vreau si eu un sfat prietenesc

nu noi punem botu', ca nu noi facem autostopu.
Ai prezentat o situatie, ti-am spus ce pareri avem. Poate fi reala, poate nu, cui crezi ca ii pasa.
quasaria
Postat pe 11 Iulie 2010 13:55
corect corect!
uite....uitasem faza cu autostopul ala nene! pfoaiiii....
in viata mia nu am facut asa ceva!
ce-i drept il mai fac uneori dimineata...da asa....amical, la tramvai
fleurdelis
Postat pe 11 Iulie 2010 13:57
fleur, si?
Nu te-a pupat vatmanu' pina acum?
quasaria
Postat pe 11 Iulie 2010 13:59


noooo...nici n-a oprit!
fleurdelis
Postat pe 11 Iulie 2010 14:01
De la: smoto42, la data 2010-07-11 12:49:11era o gluma chiar puneti botul la toate ? am vrut sa vad cat va duce mintea pe uni era o poveste din povetea mea
Exact cum banuiam, n-ai luat examenul!
Daca il luai, stiai ca pe ,,uni'' ne duce mintea si nu-ti credem ,,povetea''ta.
Apropos, mai pune mana pe carte in vacanta asta. (e sfatul prietenesc ce ti-l dau, asa cum ni l-ai cerut!)
m_ada
Postat pe 12 Iulie 2010 18:15
Si care parte din povestea ta este adevarata? ca ti-ai inselat barbatul????
garbo134266
Postat pe 19 Iulie 2010 10:22
..
asta ai inteles tu..?
nu bre..,partea adevarata e ca a facut "autostopul"..
roby_cado
Postat pe 19 Iulie 2010 15:13
Ce ai facut la examen ? Daca l-ai promovat BRAVO In legatuta cu povestea ta ( daca e adevarata ) da-o . E un sfat sincer !
delly002592__dody
Postat pe 20 Iulie 2010 16:59
spui ca nu sti de ce te-ai lasat sarutata?
iti spun eu pentru ca ti-a placut.esti usor de cucerit.ai familie si dupa o ora te lasi sarutata?
rau dupa mine a umblat 20 de ani un prieten si daca nu-mi place nu a reusit sa ma fraiereasca avand familie.nu inteleg cum de nu va ganditi prima oara la familie si dupa la aventuri.daca nu primesti acasa ce ai nevoie nu l mai iubesti? exista divortul.va bateti joc de vita voastra.tu sti ce simti.doar tu poti hotari ce sa faci? gandestete cat rau faci celor dragi.poate sotul tau te iubeste.cu ce crezi ca e mai bun celalalt?
depinde si de cati ani ai stat cu el?il cunosti stice om e daca nu merita abia atunci sa te gandesti la altu

garbo095373
Postat pe 20 Iulie 2010 18:07
spui k punem botu? dar tu esti mai botanista decat noi.care am raspuns la buna credinta.dar se pare ca nu ai ce face?
dute la lucru
sa nu te plictisesti.
garbo095373
Postat pe 20 Iulie 2010 18:12
o femeie cinstita nu face autostopu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 nu crezi?
garbo095373
Postat pe 20 Iulie 2010 18:13
Draga mea...o aventura ramine o aventura ..ei ai cedat ...asta este ....daca ti-a placut si ti-e nu ai de ce te cai ...Insa, ce a fost a fost ...O aventura nimic mai mult ...esti casatorita ...ai copil ....gindeste-te ...pune-te in locul sotului tau ....Oare cum ai reactiona tu sa afli ca sotul tau a avut o aventura care, nu a ramas ci a continaut ...asta se numeste deja inselaciune ...Nu consider ca trebuie sa-i spui sotului tau ce sa intimplat insa termina aceasta " prietenie " cu consateanul tau ...ca sa nu stricati 2 casnicii,pentru o aventura ....Esti o femeie matura ...ai un sot care te iubeste ..un copil bucuria sufletului vostru crezi ca merita sa continuati aceasta "prietenie " cind ai de pierdut atit de mult ? Cu sinceritate ,Zotlam.
Zotlam
Postat pe 20 Iulie 2010 19:04
chiar nu cred ca e o gluma... e adevarat.. pai..l-ai inselat.. asta e.. ce sa zic? ma gandesc ca il mai iubesti pe sotul tau, nu? si..ca vrei sa ramai cu familia ta.. asa ca..spunei tipui..la revedere..(gata, stiu ca ti-a placut ) mai bine..incearca cu sotul.. mai multe.. si.. uita .. ai "calcat stramb" dar nu ai cum sa dai timpul inapoi...

