Mai pot crede ca ma iubeste sau ca e doar un mare mincinos?


Am o relatie cu un barbat care dureaza de un an. Ne iubim foarte mult,( sau cel putin , eu am crezut ca ma iubeste si el la fel de mult). Dupa cateva luni de cand ne-am cunoscut, imi spune brusc, ca nu mai poate trai fara mine, dar mai are un singur lucru de rezolvat : sa divorteze! wow! A motivat faptul ca nu mi-a zis de la inceput, pentru ca nu vroia sa ma piarda. Acum, dupa un an, este tot nedivortat dar tot acest timp am locuit impreuna, 24/24 dar brusc a devenit excesiv de posesiv si gelos. Mi-a rascolit toate amintirile, sa afle tot, stia despre mine lucruri pe care eu nu i le spusesem, reprosandu-mi ca ascund. Acum 2 luni, aflu cu surprindere ca imi ascunsese numele real. Stiam doar numele de familie dar alt prenume. Am ramas din nou socata. Locuiesc cu un om caruia nu ii stiam nici numele, dar eu eram cea acuzata ca nu sunt sincera. De ce face asta? Ce ascunde , ce se intampla?
bubuleta
Postat pe 19 Decembrie 2009 07:04
si crezi ca ai putea avea incredere intr-un asa om??
eu nu
care crezi ca va fi viata ta langa un asemenea om??
mai analizeaza
eladaela
Postat pe 19 Decembrie 2009 07:46
Buna.Fugi cat poti de asemenea persoane.Cu oamenii ascunsi si duplicitari nu ai ce cauta, indiferent cat de mult il iubesti....Daca nici macar numele nu a avut curaj sa ti-l spuna, da-ti seama ce fel de om este....In schimb din cate ai spus, el are pretentia sa stie foarte multe despre tine.Incearca sa fii rationala.
MANDARINA
Postat pe 19 Decembrie 2009 07:49
sunt si eu de acord!
fugi cat poti de repede!
asta nu e iubire!
mai bine acum,decat prea tarziu!
eladaela
Postat pe 19 Decembrie 2009 07:52
Hotul striga "hotul".
Doara
Postat pe 19 Decembrie 2009 08:40
bubu, da' sigur e barbat?
pik_nik
Postat pe 19 Decembrie 2009 08:41
Crezi tu? E posibil, dar cu ce i-o fi facut intr-un an?
Doara
Postat pe 19 Decembrie 2009 08:43
sigur a fost un an?
vezi ca aici nimic nu e ceea ce pare...
pik_nik
Postat pe 19 Decembrie 2009 08:44
Hai ca m-ai bulversat de tot! Probabil ca nici atunci cand e acasa, de fapt nu e.
Doara
Postat pe 19 Decembrie 2009 08:46
exact!
sigur esti bulversata?
pik_nik
Postat pe 19 Decembrie 2009 08:48
Ei bine da. Cum sa-ti dovedesc?
Doara
Postat pe 19 Decembrie 2009 08:53
sigur poti sa dovedesti?
pik_nik
Postat pe 19 Decembrie 2009 08:55
Raspunzi cu o intrebare. Deja nu mai stii ce vrei.
Doara
Postat pe 19 Decembrie 2009 08:58
esti sigura ca nu stiu?
pik_nik
Postat pe 19 Decembrie 2009 08:59
Dar tu esti sigur?
Doara
Postat pe 19 Decembrie 2009 09:01
bubulino, tu traiesti cu 007, ala...

daca esti mare amatoare de surprize, ramai cu el... sigur nu te va dezamagi.
garbo_C
Postat pe 19 Decembrie 2009 09:06
eladaela
Postat pe 19 Decembrie 2009 09:25
ce daca-l cheama gheorghe sau ghitza? principalul e ca, omul si-a descoperit vocatia. face perchezitii

da, eu tot am o nelamurire. timp de un an , stai 24 de ore din 24 cu el si chiar nu ai gasit momentul, sa-i vezi buletinul?
si_totusi
Postat pe 19 Decembrie 2009 09:30
totusico....fata il iubeste si il crede pe cuvant
eladaela
Postat pe 19 Decembrie 2009 09:33
bubuletooo...cat de naiva poti fi mama de te imbrobodeste cu atatea minciuni??
tutankhamon
Postat pe 19 Decembrie 2009 09:53
daca o minte frumos???
eladaela
Postat pe 19 Decembrie 2009 10:38
adica locuiti impreuna de UN AN si tu nu stiai...cum il cheama?
