indragostit vesnic de aceeasi femeie

Natiune,este aiurea dar tre' sa spun sa ma sfatuiesc ca altfel imi decimez toata materia cenusie.Deci...pe la 16 ani am cunoscut o fata,1a dragoste,si prima femeie din viata mea,relatie ce a durat cu mici sincope pina pe la 21 de ani.In timpul acesta am facut cele mai mari mojicii care vi le puteti imagina...incepand cu inselatul si terminand cu lovirea,nemaivorbind de supliciile morale la care am supus-o in mod repetat.Ne-am despartit,ea a mers la facultate,eu in viata,m-am casatorit si am divortat urgent...dupa cca un an.Dupa divort am inceput sa o caut insa nimeni din cei care imi puteau oferi informatii nu o faceau intrucat era de notorietate comportamentul meu fata de ea.Timpul a trecut,au trecut multe femei prin patul meu si la varsta de 32 de ani am reintilnit-o in orasul in care se mutase alaturi de sotul ei.Am iesit la o cafea,am povestit,avea o casnicie minunata insa fara copii.Atat de bulversat am fost incat nu i-am putut spune ca am cautat-o,ca ea a fost 1a dragoste si ultima.Am mentinut legatura telefonic ulterior,cam la 2luni sunand-o(ea niciodata pe mine)fara a ne mai vedea.M-am recasatorit,am o sotie care mi-a daruit un baiat minunat,avem absolut tot ce este necesar unui trai decent,ma iubeste si are grija de casa si de copil.Intre timp iubita mea a nascut un baiat si ea.Amu avem 38 de ani amandoi,casnicii si copii,perechi de viata carora nu ai ce le reprosa,insa....in urma cu cca o luna m-a sunat ea sa ma intrebe ce mai fac ,am discutat la tel,am facut schimbde adrese de mesenger si de atunci discutam zilnic si discutiile au luat-o pe panta amoroasa.Sentimentelemele au luat-o la vale atzatzate de iubita mea ,a intrat si ea in joc.....si uite si DILEMA...Oare am fost haraziti unul altuia sau este doar o dragoste pe furata care este super tentanta in timpul unui mariaj?
Daca cineva a patit asa ceva...poate prin puterea exemplului ma lumineaza si pe mine.Multam fain!
hopaila
Postat pe 15 Noiembrie 2009 13:14
boala lunga,moarte sigura,nene...
preciouss
Postat pe 15 Noiembrie 2009 13:34
S-a mai gandit sa o mai chinuie putin,probabil,ca nu a fost suficient,in mintea lui,ea fiind terenul propice,stie piesa cum sa o joace,culmea, deschide un topic,in care sustine ca are "sentimente nemuritoare"
scrichy
Postat pe 15 Noiembrie 2009 13:46
E doar o iluzie, pentru care risti sa pierzi tot ceea ce ai real si concret.
garbo_C
Postat pe 15 Noiembrie 2009 13:48
Mama lui de net, atata dracu` pe toti.
AMELYY
Postat pe 15 Noiembrie 2009 13:51
iar indragosteala si tradari ?...ai dreaq...unu' nu mai sta p-acasa, nene...
Anouk
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:04
love is in the air....love is all around

eladaela
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:15
unde ela, ca io n-o vad?!
garbo_C
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:17
cell....aia nu se vede mai....aia se simte
eladaela
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:19
haide, bre! si acuma spui?

ceva-i in neregula cu mine, ca nici de simtit n-o simtesc...

esti sigura ca mai e prin preajma?
garbo_C
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:23
all around cell....
eladaela
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:24
clar! imi lipseste simtul ala...
garbo_C
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:26
lasa bre ca vine el
eladaela
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:27
he he... story of my life. M-am binedispus astazi cind ti-am citit topicul, cel putin nu sint singura lovita in aripa...

Sa revenim.
Vrei un raspuns, dar un raspuns rational nu exista.
Tu probabil le vrei pe ambele - si familie si iubita - numai ca, pe termen lung, poti doar sa le pierzi pe amindoua daca oscilezi prea mult. Sa le mentii in paralel e putin probabil. Asa ca singurul lucru bun pe care poti sa il faci in acest moment este o decizie. Analizeaza ce simti, ce conteaza mai mult pentru tine: iubita sau familia?
Pe care ai fi mai dispus sa o pierzi?