vorba ceilorlalti..te-a "cucerit" repede..tipul.. aveai nevoie..de ...afectiune ddin aprtea sotului sau.. e altceva nu stiu ce sa zic..tu stii cel mai bine.. e decizia ta.. cred ca vrei sa ramai alaturi de familia ta, nu? deci..gata cu amantul sa termiant totul...sau..se termina..casnicia ta...
garbo057755
Postat pe 22 Iulie 2010 15:20
vrei un sfat???????????o sa te deranjeze.......
continua,oricum ai facut-o.....deabia te-ai invatat
ma intreb cum mai ai curajul sa iti privesti sotul in ochi....
imi pare rau sa ti-o spun,dar te consider o femeie "usoara"......
eu666
Postat pe 24 Iulie 2010 23:35
auch!
cre' ca asta a durut-o rau!
preci
Postat pe 24 Iulie 2010 23:41
mey dar facila al dreaku e iubirea asta.... cum cum?? trebuie sa fac autostopul??? mah...dar daca ma asez pe autobahn in Germania, aia nu ma fout ..ma calca.. pe principiul ,,asta calca ..nu foute" Fatuca asta cu amorul( mai e si profesoara), experientele trec , experientele vin,...dar eu nu inteleg cum poti fi atat de naiva de-ti pui intrebari legate de sentimente...No offense, scuza-mi cinismul..asta sunt, alta mama nu mai face
reyya
Postat pe 24 Iulie 2010 23:41
poi ce vrei,soro?
sa zica lumea ca ea nu-si pune intrebari?
preci
Postat pe 24 Iulie 2010 23:44
AUZI "smoto42 ???de ce nu-i ei pe amandoi intr-un hotel sa vezi SI CUM E IN TREI ?? POTI SA STII ..?! mai faci inca o fetita ..SI IAR AI SA VII LA NOI SA-NTREBI : a cui e fetita ..?! zua nu ti-o fiiiiiiiiiii rusine ??
garbo001084
Postat pe 25 Iulie 2010 02:50
De la: garbo001084, la data 2010-07-25 02:50:53AUZI "smoto42 ???de ce nu-i ei pe amandoi intr-un hotel sa vezi SI CUM E IN TREI ?? POTI SA STII ..?! mai faci inca o fetita ..SI IAR AI SA VII LA NOI SA-NTREBI : a cui e fetita ..?! zua nu ti-o fiiiiiiiiiii rusine ??
VEZI N-AM SOMN SI-MI VENII in minte ,>sa ceri o AJUTORUL lui "bote"
garbo001084
Postat pe 25 Iulie 2010 08:10
meeeeeeeeyyyyyyyyyy........lume buna...lasati femeia...sa-si implineasca visele!!!!!
ce tot aveti cu ea?
si...daca va uitati la inceput...ea...saracuta...cerea sfaturi de la cineva care a mai trecut prin asa ceva!!
ooooooofffffffffffffffff.......ca nici sa faca omu` autostopu`...nu mai poate!!!
lasa fata.....nu te lua dupa lumea asta rea si...invidioasa...fa autostopu`...in continuare ca...dupa cum vezi...e chiar benefic!!
apropo`s...prin ce zona faci tu asta? ca am un preten cu o firma de transporturi si...poate calatoresti mai des...gratis

ca...mare e gradina!!!!!
ovidiu42
Postat pe 25 Iulie 2010 09:21
Cine stie poate isi schimba meseria , daca face autostop prea mult pina la urma se face sofer
garbo134266
Postat pe 25 Iulie 2010 16:19
De la: garbo134266, la data 2010-07-25 16:19:40Cine stie poate isi schimba meseria , daca face autostop prea mult pina la urma se face sofer



