Ce sa fac sa devin mamica?

moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 16:30
unga unga
dancris
Postat pe 7 Iulie 2010 16:32
eu al luat acid folic cik e bun dar pe naiba tot nimik
garbo133831
Postat pe 7 Iulie 2010 16:34
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 16:35
pai tu crezi ca ramai insarcinata cu acidu' folic?
dancris
Postat pe 7 Iulie 2010 16:38
pune-te pe treaba,fa acolo friki friki non-stop sa vezi...
dancris
Postat pe 7 Iulie 2010 16:40
buna fetelor.citesc tot timpul topicurile voastre dar asta ma intereseaza cel mai mult
garbo077616
Postat pe 7 Iulie 2010 23:11
asa..
fleurdelis
Postat pe 7 Iulie 2010 23:12
dancris.... eu friki friki am tot facut.... de 10 ani...este partea cea mai frumoasa.......... si tot nimic.... ma gandeam sa schimb ceva....
poate pe friki.friki.
cricat
Postat pe 7 Iulie 2010 23:25
criket, fata draga: eu una, am mai spus cred cuiva, daca as vedea ca nu si nu, as apela la ajutor medical; fertilizarea in vitro functioneaza si are rezultate uimitoare! de ce sa lasi timpul sa treaca?! viata asta si asa e o ...va care se trece repede! daca as fi gandit asa acum 10 ani, aveam copil mare, asculta-ma pe mine!
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 23:33
Fetelor , dragelor...10 ani de tratamente nu ne au distrus nici casnicia si nici pe noi ...acum avem un baiat...MAREEEEEE...Frumos si destept (normal e copilul nostru, nu) , nu suntem grasi ( nu ca nu as fi luat in greutate in timpul tratamentului) ...TREBUIE SA SPERI SI SA CREZI ...in doctori ...lasa ti sfaturile si leacurile babesti , nu au nici o relevanta . Eu , in atatia ani de spitale si de dr nu am auzit o singura femeie sa ramana insarcinata in felul asta.
Cel mai bn daca tot doriti doctori buni ...incercati Giulestiul ...si tot fara reclama va spun ...sunt buni de tot si cu rezultate din ce in ce mai multe in F I V ma refer...
Seara faina si mult noroc ...
ultramoava
Postat pe 7 Iulie 2010 23:35
ma intereseaza pt ca am o problema asemanatoare.am 35 de ani si de vreo 3 ani din cauza stresului (provocat de divortul cu primul sot,din cauza faptului ca tot imi fura copilul)a inceput sa mi intirzie ciclul.intii o luna,apoi 2 luni .la inceout nu dadeam importanta acestui fapt dar in timp am devenit din ce in ce mai nervoasa,mai prost dispusa,nu mai aveam chef de sex,eram numai crizata si deprimata.intre timp mam recasatorit si am hotarit sa facem un copil impreuna.dar cum?mie numi mai vine ciclul si deci nu mai am ovulatie.inainte imi venea daca luam orgametril apoi nici cu asta nu a mai mers.am luat dufaston.mia venit in noiembrie.a zis doctora munciti.dar nimic.am mai luat dufaston dar numi mai venea.apoi am luat rigevidon o luna ,mia venit in mai,am luat 5 zile closigelbit,iar nimic acum nici numi mai vine ciclul.mam ingrasat vreo 5 kg iar am crize de nervi,sint deprimata aproape mereu ,am bufeuri si nu am chef de sex.racita nu sint,ginecologic cica stau bine,sotul mai are un copil deci e bun,se pare ca hormonal as avea ceva.sint dispusa sa incerc orice.miine o sa iau tratamentul cu brinca ursului pe care lati spus mai sus.va rog astept sfaturi.
.
garbo077616
Postat pe 7 Iulie 2010 23:35
unde in giulesti? la maternitate?
garbo077616
Postat pe 7 Iulie 2010 23:38
da. moniq. asa este. am apelat la ajutor medical. la giulesti. eu sunt bine (sau asa spunea dr. Puia). el nu a mers inca la medic. de aceea spuneam ca o sa caut altul
cricat
Postat pe 7 Iulie 2010 23:43
Da!...la maternitatea Giulesti au departament de F I V...noi avem o mandrete de baiat (fertilizat ).. de Dr Laura Dracea....
ultramoava
Postat pe 7 Iulie 2010 23:44
iti mai pot recomanda un medic foarte bun, dar destul de scump: dr. Poiana Nicolae; are doua clinici deschise in acest scop: in Bucuresti si Brasov. A fost medicul meu in perioada sarcinii si am auzit multe lucruri bune in acest sens.
Succes!