La intrebarea asta nu poate raspunde altcineva... Numai tu poti.
Toate sfaturile se pot rezuma la cum e bine, etic, moral si frumos, dar nu stiu cit este de relevant eticul in chestiuni de corazon.
quasaria
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:28
haide, bre! io dupa simt plang, nu dupa el...

.
garbo_C
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:29
de simt ziceam si eu cell
eladaela
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:36




.
garbo_C
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:38
asa, Q...iaca acilea vorbe de bun simt...

oalio, ca acu' vaz...ce cadelnita ai , mamicule...
Anouk
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:38
sigur...pt. altii... intotdeauna....
quasaria
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:41
mmai Q cand ma pregateam si io sa laud ce-ai zis ...
da' oricum, e de adaugat ca-i putin probabil sa te asculte...
bluelight
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:43
ehe, he, he...Q, mami...tu si nenea asta compatimiti impreuna ?

pai stii si tu cum e vorba aia...fiecare stie sa greseasca si singur...sfaturile sunt cam de prisos in situatii de-astea

e grele maica, cu viata asta...unii se plang de monotonie, si altii de prea multa dragoste...ca mine, par examplu...habar n-aveti ce greu e cand doi se iubesc, si cam ce apasari ies d-acilea, se lasa cu blocaje emotionale, d-alea

si ca sa extrapolez oleaca, off topic desigur, io zic ca e greu al dreaq statutul de sotie...pen' ca sotul se asteapta sa ii fii alaturi chiar si atunci cand a luat o decizie proasta, pe care si-o asuma cu toata responsabilitatea. si incerci, si incerci, si incerci, si pana la urma, exedata, apelezi la metode mai putin ordodoxe, cum ar fii una dupa ceafa, ca sa-l trezesti la realitate, he, he...

Anouk
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:51
ha?
sfaturi?
mamicaaaa... care nu mi-ai dat mie noroc! iote altii cum au prea mult si mai si oscileshte pe acilea...
nenicule, io zic asa: bate-ti nevasta, inseala-ti copilul, culca-te cu vecina de la trei si pe urma, daca mai esti in viata, da-i si sotului iubirii tale numarul tau de telefon. La final toti vor trai fericiti pana la adanci batraneti...
ready_vivus
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:54
ihi....isi revin ...nu dureaza mult!!!!pica iara.....naturelu simtitoooor!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:55
mah STIU ca nu asculta... in aceeasi situatie si dupa vreo doua luni de jelit cu spor impreuna prin baruri si restaurante, am purces sa analizam problema stiintific, cu flowcharturi si diagrame .... A reiesit ca A sau B shi tot in cancel the project am dat-o de vreo doo ori dupa aia...
quasaria
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:56
numa doo luni ?? vax. a fost o mica-ndragosteala...
bluelight
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:58
nope, doo luni e sesiunea de jelanii.... dupa aia ne mai ridicam nasu' pe sus nspe luni, iar jelim trei, patru, cinci...shi tot asa.

quasaria
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:03
vezi mami ? d-aia e buna ratiunea asta...si e bun si despicatu' firului in patru, ca o pui de-o diagrama matematica, si uite=asa se duce dreaq si fioru' si romantzu, si ciocarliile albastre de zumzaie prin creieras

imi amintesc eu de o replica a unui personaj din "arta concversatiei}

"amoru' si gripa se trateaza in pat", he, he, he...
Anouk
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:03
nu se duc dreaq...
ne ducem noi, adica pardon, je...
quasaria
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:07
asha mai vii de-acasa
bluelight
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:07
buna replica, sis... se trateaza ambele doua de zici ca nici nu au fost la un moment dat...

Q, lasa, mami, ca si cu analiza swot tot colea ajungeai probabil da' baga matale in excel o problema d-aia what if, sa vezi: ce iese? macar ochii de-ar iesi, si tot ar fi ceva...
ready_vivus
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna pt noi romanii a fi crestin , ce inseamna pt sufletul si mintea noastra credinta ? |Cat de importanta este constiinta si credinta in Dumnezeu pt fiecare dintre noi ? 81 De la: garbo189131 7 Aprilie 2011 17:35
E bine sa vorbesti cu strainii? 347 De la: alla 8 Septembrie 2010 19:04
Culoarea ochilor conteaza ? 224 De la: pik_nik 20 Octombrie 2009 06:03
minciuni,infidelitate 107 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:37
Probleme in cuplu 19 De la: Garbo3935 5 Iunie 2014 16:42
Setari Cookie-uri