....si...apoi...la autostop...cine stie ce surprize mai auzim!!!
ovidiu42
Postat pe 25 Iulie 2010 17:12
poti sa ne spui si noua pe unde faci autostopul?........ca poate mai trecem si noi uneori pe acolo
tymbark
Postat pe 26 Iulie 2010 19:00
Mda!...
Se vede ca nu am mai dat demult pe aici!

Si specimena asta zice ca e profesoara?
Eu nu ma iau de "intamplarile" ei... DEOCAMDATA!

Pentru inceput nu ma pot abtine sa nu fac o analiza literara pe text... cu tinta sigura "ortografia" noua promovata de ea.
Thor_again
Postat pe 26 Iulie 2010 19:12
chiar...cum zicea cineva...prin ce zone practici autostopu`?
ca...niciodata nu stii de unde apare f`un preten!!!
ovidiu42
Postat pe 27 Iulie 2010 18:09
De la: ovidiu42, la data 2010-07-27 18:09:08chiar...cum zicea cineva...prin ce zone practici autostopu`?
ca...niciodata nu stii de unde apare f`un preten!!!


ovidele....ies si eu sa fac autostopul...poate ,poate dau de un prieten!!!:P:)))
walkiria
Postat pe 27 Iulie 2010 20:33
De la: Thor_again, la data 2010-07-26 19:12:29Mda!...
Se vede ca nu am mai dat demult pe aici!

Si specimena asta zice ca e profesoara?
Eu nu ma iau de "intamplarile" ei... DEOCAMDATA!

Pentru inceput nu ma pot abtine sa nu fac o analiza literara pe text... cu tinta sigura "ortografia" noua promovata de ea.


thorutz maica....numai ce am scapat de un stres...sa fiu atenta la ortografie...acu te apuci tu???
walkiria
Postat pe 27 Iulie 2010 20:36
"Acum cateva zile am cunoscut intamplator o persoana de sex masculin. Intamplarea a fost asa: trebuia sa plec din localitatea unde locuiesc intr-o alta localitate pentru a sustine un examen......."
ce fel de examen? oral?
tymbark
Postat pe 29 Iulie 2010 14:43
mie mi-a placut asta cu "nu dore in schimbul srviciului nimic nici macar bani"!
bine, e drept ca numai pana acolo am avut rabdare sa citesc!
a! si pentru un sfat de-asta de vrei tu, suna un "prieten"! da vezi ce dai la schimb, chiar daca el nu cere!
moniq_
Postat pe 29 Iulie 2010 23:52
Walki, mama, stai linistita ca n-am nimic cu ortografia ta
Eu remarcam doar ortografia doamnei, in concordanta cu "calitatea" declarata de... profesoara...

Se vede treaba insa ca probabil e profesoara de atelier... stiti voi, aia care ati mai prins pe vremea lu' ceashca in scoala generala... baietii faceau lacatuserie si fetele coseau ori "gateau"...

Si cand te gandesti ca sunt multi "profesori" ca ea, cu acte in regula, in scolile romanesti!...

PS: dupa cum spuneam, nu ma iau de "patzania" descrisa.
INCA!
Thor_again
Postat pe 30 Iulie 2010 00:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
comunicare? 9 De la: Dor_marunt 21 Iunie 2010 18:46
legat de educatia copiilor 8 De la: ingerasulluptator 14 Octombrie 2012 21:04
a fost odata, ca de n-ar fi fost, nu s-ar povesti 1042 De la: iasomia 1 Noiembrie 2009 17:51
Ce inseamna dominare? 10 De la: garbo_465775 21 Mai 2017 13:59
M-am indragostit de.....varul meu!!! 1 De la: cordor 18 Ianuarie 2010 02:41
Setari Cookie-uri