iunie 2012 16:25
Setari Cookie-uri