Nu sinteti pe lista la intretinere... nu primeste corespondenta, nu il suna nimeni, nu are adresa de mail... nu ii cunosti nici un prieten, nici un coleg? N-are cunostinte? N-are acte? N-a trebuit niciodata sa prezinte permisul auto la control? Talonul?

mi se pare aberant.
quasaria
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:31
buleto, stii de ce? iti voi raspunde scurt si la obiect..ii permiti sa te minta, sa e bage in viata ta, si sa iti strice viata.. tu tii la viata ta, e intrebarea mea?
salbatica_sexy
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:37
De la: bubuleta, la data 2009-12-19 07:04:20
Am o relatie cu un barbat care dureaza de un an. Ne iubim foarte mult,( sau cel putin , eu am crezut ca ma iubeste si el la fel de mult). Dupa cateva luni de cand ne-am cunoscut, imi spune brusc, ca nu mai poate trai fara mine, dar mai are un singur lucru de rezolvat : sa divorteze! wow! A motivat faptul ca nu mi-a zis de la inceput, pentru ca nu vroia sa ma piarda. Acum, dupa un an, este tot nedivortat dar tot acest timp am locuit impreuna, 24/24 dar brusc a devenit excesiv de posesiv si gelos. Mi-a rascolit toate amintirile, sa afle tot, stia despre mine lucruri pe care eu nu i le spusesem, reprosandu-mi ca ascund. Acum 2 luni, aflu cu surprindere ca imi ascunsese numele real. Stiam doar numele de familie dar alt prenume. Am ramas din nou socata. Locuiesc cu un om caruia nu ii stiam nici numele, dar eu eram cea acuzata ca nu sunt sincera. De ce face asta? Ce ascunde , ce se intampla?
PLEACA FATA DRAGA SI NU TE MAI UITA IN URMA...si data vitoare intereseaza-te sa cunosti bine baratul,inainte sa te incurci cu el...
garbo027119
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:59
De la: garbo027119, la data 2009-12-19 20:59:44
De la: bubuleta, la data 2009-12-19 07:04:20
Am o relatie cu un barbat care dureaza de un an. Ne iubim foarte mult,( sau cel putin , eu am crezut ca ma iubeste si el la fel de mult). Dupa cateva luni de cand ne-am cunoscut, imi spune brusc, ca nu mai poate trai fara mine, dar mai are un singur lucru de rezolvat : sa divorteze! wow! A motivat faptul ca nu mi-a zis de la inceput, pentru ca nu vroia sa ma piarda. Acum, dupa un an, este tot nedivortat dar tot acest timp am locuit impreuna, 24/24 dar brusc a devenit excesiv de posesiv si gelos. Mi-a rascolit toate amintirile, sa afle tot, stia despre mine lucruri pe care eu nu i le spusesem, reprosandu-mi ca ascund. Acum 2 luni, aflu cu surprindere ca imi ascunsese numele real. Stiam doar numele de familie dar alt prenume. Am ramas din nou socata. Locuiesc cu un om caruia nu ii stiam nici numele, dar eu eram cea acuzata ca nu sunt sincera. De ce face asta? Ce ascunde , ce se intampla?
