Casatoria

Pt ca mentalitatea romaneasca..Cica ca femeia trebuie sa stea la cratita,,sa stie sa faca de toate pt ca barbatii nu stiu sa faca nimica....Ca trebuie sa gatesti daca te mariti,,5 ore in bucatarie ca barbatului ii trebuie mancarica buna,,ca aia baga in ei nu gluma....Aduc si ei 2 lei in casa,daca ii aduc si pe aia,,si mai vin cu pretentii..Ba ca vrea aia,ba ca nu ii place aia,,,ba ca te-ai ingrasat...ba ca nu stiu ce,,,Ce mie imi trebuie asa stress pe capul meu....ca doar nu am inebunit
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Iulie 2010 23:06
Hai ca deja te repeti.
Doara
Postat pe 29 Iulie 2010 23:07
De la: Dor_marunt, la data 2010-07-29 23:07:30Hai ca deja te repeti.
Mi-a placut mesajul...Si am vrut ca sa sara in ochi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Iulie 2010 23:09
Pai da eu ca femeie,,mananc ceva usor pt ca femeile nu manaca mult....Dar barbatii aia baga in ei nu gluma...Si mai ales ca am au fost obisnuiti de mama lor,,sa le faca de toate si cand barbatii se insoara nu au habar sa faca nimica...Si ca sa fie lasati in pace de navasta,,fac treaba aiurea,,,sau o lasa pe aia sa vorbeasca singura pana se satura si le face toate ea....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Iulie 2010 23:12
Asa i-a invatat mamele pe baiaeti sa nu faca nimica...Sau baietii au vazut la tata lor ca nu isi ajuta nevasta,,adica pe mama lor s-au luat si ei dupa tatii lor..Pt ca copii fac ce vad la parintii lor...si uite asa mentalitatea s-a trasmis de la tata la copil,,,Mama fiind neanteleapta isi invata copii baiaeti sa devina niste comozi si niste poveri pt nevestele lor...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Iulie 2010 23:17
Pt ca multe femei,,mame zic ca cica barbatul trebuie sa munceasca si femeia sa se ocupe de casa..Merg pe mentalitatea asta..Dar in zilele noastre,,la cat de scumpe sunt toate...Nu iri poti permite ca femeie sa staii acasa pt ca banii sunt putini...Si apoi barbatul fiind neanvatat sa faca treburile din casa pt ca a fost invatat sa i le faca maicasa care i-a suflat in fund...Ei cand se insoara nu sunt invatati sa faca nimica....Si uite ca barbatii devin poveri pt femei,tot din cauza femeilor pt ca femeile nu sunt intelepte si nu stiu cum sa faca sa isi usureze viata lor ca femeie si sa se faca respectate....prin copiii,,,barbatii lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Iulie 2010 23:22
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-29 23:09:43Mi-a placut mesajul...Si am vrut ca sa sara in ochi


uofff! sari-ti-ar in ochi o tigaie la ceas de seara, in zi de vara, pe drum far' de-ntoarcere si far' a ma-ti facere!!!

(zicala populara, inventata ad-hoc )
Thor_again
Postat pe 29 Iulie 2010 23:23
....Si uite ca barbatii devin poveri pt femei,tot din cauza femeilor pt ca femeile nu sunt intelepte si nu stiu cum sa faca sa isi usureze viata lor ca femeie si sa se faca respectate....prin copiii,,,barbatii lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Iulie 2010 23:24
Si apoi sa imi iau un barbat,,pe care maicasa nu l-a invatat sa faca nimica...Sa ma apuc sa il educ eu,,risc sa ajung la casa de nebuni...Pt ca omul cu binele se invata repede,,dar cu greul se invata un om foarte greu,,mai ales un barbat care a fost invatat de maicasa sa ii faca de toate...Si cand pleaca barbatul de la masa,,asteapta de la nevasta tot asa sa faca nevasta de toate pt ca asa afost invatat de maicasa....Eu vreau ca barbatul sa isi faca lucrurile lui singur...Ca eu doar lucrurile mele mi le fac....Ca doar nu o sa astept sa mi le faca barbatul..O data face barbatul o data eu..Ca doar nu eu o sa fac de 10 ori,,si el o data..Pt ca nu scrie fraiera pe fruntea mea...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Iulie 2010 23:34
Ca eu o sa muncesc...Ca doar nu o sa vin de la muinca,,,Sa ma apuc sa fac de manacre la barbat....Prefer sa manac ceva usor si sa ma culc....Si el sa isi faca singur...Ca nu o sa vin obosita sa mai si fac mancare....Si curat si ce mai trebuie....Asta ii viata de caine...Daca la invatat maicasa pe barbat sa fie comod,,Sa traiasca cu masa...Ca ru nu sunt servitoarea unui barbat si nu o sa imi ruinez viata asta pt un barbat,ca sa fiu servitoarea lui...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Iulie 2010 23:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa va aduca MOS CRACIUN in seara de Craciun? 765 De la: elisabeta_boia 21 Decembrie 2012 23:44
Ma plictisesc de atata bine! 42 De la: Roxxynela 16 Septembrie 2009 22:50
sall 7 De la: hermosa20 30 Iulie 2012 09:02
Dilema 11 De la: elodia 8 Septembrie 2011 18:42
De ce acum? 22 De la: garbo_5586 24 August 2012 22:05
Setari Cookie-uri