sunet ciudat ca un horcait

sunt o proaspata mamica puiutul are 10 zile cad este aproape de adormit in timpul suptului incepe sa horcaie din gat dar se simte si in spate cum vibreaza asta timp de 2-4 minute , dupa care se linisteste ar trebui sa merg la doctor sau este ceva normal,am observat abia cand am venit acasa de la maternitate ,acolo nu am sesizat nimic, e posibil sa fie din cauza suptului fiindca oboseste si apoi sa se linisteasca ?.va rog linistitima medicul de familie e plecat din tara in concediu.multumesc
gabriela_tavi
Postat pe 29 Iunie 2010 21:02
Sa fiti sanatosi, mamico!
Eu cred ca ar trebui sa mergi la doctor totusi; e prea mic sa urmezi opinia oricui, asa, din cateva cuvinte! Apoi, incerca sa iti dai seama daca are nasucul infundat si daca are probleme cu respiratia; oricum ar fi, eu nu am intalnit cu bb niciodata situatia asta.
mergi la doctor; nu neaparat la cel de familie; poti merge si la urgente pur si simplu, la camera de garda. Oricand! Sa auzim numai de bine!
moniq_
Postat pe 29 Iunie 2010 21:07
buna mamico.

multi bebelusi fornaie, mai ales daca nu li s-au curatat cum trebuie caile respiratorii, asa cum am patit si noi. nu te ingrijora, nu este nimic grav si in timp isi va reveni. oricum ar fi bine sa mergi la un dr pentru linistea ta sufleteasca.
aly_fab
Postat pe 1 Iulie 2010 17:26
De la: gabriela_tavi, la data 2010-06-29 21:02:27 sunt o proaspata mamica puiutul are 10 zile cad este aproape de adormit in timpul suptului incepe sa horcaie din gat dar se simte si in spate cum vibreaza asta timp de 2-4 minute , dupa care se linisteste ar trebui sa merg la doctor sau este ceva normal,am observat abia cand am venit acasa de la maternitate ,acolo nu am sesizat nimic, e posibil sa fie din cauza suptului fiindca oboseste si apoi sa se linisteasca ?.va rog linistitima medicul de familie e plecat din tara in concediu.multumesc
Mai sint medici pediatri si la orice spital de copii, in garda , care pot consulta micutul! Sanatate multa!
teodor_el
Postat pe 12 Iulie 2010 09:57
Buna mamico si puiule,
Eu sunt mamica de 19 ani, si am trecut prin asta, ori mergi la medic, ori dai drumul la apa fierbite in cada, pui o solutie mentolata si tii puisorul in aburi. O sa tuseasca si o sa elimine ce ii astupa caile . Cele bune si sa crestei MARI!
vitan
Postat pe 20 Iulie 2010 12:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu pot intelege de ce la varsta de 1.2 ani nu ii ese dintii, are doar doi dintisori? 8 De la: garbo097157 25 Februarie 2012 11:19
conjunctivita???????? 5 De la: stefystefy 22 August 2009 13:30
GREUTATE BEBE LA 1AN 9 De la: GretaPopescu 5 Aprilie 2010 01:36
pestele la bebei 4 De la: tanase_claudia 16 Martie 2010 07:03
dr bojinca delia timisoara 1 De la: elko_viena 14 Ianuarie 2010 22:05
Setari Cookie-uri