PLEACA FATA DRAGA SI NU TE MAI UITA IN URMA...si data vitoare intereseaza-te sa cunosti bine barbatul,inainte sa te incurci cu el...
garbo027119
Postat pe 19 Decembrie 2009 21:00
da, aveti dreptate sa credeti ca este aberant. Chiar este . nu am scotocit in actele lui. Are o functie, stiu unde lucreaza, nu m-am gandit ca se poate preta la asa ceva. Asta ma socheaza si pe mine, ca in ciuda a ceea ce este nici o data nu m-am gandit ca s-ar cobora la un asemenea nivel. Dar uite ca sunt si astfel de specimene. Imi spusese CNP-UL in schimb, care spre surprinderea mea, a corespuns celui real. Este casa mea, nu a fost nevoie de actele lui la intretinere, a fost adaugat si atat. Mi-a fost greu sa cred ca cineva ( asa cum afrma si sustine ca este, corect si sincer....blabla..) ar putea sa ascunda un lucru atat de banal! adica iti dau CNP-ul, dar iti ascund numele. Stiu, e de ras, e absurd. Am scris aici ca sa fiu sigura ca nu sunt singura care gandesc ca sunt naiva, proasta de-a dreptul, si merit orice repros sau remarca. Dar, uite cum este viata uneori, si peste ce oameni putem sa dam ! Este o lectie pentru mine si voaua va multumesc tare mult pentru fiecare virgula pe care ati scris-o. Va sarut.
bubuleta
Postat pe 19 Decembrie 2009 21:57
De la: bubuleta, la data 2009-12-19 21:57:38da, aveti dreptate sa credeti ca este aberant. Chiar este . nu am scotocit in actele lui. Are o functie, stiu unde lucreaza, nu m-am gandit ca se poate preta la asa ceva. Asta ma socheaza si pe mine, ca in ciuda a ceea ce este nici o data nu m-am gandit ca s-ar cobora la un asemenea nivel. Dar uite ca sunt si astfel de specimene. Imi spusese CNP-UL in schimb, care spre surprinderea mea, a corespuns celui real. Este casa mea, nu a fost nevoie de actele lui la intretinere, a fost adaugat si atat. Mi-a fost greu sa cred ca cineva ( asa cum afrma si sustine ca este, corect si sincer....blabla..) ar putea sa ascunda un lucru atat de banal! adica iti dau CNP-ul, dar iti ascund numele. Stiu, e de ras, e absurd. Am scris aici ca sa fiu sigura ca nu sunt singura care gandesc ca sunt naiva, proasta de-a dreptul, si merit orice repros sau remarca. Dar, uite cum este viata uneori, si peste ce oameni putem sa dam ! Este o lectie pentru mine si voaua va multumesc tare mult pentru fiecare virgula pe care ati scris-o. Va sarut.
Pai vorbeste cu el,,sa iti explice ce ii cu numele ala fals...?
garbo027119
Postat pe 19 Decembrie 2009 22:02
bubuleta, asta e... bine ca ati facut cunostinta pina la urma.
Realitatea e ca nu poti sa stii niciodata ce e in capul oamenilor. Am avut si eu niste surprize din astea macabre de-a lungul timpului. Asa am ajuns... nu suspicioasa. Ci, sa zicem, sceptica.
quasaria
Postat pe 19 Decembrie 2009 22:08
Da, am vorbit atat demult incat ma doare gura. A spus ca nu are ce raspuns sa imi dea. Ca asa apucase sa spuna si i-a fost jena sa mai zica altceva. Dar culmea, parintii mei, colegii, sora mea, il stiu ca este ghita. Pai cum le explici acum faptul ca de fapt esti georgel? I-am spus : "omule esti bolnav, esti de domeniul psihiatric!" Se uita la mine si tace. Zicea ca vrea sa formam chipurile o familie. L-am intrebat:"Nene! Cand aflam ca te cheama georgel, la starea civila? Oricum nu ajungeam acolo, nu? ;)" Ei, asta este, invatatura de minte !
bubuleta
Postat pe 19 Decembrie 2009 22:12
Bubu, arata-i usa ! E un ..sarman !
Tinkerbell_
Postat pe 19 Decembrie 2009 22:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alegeri dureroase 105 De la: quasaria 15 Octombrie 2011 20:12
cum sa al las pe amantul meu 29 De la: garbo177935 8 Ianuarie 2011 17:47
Povestea unei tinere amante! 145 De la: yanyacharberet 3 Noiembrie 2009 20:32
Feminismul 1 De la: hypeople 17 Februarie 2010 21:53
Femeile gandesc la fel ca si barbatii 253 De la: xenaprintesarazboinica 22 Decembrie 2010 22:29
Setari Cookie-uri