PS:da, Maternitatea Giulesti are rezultate excelente in domeniu
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 23:48
moniq
cricat
Postat pe 7 Iulie 2010 23:53
De la: moniq_, la data 2010-07-07 23:48:45iti mai pot recomanda un medic foarte bun, dar destul de scump: dr. Poiana Nicolae; are doua clinici deschise in acest scop: in Bucuresti si Brasov. A fost medicul meu in perioada sarcinii si am auzit multe lucruri bune in acest sens.
Succes!

PS:da, Maternitatea Giulesti are rezultate excelente in domeniu
...
Moniq...scump rau dl doctor Poiana...da rauuu...nu asa...
ultramoava
Postat pe 7 Iulie 2010 23:53
mai eu nu as zice ca rauuu asa; e mai scump, am zis, dar merita; ce am auzit eu acolo, e de laudat; acum, stiu si eu?!
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 23:58
...si apoi daca rezultatul e pozitiv...mai conteaza cat e?...hai sa fim serioase ...totul e sa se rezolve problema asta arzatoare a generatiei noastre de AUR...
Seara faina tuturor!...
ultramoava
Postat pe 8 Iulie 2010 00:04
asa zic si eu; e un aspect asupra caruia eu nu as mai calcula;
si tie, movuto!
moniq_
Postat pe 8 Iulie 2010 00:09
Noapte buna , fetelor
cricat
Postat pe 8 Iulie 2010 00:16
Buna 7616, problemele tale cred ca sunt din cauza hormonilor si eu am fost tot la fel. Din pacate stresul este o boala de care scapi foarte greu, Dupa consultatia ginecologia care a fost ok, am facut analize de singe pt. hormoni care a fost catastrofa. Ovulatie nu am avut deloc pe partea dreapta iar pe stinga doar un ovul.Am inceput tratamentul pt. hormoni dupa accea a urmat test singe diabetic care a iesit pozitiv deci medicamente si pt. asa ceva + dieta drastica.Dupa 4 luni de tratament clostibegyt,bromocriptin merckformin am inceput sa am ovule, iarasi consultatie si am mai primit de luat inca 3 luni acelasi+ provera . Din cauza medicamentelor sunt obosita si ma simnt rau dar sper sa dea rezultate.
garbo134266
Postat pe 8 Iulie 2010 19:06
sa iubesti!
fleurdelis
Postat pe 8 Iulie 2010 19:07
Ce sa iubesti ????
garbo134266
Postat pe 8 Iulie 2010 22:23
fleurdelis
Postat pe 8 Iulie 2010 22:25
pt.134266 eu cred ca de stres nu scapi niciodata daca esti un om care le pui pe toate la suflet si care te zbati mai mult singur.am fost la parhon joi iar de luni am internare pt analize si sa vedem ce tratament o sami dea pt ca de curind am aflat ca am un chist in capul pancreasului se pare ca de la excesul de medicamente care lam facut (asa mia spus doctora de la parhon) si cica nu prea stie ce medicamente pot sa iau.de azi am inceput cu tinctura de brinca ursului.si eu ma simt rau de la medicamente si chiar sint obosita mereu.credeam ca mam puturosit dar vad ca nu numai eu am simptomele astea.dar tu macar ai ramas gravida?citi ani ai?daca vrei sa mai vb uite id meu :miflorina75@yahoo.com.oricum va multumesc la toate pt sfaturi si sa auzim de bine
garbo077616
Postat pe 9 Iulie 2010 22:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
... 6 De la: quasaria 31 Iulie 2011 15:51
de ce credeti ca ar refuza un barbat o femeie?! 262 De la: Celleste 26 Octombrie 2009 19:06
Mi-am inselat jumatatea, dupa casatorie...Dar am avut urmatoarele motive: 363 De la: fleurdelis 2 Iunie 2010 19:11
imbunatatirea creierului 81 De la: Ciresica 3 Iunie 2010 18:58
sexul virtual ? 40 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:50
Setari Cookie-uri